:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Na korytarzach pusto i w szkole cicho

08/04/2019 09:46

Materiał zrealizował nasz reporter o godzinie 8 rano na korytarzu Publicznej Szkoły Podstawowej w Zakrzewie. Zawsze tu było gwarno i wesoło. Dzisiaj jest cisza - Związek Nauczycielstwa Polskiego wszedł w czynną formę sporu płacowego - strajk. W chwili przygotowywania materiału na zajęcia szkolne zgłosiło się 4 uczniów.

Reklama

Na korytarzach pusto i w szkole cicho komentarze opinie

  • gość 2019-04-08 10:16:19

    W Zakrzewie pusto i cicho.. w Złotowie tez hula wiatr w klasach szkolnych i przedszkolnych. Pytanie-czy zebrał się jakiś sztab kryzysowy w Urzędzie miasta Złotowa? Co dalej? jakie posunięcia będą? Pan Burmnistrz powinien wezwać wszystkich dyrektorów podstawówek i przedszkoli jako bezpośredni pracodawca i pogonić to towarzystwo wzajemnej adoracji.Jak chcą okazać solidarnoiść z warszawką niech założą czarne kiecki i ruszają do roboty!Przeciez wykonują zawód "społecznego zaufania".

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 11:02:55

    Jak tobie by bylo za mało też byś czarną loszulke nałożył wszyscy strajkuja dlaczego nie nauczyciele może jesteś policjantem którzy dostali

  • gość 2019-04-08 11:05:04

    Pozwalniać tych wszystkich "niby nauczycieli" dyscyplinarnie, nieroby jedne, niech wezmą sie za porządną pracę, a tym co sie nie podoba niech się zwolnią

  • gość 2019-04-08 11:17:29

    Do tego powyżej, widać że miałeś pod górkę do szkoły.

  • gość 2019-04-08 11:35:34

    Do tego powyżej pod górkę do szkoły dziecku tworzyli i tworzą sami nauczyciele.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 12:14:06

    CZY WIESZ ŻE: 1. Nauczyciel po 20 latach pracy zarabia tyle samo co pracownik dyskontu spożywczego w pierwszym roku pracy??? 2. Nauczyciel za zajęcia dodatkowe dostaje tylko 25zł za godzine? Czy jak płacisz za zajęcia dodatkowe dla swojego dziecka(angielski, basen itd) to tez płacisz tylko 25zł ??? 3. Czy tak jak nauczyciel ciągle się szkolisz, robisz studia podyplomowe za które sam płacisz? 4. Czy wiesz ze nauczyciel będąc opiekunem na wycieczkach nie dostaje za to ani złotówki, pilnuje młodzież całą noc i drży czy nic się nie stanie bo inaczej usłyszy o nim cała Polska? 5. Czy żyjesz w mylnym przekonaniu ze nauczyciel ma wolne ferie i wakacje? Pamiętaj że np. W czasie wakacji( mimo że rok szkolny kończy się np.22 czerwca) nauczyciele siedzą w szkole rekrutując uczniów ( wprowadzając ich dane do systemu ) aż do 12 lipca. A potem mają jeszcze egzaminy klasyfikacyjne i konferencje!!! 6. Czy wiesz że przeprowadzone w 2017 roku badania trzech niezależnych instytucji wykazały że nauczyciel pracuje 41 godzin w tygodniu? Są opublikowane -SPRAWDŹ TO!!! 7. Czy ty także wychodząc z pracy o 16.00 zabierasz cześć pracy do domu poprawiając sprawdziany, kartkówki, testy także w soboty i niedziele? 8. Czy zdajesz sobie sprawę z poziomu hałasu w szkole w czasie przerw? Przyjdź i posiedź 10 minut. Bolą Cię uszy? 9. Czy wiesz że tylko w dwóch krajach w Europie nauczyciele zarabiają mniej niż w Polsce? 10. Czy naprawdę wierzysz Pani Minister która twierdzi źe zarabiamy 5500 miesięcznie? Gdyby tak było to byśmy nie strajkowali!!! W internecie umieszczono tysiące pasków z wypłatą nauczycieli i najbogatsi z nich zarabiają 2800zl. Czemu nie ma choć jednego paska z magicznymi 5500zł ??? 11. Czy też uważasz że jedyną formą podwyżki dla nauczycieli jest rozmnażanie i 500zł-jak powiedział minister PIS Krzysztof Szczerski 12. Czy wierzysz że nauczyciel zarabia tyle co poseł??? A tak twierdzi poseł PIS Marek Suski ( poseł pensja 7980zl+3000zl+2000zł za pracę w komisji+ przeloty samolotem gratis). Czy 13.000 brutto zł to tyle samo co 2800zł netto? NIE OBARCZAJ NAUCZYCIELI ZA STRAJK. Pamiętaj że lekarze odchodzili od łóżek pacjentów a rezydenci protestują bo zaraz po studiach zarabiają TYLKO TYLE ile nauczyciel z 25-letnim stażem!!! Samą misją i powołaniem swoich dzieci nie na karmisz !!! I pamiętaj - drugi miesiąc prosimy Premiera Mateusza Morawieckiego o spotkanie. Myślisz źe tak samo potraktowałby protestujacych górników??? TERAZ WIESZ DLACZEGO Jesteśmy gotowi STRAJKOWAĆ!!!

  • gość 2019-04-08 12:22:30

    podwyżki TAK ale tylko dla stażystów i kontraktowych stażyści max 500brutto kontraktowi 300-400 pod warunkiem zmiany w rozdętych przywilejach które są mają swoją wymierną wartość Cwaniaki a gdzie byliście przez 8 lat poprzednich rządów? Teraz nagle chcecie więcej? To wygląda na chęć obalenia rządu! Typowy układ u wszyscy nagle zaczynają strajkować kiedy jest PiS? baliście się wcześniej? Teraz macie odwagę nagle, bo PiS z pałami na was nikogo nie wysyła? I tak cała żałosna budżetówka strajkuje jedno za drugim, bo wiedzą, że wybory nadchodzą! Nie dość, że PiS daje i ułatwia wielu Polakom to ci jeszcze dowalają...To my mali przedsiębiorcy będziemy płacić na ich pensje oraz emeryci i renciści, bo każdy duży sobie poradzi! ! Ten szantaż i zastraszenie co by było gdyby odeszli? byłoby lepiej! Młodzi czekają aby to cwaniactwo z układów odeszło wreszcie! Inni Polacy pracują dużo ciężej mając bardziej odpowiedzialną pracę za niższe wynagrodzenie! Bezczelność i arogancja, bo wiedzą, że mogą a większość musi tyrać i nie może nic...nie mają szans na to, że ktoś się wstawi za nimi jak za tymi mądralami! Prestiż nauczyciela upada na mordę. Tymi strajkami pokazują gdzie mają dobro uczniów. Niech dłużej dają się wodzić za nos Broniarzowi. Sądziłem że nauczyciele to grupa ludzi potrafiąca myśleć samodzielnie ale wynika z tego że się myliłem.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 12:27:54

    Nauczyciel sie szkoli a ty jestes po niepelnej podstawowce

  • gość 2019-04-08 13:31:24

    Jak tym niby nauczycielom się nie podoba to przecież nikt ich na siłę nie trzyma, niech się zwolnią i idą do innej pracy.......nieroby jedne

  • gość 2019-04-08 13:31:48

    Jak tym niby nauczycielom się nie podoba to przecież nikt ich na siłę nie trzyma, niech się zwolnią i idą do innej pracy.......nieroby jedne

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 15:52:19

    Bez komentarza szkoda słów

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 18:50:24

    Niech się do roboty wezmą a nie lenią się co oni chcą tym osiągnąć to było śmieszne a teraz jest to żałosne w tym wszystkim jest mi żal dziexi nauczyciele to zwykli lenie którzy za nic podwyżki by chcieli

  • Franiu - niezalogowany 2019-04-08 19:44:52

    Skoro nauczyciele " tak wiele godzin" poświęcają w domach na przygotowania i sprawdzanie prac to proponuje przychodzic na normalne osiem godzin do pracy i wtedy popoludnia i wieczory mieliby wolne.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 19:54:02

    Jestem jedną z uczennic i bardzo się cieszę, że strajk nauczycieli się odbył, ponieważ uważam że nauczyciele zasługują na więcej, patrząc jak ciężką pod każdym względem, wykonują pracę. Sądzę, że obrażanie nauczycieli ze względu na domaganie się przez nich nie tylko podwyżki ale i lepszego życia, i traktowania jest na bardzo niskim poziomie. Odwołując się jeszcze przy okazji to reformy szkolnictwa; największy błąd jaki mógł powstać. Wątpię, że ktoś kiedykolwiek zapytał uczniów jak się czują (fatalnie) i co o tym wszystkim sądzą. Jestem przekonana, że każdy uczeń powiedziałby, iż nic gorszego nie mogło go spotkać i mowa tu o rocznikach 2004/2003. Ciągła gonitwa, wyścig szczurów i nieprzemyślany program nauczania... Zmęczenie wychodzi nam już z kazdej strony tak samo jak NAUCZYCIELOM. Ten strajk dla pewnie i dla niektórych jest jest dla pieniędzy ale myślę, że w dużej mierze także dla DZIECI, LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI, SŁUCHANIA LUDZI I LICZENIA SIĘ Z ICH ZDANIEM.

  • gość 2019-04-09 15:05:35

    Jestem tylko zdziwiona,że z tych postkomunistycznych nauczycieli,którzy pokończyli kursy wieczorowe,są faktycznie nie wykształceni.Ale mają manię wyższości o sobie,bo zostali nauczycielami i są nie douczeni z ramienia postkomunistycznych partii PO-PSL.Tak samo było w PRL,że tylko członek PZPR mógł zostać nauczycielem.Prawda jest taka to są polityczni nauczyciele,którzy żyją kosztem podatników,rencistów i emerytów.Pracują tylko 18 godzin tygodniowo,nie ma coś takiego w UE i na świecie.Ten protest to jest prowokacja polityczna,którą rozpętał ten komunistyczny związek ZPN i terrorysta komunistyczny,członek bandyckiej organizacji PZPR BRONIARZ!!!

  • gość 2019-04-10 16:43:28

    Zlikwidować Kartę Nauczyciela i po bólu. Nauczyliby się pracować i nie protestować

Dodajesz jako: |