:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Samorządowcy, Nauczyciele wójta - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 11/04/2019 07:19

W Urzędzie Gminy Zakrzewo odbyło się spotkanie przedstawicieli protestujących nauczycieli z władzami: wójtem Markiem Buława, przewodniczącym Rady Gminy Krzysztofem Doroszukiem oraz radną Katarzyną Thomas, członka komisji Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych

Przewodniczący ZNP gminy Zakrzewo, Edmund Bindek, odczytał i wręczył na ręce wójta wniosek następującej treści:

Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz nauczyciele niezrzeszeni wraz z pracownikami niepedagogicznymi, popierający strajk i strajkujących w Publicznej Szkole Podstawowej w Zakrzewie, zwracają się z uprzejmą prośbą o wypłacenie wynagrodzenia za okres strajku, który rozpoczął się 8 kwietnia 2019 r. i trwać będzie, aż do momentu odwołania. Prośbę swą motywujemy tym, że zależy nam na przyszłości edukacji. To protest, w którym chodzi o naszą godność i o lepszą szkołę.”

Pod wnioskiem, poza pracownikami PSP Zakrzewo, podpisali się również nauczyciele oraz wszyscy pracownicy Przedszkola Publicznego w Zakrzewie.

Wójt Buława wyraził zrozumienie wobec postulatów nauczycieli oraz skierował pod ich adresem słowa wsparcia, jednocześnie zastrzegając, że wypłata wynagrodzeń może być sprzeczna z prawem i w chwili obecnej nie jest w stanie odpowiedzieć na ich postulat ze stuprocentową pewnością, gdyż wczoraj wieczorem w mediach ogólnopolskich pojawiła się informacja, że Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie wydała prawnie wiążący i oficjalny komunikat: strajkujący nauczyciele nie mogą otrzymać żadnego wynagrodzenia oraz być zmuszani do strajku, natomiast wiceminister finansów w specjalnym komunikacie poinformował, że refundacja wynagrodzenia pracowników za okres strajku jest bezprawna.

Reklama

Nauczyciele u wójta komentarze opinie

  • gość 2019-04-11 07:40:28

    Im na pewno nie zależy na przyszłości dzieci ani edukacji.

  • gość 2019-04-11 08:13:46

    Byłoby to bardzo nie w porządku w stosunku do osób które pracowały np Stara Wiśniewka. Czytam i nie wierzę , za co te wypłaty?? Jak uczeń się nie nauczył bo nie zdążył przez nawał zadań domowych to jaką ocenę dostał? no Piątka to raczej nie była!

  • gość 2019-04-11 08:49:59

    Nic nie robić i jeszcze kasę brać! Tego się zachciewa?

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 08:53:16

    W dupach sie przewraca!!!
    Wójcie Buława! Nie ulegnij tym żadaniom! Mało kto popiera ten strajk/cyrk!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 09:21:59

    Chyba przystępując do strajku zdajecie sobie sprawę co tracicie?? To był Wasz wybór, wiedząc, że wynagrodzenie się za to nie należy. Takie prośby teraz są żałosne

  • Gość1 - niezalogowany 2019-04-11 10:04:11

    K...rwa ośmieszaja sie na każdym kroku. Broniarz nimi zawładnął a oni jak zachipnotyzowani. Tylko ze Broniarzowi jak tysiak ucieknie to nieodczuje a inni odczuja i dobrze im tak. Byli świadomi ze nie beda mieli zapłacone wiec teraz sie osmieszaja i tego typu prośby piszą. Niech staną w kolejce do caritasu biedni nauczyciele.

  • Gość1 - niezalogowany 2019-04-11 10:05:57

    K...rwa ośmieszaja sie na każdym kroku. Broniarz nimi zawładnął a oni jak zachipnotyzowani. Tylko ze Broniarzowi jak tysiak ucieknie to nieodczuje a inni odczuja i dobrze im tak. Byli świadomi ze nie beda mieli zapłacone wiec teraz sie osmieszaja i tego typu prośby piszą. Niech staną w kolejce do caritasu biedni nauczyciele.

  • Ania - niezalogowany 2019-04-11 11:53:20

    Jasne pewnie może jeszcze premie!? Jaki szczyt bezczelności, każdy miał wybór i wiedział na jakich warunkach. Chcieli strajkowac ok rozumiem spoko, ale naprawde nie dało się w innym terminie tylko akurat przed testami, gdzie powinni zrobić powtórki, uspokoić uczniów, a nie wprowadzać zamęt. Nauczyciele ze Starej Wiśniewki wiadomo że też chcą podwyżki, ale mimo wszystko mieli na uwadze dobro ucznia, a nie tylko czubek własnego nosa.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 13:06:32

    Niema pracy niema płacy i basta

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 13:15:10

    Panie Bindem czas odejść w cień z taką przeszłością PZPR-u. Widać że komuna ma się dobrze

  • gość 2019-04-11 14:39:11

    a ten Pan z karteczką to nie nauczyciel czasem? może trzeba byłoby iść na emeryturę i zrobić miejsce, żeby młodzi mogli za te "psie pieniądze" pracował?

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 15:12:09

    Strzelam, ze sami katolicy pisze te cudowne komentarze. Pełne miłosierdzia.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 18:03:39

    Trolle są wszędzie

  • gość 2019-04-11 18:27:43

    Brawo dla Pani Dyrektor Wiśniewki, z Zakrzewa Dyrektor cienizna brak umiejętności zarządzania

  • gość 2019-04-11 18:38:43

    No teraz wójcie , pierwszy egzamin z decyzyjności - należy podjąć konkretną decyzję . Te trudne decyzje świadczą o umiejętności . Jak im zapłacisz to się nie nadajesz !

  • gość 2019-04-11 19:38:01

    Jestem zbulwersowany,że Wójt gminy Zakrzewa,popiera bojówki antypolskie postkomunistyczne z ZNP.Jak ma honor i jest Polakiem i katolikiem powinien się podać do dymisji.Wiadomo że tego wójta popiera bolszewicka bojówka antypolska i antykatolicka PO Szopiński.

  • gość 2019-04-11 22:40:36

    Atakują trolle, pisowskie trolle, a może putinowskie. Nic to wam nie da, gamonie.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-12 12:05:23

    Nie popieram osobiście nie znam biednego nauczyciela.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-12 18:41:09

    Wynagrodzenie za strajk chore. każdy wiedział jakie są konsekwencje strajku brak wynagrodzenia. Naprawdę Panie Wójcie sądzę że gdy zapłacisz stracisz w oczach swoich wyborców.

  • Ja za wypłatą - niezalogowany 2019-04-13 20:03:03

    Zakrzewo SP POPRAWNE STANOWISKO - popieram. SP St. Wiśniewka no plama , plama , zabrakło odwagi , nie SOLIDARNI. Szkoda słów.
    Panie Wójcie płacić.

  • Ja za wypłatą - niezalogowany 2019-04-13 20:05:43

    Zakrzewo SP POPRAWNE STANOWISKO - popieram. SP St. Wiśniewka no plama , plama , zabrakło odwagi , nie SOLIDARNI. Szkoda słów.
    Panie Wójcie płacić.

Dodajesz jako: |