:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Interwencje czytelników, Mieczy przybywa - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 27/02/2019 10:07

Władze Jastrowia nie odpuszczają sprawy Mieczy Grunwaldzkich

Pamiętacie Państwo pomysł na promocję Jastrowia z wykorzystaniem wizerunku Mieczy Grunwaldzkich na koszulkach? Nabyć je można w domu kultury.

Tam też znaleźć można inny akcent "walki" miasta o pozostawienie przy drodze krajowej pomnika z mieczami. Znajduje się on na ścianie Ośrodka Kultury w Jastrowiu i wygląda tak

A decyzji w sprawie rozbiórki lub pozostawienia monumentu (IPN uważa, że promuje on komunizm) wciąż nie ma.

Łukasz Opłatek

Reklama

Mieczy przybywa komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-02-27 10:31:07

    Związek radziecki dopiero jak dostał po du**e od niemców przeszedł na stronę aliantów i przyłączył się do koalicji anty hitlerowskiej.
    Mają tyle honoru co włosi.

  • gość 2019-02-27 10:38:15

    a gdzie na koszulce wasz ukochany skrót "PRL"?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-27 11:48:40

    Na dupie twojej matki.

  • Do pierwszego gościa - niezalogowany 2019-02-27 11:53:06

    I już wyrosło nam nowe pokolenie znających historię inaczej, czyli pisiorowską.

  • gość 2019-02-27 12:29:25

    kulturalni ci obrońcy PRL-u ,oj kulturalni po wpisać widać...

  • gość 2019-02-27 13:48:52

    Związek radziecki przeszedł na stronę aliantów??? Widzę, że tworzysz historię świata jeszcze barwniejszą, niż obecna "dobra zmiana".

  • gość 2019-02-27 15:42:23

    "Na dupie twojej matki." To się akurat może zgadzać, bo właśnie tam moja mama i ja też mamy ten złodziejski, zakłamany, sowiecki peerel.

  • SYN WOJA LWP - niezalogowany 2019-02-27 21:12:51

    HISTORII NIKT NIE ZMIENI NAWET DURNIE Z IPN !!! A HISTORIA WALU POMORSKIEGO JEST TEZ HISTORIA POLSKI !!! I NIE BEDZIE NAM IPN NA NASZEJ ZIEMI W NASZYCH MALYCH OJCZYZNACH PISAL I TWORZYL NOWEJ HISTORII! WYSTARCZY ZE BEZPRAWNIE POZDEJMOWALI CZOLGI Z COKOLOW !!! RECE PRECZ OD MIECZY I DAWNYCH POMNIKOW !1

  • gosc - niezalogowany 2019-02-27 21:15:38

    same durne miernoty tu sie produkuja!!! wstyd !!

  • KKRESOWIANIN - niezalogowany 2019-02-27 21:32:50

    PROPONUJE REFERENDUM - TYLKO MY MAMY PRAWO DECYDOWAC CO NA NASZEJ ZIEMI MA BYC !! A MONUMENT Z MIECZAMI NIE GLORYFIKUJE KOMUNIZMU JENO STRATY I WYSILEK POLSKIEGO ZOLNIERZA IDACEGO OD WSCHODU -W WIEKSZOSCI Z LAGROW I ZESLANIA WRACAJACYCH DO POLSKI!!! INNEJ DROGI NIE MIELI A NIE ONI DOKONALI POWOJENNEGO PODZIALU POLSKI -UCZYNILI TO ANGLICY , AMERYKANIE I ROSJANIE !!! ZDRADZILI NAS SWOICH SOJUSZNIKOW !!! HANIEBNE PRAWDA??

  • Gość - niezalogowany 2019-02-27 22:11:19

    ,,Basis Nord (lit. Baza Północna) – niemiecka baza morska z okresu II Wojny Światowej. 7 października 1939 roku w zamian za pomoc technologiczną Związek Radziecki zaoferował Niemcom do zagospodarowania pod przyszłą bazę tereny fiordu Zapadnaja Lica na Półwyspie Kolskim. Baza ta działa od 1939 do 1940, gdy po udanej inwazji na Norwegię baza straciła na znaczeniu dla Niemców. Istnienie tej bazy było utrzymywane w ścisłej tajemnicy, także po zakończeniu wojny, gdyż ZSRR nie chciało przyznać się do tak bliskiej współpracy z Niemcami."
    Tej współpracy w tamtym okresie było więcej min.gospodarcza, handlowa i militarna
    Wielcy mi wyzwoliciele...

  • Gość - niezalogowany 2019-02-28 07:11:49

    Ale teraz Niemcom laskę robisz a na Rosjan plujesz ?

  • gość 2019-02-28 13:24:21

    Ruskie i Niemiaszki zawsze będą działać na szkodę POLSKI