Najciekawsze książki po hiszpańsku - ćwicz swój hiszpański

Czytanie książek w języku hiszpańskim może być świetną formą nauki dla osób, które chcą się nauczyć tego języka. Czytanie hiszpańskojęzycznych książek przyczynia się do znacznego poszerzenia zasobu słownictwa. Uczymy się nie tylko nowych wyrazów, ale również poznajemy je w różnych kontekstach

Słownictwo osób uczących się w ten sposób języka hiszpańskiego jest bogatsze - dobór słów wydaje się bardziej naturalny, niż u osób nieczytających. Kolejną niesłychanie istotną umiejętności jaka rozwija się podczas czytania - jest myślenie właśnie w tym języku. Większość osób ma w zwyczaju tłumaczenie wszystkiego, co brzmi obcojęzycznie, na język rodzimy. Niestety nie jest to pozytywne zjawisko, ponieważ wiadomo, że tłumaczenie wszystkiego dosłownie, nigdy nie kończy się dobrze

Taka dosłowna przekładnia treści powoduje trudności w zapamiętywaniu struktur danego języka i w konsekwencji utrwalanie się barier w komunikacji w języku obcym. Na początku nauki, czytanie książek w innym języku, może wydawać się trudne, jednak po jakimś czasie tempo czytania w języku hiszpańskim będzie takie samo, jak w języku polskim. Oprócz tego wypowiedzi staną się płynniejsze i bardziej naturalne. Struktura zdań podczas konwersacji, nie będzie sprawiała problemu. Im więcej zostanie przeczytane książek, tym większe szanse na biegłe posługiwanie się tym językiem. Na początek nauki języka hiszpańskiego warto wybrać książki, które są napisane w przystępny sposób - może to być np. literatura dla dzieci. Następnie wraz ze wzrostem biegłości czytania można zwiększać poziom trudności wybieranych książek podaje preply.com/pl/skype/korepetycje-z-hiszpańskiego, platforma pomocna w nauce hiszpańskiego.

Najciekawsze książki w języku hiszpańskim:

El Secreto de la Arboleda – książka napisana przez Fernando Lalana, jest idealną propozycją dla osób zaczynających naukę jezyka. Prosta książeczka – bardzo popularna wśród hiszpańskojęzycznych dzieci – opowiadająca o przygodach chłopca o imieniu Frenesto oraz jego koleżanki Marijulis. Akcja rozgrywa się podczas spaceru po lesie, gdzie spotykają wróżkę, z którą przeżywają wiele ciekawych przygód.

El Pirata Garrapata – autor Juan Munoz Martin zabiera czytelników w pełną dobrego humoru podróż wraz z dzielnym piratem Garrapata oraz jego ekipą.

Las sombra del viento – to powieść Carlosa Ruiza Zafona, wydana w 2011 roku. Akcja książki rozgrywa się w Barcelonie, w XX wieku. Głównym bohaterem jest Daniel Sempere, którego ojciec zaprowadza do miejsca zwanego Cmentarzem Zapomnianych Książek. Nasz bohater odnajduje tam książkę, która na zawsze odmienia jego życie oraz wprowadza w najniebezpieczniejszą podróż życia, pełną przygód, tragedii i wielkich namiętności.

El prisionero del cielo – to również książka napisana przez Carlosa Ruiza Zafona, która jest trzecią częścią cyklu Cmentarza Zapomnianych Książek. Akcja powieści rozgrywa się w 1957 roku w Barcelonie. Znany już z wyżej wymienionej książki bohater – Daniel Sempere – żyje spokojnie jako mąż Bei oraz ojciec Juliana. Niestety księgarnia prowadzona przez jego ojca, coraz bardziej chyli się ku upadkowi i nic nie wskazuje na poprawę sytuacji. Nagle spokojne, jak dotąd, życie bohatera zostaje zaburzone przez pojawienie się tajemniczego mężczyzny w antykwariacie. Daniel będzie musiał zmierzyć się z demonami przeszłości. Tajemnice, które były dotąd skrupulatnie skrywane, ujrzą światło dzienne, niosąc za sobą ból i cierpienie bohaterów.

El tiempo entre costuras – książka, której autorem jest María Dueñas. Akcja toczy się w latach 30. XX wieku. Główną bohaterką jest hiszpanka o imieniu Sira – utalentowana krawcowa, która wyrusza w podróż do Maroko z nowopoznanym mężczyzną. Niestety wyjazd ten nie przynosi jej szczęścia – kochanek okazuje się zwykłym oszustem, przez którego zostaje bez środków do życia. Jednak Sira nie poddaje się i próbuje ułożyć sobie życia sama w zupełnie obcym kraju. Mając duże umiejętności krawieckie, zaczyna szyć stroje dla bogatych klientek. Kiedy wraca do Madrytu nie jest już biedną, pokrzywdzoną kobietą, a świetnie prosperującą krawcową. Jednak szycie modnych ubrań to nie jedyna jej umiejętność. Jej prawdziwa działalność jest czymś dużo bardziej istotnym niż zaspokajanie modowych fanaberii klientek – Sira dostarcza informacji brytyjskiemu wywiadowi w postaci zaszyfrowanych ściegów. Książka cechuje się naprawdę zaskakującą fabułą.

Manolito Gafotas – seria książek dla dzieci i młodzieży Elviry Lindo. Akcja rozgrywa się w Madrycie, a dokładnie w niepozornej dzielnicy miasta – Carabanchel Alto. Głównym bohaterem jest dziesięcioletni chłopiec o imieniu Manolito. Autorka zobrazowała jego życie dzień po dniu, w sposób widziany oczami chłopca o ogromnej wyobraźni. Codzienne perypetie Manolito są nacechowane potężną dawką dobrego humoru, a także pełne ironii. Książka, mimo tego że jest raczej skierowana do młodszych czytelników, będzie odpowiednia dla osób posiadających znajomość hiszpańskiego na poziomie B1-B2.

El juego del ángel – autor książki to Carlos Ruin Zafon. Akcja toczy się w latach 20. XX wieku w Barcelonie. Główny bohater – David Martin – to młody pisarz, który zarabia na życie pisząc nowele. W pewnym momencie dostaje zlecenia napisania książki, która miałaby zmieniać ludzi – ich serca i umysły. Początek pracy nad nową powieścią, staje się również początkiem zmian w jego życiu. Tajemnicze zlecenie to przyczyna dziwnych sytuacji i zdarzeń, które od tej pory będą miały miejsce w życiu głównego bohatera.

Falcó – książka napisana przez Arturo Pérez-Reverte. Jest pierwszą częścią bestsellerowego cyklu. Główny bohater Lorenzo Falcó to agent służb specjalnych i przede wszystkim szpieg oraz były przemytnik broni. Akcja rozgrywa się w podczas wojny domowej w Hiszpanii. Bohater powieści bierze udział w misji, która ma zadanie odmienić losy całego kraju. Autor, mieszając ze sobą świat realizmu i fikcji, ukazuje świat pełen intrygi oraz okrucieństwa.

Sangre y arena – powieść powstała na początku XX wieku. Autor - Vicente Blasco Ibáñez - przedstawia losy toreadora Juana Gallardo, który musi pożegnać się z dotychczasowym życiem, pełnym pieniędzy oraz wielkiej sławy.

Polecamy też artykuł Książki po hiszpańsku: 5 tytułów wartych przeczytania na blogu spanishcourseinspain.com/ksiazki-po-hiszpansku

Już dziś zyskaj pełnie możliwości jakie oferuje nasz portal.

Subskrypcja na portalu