:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 8°C

Nadzwyczajne walne Sparty Złotów zdecydowało o podzieleniu klubu

Pozostałe, Nadzwyczajne walne Sparty Złotów zdecydowało podzieleniu klubu - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 17/06/2019 20:00

Głosowanie nie było jednogłośne – szesnastu członków klubu-uczestników walnego było za uchwałą o podzieleniu, trzech zagłosowało przeciw, a czworo wstrzymało się od głosu.

Podział – za tym słowem kryje się decyzja o tym, aby wszystkie sekcje MLKS Sparta Złotów poszły swoją drogą. Przynajmniej pod kątem formalno-prawnym. Każda sekcja będzie mieć oddzielną osobowość prawną i księgowość. Podczas walnego podkreślano, że każda z sekcji dalej może występować pod klubowym godłem. Inna sprawa, że logo MLKS Sparta Złotów będzie w zasadzie jedynym, co będzie łączyć sekcje.

Uchwałę, jedyną, jaka była podejmowana podczas poniedziałkowego, nadzwyczajnego walnego zebrania, przygotowano na wniosek większości członków zarządu MLKS Sparta Złotów. Podjęta uchwała mówi o wygaszeniu w klubie sekcji piłki siatkowej, tenisa stołowego i boksu, co oznacza, że w ramach obecnych struktur pozostanie tylko sekcja piłki nożnej. Pozostałe sekcje, jeżeli będą chciały istnieć, będą musiały utworzyć nowe stowarzyszenia – co ważne, ze wspomnianym zachowaniem nazwy, sprzętu sportowego czy licencji ligowych i zawodników. Formalnie wszystko ma się odbyć do końca roku. Jeżeli do tego czasu, odrębne sekcje nie założą osobnych stowarzyszeń, przestaną istnieć.

Podczas walnego (odbyło się w złotowskim ratuszu) nie zabrakło pytań, także trudnych, m.in. o to, czy zarząd proponując taką zmianę, nie obawia się o to, że doprowadzi do upadku tych dyscyplin w klubie z wieloletnią tradycją, a nawet do upadku samego klubu. Członkowie zarządu zapewniali, że zmiana ma na celu wyłącznie poprawę sytuacji poszczególnych sekcji i ich rozwój, zarówno finansowy, ale przede wszystkim sportowy.

Więcej informacji w Aktualnościach Lokalnych.

Piotr Steffen

Reklama

Nadzwyczajne walne Sparty Złotów zdecydowało o podzieleniu klubu komentarze opinie

  • gość 2019-06-17 20:39:57

    Logo to jest na majtkach :D

  • gość 2019-06-17 21:15:50

    1 rozbiór Sparty

  • gość 2019-06-17 21:27:39

    za chwile zaczna sie klotnie o hajs

  • Gość - niezalogowany 2019-06-17 22:03:33

    Sprytne.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-17 22:12:28

    Macie teraz barany Prezesa hahaha

  • Gość - niezalogowany 2019-06-17 22:16:20

    No to super 90 lat było ok A prezes rozjebal to. W 90tygodzni

  • gość 2019-06-17 22:20:27

    i teraz sponsorzy tylko dla piłkarzy, dla innych juz nie ma sponsorów

  • Gość - niezalogowany 2019-06-17 22:30:33

    Większość zawsze przegłosuje to co chce. Mam nadzieję że siatka, tenis i boks poradzą sobie. Te trzy sekcje były ciężarem dla piłkarzy więc teraz już nie będą. Czas pokaże jak będzie wyglądał SPORT i szkolenie dzieci i młodzieży w naszym mieście w przyszłym roku. Zapowiada się że Złotów - piłką nożną będzie stał.

  • Giani - niezalogowany 2019-06-17 22:31:00

    Witam. W końcu coś ruszyło. BRAWO ZARZĄD !!! BRAWO PREZES !!!

  • Gość - niezalogowany 2019-06-17 22:36:03

    Widzę tu małe podobieństwo do władzy centralnej. Jest Prezes i większość. Więc można przegłosować co się tylko chce.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-17 23:07:34

    Jaki ciężar dla klubu ? Ciężarem jest piłka bo od momentu obecnego zarządu zero co nie potrafi utrzymać zawodników Tylko Akademie rodzice płacą myślą że KLUB zrobi z Syna Mesiego A tu będzie wiek 16 lat i kopal do seniorów wokoło komina i 20 lat i będzie kiedyś to grałem z Kaczorami A tak szczerze Cipy jesteście że rozlaczone zostało to .

  • Gość - niezalogowany 2019-06-17 23:10:01

    Inne sekcje pare lat temu ratowaly klub, a teraz ich odpalili, bo niektórzy chca robic biznes. Początek końca najwiekszej siły regionu.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-17 23:12:17

    A co z hajsem z miasta??? Przecież teraz ta kasa pojdzie w bloto, bo nie można rozstrzygnąć konkurs na nowo. Czyli klub musi oddac kase do miasta. Szkoda tylko, ze nie pojdzie to na szkolenie dzieci w inne dyscypliny niz pilka nozna. Zenada.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-17 23:16:55

    Piekna sprawa. Zróbcie stowarzyszenia z logiem klubu haha mistrzostwo świata! Brak szacunku dla ludzi, którzy poświęcali sie dla klubu, miasta. Najlepiej naprawdę niech np. Tenis stołowy zrobi nazwe Sparta Złotów, bo co z największą siłą regionu. Ach szkoda gadać. Powodzenia dla wszystkich sekcji razem z siatkowka, pilka nozna itd. Ale to co sie zrobilo to powinien burmistrz zareagować. Za jego rządów zostala zniszczona tradycja...

  • Gość - niezalogowany 2019-06-17 23:20:30

    Jak widzę te smutne miny tych dobrych ludzi co tyle lat poswiecali sie dla klubu to mnie trzesie... zresztą na zdjęciu widać juz o co chodzilo i komu chodziło...

  • gość 2019-06-17 23:24:04

    To się zapisali w historii klubu na wieczne czasy.

  • gościu - niezalogowany 2019-06-17 23:28:29

    Błąd w nazwie artykułu (do redakcji): Sparta nie została podzielona ... piłkarze przegłosowali i wywalili z klubu boks, siatkówkę i tenis - żeby było jasne.
    Podzielenie to nowe 4 stowarzyszenia sportowe a nie pozostanie piłkarzy na starych zasadach a reszta no cóż . . . . . niech się martwi.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-17 23:28:58

    A co z tymi osobami co ratowali klub, gdy niektorzy uciekli jak byla zla sytuacja? Przeciez ktos uciekal i ktos wrocil... i znowu miesza w klubie. Czy kolejny raz ucieknie przy zlej sytuacji? Ciekawe zjawisko.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-17 23:32:11

    Do powyżej. Wiemy kto uciekl i wiemy dlaczego wrócił. Takie życie. Sa rzeczy ważniejsze jak honor widocznie. My kibice nie chcemy podzialu! Nie chcemy biznesu! Chcemy dobrej atmosfery w klubie. A z wami nigdy nie dalo sie dogadac, tylko oboecanki cacanki. Jaka to Sparta bez siatkówki, boksu? Jaka?

  • Gość - niezalogowany 2019-06-17 23:41:50

    Na zdjęciu widzicie kto podnosi rękę? Takich radnych wybraliśmy. Wstyd!

  • Gość - niezalogowany 2019-06-17 23:49:34

    No kto podnosić rękę tą trójką jest Ko..,Pio...,Placzek no i prezes co obskoczyl pół powiatu A teraz wielki prezes

  • Gość - niezalogowany 2019-06-17 23:53:21

    Zebranie zarzadu: 10 pilka nozna i reszta świata. PIS kłania się

  • Gość - niezalogowany 2019-06-18 05:56:13

    Czyli co już po Sparcie !!! Doborze że kolega radny ma jakieś zdiecja to będzie pamiątka... A teraz TEN sprzęt który jest w boksie tenisie i siatce będzie co sprzedany bo dostać nie mogą prawnie nowe sekcie i będzie musiała się dwóch Łysych rozliczyć z tego tak jak się rozlaczyliscie szybko tak odpowiecie

  • Gość - niezalogowany 2019-06-18 07:06:59

    Techniczne pytanie. Potej reformie zarząd jest czego zarządem, prezes jest czego prezesem?

  • Szkoda - niezalogowany 2019-06-18 07:40:38

    Myślę że to była pochopna decyzja ale głęboko wierzę, że wiedza co robią. Parę lat temu gdy trzeba było ratować klub to ludzie skupieni wokół sekcji boksu wzięli odpowiedzialność na siebie i klub przetrwał. Tych ludzi już nie ma. A klub Przetrwał po to żeby teraz została tylko piłka, a reszta niech radzi sobie sama...

  • Szkoda - niezalogowany 2019-06-18 07:41:00

    Myślę że to była pochopna decyzja ale głęboko wierzę, że wiedza co robią. Parę lat temu gdy trzeba było ratować klub to ludzie skupieni wokół sekcji boksu wzięli odpowiedzialność na siebie i klub przetrwał. Tych ludzi już nie ma. A klub Przetrwał po to żeby teraz została tylko piłka, a reszta niech radzi sobie sama...

  • Gość - niezalogowany 2019-06-18 07:45:57

    Bardzo madra i przemyślana decyzja, w wielu innych klubach się to sprawdziło. Każda sekcja będzie miała z tego korzyść, jeśli odpowiednio się zaangażuje.

  • gość 2019-06-18 07:48:58

    brak slow, wielki klub jak i wielcy okregowi pilkarze, yyy wroc pseudo amatorzy chca sie bawic w zarzadzanie amatorskim klubem, a jak od wielu lat wszystko tam kuleje i sie sypie lacznie z akademia tak sie bedzie sypalo :)

  • Gość - niezalogowany 2019-06-18 08:24:14

    Wstęp : ucieczka zarządu
    I część: ratowanie klubu przez sekcje boksu
    II część: nie ma sekcji boksu (który przynosił klubowi wiele pięknych chwil)
    III część: projekt ekstraklasa
    IV część: ucieczka zarządu
    V część: nie na kto ratować klubu, koniec tradycji

  • Gość - niezalogowany 2019-06-18 08:26:04

    Brawo zarząd, to co teraz I LIGA czy może LA LIGA?

  • Kamil - niezalogowany 2019-06-18 08:49:36

    Mam pytanie do forum. Czy byliście kiedyś na zebraniu Sparty ? Ciężko ruszyć się lepiej klikać. Nikt nie widzi, nie słyszy, nie widać. Tak łatwiej co !!!

  • Gość - niezalogowany 2019-06-18 09:01:11

    Jak można być skoro ustawiacie pod siebie wszystko czyli niewyparzone ryje

  • Gość - niezalogowany 2019-06-18 10:48:52

    Pod siebie wszystko to chyba ty robisz !!! A w ryj możesz ..... !!!

  • Gość - niezalogowany 2019-06-18 11:08:42

    Pod siebie tylko robicie ... A w ryj mogę Ci nalać.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-18 12:05:35

    Oj Kamil czy Ty wiesz gdzie stapasz? Szkoda że nie JESTEM ŁYSY ?

  • Gość - niezalogowany 2019-06-18 15:10:25

    Co wy chcecie od nich? Przecież to juz jest ich klub a nie miejski. Tutaj robi sie hajs z neta.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-18 16:00:34

    Kto ma ochotę wziąść udział przeciwko rozłąki Sparty ?Protest.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-18 20:46:58

    Sadze ze nikt , bo to jedyna dobra droga

  • Gość - niezalogowany 2019-06-18 20:56:28

    Już kilka osób jest do protestu super...

  • gość 2019-06-19 14:25:48

    Kiedy i gdzie będzie ten protest ? Przyjdę się pośmiać

  • Gość - niezalogowany 2019-06-20 21:30:36

    Na Orlenie będzie protest To wpadaj będzie śmiech i prezesa xxxx w Twoim pysku .

Dodajesz jako: |