Majówka z narkotykami i na podwójnym gazie w powiecie złotowskim

Długi majowy weekend za nami. Czas na krótkie podsumowanie wydarzeń zaistniałych na terenie powiatu złotowskiego.

Policjanci podsumowali pierwszy majowy weekend
Policjanci podsumowali pierwszy majowy weekend

Policjanci obsłużyli 11 kolizji drogowych oraz 1 wypadek drogowy do którego doszło w dniu 30-04 br. na trasie Okonek -Lędyczek. Kierujący motocyklem Honda 33- latek mieszkaniec gm. Połczyn w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu, na łuku drogi zjechał do rowu a następnie uderzył w drzewo. Z obrażeniami ciała został przewieziony do Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Policjanci zatrzymali 3 kierujących pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości i 1 w stanie po użyciu alkoholu. Zatrzymano 3 kierujących rowerami w stanie po użyciu alkoholu.

- 28 kwietnia o 18:15 w Brokęcinie zatrzymano 40-letniego mieszkańca Brokęcina, który kierował samochodem Peugeot mając 0,69 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

- 29 kwietnia o 01:40 w Złotowie na ul. Chojnickiej zatrzymano 35-letniego mieszkańca Stawnicy, który kierował motorowerem Romet mając 1,01 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

- 30 kwietnia o 03:45 w Złotowie na ul. Boh. Westerplatte zatrzymano 33-letniego mieszkańca Jastrowia, który kierował samochodem Volkswagen mając 1,43 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

- 03 maja o 15:40 w Skórce na ul. Pilskiej zatrzymano 23-letniego mieszkańca Ptuszy, który kierował samochodem Volkswagen Golf mając 0,15 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

02 maja w Okonku zatrzymano 29-latka który posiadał przy sobie środki psychotropowe w postaci marihuany i amfetaminy. Badania laboratoryjne wykażą czy kierował motorowerem będąc pod wpływem działania środków psychotropowych.

W okresie długiego weekendu odnotowano również ponad 50 interwencji domowych i związanych zakłóceniem porządku publicznego. Najczęściej ich przyczyną była nadmierna ilość wypitego alkoholu. W takich przypadkach funkcjonariusze kilkakrotnie doprowadzali osoby nietrzeźwe do Izby Wytrzeźwień a za popełnione wykroczenia nakładali mandaty karne.

 

Policjanci w dalszym ciągu apelują o rozsądek, zwłaszcza podczas poruszania się po drogach. Warunki pogodowe są trudne, więc radzimy aby w pierwszej kolejności dostosować prędkość do panujących warunków, a także zachować szczególną ostrożność.

Już dziś zyskaj pełnie możliwości jakie oferuje nasz portal.

Subskrypcja na portalu