:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Macierzyństwo w innym wymiarze

14/09/2018 07:00
Arbuzowa Mama to moje alter ego, które silnie wierzy w to, że można zmienić świat zaczynając od siebie - mówi złotowianka, której blog śledzą tysiące osób (zdjęcie P. Steffen)

Tysiące osób obserwuje jej blog i wpisy na Instagramie. - Arbuzowa Mama to moje alter ego, które silnie wierzy w to, że można zmienić świat zaczynając od zmiany siebie – przyznaje Paula Klessa

Szukasz przepisu na dobrą lemoniadę, zastanawiasz się po jaką sięgnąć książkę lub jaki wybrać film na jesienny wieczór, a może potrzebujesz zasięgnąć rodzicielskiej porady lub szukasz sposobu na lepsze samopoczucie? O tych rzeczach pisze Arbuzowa Mama.

Blog założyłam dwa lata temu, gdy dowiedziałam się, że zostanę mamą. Macierzyństwo i okres wychowania dziecka to wspaniały czas, kiedy wszystko się zmienia, to pewnego rodzaju kobieca transformacja i doskonały moment aby zadbać o swoją duchową część i wewnętrzny rozwój. Przyszło mi na myśl, żeby to wszystko udokumentować

– zaznacza jednak, że jej bardzo silne uduchowienie nie ma żadnego związku z religijnością.

To wiara w świat energii. W to, że życie jest nieustannym jej przepływem. Powinniśmy dbać o to, żeby zawsze była jak najlepsza

– Paula Klessa inspirację czerpie z kultur Dalekiego Wschodu.

Tam to jest normalne. U nas społeczeństwo nie jest jeszcze wyedukowane w tym temacie. Dlatego chciałam upowszechniać dane wartości. Spojrzeć na macierzyństwo z trochę innego punktu widzenia

– wyjaśnia ideę publikowania w sieci.

Chcesz być dobrym rodzicem? Rodzicielstwo musi być twoją pasją (arch. Pauli Klessy)


Być lepszą wersją siebie

W dzisiejszym świecie dostatku jesteśmy bardzo zabiegani i przeciążeni bodźcami zewnętrznymi. Jako młoda mama doskonale wiem, jak niewiele czasu w ciągu dnia mam tylko dla siebie. Dlatego w każdym poście zwracam się do swoich czytelniczek, żeby w zwariowanej codzienności znajdowały czas nie tylko dla dzieci, ale również dla siebie. Na co dzień staram się być optymistką, ale są dni kiedy mój entuzjazm ginie w stercie brudnego prania, a tak zwana turbo moc kończy się. Zauważyłam, że gdy zapominam o swoich własnych potrzebach opanowują mnie negatywne emocje, wtedy zaczynam się dąsać i tonę w tej ciemnej materii. Dlatego tak ważne jest aby zadbać o siebie, zrównoważyć swoją gospodarkę emocjonalną, zachować spokój i jasność umysłu

– uważa, że składnikiem sukcesu dobrego macierzyństwa jest umiejętność przebywania w ciszy, uważnego słuchania i dostrzegania wzajemnych połączeń ze wszystkim co nas otacza.

Joga i cicha refleksja czy kontakt z matką naturą to wspaniałe narzędzia, które pomagają osiągnąć ten cel. Gdy już zagłębisz się w jogę odkryjesz świat, który najłatwiej opisać słowem „energia”.

Skąd w ogóle słowa arbuzowa mama i co oznaczają - To w sumie nic skomplikowanego... (arch. Pauli Klessy)


Na razie toczy się swoim torem

Stąd blog Arbuzowa Mama. To moje alter ego, które silnie wierzy w to, że można zmienić świat zaczynając od zmiany siebie, a macierzyństwo to idealny czas na pozytywne zmiany, które później przekazuje się dziecku. Gdy się rodzi jest czyste. To od nas zależy, jakie pozna i rozwinie wartości

– podkreśla.

Skąd wzięło się to u dwudziestosześcioletniej złotowianki?

Zawsze bardzo lubiłam uzewnętrzniać się z tym, co czuję. Mam takie poczucie, w pewnym sensie misję. Jeśli mnie udaje się zmieniać na lepsze, dlaczego nie ma skorzystać na tym ktoś, kto być może jest na rozdrożu

– przyznaje, że od początku założenie było takie, aby trafić do grupy osób, które podobnie myślą i czują. Chciała stworzyć z nimi kanał komunikacji.

Zawsze gdy uzewnętrzniasz się z takimi treściami spodziewasz się oddźwięku. Nie sądziłam jednak, że będzie aż taki. Obecnie toczy się to swoim torem, trochę obok, w przyszłości chcę być w tym względzie bardziej zorganizowana i systematyczna. Myślę o rozwoju bloga

– Paula przyznaje, że statystyczne dane potwierdzają, iż obecnie odwiedzają go tygodniowo ponad trzy tysiące osób. W zdecydowanej większości kobiety, ale mężczyzn również przybywa. W tej chwili stanowią szesnaście procent odbiorców. Najwięcej jest ich w Warszawie, w drugiej kolejności w Złotowie i Pile, następne najbardziej liczne grupy obserwatorów to mieszkańcy Poznania, Krakowa i Szczecina. Najliczniejszą grupę stanowią kobiety w wieku 25–34 lata.

Biorąc pod uwagę to, że ostatnio nieco zaniedbałam bloga, poświęcając więcej czasu publikowaniu na Instagramie, jestem zadowolona z tych wyników

– odnosi się do statystyk.

Nie czuję jednak, żebym robiła coś szczególnego

– zaznacza.

Emocje zawsze prawdziwe

Wśród słów, które widnieją na tytułowej stronie bloga, pierwszym są emocje.

Rozpacz, gniew, żal, złość, strach, miłość, współczucie, spokój, wszystkie emocje są bardzo ważną częścią życia. Mają wpływ na nasze samopoczucie i szczęście. Koktajl hormonalny, który kobieta dostaje w gratisie do ciąży to niestety nie wanilia z bitą śmietaną i słodką czerwoną wisienką na czubku, ale raczej koktajl Mołotowa, nad którym trzeba zapanować, bo inaczej on zapanuje nad nami. Emocje trzeba spróbować zrozumieć i je zaakceptować. One zawsze są prawdziwe

– przekonuje.

Inna sprawa, że kiedy uzewnętrzniłam się z blogiem, nastąpiła zwrotna reakcja. Dziewczyny zaczęły mi odpisywać, komunikujemy się, niektóre twierdzą nawet, że je zainspirowałam. Podobnie jak ja wstają rano i ćwiczą jogę

– Paula zaczęła ją praktykować po porodzie. Sama nazywa blog lifestylowo–parentingowym. Nie chce zamykać go na określone treści, stąd ich różnorodność.

Nie zamykam się w jednym temacie, blog jest pełen niespodzianek. Są tam tematy nie tylko ze sfery rozwoju duchowego, to również duża dawka inspiracji i pozytywnej energii. Zależy mi na poruszaniu także innych dziedzin życia, dotyczących zdrowia fizycznego, psychicznego, inspiracji kulinarnych oraz kulturalnych, choć znaczna część rzeczywiście dotyczy rodzicielstwa.

Czy czuje się gotowa do przekazywania poważniejszych treści?

Wychodzę z założenia, że aby komuś coś pokazywać, próbować go zmienić, samemu trzeba być poukładanym. Ja jestem na takim etapie życia, że nadal nad sobą pracuję, rozwijam się

– odpowiada.

- Matka najczęściej nie ma możliwości, żeby nie poświęcać czasu małemu dziecku. Musi jednak mieć w tym wszystkich czas dla siebie. Dlatego trzeba i można łączyć tę dbałość z rodzicielskimi obowiązkami (arch. Pauli Klessy)


Tęcza i pozytywna aura

Skąd pomysł na nazwę bloga?

To w sumie nic skomplikowanego. Po prostu bardzo lubię arbuzy, to mój ulubiony owoc, ma wiele zalet, dobrze nawadnia organizm i jest pełen witamin. Bardzo pozytywnie na mnie działa. Kiedy go jem, od razu poprawia mi się humor. Nad moją głową pojawia się metaforyczna tęcza, pozytywna aura. Chciałam, żeby nazwa kojarzyła się łatwo, ciepło, z latem.

Jaki jest cel? Gdzie jest punkt, do którego dąży Paula Klessa?

Najważniejszym celem jest umiejętne wychowanie Leosia, a marzeniem podróże, żebyśmy wspólnie mogli zwiedzać świat. Jakbym miała wyobrazić sobie siebie za 5–10 lat, chciałabym, żeby ta mapa była jak najbardziej zdrapana. Marzy mi się duchowa podróż wzdłuż linii mocy. Można je porównać do kanałów energetycznych w ludzkim ciele, a poszczególne miejsca ziemi do czakr, czyli miejsc krzyżowania się tych kanałów. Jednym z takich punktów jest np. Machu Picchu

– pokazuje wiszącą na ścianie kuchni mapę świata, na której zdrapuje odwiedzone miejsca. Na razie jest to kilka europejskich krajów. Szczególnym miejscem są oczywiście Indie.

Piotr Steffen

Reklama

Macierzyństwo w innym wymiarze komentarze opinie

  • gość 2018-09-14 08:50:38

    nie podoba mi się - damulka:) na ulicy głowa wysoko, zero uśmiechu. Czytałam artykuł o porodzie, owszem jest to przeżycie ale niektóre fakty to zbyt osobista rzecz żeby o tym głośno rozpowiadać. Nie , nie podoba się tej Pani, za dużo szumu wokół siebie.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-14 09:26:29

    Oby się tej Pani "energia" i "czakramy" czkawką nie odbiły... Życzę Pani i Jej Rodzinie wszystkiego dobrego, pokoju serca i błogosławieństwa Bożego.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-14 09:54:00

    Wydaje mi się,że pewne aspekty nie powinny wychodzić poza gniazdo rodzinne...a patrząc z boku wygląda to na szukanie atencji wśród ludzi. pokazując życie w takich barwach kogo udajemy? Życie to nie Instagram :) ale niestety takie mamy czasy,wszystko udawane, „perfekcyjne” w pogoni dla głupich lajkow. A później płacz i zgrzytanie zębami bo stawiamy czoło rzeczywistości, a nie aplikacji. Kamienie szlachetne, czakramy, joga, medytacja, las - po co się z tym obnosić? Na pokaz żeby każdy widział czy... czy to prawdziwe zainteresowania?

  • gość 2018-09-14 10:03:33

    jestem stalą czytelniczką bloga i instagrama i bardzo uwielbiam Panią Paulę!!! Super się czyta o prawdziwym wymiarze macierzyństwa a nie jakieś bzdety o idealnym życiu :**

  • Marta_sapa - niezalogowany 2018-09-14 10:10:33

    Uwielbiam ludzi, ktorzy nie znaja, a oceniaja po tym co widza w internecie!! Internet to tylko jedna milionowa cześć zycia ludzi, to co tam jest to tylko to co chcemy pokazac, a nie caly dzien. Ja obserwuje Paule i uwazam, ze to madra i inspirujaca osoba. Różni sie od standardowego myslenia przecietnego Polaka, dlatego sie wyróżnia, a ludzie ktorzy nie umieja wyjsc po za swoje ramy scisle określone przez chore trendy moim zdaniem powinni ugryźć sie w palce i nic nie pisac, bo po co pluc jadem? A jesli juz coś piszesz to nie chowaj sie pod "gosc" miej odwage!! ... Artykuł swietny, pomaga zrozumiec i poznac Ciebie lepiej. Tak trzymaj i nie przejmuj sie hejtem, bo one zawsze będą co bys nie zrobila.

  • Szymon - niezalogowany 2018-09-14 10:12:11

    Najważniejsze jest robić swoje i nie patrzeć za plecy-tak samo musi robić owa koleżanka! Bardzo fajny kontent, trzymam kciuki!

  • Gość - niezalogowany 2018-09-14 10:14:48

    Strasznie niesympatyczna więc kolejny raz się przekonuje że w Internecie można być każdym:)

  • Gość - niezalogowany 2018-09-14 10:16:46

    Szkoda że ja i reszta społeczeństwa jesteśmy nie wyedukowani. Jesteśmy z naszą świadomością gdzieś w ciemnej dopiero na smietniku historii.Zawsze czułem że nasza tysiacletnia chrzescijanska kultura jest BANI !!Teraz już wiem czym się kierować!Dobrze że mamy internet i blogi takie jak Pani!!Mądrego to aż miło posluchac!Od jutra zmieniam całe moje życie .Moj mózg był wyprany przez tyle lat .Tyle lat bez internetu!!Szok!Tylko te nic nie warte biblioteki,uczelnie ,gówno warte wychowanie w pelnej kochajacej rodzinie, religijność,skromność i pokora! Co za bezmiar zmarnowanowanego czasu!Joga i internet to jest to!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-09-14 10:17:55

    Damulka? Bzdura, świetna babka! Może i ma kosmiczne podejscie di zycia ale przecież jaki świat byłby nudny gdyby się składał z tych samych osobowości. Trzeba poznać osobiscie a później oceniać.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-14 10:32:13

    Już lepiej wierzyć w dobra energię niż być chrześcijaninem i oddawać cała swoje wypłatę księdzom pedofilom. No ale w takich małych mieścinach jak Złotów wszyscy są sto lat w tyle :)

  • Gość - niezalogowany 2018-09-14 10:34:14

    LUDZIE ... Moim zdaniem wiele w was zazdrosci, sami siedzicie z d*** na kanapach nic nie robiac tylko oceniajac innych. Dziewczyna zaraza pozytywna energia, ciagle sie rozwija robi krok w przod, bo na tym polega zycie. A jakie moce jej w tym towarzysza i w co wierzy to kazdego indywidualna sprawa. A nie badzcie tacy hop...bo... Nie wierzy sie w cos dopoki cos cie nie spotka. Kazdy kto sledzi bloga wie ze z dobrymi i zlymi emocjami sie dzieli. A czy Wasze wszystkie fotki na fb ig itp tez sa naturalne? Takimi sie dzielicie? Jestescie pewni? To czemu takich fotek nie widac? Portale spolecznosciowe rzadza sie swoim prawem. I na szczescie jesli cos sie nie podoba mozna nie obserwowac, ale wlasnie obserwujecie --- z ciekawosci i zazdrosci

  • JB - niezalogowany 2018-09-14 10:41:43

    Paula jest super nie tylko prywatnie ale też zawodowo :) Pełen profesjonalizm i wspaniała matka! A Leoś złamie wiele serc w przyszłości!

  • gość 2018-09-14 10:45:04

    Szkoda tylko, że często jest tak, że co co pokazane na Instagramie tak bardzo rozmija się z rzeczywistością.

  • gość 2018-09-14 10:46:01

    mam 23 lata, ślędzę tą Panią od dłuższego czasu na Instagramie i powiem tylko tyle - prowadzi swój internetowy "pamiętnik" bardzo dobrze, co może potwierdzić właśnie to że śledzi ją 23letni chłopak dla którego wydawałoby się jej tematyka jest zupełnie obca :D w bardzo trafny i interesujący sposób pokazuje swoje pasje i pomysły, zdecydowanie ma sposób na siebie a jak komuś to nie pasuje - polecam po prostu przestać tą Panią obserwować i po kłopocie :) a do ludzi zarzucających że na Instagramie wszystko jest takie piękne a na żywo widział ją nieuśmiechniętą - ludzie, w internecie pokazuje się to co się chce pokazać, a nie wszystkie osobiste sprawy. to jest jej wybór co i jak wrzuca, a Waszym wyborem jest czy chcecie to oglądać czy nie. I tyle :) Pozdrawiam bardzo serdecznie "Arbuzową Mamę" i życzę dalszego rozwijania swoich pasji i nie patrzenia przy tym na innych! :D

  • Gość - niezalogowany 2018-09-14 10:48:16

    Nie poznałam nigdy "arbuzowej mamy" osobiście, ale robi na mnie pozytywne wrażenie, a jeśli chodzi o sam blog jest świetny i polecam serdecznie kazdej mamie i kobiecie w ciąży!:)

  • gość 2018-09-14 10:49:33

    Do JB: ..."super nie tylko prywatnie ale też zawodowo"... Swiadczy o tym chociażby jedno ze zdjęć powyżej; mama z dzieckiem na ręce stojąca na deskorolce, którą ciągnie pies. Całkowity brak wyobraźni, kiełbie we łbie. Osobiście nie znam tej Pani.

  • Paula Kaczmarczyk - niezalogowany 2018-09-14 10:55:58

    Bardzo lubię, szanuje, czytam, oglądam i oby tak dalej! Buziaki arbuziaki

  • Gość - niezalogowany 2018-09-14 10:57:21

    Super dziewczyna. Lubie jej arbuzowe (:P) podejscie do macierzynstwa, cały jej sposób bycia, przepiekne zdjecia. Chciałbym poznać ją osobiście :)

  • Gość - niezalogowany 2018-09-14 11:00:34

    Jaka Damulka? Jestem z Paula od początku jej bloga i instagrama, nigdy nie robiła z siebie damulki. To co pokazuje na swoim profilu jest innne i już nie raz zaraziła mnie swoją pozytywna energią,uwielbiam jak tańczy, wyglupia się, mówi o tym jak jesteśmy wazni sami dla siebie, czesto odnajduje w jej działalności, spokój, ukojenie i radość. Znam ją również osobiście i nie miała w zwyczaju czegokolwiek udawać. Dzięki że jesteś Arbuzowa mama, nigdy się nie zatrzymuj i samych sukcesów dla Ciebie

  • Gośću - niezalogowany 2018-09-14 11:01:25

    Pani Paulino, ja tam calym sercem za Pania ! Wyjdzie Pani w niedziele w kierunku kosciola na lody z Leosiem ,usmiechnie sie Pani do kazdego z przechodniow co to 'do' lub 'z' ida,tak po prostu po ludzku, utrze Pani nosa zazdrosnym.Pokazujac tym samym , ze w zyciu realnym tez mozna, zeby nie gadali ze tylko z zadartym Pani chodzi , a i fama na Zlotow jaka to Pani mila i zyczliwa pojdzie ;)

  • Gość - niezalogowany 2018-09-14 11:15:05

    Śledzę odkąd Paula była w ciąży. Uwielbiam za podejście, piękne zdjęcia i pozytywny przekaz. Paula - you go girl! Buziak arbuziak

  • Kamila - niezalogowany 2018-09-14 11:16:54

    Ludzie, po co te negatywne emocje i komentarze? Jeśli coś do was nie trafia, nie przemawia czy po prostu nie podoba- to żegnam! Po co się produkujecie i rzucacie takie słowa w dodatku z anonima? Nie stać na odwage? Piszecie, że w Internecie można być każdym... owszem, a dowodem na to, jesteście wy, anonimy, komentujące ten artykuł bez krzty odwagi. Mogliście chociaż mieć na tyle odwagi, by w "okienku" nick podpisać się z imienia i nazwiska... co po pseudo konstruktywnej krytyce, gdy nie wiemy kto do nas rzuca te słowa? Spaczony emocjonalnie człowiek pełen nienawiści:) Paula to wspaniała osoba, walcząca o siebie, piękna z jeszcze piękniejszą duszą, a przede wszystkim z pomysłem na siebie. W nosząca do internetu coś wartościowego, coś swojego, autentycznego... a wy, hejterzy? Marnujecie swoje cenne minuty życia na nienawiści i złe emocje :) zastanówcie się czy nie lepiej zacząć od siebie w ocenianiu i spojrzeć na siebie waszym pełnym profesjonalizmu, kryrycznym okiem

  • Gość - niezalogowany 2018-09-14 11:23:32

    Ludzie gadali i gadać będą ale proszę się nie przejmować tymi"hejtami" większości się podoba to co robisz i rób to co lubisz !!!

  • Gość - niezalogowany 2018-09-14 11:25:00

    Jednym się nie podoba że za dużo z życia prywatnego pokazuje a za chwilę nastepni piszą że sztuczna i wykreowana na instagram... czego wy "chceta"?

  • Gość - niezalogowany 2018-09-14 11:36:36

    Arbuzowa Mama jesteś najlepsza ! Nie przejmuj się ludzi oni zawsze będą gadać bo taka ich rola ! Rób swoje i bo jesteś fajna babka i lubię oglądać Cię na insta i wszędzie !

  • gość 2018-09-14 11:37:23

    Miałam okazję poznać, nie do końca zgadzam się, że taka sympatyczna i profesjonalna ... . Robiła nam fotki. Po sesji jak jeszcze o coś prosiłam - wypięła sie już na nas - taka pozytywna energia i podejście do ludzi i Świata ;-)

  • Gość - niezalogowany 2018-09-14 11:38:49

    Jak ktoś ma problem z przyjmowaniem niepochlebnych komentarzy to nie powinien prowadzić 'życia publicznego', zwłaszcza, że rzekomo walczy z depresją. Osoba prowadząca bloga, konto na insta itp. powinna liczyć się z tym, że ludzie będą wyrażać swoją opinię, czasem nie taką jakby się chciało. Skoro ktoś ma prawo wypowiadać się na 'stories' na różne różniaste tematy to ktoś ma również prawo to skomentować.

  • Ewa - niezalogowany 2018-09-14 11:44:43

    Myśle , ze kazdy wyraza siebie w sposob jaki mu sie podoba . Jedni lubia znaczki , inni kwiaty , bibeloty itp a jeszcze inni stac pod sklepem i pic piwo . Pula lubi joge i kamienie . A kto jej zabroni ?! hejt zawsze bedzie i osoby , ktore z zazdrosci hejtuja a zadnej konstruktywnej krytyki nie widze w tych "brzydkich" komentarzach . Paula wierz dalej w siebie i w to co robisz . Podnos glowe tak wysoko do gory jak tylko mozesz bo spelniasz siebie , swoje marzenia . Jestes cudowna mama, partnerka i gospodynia domowa z.wlasnymi pasjami . A reszta niech sie cmoknie w nos albo znajdzie jakies ciekawe zainteresownia , ktore wniosa cos pozytywnego do ich zycia . Pozdrawiam serdecznie

  • Gościu - niezalogowany 2018-09-14 11:50:47

    Super artykuł

  • Gość - niezalogowany 2018-09-14 11:52:56

    Co komentujecie buraki przecież jesteście nie wyedukowani ( patrz artykuł) Komentatorzy sie znalezli ploletariat spod kościoła co gówno wie o wychowaniu dzieci o Zarażniu dobrą energią i nie ma pojęcia o jodze

  • Gość - niezalogowany 2018-09-14 11:58:36

    Chyba zrobię jutro za nią zakupy...

  • Gość - niezalogowany 2018-09-14 12:39:39

    Wspaniała kobieta, choć nie poznałam jej osobiście, ale dając tyle siebie na Instagramie widać jaką ma osobowość. Mama z pasją, szanuję. Nie każdy potrafi to pogodzić

  • Gość - niezalogowany 2018-09-14 12:41:24

    Paula! Nie przejmuj się i rob dalej to co robisz! Uwielbiam śledzić Was na IG i nie widzę tam żadnego damesowania czy wyidealizowanego świata ! Samo życie. A Wam ludziska jak zwykle żal żopę ściska i tyle w temacie

  • Gość - niezalogowany 2018-09-14 13:19:40

    Ludzie błagam, po co tyle jadu, czy tak bardzo boli was to, że ktoś żyje po swojemu, ma pasje i zainteresowania o których mówi głośno i otwarcie? W czym wam przeszkadza to w co wierzy pani Paulina, jeśli sie z tym nie zgadzacie to nikt nie zmusza was zeby sie z tym utożsamiać. Głowa zadarta? Ludzie błagam was, czy wy chodzicie wiecznie uśmiechnięci i krzyczycie „dzień dobry” do każdego na ulicy? Jaki macie problem z tym, że ktoś dzieli się w internecie swoim życiem, pokazując bardzo naturalnie piękne chwile macierzyństwa ale rownież przeciwności losu? Pani Paulina w tym co pokazuje na Instagramie i blogu jest bardzo naturalna, nie pokazuje tylko wyidealizowanego świata w którym przecież nikt z nas nie żyje- dzieli sie ze swoimi obserwatorami swoim życiem nie tylko tym pięknym i wesołym. A skoro kogoś to interesuje (a patrząc po popularności owszem) to znaczy, że to co robi ma sens. A skoro wy nie jesteście zainteresowani tym co pani Paulina pokazuje w sieci to nikt wam nie każe tego oglądać a pózniej siać bezsensowny ferment. Żyjmy i dajmy żyć innym kochani, gdyby wszyscy byli tacy sami świat byłby cholernie nudny. Dziękuje i miłego dnia.

  • Malwa - niezalogowany 2018-09-14 13:30:42

    Uwielbiam Paulę! Jest super ciepła,pogodna i kochana osoba :) nie da się ocenić człowieka przez INTERNET! Polecam najpierw poznać go w rzeczywistości :) pozdrawiam cieplutko!

  • Domi - niezalogowany 2018-09-14 13:31:12

    Mamuśka pełna para, cudowna osoba, profesjonalistka i normalna kobieta. Zwariowana młoda mama, która potrafi śmiać się sama z siebie, wiecznie uśmiechnięta, zaraża swoją energią i pozytywnym nastawieniem. Nie boi się poruszać tematów niewygodnych dla większość społeczeństwa. Dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem :) oby więcej takich ludzi na tym porytym Złotowie było. :) ♡ JESTES CUDOWNA !!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-09-14 13:42:55

    Fajnie pisze - fakt. Dobrze się czyta. Prywatnie - zadufana w sobie , traktuje ludzie z góry. Uwielbiam ludzi którzy mają pasję, robią "coś" ale w tym przypadku to ... Ciężki temat.

  • jatojax2 - niezalogowany 2018-09-14 13:50:46

    W internetach kreuje się na wyluzowana babeczkę, a w rzeczywistości jest zarozumiała. Opowiada o swoich kamyczkach, deseczce do oczadzania mieszkania, o czakrach, mocy z księżyca, a w życiu, w naszym małym miasteczku traktuje ludzi z góry, jest wredna i zawiewa od niej hipokryzją. Ten cały Daddy to też niezły lawirant, o uczciwości z nim rozmawiać nie warto. Można w necie poczytać na jego temat. Większość z tych pozytywnych komentarzy pisali ludzie jej bliscy albo jej "fani", którzy znają ją tylko z ekranu... Może uchodzić za miłą i serdeczną, z poczuciem humoru, ale w rzeczywistości jest całkiem inaczej... Pamiętajcie, że w internecie można być kim się chcę, ale sprzedać to samo w rzeczywistości jest ciężko... Ona na pewno by się nie obroniła. Zdjęcia robi ładne, matką na pewno też jest dobrą ale trochę przesadza z grą aktorską... Czemu Paula nie jesteś sobą? Przecież to jest jakiś teatr... Ludzie Cie tu znają... zapomniałaś?

  • Koleżanka z dawnych lat - niezalogowany 2018-09-14 13:59:17

    Zarozumiala i zbyt pewna siebie, dlatego raz zajrzałam na jej instagram, posmialam się i wyszłam. No ale czego się nie robi dla kasy i darmowych paczek, nie? Można poudawac fajna i pełna pozytywnej energii ;)

  • p_ifonka - niezalogowany 2018-09-14 14:25:18

    Nigdy nie zrozumiem po co ludzie wypisują takie rzeczy. Paula jesteś super babka i my to wiemy :) Buziaki arbuziaki

  • Gość - niezalogowany 2018-09-14 15:42:36

    Oj typowy Złotów.... Komuś - coś się uda, ktoś - czegoś ma więcej i już trzeba przypinać pineski.... Zupełnie jak na wiosce z dwoma blokami na przeciw siebie :-) Znam osobiście „Parkę Arbuzów” i są mega pozytywnymi ludźmi, zawsze można zamienić słowo, doradzić się i pośmiać. Powodzenia i Życzę dalszych sukcesów

  • gość 2018-09-14 17:50:04

    Moja znajoma "siedziała" w astrologii, czakrach, widzeniu aury (New Age) do czasu było okej, aż zaczęła chorować na tle duchowym i psychicznym : depresje, psychozy itd których wcześniej nie miała... odratowało jej zawierzenie swojego życia Jezusowi, powrót do Boga, do kościoła. Niestety wchodząc w tego typu praktyki otwieramy się na świat demonów, otwieramy im "furtkę", bardzo często kończy się na wizytach u księdza egzorcysty. Zyczę tej pani wszystkiego dobrego oraz wam komentującym, miłego dnia.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-14 18:10:44

    Większość hejterów pewnie są idealni i bez skazy. Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem :). Dla mnie babka robi coś co jest godne uwagi a jak sie nie podoba to nie musicie komentować, oglądać, śledzić itd itd.

  • gość 2018-09-14 19:34:25

    bardzo ją chwalą, ale matki świeżo upieczone, świeżo w ciąży lub nastolatki ze szkoły, słyszę co na przerwach mówią

  • Magda - niezalogowany 2018-09-14 21:36:17

    Jej facet do zwykły złodziej, okrada ludzi na chińskie części a ona to zakompleksiona pozerka, której ludzie w Zlotowie nie lubią bo wyżej sra niż dupę ma.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-14 22:28:51

    Prawda,wyżej sra niż dupe ma,trochę pokory i empatii

  • Gość - niezalogowany 2018-09-15 07:04:12

    Po prostu czemu to robi bo jej dupe ściska że koleżanki typu golinska, iluszczenko coś osiągają a ona biedna szara myszka nic, w głowę dostała jak ja Dawid zostawił

  • Gość - niezalogowany 2018-09-15 10:04:53

    Róbta, co chceta, ale nie obrażajmy swoich wierzeń nawzajem. To jest nie do wytrzymania.

  • Gosia - niezalogowany 2018-09-15 10:20:31

    Każdy ma prawo sie wypowiedzieć, może dlatego jest tu tyle negatywnych komentarzy. Nie sądzę żeby wszystkim żal d..ściskał bo ktoś ćwiczy joge, ma zwierzęta i lubi arbuzy. Może poprostu większość miało okazję poznać Paule i faktycznie nie jest tak kolorowo jak na insta. Osobiście przestałam wchodzić na ten blog po opisie porodu (polecam przeczytać). Widać, że osoba ta maluje życie jakim nie jest.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-15 13:04:10

    Jak na nią patrzę to mi się nie dobrze robi

  • Gość - niezalogowany 2018-09-15 13:50:36

    Paula jest wredna? Przeanalizujcie swoje komentarze...

  • Bartłomiej - niezalogowany 2018-09-15 17:25:14

    Hmmm... Ale ludzi dupa boli! A ruszcie sami dupe i zacznijcie coś robić i Elo! ZAWISTNI ZŁOTOWIANIE

  • Gość - niezalogowany 2018-09-15 19:20:43

    Pozytywne komentarze to chyba tylko od subskrybentów z insta ahahahah

  • Gość - niezalogowany 2018-09-15 23:46:43

    Nie rozumiem dlaczego krytykowane są osoby które nie mają pozytywnej opinii na temat twórczyni bloga. Przecież każdy ma prawo do własnego zdania i opinii zarówno pozytywnej jak i negatywnej. Jak dla mnie dziewczyna robi bardzo ciekawe zdjęcia które przykuwają uwagę. Natomiast jeśli chodzi o samą treść bloga to niestety w mojej opinii jest bardzo słabo. Teksty są infantylne i widać że liczy się ilość lajków i hasztagów na Instagramie.

Dodajesz jako: |