:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 14°C
Samorządowcy, Milion złotych Jastrowia - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 19/07/2019 08:15

Burmistrz podpisał umowę, radni wprowadzili pieniądze do budżetu

Gmina i Miasto Jastrowie otrzymała długo wyczekiwaną dotację na utworzenie i wyposażenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Sypniewie. 

15 lipca umowę w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu podpisał burmistrz Piotr Wojtiuk. 

Dwa dni później pieniądze te do budżetu miasta wprowadzili radni Rady Miejskiej w Jastrowiu. 

ŚDS w Sypniewie będzie pierwszą tego typu placówką w powiecie złotowskim. Pokieruje nią Jolanta Frankowska, rozmowę z którą mogliście Państwo ostatnio przeczytać na łamach  "Aktualności Lokalnych".

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, dom samopomocy działać zacznie w sierpniu.

Więcej na ten temat w "AL".

Łukasz Opłatek

Reklama

Milion złotych dla Jastrowia komentarze opinie

  • gość 2019-07-19 11:48:18

    \"Milion złotych dla Jastrowia\", a wojtiuk zamiast zainwestować w Jastrowie, to dobudowuje Sypniewo.

  • gość 2019-07-19 11:59:53

    To sa inwestycje dla ucywilizowania ludzi nie cywilizowanych. Popieram burmistrza.

  • gość 2019-07-19 13:03:16

    haha

  • gość 2019-07-19 14:32:56

    Bardzo dobrze , że takie obiekty powstają ! jednak naprawdę nieliczni mieszkańcy Jastrowia , czyli centrum administracyjnego cokolwiek wie o co tu chodzi ! Przewodniczący Rady - za wsi, Przewodnicząca b, ważnej Komisji - ze wsi , Burmistrz ,tak naprawdę też z tamtego rejonu ! Jeszcze trochę , Urząd przeniiosą do Sypniewa , albo Nadarzyc ! Dlaczego Sypniewo , ilu podopiecznym ten obiekt będzie służył , ilu z nich to mieszkańcy Jastrowia , kto będzie tam zatrudniony i za ile, ile kosztować będzie roczne utrzymanie obiektu, co z dowozem do Sypniewa , ile osób obsługi , a ile pacjentów !! Bardzo wiele wątpliwości ! CZY R adni dokładnie wiedzą o co tu chodzi ! Może Pan Redaktor dotrze do tych danych i przekaże jastrowskiemu Społeczeństwu !!!

  • Gość - niezalogowany 2019-07-19 15:39:29

    Ale gamon ten wyżej. Nic nie wie

  • Gość - niezalogowany 2019-07-19 16:09:17

    Zbyszek 55 głosów

  • Gość - niezalogowany 2019-07-19 17:10:50

    Proponuję ten milion przekazać poloni wtedy może się utrzymają w okręgówce

  • gość 2019-07-19 17:30:02

    Nawet 55 głosów wystarcz, żeby wygrać... w sądzie.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-19 17:33:48

    Ufff dobrze że Tomcio zablokował komentarze pod Polonia bo by na nim suchej nitki nie zostawili

  • Gość - niezalogowany 2019-07-19 18:56:24

    Nie ma co prezesik zrobił wynik wytepil wszystkie patologie i są rezultaty

  • Gość - niezalogowany 2019-07-19 19:12:12

    Jeszcze burakom i dzbanom co niektórym żyłka pęknie w tym temacie.

  • gość 2019-07-19 19:43:43

    Nie znacie znaczenia słowa PATOLOGIA. Teraz zespół zagra w najlepszej lidze A klasa.

  • gość 2019-07-19 22:24:37

    A kiedy powstanie obiecana pływalnia w Sypniewie?

  • Gość - niezalogowany 2019-07-19 23:38:24

    Pływalnia w Sypniewie jest od kilkunastu lat

  • BMW X3 - niezalogowany 2019-07-19 23:51:27

    Był sobie Milion
    Na pewno dzieci i młodzież go odczują

  • Gość - niezalogowany 2019-07-20 00:48:40

    Jeszcze dom nie powstal...a juz wiemy kto bedzie nim kierowal...czyz to nie cudowne..miejsca pracy juz zajetę,poddupieczni burmistrza!!czy tylko mnie to nie dziwi?...

  • Gość - niezalogowany 2019-07-20 07:43:26

    Oj głupi , ty głupi jednostka gminna ŚDS istnieje już od maja, to i pracownicy są zatrudnieni

  • Gość - niezalogowany 2019-07-20 09:58:08

    Ludzie czy wam klepek brakuje , powstaje coś nowego w gminie, burmistrz zdobył milion złoty, te pieniądze zostaną u nas a wy pieprzycie od rzeczy ! Tylko współczuć takich porytych mieszkańców.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-20 11:19:48

    Święta prawda. Na szczęście, to tylko pojedyńcze ameby umysłowe. Cały czas te same. Nie warto się przejmować, tylko dalej wykonywać dobrą robotę. Przecież ci piewcy wszystkiego, co złe nie potrafią nawet uargumentować, dlaczego wszystko jest źle. Po prostu, tak według nich jest. Szkoda czasu na dłuższą dyskusję, z tym towarzystwem.

  • gość 2019-07-20 12:42:37

    Do tego , co ,, wypocił,, komentarz o GAMONIU , który nic nie wie ! Otórz wszechwiedzący ,,intelektualisto,, , 95 % Jastrowiaków nie ma zielonego pojęcia o tym , w co P. Burmistrz i podległa Mu wysoka Rada zamierza inwestować środki budżetowe miasteczka ! Mieszkańcy nie mają najmniejszego wpływu na to , co dzieje się z ich podatkami , czy innymi środkami ! Kompletny brak transmisji Władza - Obywatel ! Niechętnie kogokolwiek negatywnie określać , ale muszę ci zripostować ! Jesteś zbytnim tępakiem , żeby cokolwiek Ci tłumaczyć ! Tego typu osobniki należą do niereformowalnych ! !

  • Gość - niezalogowany 2019-07-20 15:11:15

    A gdzie jest tak, że mieszkańcy mają wpływ? Niedługo będzie budżet obywatelski, więc zobaczymy kreatywność mieszkańców. Ilu z tych 95% przychodzi na sesję, żeby przedstawić jakiekolwiek propozycje? Człowieka wiesz o czym piszesz? Te 95% ma większość rzeczy gdzieś. Najważniejsze to żeby dostać coś, bo się należy i się zabawić, reszta mało kogo obchodzi.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-26 07:50:40

    Jednostka utrzymuje się sama z budżetu państwa. Gmine nic nie będzie kosztować.

Dodajesz jako: |