:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 13°C

Mieszkańcy Złotowa chcą kąpieliska dla czworonogów

Interwencje czytelników, Mieszkańcy Złotowa chcą kąpieliska czworonogów - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 27/06/2019 03:40

Radny Rady Miasta Złotowa Maciej Zając złożył podczas wczorajszej sesji interpelację w sprawie utworzenia bądź wyznaczenia i oznakowania miejsca, w którym będzie możliwe zażywanie kąpieli przez zwierzęta

Poniżej przedstawiamy treść interpelacji

Szanowny Panie Burmistrzu.

Pragnę złożyć na Pana ręce interpelację w imieniu mieszkańców miasta Złotowa - właścicieli zwierząt, w przedmiocie utworzenia (wyznaczenia i oznakowania) miejsca, w którym będzie możliwe zażywanie kąpieli przez zwierzęta, zwłaszcza czworonogi (psy).

W chwili obecnej brak wyznaczenia takiego miejsca, generuje sytuację, w której właściciele zwierząt chcąc ulżyć swoim przyjaciołom (coraz większe upały) przychodzą na plaże miejskie i kapią swoje zwierzęta w bezpośrednim sąsiedztwie kąpiących się mieszkańców, w tym dzieci, niejednokrotnie maluchów. Sądzę, że utworzenie takiego miejsca odpoczynku dla właścicieli wraz ze ze swoimi zwierzętami znajduje pełne uzasadnienie w kontekście  wizji miasta ekologicznego otwartego na przyrodę, turystykę i sport. Mamy tyle jezior i wyznaczenie takiego miejsca nie powinno generować większych kosztów . Pomysł jest dobry, rokujący na rozwój i edukacje odpowiedzialnej opieki i dbałości o swoje zwierzęta oraz miejsca gdzie w sposób bezpieczny będzie można wykapać swoje zwierzę.  Proszę o ustosunkowanie się do niniejszej interpelacji stanowiącej integralny załącznik do wypowiedzi na sesji w dniu 26.06.2019 roku.

Z poważaniem.

Radny Rady Miasta Złotowa

Maciej Zając.

Reklama

Mieszkańcy Złotowa chcą kąpieliska dla czworonogów komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-06-27 06:10:52

    Niech im zrobią nad jeziorem Baba z dala od ludzi. Będzie spokój bo psy są czasami tak bezczelne i kąpią swoich właścicieli na plażach miejskich nie mówiąc już o sprzątaniu po nich.

  • gość 2019-06-27 06:48:08

    To chyba żart?Właścicielom czworonogów w głowach się poprzewracało.....

  • Gość - niezalogowany 2019-06-27 06:55:55

    W Jastrowiu to samo na dzikiej plaży .

  • Gość - niezalogowany 2019-06-27 07:02:54

    Ja chce dla mojego kota....ale osobne Haaa pojeby

  • Serio ? - niezalogowany 2019-06-27 07:05:38

    Padłem

  • Gość - niezalogowany 2019-06-27 07:40:27

    A ja chcę kąpieliska dla chomika.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-27 07:45:41

    Zróbcie im jeszcze scieszki do spacerowania,a co tam niech maja.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-27 07:50:35

    A patyczaki i papugi lubią kąpiel? Bo też by się przydało osobno. Zaznaczam osobno. Jak ktoś mi mówi że w Polsce tak ciężko ma, to albo kłamie albo niema psa. Psi fryzjer, ciuszki dla psów a teraz jeziora dla piesków. Jeszcze restauracje, spa a kiedy cmentarz dla psów? Bo przecież kiedyś zdechnie _ a przepraszam zwierzę już nie zdycha tylko umiera jak człowiek i wogóle jest jak człowiek a niedługo będzie ponad nim.

  • gość 2019-06-27 08:18:29

    Ja chce kąpieliska dla rybek

  • gość 2019-06-27 08:29:11

    Proszę jeszcze dopisać żeby w sezonie jesienno zimowym wybudować specjalną nieckę dla psów na basenie Laguna bo pies do zimnej wody nie wejdzie.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-27 08:31:12

    Co to są wogole za komentarze ! ?
    Zero empatii do zwierząt. Nie dziwne potem że tyle tragedii a zwierzęta traktowane jak przedmioty bez uczuć ...

    Poza tym np. W Pile Z tym problemu nie ma i gdzie dzikie nie strzeżone plaże tam kąpią się zwierzęta i ludzie. I super ! A My przecież mamy jezioro Piaskowe w okolicy.
    A w Złotowie osobne kąpielisko musi być ? Bo niby co ? psy zarażają czymś ludzi ?
    Parodia....

  • Gość - niezalogowany 2019-06-27 08:32:16

    Do gościa powyżej bardzo dobrze to określiłeś. Ludzie już schodzą na psy.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-27 08:39:13

    Nie sądziłam, że mieszkańcy Złotowa są tak tępi (czytając komentarze). Jestem jak najbardziej za zrobieniem kąpieliska i mój pies chętnie będzie z niego korzystał. Proponuję jezioro proboszczowskie. Co to za problem wyciąć zielsko? Byłam z psem na proboszczowskim od strony jerozolimskiej. Proponuję jednak od zakątka, ponieważ tam nie jeżdżą samochody a pies może być wypuszczony.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-27 08:42:37

    Do gościa co pyta o cmentarz dla psów...bardzo ci współczuję to musi być ciężkie dzwigac serce z kamienia :(

  • Gość - niezalogowany 2019-06-27 08:58:41

    Człowieka poznaje sie jakim jest po szacunku jego i traktowaniu zwierzat

  • Tes - niezalogowany 2019-06-27 09:21:14

    Super. Niech się pieski kompia. Ale może najpierw ludzie! Macie Państwo bezpieczne, porzadne kompielisko dla naszych dzieci? A my ludzie? Od tak dawna nam się obiecuje! Gdzie empatia dla naszych dzieci. Wakacje, upały i trzeba jeździc po okolicach. Czy to ok?

  • Gość - niezalogowany 2019-06-27 09:21:45

    Tak człowieka poznaje się też po tym jak traktuje zwierzęta, lecz w tym przypadku mamy do czynienia z przewrotnością którą Burmistrz napewno nie zaakceptuje. Mamy tyle jezior, jakie są każdy widzi ale jest kilkadziesiąt kilometrów brzegu gdzie nie ma kąpiących się ludzi i można psa schłodzić.
    Każdy kto szanuję swoje zwierzę wie jak to zrobić i co należy robić po każdej zabawie z psem na powietrzu.
    Nie może być tak że w Złotowie gdzie brakuje porządnej plaży dla mieszkańców a także innych inwestycji niezbędnych dla miasta. Mieszkańcy Złotowa od wieków trzymają psy i nikomu do tej pory nie przyszedł do głowy tak absurdalny pomysł. Tylko czekać aż następny nawiedzony poprosi o restaurację czy hotel dla właścicieli psów. Następnie będzie żądanie cmentarza dla czworonogów a w tej dziedzinie to burmistrz jest mocny. Mieliśmy już zamknięte miejsca w mieście do wyprowadzania psów i co wielkie gó.no, smród inic poza tym. Nic poza tym bo miasto i tak tonie w psich i nie tylko kupach. Właściciele psów zamiast urojonych pomysłów powinni w współpracy z Strażą Miejską zadbać o to aby z tych kup oczyścić miasto.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-27 09:30:15

    Kąpielisko dla psów z ratownikiem

  • Gość - niezalogowany 2019-06-27 09:31:41

    Na plaży od strony Jeziornej w Złotowie bardziej powinni pilnować by psy nie wchodziły do wody. Wczoraj najwiwkszy upał mnóstwo dzieci w wodzie, a obok wchodzi do wody pani z psem normalnie masakra ... Oczywiście po 19 kiedy nie było już ratowników :/ ! Tak to nawet nie maja wstępu na piasek z psami ! Co bardzo mi się podoba, ze tak pilnują :) .

  • Gość - niezalogowany 2019-06-27 09:49:11

    Psy to srają.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-27 09:49:40

    Na osiedlu za rzeka jest piekny NOWY i Duzu wybieg dla psow.Sa tam przeszkody dla zwierzat sa lawki smietnik piekne ogrodzenie ...No i co z tego jak sraja psami wszedzie tylko nie tam!!! On nie gryzie...A hu.. mnie obchodzi czy gryzie czy kąsa ma byc na smyczy i w kagancu!!! I ostatnie lubie psy ale nie na litosc nie uczlowieczajmy kundli bo nie sa ludzmi i nigdy nie beda !!! Biedny piesek i karp a dziecko wyrywane po kawalku z lona matki to wolnosc i demokracja

  • Gość - niezalogowany 2019-06-27 10:07:00

    Żal mi tych wszystkich niby "ludzi" którzy są oburzeni pomysłem wyznaczenia kąpieliska dla zwierząt później są pisane komentarze że pani kąpała psa o 19 i co z tego jak komuś to przeszkadza niech nie przychodzi na kąpielisko. Nie jesteście ludźmi skoro takie rzeczy wam przeszkadzają. Pamiętajcie karma wraca.

  • gość 2019-06-27 10:34:47

    Nie rozumiem oponentów tego pomysłu? To bardzo często ludzie na kąpieliskach zachowują się jak bydło uważając że pieskowi nie należy się kąpiel. Mam psa, bardzo lubi pływać więc staram się to jemu umożliwić w taki sposób by nie przeszkadzało to ludziom.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-27 10:46:01

    Po pierwsze .do gościa wcześniej .tempy jesteś ty sam.poprostu wejdźcie przykład np z Holandi gdzie są wyznaczone strefy dla osub ze zwierzętami i są podane daty kiedy zwierze może znajdować się na płazy .to nozmalne sam tesz mam psa ale nie wszyscy tolerują kąpanie się razem ze zwierzętami i każdy ma do tego prawo.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-27 11:57:35

    Ale komentarze... Ale czego innego można się spodziewać po złotowianach.. Wsyztsko tylko nie pasuje, wieczne narzekanie i wielka udreka. Radzę się leczyć. Co wam pies w wodzie zrobi? Zarazi szczęściem? Nastawienie typu Polska dla Polaków.. Tyle żeby skąpić wody dla psa?

  • gość 2019-06-27 12:14:53

    Byłem z wnuczką na Zaciszu duże psisko bez kagańca wskoczyło do wody pan się odwrócił udając,że nie widzi poprosiłem aby go przywołał od teraz oświadczam robię zdjęcie a poza tym od razu zgłaszam sprawę na policję to samo dotyczy sprzątania po "pupilkach" najpierw proszę aby właściciele nauczyli się kultury a potem stawiali żądania mam prośbę do Policji i SM proszę zwracać uwagę i przykładnie karać właścicieli czworonogów szczególnie za nie sprzątanie są kraje gdzie brak woreczka kończy się mandatem to tak na marginesie.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-27 13:31:31

    Kąpielisko dla piesków i kotków, a nadzorowal będzie prezes WOPR :):)

  • Gość - niezalogowany 2019-06-27 13:38:53

    Jeżeli komuś nie przeszkadza wspólna kąpiel z psem to znaczy że robi z nim inne rzeczy.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-27 13:54:08

    To było dobre....heh

  • gość 2019-06-27 14:33:48

    No nowe miejsce do srania dla psów, w mieście nie potrafią sprzątać po psach a co dopiero na kąpielisku. Żenuła...

  • Gość - niezalogowany 2019-06-27 14:44:26

    Po nie których powyższych wypowiedziach można ocenić , kto jest człowiekiem a kto człowieka udaje...Właśnie dlatego powinno być wyznaczone miejsce dla zwierząt , żeby nikomu psy nie przeszkadzały . Doskonale rozumiem , że nie każdy zwierzaki lubi albo się ich boi. Natomiast złośliwe uwagi świadczą o braku empatii i znajomości potrzeb zwierząt . Jak ktoś kocha swojego psa , to dba o niego i jego potrzeby , również po nim sprząta . Wrzucanie wszystkich właścicieli do jednego wora jest nie na miejscu . Mam dużego psa , który kocha wodę i chodzę z nim nad jezioro na kąpiele , ale zawsze tam , gdzie nie ma kąpiących się ludzi .Pies w przeciwieństwie do ludzi nie załatwia się do wody ani nie śmieci....

  • gość 2019-06-27 15:14:28

    My mieszkańcy Złotowa mówimy NIE dla kąpieliska !!!

  • Gość - niezalogowany 2019-06-27 16:06:51

    No nie, pisanie że ktoś nie lubi zwierząt bo nie godzi się na kąpielisko to chyba kolejny żart. Jak się kocha swoje zwierzę to się o niego dbać przez cały rok i nie naraża się go na tłumy gapiów czy plażowiczów. Jakaś dziwna mania pokazywania że ja mam psa on ze mną chodzi i wszędzie sra i szcza. I to ma być okazywanie przyjaźni do zwierząt które mają to jeszcze robić do jeziora i to tam gdzie przebywa dużo ludzi.
    Panie Burmistrzu ja mam dzieci i psa, przez lata mieliśmy podwórko które pan zabrał i sprzedał. Czy moje dzieci były gorsze od psów, one nie potrzebowały miejsca do zabawy. Czy ci którzy do tego doprowadzili wiele rodzin w naszym mieście nie lubią dzieci.Teraz będzie pan się rozwodził nad pragnieniami panów od psów. Przecież ci którzy tego pragną mogą prywatnie wydzierżawić jeziorko np. Zamkowa jak nowa?, urządzić jak chcą i zadbać o ten teren a nie przyjść nasrać zabrać psa do domu i mieć pretensje że miasto nie sprząta.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-27 16:41:42

    Ja mam maciorę to też czworonóg...
    Oj będzie się pluskać w waszych zdrojach...
    Normą jest też nie sprzątanie po swoich pociechach w tym mieście;)

  • Fikimiki - niezalogowany 2019-06-27 17:09:48

    W Złotowie i okolicach jest mnóstwo miejsc gdzie można wpuścić zwierzaka do wody nie przekraczając ludziom na oficjalnych kąpieliskach.

    Nie popadajmy w paranoję.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-27 17:28:49

    Co za ludzie! Jak sami sikają do wody to jest ok!Teraz krzyczą, że psy paskudza. Jedźcie barany do innych miast. Podejście do zwierząt jest zupełnie inne. Tu wszystko to wróg.Miasto Ekologiczne i Przyjazne! Kpina!

  • Gość - niezalogowany 2019-06-27 18:52:44

    Powiem krótko, pierwsze niech ludzie zaczną sprzątać po swoich psach w kazdym miejscu, wliczajac w to wybiek dla psów a nie oburzać się, gdy ktoś zwróci im uwagę. Gdy to już bedzie opanowane można mówić o zorganizowaniu innych miejsc.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-27 19:57:27

    Choduje piranie, żądam dla nich kąpieliska

  • Gość - niezalogowany 2019-06-27 19:58:08

    Choduje piranie, żądam dla nich kąpieliska

  • Gość - niezalogowany 2019-06-27 21:37:29

    Proponuje wybudować mieszkania dla biednych ludzi

  • Gość - niezalogowany 2019-06-27 22:26:48

    Jestem właścicielka psa. Osobiście uważam to za świetny pomysł. Jednak wchodzić z psem. Nna kąpielisko gdzie są dzieci itd nie uważam
    , że jest ok. To że ja lubię psy nie oznacza., że kto musi je lubić, niektórzy zwierzęt nie lubią, nie tolerują czy są uczuleni i nie mają obowiązku znosić mojego psa. Dlatego takie kąpielisko jeśli będzie to najlepiej w wyznaczonym miejscu. A właściciele powinni pamiętać, żeby sprzątać zarówno po psach jak i po sobie. A czy spuszczanie psów że smyczy jest dobre? Nie sądzę. Zwierzę to zwierzę. Mamy teraz takie możliwości, że pies może mieć długie kilku metrowe smycze na których też się wybiega czy wyszaleje. Najspokojniejszy pies różnie może zareagować na innego psa, czy na przebiegającego właśnie zajączka. Kochać swoje zwierzęta to też dbać o ich bezpieczeństwo pozdrawiam

  • uk - niezalogowany 2019-06-28 07:45:56

    Jeśli ktoś jest uczulony na widok psa to nie powinien wychodzić z domu, tylko siedzieć w swojej piwnicy na zawsze. Na plaży równie dobrze powinien być zakaz dzieci. Szczają w wodzie, srają gdzieś w krzakach (jak na promenadzie za Toi-Toi'em), albo i w wodzie. Biegają jak naćpane chlapiąc wodą, drą mordę zakłócając spokój na plaży. Masakra.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-28 09:47:56

    PLAŻA JEST DLA LUDZI!!!
    PO PSIE TRZEBA POSPRZĄTAĆ!!!
    NALEZY GO WYPROWADZAĆ W KAGAŃCU I NA SMYCZY!!!
    JEŻELI KTOŚ JEST CHORY LUB UPOŚLEDZONY TRUDNO MU TO ZROZUMIEĆ!!!
    NIE KAŻDY CHCE SIĘ KĄPAĆ Z ZAPCHLONYMI I ZAROBACZONYMI ZWIERZĘTAMI.
    TAK TRUDNO TO ZROZUMIEĆ???

  • Gość - niezalogowany 2019-06-28 10:19:42

    Sami pływacie w ludzkich szczochach A narzekacie na psy

  • Gość - niezalogowany 2019-06-28 12:46:51

    Nie jeden pies jest czystrzy niż woda w której się kąpiecie! Ci co tak głośno krzyczą pewnie nie wiedzą co to śmietnik i zostawiają syf po sobie jak juz się wypluskają! Tacy Ą i Ę którym wszystko przeszkadza a nie widzą SIEBIE!

  • Gość - niezalogowany 2019-07-05 07:35:12

    Chcesz się kąpać z psem, masz prawo. Nalej wody do wanny, właź z nim i się kąp. Mnie do tego nie zmuszaj. Nie stawiajcie na równi dzieci z psami. To już jest chore.

Dodajesz jako: |