:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 12°C

Mieszkańcy Podróżnej manifestowali przeciwko budowie kolejnej chlewni w ich wsi [WIDEO]

Interwencje czytelników, Mieszkańcy Podróżnej manifestowali przeciwko budowie kolejnej chlewni [WIDEO] - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 14/08/2018 18:40

W proteście poparły ich delegacje z Krajenki i Nowego Dworu

Protest odbył się w sąsiedztwie już istniejącego budynku gospodarskiego, którego funkcjonowanie także budzi kontrowersje. Mieszkańcy Podróżnej zwracali uwagę, że manifestacja odbywa się w sprawie, a nie przeciwko komuś. Ich postulaty można usłyszeć na relacji wideo z tego wydarzenia, dostępnej poniżej:

 

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w środowym wydaniu tygodnika "Aktualności Lokalne"

Reklama

Mieszkańcy Podróżnej manifestowali przeciwko budowie kolejnej chlewni w ich wsi [WIDEO] komentarze opinie

  • Hodowca - niezalogowany 2018-08-18 23:59:23

    No właśnie w Śmiardowie zapach jest niemiły, czyli do zniesienia nie to co w Podróżnej -odór nie do zniesienia !!!

  • Zosia - niezalogowany 2018-08-18 07:18:42

    Władza w "rozkroku",nie wie która opcje poprzeć,by nie stracić POparcia.Tylko grono POplecznicy na proteście.

  • Moralos - niezalogowany 2018-08-18 01:25:15

    Zielona Podróżna na zawsze!

  • Renata - niezalogowany 2018-08-17 22:15:16

    Moja ciocia, mieszkała w Dąbrowie, kiedyś wioseczka przed Śmiardowem, w takich właśnie warunkach, jeden budynek dla ludzi i zwierząt, a było to około 45lat temu

  • Renata - niezalogowany 2018-08-17 22:10:58

    W Smiardowie akurat zapach jest hm niemiły, często tam jeżdżę rowerem. Co robią te Panie nauczycielki na każdym proteście? Ekolożki czy...?Jak ktoś napisał, tłumy, więc proszę nie pisać mieszkańcy lecz kilkoro mieszkańców Krajeńki. Jestem doprawdy zniesmaczona tym co się dzieje. Frazesy o naszej zielonej Krajence mnie rozsmieszaja!

  • Renata - niezalogowany 2018-08-17 22:10:57

    W Smiardowie akurat zapach jest hm niemiły, często tam jeżdżę rowerem. Co robią te Panie nauczycielki na każdym proteście? Ekolożki czy...?Jak ktoś napisał, tłumy, więc proszę nie pisać mieszkańcy lecz kilkoro mieszkańców Krajeńki. Jestem doprawdy zniesmaczona tym co się dzieje. Frazesy o naszej zielonej Krajence mnie rozsmieszaja!

  • o co chodzi - niezalogowany 2018-08-17 15:42:17

    W Krajence miała powstać najnowocześniejsza chlewnia z filtrami wentylatorami itp. i też nie pasowało.Więc o co chodzi?Wybory?

  • Mieszkaniec wsi - niezalogowany 2018-08-17 13:16:39

    Tak racja wieś to miejsce gdzie się hoduje trzodę chlewną, ale nie może być tak , że jeden rolnik zrobi z całej wioski chlew!!! Gdyby zainwestował w odpowiednie wentylatory nie byłoby problemu, przykład mamy ze Śmiłowa i Śmiardowa...można ? można !

  • Andrzej M. - niezalogowany 2018-08-17 07:31:13

    Nauczyciele z Krajenki nie macie nic innego do roboty?Macie wakacje!Wstyd!Radni którzy zamiast wyciszać spory podsycają do nich.Działacze sportowi którym zapach przeszkadza w treningu?Delegacje???Chore,małomiasteczkowe,nietolerancyjne zachowanie!Wieś to miejsce gdzie się hoduję trzodę chlewną,uprawia ziemie.Liczebność protestów daję nadzieję,że jednak sporo ludzi myśli logicznie!!!Tłumy!!!Ciągle te same osoby.

  • Hodowca - niezalogowany 2018-08-16 19:50:28

    Od polskich świń hodowanych na ściółce nie śmierdzi, bo sam je kiedyś hodowałem, a fetor dochodzący od tej chlewni przeciwko której jest protest jest nie do zniesienia, współczuję sąsiadom, a z inwestorem nie da się rozmawiać

  • Jestem ze wsi - niezalogowany 2018-08-16 10:47:14

    Postawić obozy(fermy) dla świń koło większych miast. Będzie bliżej do marketów z tą ekologiczną, zdrową żywnością. Przy okazji, koszty transportu odejdą.

  • Mieszkaniec wsi - niezalogowany 2018-08-16 09:35:49

    Czesław chyba nigdy na wsi nie byłeś ...ja od urodzenia ponda 65lat mieszkam na wsi i prowadzę gospodarstwo, ani nie widziałem ani nie słyszałem żeby rolnicy mieszkali w takich warunkach jak tu opisujesz, ciekawych jestem gdzie ty się wychowałeś że takie głupoty wypisujesz chyba w takim gnoju i wśród krowich placków i much i znasz to z własnego podwórka

  • Xj - niezalogowany 2018-08-15 21:59:36

    Xd chyba jestes jakis ograniczony. Wiekszosc tego typu farm znajduje sie max 100m od zabudowań mieszkalnych. Twoja logika jest jakas z******.

  • xd - niezalogowany 2018-08-15 21:16:26

    Czyli kilka kilometrow od zabudowan nie bedzie smierdzialo ale jak wybuduja w miejscu gdzie ma byc to caly powiat bedzie je*al? Wasza logika jest zajebista

  • Mieszkaniec wsi - niezalogowany 2018-08-15 20:24:14

    A czy ten pan był ubrany w mundur? ???????On porostu popiera Nas jako były mieszkaniec wsi której się nigdy nie wstydził. Ale co widzę po tych komentarzach to zaczynam się zastanawiać między jakimi ludźmi ja żyję? Płakać się chce jak to czytam co za nienawiść pytam po co? ????????

  • Pkt - niezalogowany 2018-08-15 19:15:02

    Cesław, głupi od mądrego różni się tym, że głupi pisze co wie, a mądry wie co pisze. Odpowiedz sobie , którym jesteś.

  • Pkt - niezalogowany 2018-08-15 19:10:47

    Widać Czesiu skąd pochodzisz.Dawno się domyślałem jak było u Ciebie w domu rodzinnym. A rolników nienawidzisz bo rodzice bratu a nie Tobie gospodarstwo przepisali?

  • rolnik - niezalogowany 2018-08-15 19:06:31

    A od kiedy uważasz się za człowieka lepszej kategorii ?

  • rolnik - niezalogowany 2018-08-15 19:03:16

    Na promenadzie.

  • ja - niezalogowany 2018-08-15 16:29:52

    walnij sie w leb pajacu ,pewnie wybudowal chlewnie nielegalnie przypuszczam ze chodzil o zgode na budowe po sasiadach i wprowadzil ich w blad... na takim wniosku jest zastosowany przelicznik penie bylo 200 tylko nikt nie wiedzial ze trzeba to pomnozyc razy 5 o ile mi wiadomo i jest 1000 to tylko przyklad. a co teraz z nieruchomosciami obok . wiem ze na wsi smoerdzi ale czym karmi te swinie ze tak jebie tego nikt nie wie . rosna pewnie w tydzien zarabia kase ale to dobrze ale niech zadba o to zeby nie bylo takiego smrodu, a i powodzenia w zyciu gospodzrzowi zyciu spolecznemu i sasiedzkiemu bo jak mi sie wydaje to juz tam nie ma nawet z kim pogadac przez swoj egoizm a wystarczylo zadbac o filtry

  • Czesław - niezalogowany 2018-08-15 15:27:29

    Duży obiekt wymaga infrastruktury drogowej, nie da się więc tego wybudować na pustkowiu (pojęcie względne, bo takich miejsc już brakuje). Mamy XXI wiek i nagle mieszkańcom wsi zaczął doskwierać smród wytwarzany przez zwierzęta które dotychczas trzymali i z których produkcji sie utrzymywali. Nie każdemu odpowiada być producentem rolnym, tak jak nie każdemu odpowiada być kierowcą tramwaju.

  • Czesław - niezalogowany 2018-08-15 15:17:54

    Ale smród i muchy leciały z obory bezpośrednio do części mieszkalnej, a zimą spano na piecu z przypieckiem wraz z kozami aby było cieplej.

  • klotka ciotka - niezalogowany 2018-08-15 15:08:29

    Czy wielkie fermy oddziałujące "zapachowo" muszą budować niedaleko osad i wsi? Lepiej chyba że znajdą się w pewnej odległości od zabudowy mieszkaniowej. Mamy XXI wiek i standardy ze średniowiecza należy uznać za nieaktualne. Czesław weź się za hodowlę i weź te dopłaty o których tak często piszesz, kup sobie ziemi i podyskutujemy jak równy z równym.
    Póki co nie wiesz o czym piszesz. Nie rozumiesz problemu!

  • Ty - niezalogowany 2018-08-15 14:58:21

    Kilka kilometrów poza wsią a nie 100m od budynków mieszkalnych

  • Przeciwnik - niezalogowany 2018-08-15 14:56:40

    W takich czworakach trzymano kilka tysięcy sztuk trzody?

  • Czesław - niezalogowany 2018-08-15 14:33:27

    Do niedawna na wsi mieszkano w czworakach gdzie prosto z kuchni wchodziło się do obory, przez środek podwórza spływała gnojowica pomiędzy ,,plackami"" krów i jakoś mieszkańcom to pasowało. Wieś kojarzyła się z krowami, świniami, kurami i ... smrodem. Dziś jej mieszkańcy jak widać większe paniska od miastowych, zaczyna im wszystko śmierdzieć. Gdzie więc ma odbywać się hodowla zwierząt? Na pustyni, w centrum miast, na Księżycu? Jeszcze nie wymyślono sztucznej szynki, kiełbasy, schabowego. Gdzieś te tysiące świń czy krów musi być hodowane dla miastowych, bo dla mieszkańców wsi jak widać szynka i mleko zbrzydło, więc te protesty są w części uzasadnione. Na wsiach promenady, parki, muzea, teatry, a w miastach chlewnie i obory (chcą żreć mięcho to niech wąchają).

  • xxx - niezalogowany 2018-08-15 14:24:38

    A czy pan ze straży miejskiej może uczestniczyć w protestach? Czy podobnie jak wojsko i policja nie ma prawa jako funkcjonariusz na udział w tego typu manifestacjach?

  • Jan - niezalogowany 2018-08-15 14:00:28

    Polskie są hodowane ściółkowo i nie dostają takiej chemii jak te które hoduje się na rusztach, bez ruchu, ściółki. A ta gnojowica zatruwa życie mieszkańcom.

  • Www - niezalogowany 2018-08-15 13:57:28

    Zdala od zabudowań

  • Czesiek - niezalogowany 2018-08-15 13:53:14

    Wygląda na to że duńskie świnie śmierdzą a polskie pachną Chanel"5.

  • Michał - niezalogowany 2018-08-15 13:44:17

    To gdzie hodować takie zwierzeta? Jak nie na wsi!

  • rolnik - niezalogowany 2018-08-15 12:20:14

    Protestujcie. Macie racje. Rządy zlikwidowały drobny chów przydomowy. Teraz w dużych miastach zamiast następnego ronda L. K. Chlewnia. 3 km od mojej miejscowości jest produkcja białych robaków na ryby. Jak wiatr zawieje to smród nie do wytrzymania. Walczcie o swoje.

  • Mieszkaniec gminy - niezalogowany 2018-08-15 11:52:53

    Widzę poziom wypowiedzi na najwyższym poziomie brawo! Skąd jesteś taki pewien że są duńskie? Znam tych ludzi i wiem na 100% że nie są. Takie komentarze tylko mnie utwierdzają w tym że Facebook uderzył do głowy i prawda jest nie istotna ważne że jest protest.

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2018-08-15 10:52:34

    Są duńskie i przestań pierdolic idioto

  • Rolnik1 - niezalogowany 2018-08-15 10:39:40

    Widze ze pan wszedzie ten sam komentaz wstawia. Kto panu za to placi?

  • Mieszkaniec gminy - niezalogowany 2018-08-15 08:25:54

    Jakie duńskie świnie? Kto wam takich bzdur naopowiadal? I dlaczego bezmyślnie je powtarzacie? Bo to jest modne na Facebooku? Skoro jesteś mieszkańcem wsi to pofatyguj się i idź do inwestora i zapytaj czy to są duńskie świnie, nie uwierzysz ale są polskie

  • Obserwator - niezalogowany 2018-08-15 08:05:35

    Nie macie pojecia o czym piszecie jakie Dunskie swinie!? To sa swinie urodzone w Polsce!!!!!

  • Marian - niezalogowany 2018-08-15 07:06:02

    Dlaczego zawsze stosujemy porównania bo kiedyś było?! Kiedyś już było, teraz jest teraz! Kiedyś chodziło się na boso albo w trepach chyba nie chcesz do tego wrócić?!

  • Krajanka - niezalogowany 2018-08-15 07:01:44

    Obraziłeś mnie Rolniku! Przez pięć dni w tygodniu wstaję o 5 rano i idę do pracy. Żadnych zasiłków nie dostaję bo o 10 zł za dużo zarabiam! Byłam na proteście i w Krajence i w Podróżnej. Uwierz mi ani Ty ani Ja nie zjemy choćby ucha od tych świń, u nas zostanie tylko smród, bo Duńczyk u siebie chce mieć czysto a łasemu na kasę polskiemu rolnikowi wszystko jedno (narazie) czy śmierdzi do puki nie zachoruje on lub jego rodzina! Duńczyk świnie zabierze a rolnik z kłopotem zostanie! Warto? Nie lepiej zająć się produkcją mniej inwazyjną? Albo dołożyć wszelkich starań żeby nikomu nie zatruwać życia
    - filtry, podstawowe zasady higieny i zachowania ekologiczne?

  • Mieszkaniec wsi - niezalogowany 2018-08-15 06:51:21

    Każdy kto ma trochę oleju w głowie wie, że to pomówienie

  • Mieszkaniec wsi - niezalogowany 2018-08-15 06:45:39

    Ludzie zrozumcie nie chodzi nam o to żeby nie hodować świń na wsi, chcemy tylko żeby właściciel wielkiej fermy duńskich świń zastosował filtry i inne środki dostępne na rynku, które ograniczą smród a nie jak dotychczas oszczędzał na tych środkach a mieszkańcom wioski fundował smród.

  • Obywatel Podroznej - niezalogowany 2018-08-15 02:18:43

    Co ty pierdolisz człowieku?!

  • Patriota - niezalogowany 2018-08-15 02:18:01

    Jezu kurwa nikt z was nie rozumie że chodzi nam tylko żeby nie smierdzialo nam w wiosce i można było posiedzieć z rodziną wieczorem przy grillu, nie chodzi nam o tych ludzi tylko o dobro wspólne co powinno być raczej normalne

  • Lp - niezalogowany 2018-08-15 02:16:01

    Wypierdalaj smieciu

  • Jola - niezalogowany 2018-08-15 00:30:05

    A co z zatrudnieniem życia smrodem innym. To bardzo egoistyczne podejscie. To jest straszny smród A hodowla rusztowa to dla tych zwierząt jest okropna.

  • Wr - niezalogowany 2018-08-15 00:18:50

    Może ma Pani racje .Dziś niestety tylko tylko duże inwestycje się liczą. Duńskie świnie to tak jak nowoczesny kombajn. Robi robotę!Zaś sierp i przydomowa hodowla 3 prosiąt to przeszłość!Protestami nie zatrzymamy postępu !!Chcemy tanio jeść musimy stawiać na nowoczesne rozwiązania np.hodowle Duńskie

  • Toco - niezalogowany 2018-08-14 23:55:06

    To już mój trzeci komentarz w tej sprawie bo naprawdę bardzo mnie to bulwersuje. Jaka inwestycja zdaniem mieszkańców powinna postać w Podróznej? Może Call Center? Czy może dział IT jakieś międzynarodowych korporacji? Do Licha przez te fajsbuki w diupiiach się poprzewracalo. Inwestycje hodowców mogą powstać tylko i wyłącznie na wsi. Skoro pracujesz w mieście to przeprowadz się! Wieś jest dla rolników, hodowców, producentów afro, sadownikow itd. Dobrze ktoś napisał o domku w Karkonoszach

  • Jola - niezalogowany 2018-08-14 23:50:44

    A mi przeszkadza duńska hodowla śmierdzacych świń, która trafia na obcy rynek . A u nas tylko smród i zamieszczonia. Zapachy naszych lojalnych rolników nie są nam obce i nie mamy nic przeciwko temu. A duńskie świnie śmierdzą gorzej. My jesteśmy ze wsi, i zapachy wiejskie nie są nam obce ale te nie mają ze wsią nic wspólnego.

  • Wr - niezalogowany 2018-08-14 23:41:49

    Jeszcze do niedawna protestujący biegali z widłami po patyku a dziś chcieliby przerobić typową wieś w komfortowe Spa na Mazurach. Nie chcecie zwierząt to kupcie dom w mieście. Gdzie problem. Prosty wybór Wielki dom na wsi czy małe mieszkanie w bloku w mieście. Ceny podobne. Wybieracie wieś liczcie się z tym że naturalnym jest ze na wsi są kury, świnie, krowy itd. Ja lubię wieś i nie przeszkadzają mi typowe wiejskie warunki krowie placki muchy itd. To normalne!!!!!!!!!!!!!

  • Michał - niezalogowany 2018-08-14 23:27:17

    Oczywiście świnie były i będą chodowane na wsi ale Wieś to nie śmierdzące fermy

  • Rolnik - niezalogowany 2018-08-14 23:23:31

    Wladze maja w d**ie przekupionych obywateli wsi i maja racje. Wies musi sie rozwijać. TAK - DLA INWESTYCJI NA WSI. Jeszcze troche i calkiem gospodarka w tym kraju upadnie. Nie podoba sie to tylko ludziom ktorzy siedza w domach i pobierają zasiłki. Przedsiebiorcy beda przenosic sie za granice, a w panstwie wkoncu zabraknie pieniedzy na 500+ i inne zasilki dla tego PLEBSU ktorego protesty sa oplacane przez POwcow.

  • Mieszkaniec wsi - niezalogowany 2018-08-14 23:21:32

    Nie bądź taki do przodu bo Ci tyłu zabraknie

  • Ty - niezalogowany 2018-08-14 23:15:32

    Potrzebuje pomocy w rozwiązaniu krzyżówki. Na wsi w chlewie na 6 liter ? Odp.Według mnie: AłdiA6 bo przecież nie świnie bo te żyją w.centrach miast zdaniem mieszkańców wsi

  • To tylko ja - niezalogowany 2018-08-14 23:12:12

    Hahaha ale też jakieś zagrożenie

  • Mieszkaniec wsi - niezalogowany 2018-08-14 22:36:13

    Nie kłam karma wraca fałszywy człowieku

  • ja - niezalogowany 2018-08-14 22:34:06

    Świnie były są i będą na wsi kiedyś każdy gospodarz je posiadał domy z chlewni za ścianą - dzisiaj z tego pokoje podrobione. Nie śmierdziało. Teraz świnia na wsi NIE. Czyżby była z miasta? Gdzie hodować Świnie? A mięso zażera każdy narzekając że drogie. Może świnie do lasu? Dziczyzna zdrową jest ale czy dla Wszystkich?!

  • Ghu - niezalogowany 2018-08-14 22:22:21

    Ktoś musi gnój wywalić

  • Protestująca - niezalogowany 2018-08-14 22:21:17

    Pamiętaj Xxx nikt nie jest anonimowy w Internecie!

  • ciekawa - niezalogowany 2018-08-14 21:56:17

    W Krajence władza była.Dlaczego do Pidróżnej nie zawitała?

  • Paweł - niezalogowany 2018-08-14 21:44:23

    To jest właśnie ten piękny zapach dolatujący z położonej kilkaset metrów dalej tuczarni kontraktowej, a co niektórzy twierdzą, że ludziom się wydaje .... Może zamiast szastać kogoś nazwiskiem trochę odwagi cywnej Xxx

  • Paweł - niezalogowany 2018-08-14 21:37:22

    Może zamienimy się mieszkaniami na kilka dni to i zobaczymy czy nadal wiocha to wiocha ?

  • Zainteresowany - niezalogowany 2018-08-14 21:24:25

    No niestety ludzie zaczynają wioskę traktować wioskę jak przysłowiowy domek w Karkonoszach, a wieś to wieś i to tutaj rolnik prowadzi hodowlę, nie czarujmy się, nie ma już rolników którzy mają kilkanaście czy kilkadziesiąt sztuk świń gdyż nie jest to w naszym kraju opłacalne. I albo trzeba podjąć dodatkową pracę albo się poprostu splajtuje. Wypowiedź tego pana od śmierdzącego mięsa powaliła mnie na łopatki, człowieku czy ty sam siebie słyszysz? Dawno takich bzdur nie słyszałem.

  • Jili - niezalogowany 2018-08-14 20:52:39

    Chlewnie tylko w Śmiłowie.Tam to akceptują i bliżej do ubojni.

  • Pan - niezalogowany 2018-08-14 20:42:48

    Skończ robić z siebie posmiewisko jak łapiesz się na takich trolli

  • Pan - niezalogowany 2018-08-14 20:42:03

    Przestań pierdolic idioto. Jak chcesz to mieszkaj w pobliżu, zobaczymy czy będzie Ci fajnie

  • Obywatel - niezalogowany 2018-08-14 20:20:48

    Brawo TY Kajtek zabierasz głos a nawet nie wiesz jak się pisze Podróżna , takie właśnie bezmózgowcy chodzą na protesty . Nic więcej w temacie....

  • Kajtek - niezalogowany 2018-08-14 20:16:15

    Nie dla chlewni i smordou podrużnej

  • Obywatel - niezalogowany 2018-08-14 20:13:49

    Widać władze mają więcej oleju od uczestników tego zgromadzenia, i nie robią z siebie posmiewiska. A tak na marginesie czy któraś z osób ma wogóle pojęcie co gada bo po ich wypowiedzi zdaje mi się że nie bardzo. Ciechocinek jest koło Torunia jak protestujący chcą świeże powietrze. Wioska jest wioska i zapachy były są i będą w każdej wsi tak trudno to pojąć? Nawet uczonym.......

  • K - niezalogowany 2018-08-14 20:12:25

    Taki mądry to imię i nazwisko podaj ,może ktoś by się wtedy przejął takimi bredniami

  • mieszkanka - niezalogowany 2018-08-14 19:54:33

    Może władze Gminy Krajenka wkońcu porozmawiają z rolnikami,którzy chcą się rozwijać.Chyba najwyższy czas usiąść do stołu i rozmawiać,znalezć kompromis.Może zaproponować obszar gdzie można prowadzić takia produkcje.Dialog i jeszcze raz dialog!

  • Mateusz - niezalogowany 2018-08-14 19:45:49

    Jeśli wybudują ten budynek to będzie kpina z każdego w tym kraju. Bardzo słabe zachowanie tych co chcą to wybudować, widać tylko myślenie o własnym ryju, a każdy inny w dupie. Widać wartości się zmieniają, teraz nie dobro innych, a kasa dla siebie najważniejsza. WSTYD

  • Nani - niezalogowany 2018-08-14 19:45:03

    Dobrze ludzie działaj cie zapłacimy 30 zł za kilo ale smrodu nie będzie się wahać takie życzy tylko w Polsce mogą się dziać

  • Nani - niezalogowany 2018-08-14 19:42:07

    A gdzie są władze w łapę dostali i milcza

  • Leon - niezalogowany 2018-08-14 19:40:13

    Stop gnojom co zanieczyszczają środowisko. Czym wy oddychacie?

  • Nowy Dwór - niezalogowany 2018-08-14 19:38:53

    Jesteśmy z wami!

  • Krajenka - niezalogowany 2018-08-14 19:38:11

    Świetna postawa mieszkańców Podroznej! Pozdrawiam gorąco

  • 7 - niezalogowany 2018-08-14 19:36:07

    W Smilowie tylko Sparta. Hej Sparta gol! Sia la la

  • josef - niezalogowany 2018-08-14 19:34:10

    Uważam że postępuje inwazja świń , lepsze to niż ciapate na pontonach...
    ..

  • Józek - niezalogowany 2018-08-14 19:33:38

    To chodź tu mieszkaj obok w tym smrodzie napinaczu internetowy

  • konsument - niezalogowany 2018-08-14 19:29:37

    Co żal tyłek ściska,że ludzie chcą pracować i zarabiać.Idżcie po 500+ ,dodatek do mieszkania itp.,bo tylko to potraficie.

  • mieszkaniec - niezalogowany 2018-08-14 19:23:42

    Ludzie wstydżcie się,gdzie wy mieszkacie w kurorcie ,czy na wsi.

  • Jili - niezalogowany 2018-08-14 19:20:59

    Chlewnie niech budują pod Śmiłowem,tam nie śmierdzi nikomu!!!

Dodajesz jako: |