Młody piłkarz trafi do Chemika zamiast do Arki

Patryk Połeć nie trafi na razie do Arki Gdynia, ale w nowym sezonie trenować i grać będzie w Bydgoszczy

Patryk nie poddaje się i walczy o swoje marzenia
Patryk nie poddaje się i walczy o swoje marzenia

Niedawno pisaliśmy o tym, że 16–latek z Nadarzyc, jako jedyny z grupy młodych piłkarzy Polonii Jastrowie, którzy udali się na testy do Gdyni, przeszedł ich pierwszy etap. Poskutkowało to zaproszeniem na tygodniowy obóz, na którym ostatecznie miała się rozstrzygnąć sprawa pozyskania go przez klub z ekstraklasy.

Nie rezygnuje

Patrykowi bardzo zależało na pokazaniu się z jak najlepszej strony i solidnie przygotowywał się do obozu. Niestety zawodników na jego pozycji było wielu i po zgrupowaniu usłyszał, że miałby problemy z przebiciem się do pierwszego składu, więc na razie nie dojdzie do transferu. Niemniej został zapewniony, że zostanie objęty obserwacją i wciąż ma szansę dołączyć do klubu w przyszłości.

Chcę iść do Gdyni i będę robił wszystko, żeby mnie zauważyli

– młody piłkarz jest zdeterminowany, aby dopiąć swego. Trudno mu się zresztą dziwić, gdyż Arka Gdynia ostatnimi czasy zapracowała sobie na uznanie, m.in. zdobywając Puchar Polski, a całkiem niedawno bardzo dobrze zaprezentowała się w europejskich pucharach, z których dużo wyżej notowany duński Midtjylland wyeliminował ją, strzelając gola dopiero w doliczonym czasie gry.

Krok naprzód

Pokazać się z dobrej strony i zapracować na taki transfer Patryk będzie mógł w drużynie Chemika Bydgoszcz. Testy w Gdyni nie poszły bowiem całkiem na marne i to, co na razie nie przekonało Arki, zainteresowało klub z Kujaw. Ostatecznie w Chemiku zadecydowano o ściągnięciu do siebie Patryka po jego dobrym występie w klubowym sparingu, w którym strzelił bramkę i zaliczył asystę. Wprawdzie tamtejszy klub gra tylko w IV lidze, ale za to ma bardzo dobrze rozwinięty system szkolenia młodzieży i mocne drużyny w młodszych kategoriach. Na swojej stronie internetowej Chemik chlubi się tym, że jego wychowankowie trafiają do czołowych klubów z ekstraklasy, a jeden z zawodników przeszedł nawet bezpośrednio do Lazio Rzym. Patryk Połeć będzie grać w drużynie juniorów, która w lidze wojewódzkiej powalczy o awans do rozgrywek krajowych. W tej chwili jest już z drużyną na obozie.
Patryk ma więc bardzo intensywne wakacje, w których nie ma miejsca na słodkie lenistwo.

I właśnie z tego się cieszę. Kocham grać w piłkę i mogę grać dzień w dzień

– nastolatka to nie zraża. Z takim podejściem na pewno łatwiej będzie spełnić mu sportowe marzenia.

Już dziś zyskaj pełnie możliwości jakie oferuje nasz portal.

Subskrypcja na portalu