:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 6°C
Sławomir Rummler, policjant zawsze na służbie
Portal zlotowskie.pl 01/08/2019 18:00

– Zawód policjanta to wieczna służba – mówi Sławomir Rummler, dzielnicowy gminy Tarnówka.

Aspirant sztabowy Sławomir Rummler ma 46 lat. Od lat 12 jest dzielnicowym na terenie gminy Tarnówka. W zawodzie policjanta pracuje blisko 20 lat.

– Zawód policjanta to wieczna służba – mówi.

– Wynika to nie tylko z roty przysięgi, jaką składamy, ale także z natury człowieka i poczucia misji, jaką się ma. Policjantem jest się 24 godziny na dobę – puentuje, wyjaśniając, skąd u niego naturalny instynkt do podejmowania działań, także po tak zwanych godzinach. Działań, co należy podkreślić, skutecznych.

Uratował przed zamarznięciem

Przypomnijmy. Zimą uratował 69–letniego bezdomnego, odwodnionego już mężczyznę. Dzięki reakcji aspiranta Rummlera, który zna teren gminy Tarnówka jak własną kieszeń, i który zauważył, że od dłuższego czasu nie ma kontaktu ze znanym mu bezdomnym mężczyzną, człowiek ten przeżył. Policjant odnalazł go w stanie skrajnego wyczerpania w Sokolnie, skąd szybko mężczyzna trafił już pod fachową opiekę medyczną.

Zatrzymał poszukiwanego

Kilka miesięcy później z kolei pan Sławek, tym razem w czasie wolnym od służby, zatrzymał poszukiwanego mężczyznę. 40–latek ukrywał się przed organami ścigania w związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym nierealizowania obowiązku alimentacyjnego. Policjant także bez chwili wahania podjął interwencję. Poszukiwany, gdy zauważył dzielnicowego, próbował uciekać. Policjant zajechał mu jednak drogę prywatnym samochodem i go zatrzymał. Aspirant przekazał poszukiwanego przybyłym na miejsce kolegom pełniącym służbę na terenie gminy Krajenka.

Chcę rozmawiać z ludźmi

Wcześniej zatrzymał też nietrzeźwego kierującego, na co jest, jak sam mówi „uczulony”.

– Na pijanych kierowców i ból dzieci jestem cięty – mówi.

– Ci, który mnie znają wiedzą o tym. Tutaj nie ma wyjątków i dobrej miny do złej gry. Od lat jest we mnie taki instynkt – opowiada pan Sławek.

– Pamiętam, że zawsze tak reagowałem. Chcę ludziom pomagać, doradzać, chcę, by wiedzieli, że mogą się do mnie zwrócić ze wszystkim. W cztery oczy czy telefonicznie. Chcę z ludźmi rozmawiać, nie tylko karać.

Przyjaciel szkoły

Sławomir Rummler, już jako mały chłopiec, chciał być policjantem. Praca w policji to jego druga praca, wcześniej pracował w ochronie, także w mundurze. Nosi tytuł Przyjaciela Szkoły w Tarnówce. Na swoim biurku ma wiele statuetek i dyplomów.

– Nie czuję się bohaterem – mówi – absolutnie! Staram się po prostu reagować wtedy, kiedy trzeba, po ludzku – dodaje...

Jego pasją jest ogród, tam odpoczywa. No chyba, że dzieje się coś złego.

Julita Milczyńska

Reklama

Nie czuję się bohaterem komentarze opinie

  • Pampers - niezalogowany 2019-08-01 19:15:27

    *"w Sokolnej"; odmiana przez przypadki się kłania, Pani Redaktor :)

  • gość 2019-08-01 20:33:06

    Pies zawsze bedzie psem.

  • Elektromonter zawodowiec - niezalogowany 2019-08-01 22:13:37

    Czy Tomek to pana brat? Chodziłem z nim do zawodówki , ale on trochę szczuplejszy od pana.

  • pc - niezalogowany 2019-08-01 22:30:05

    Do gościa powyżej który stwierdził że "Pies zawsze będzie psem" to ja uważam że jesteś jełopem do kwadratu. Jełop zawsze będzie jełopem

  • gość 2019-08-01 22:46:54

    Super gość, ma naprawdę dobre serducho!!!

  • gość 2019-08-01 22:48:24

    Super gość !!!!!! Ma naprawdę dobre serducho!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-08-02 06:38:33

    dobre !!! "jełop zawsze będzie jełopem"

  • gość 2019-08-02 06:56:36

    lekarz chirurg to np. bohater, bo faktycznie ratuje ludzi a nie pies, ktory idzie na sluzbe po to, zeby po 25 czy nawet 15 latach isc na emeryture i cieszyc sie zyciem. nie te czasy penowie, tu ku_wa juz nikt takich bajeczek nie łyknie cweluchy

  • gość 2019-08-02 07:02:47

    No takiego to można pochwalić i mu życzyć dalszej służby bo widać że ma podejście do ludzi miłe miałam przypadek z jednym panem policjantem bardzo nie przyjemnie podejście i to nie było z moiej winy powinien iść wysłuchać jedną i drugą strona , a nie tylko wysłuchać jedną i przyjść i obwiniać i go nie interesowali nawet światki co wszystko widzieli tylko uwierzył tym co pierwszy poszedł ,moim zdaniem ten pan policjat jeszcze nie był dobrze przeszkolony i nie powinien pracować w tym zawodzie mam lat 66 i za nie słuszne podejście nie znawidziłam policji tylko żałuję jednego że go z domu nie wyprosiłam i nie poszłam do Pana KOMENDANTA NA SKARGĘ A ALE MI NIE DAJE TO SPOKOJU MOŻE I SIĘ ZGŁOSZĘ JESZCZE NA POLICJĘ MAM TO WSZYSTKO W TEL

  • Gość - niezalogowany 2019-08-02 08:21:53

    Nie ma się czym chwalić

  • gość 2019-08-02 09:43:34

    Świetny facet, na którego naprawdę można liczyć. Zawsze dostępny dla ludzi :)

  • Tina - niezalogowany 2019-08-02 15:03:35

    Gratulacje oby więcej takich policjantów ! A do wszystkich hejterów dajcie sobie spokój czemu ludzie są tacy zawistni ?

  • Gość - niezalogowany 2019-08-02 17:09:39

    Tj policjant. A nie te spaslaki z kijanki undercover co mysla ze sa bogami na mieście.. jestescie zerem

  • Gość - niezalogowany 2019-08-02 22:28:36

    Brawo Sławek tak trzymać

  • Gość 40 - niezalogowany 2019-08-02 23:44:27

    Dla czytelników komentarze gości itp. są najzwyczajniej w świecie wpisami kolegów i koleżanek z pracy. Nie znam go osobiście ale słyszałem co nieco i w rzeczywistości na co dzień nie jest taki uczciwy i sympatyczny. Co nie ulega wątpliwości że policja jest potrzebna i spełnia swoje ustawowe zadania jakie stawia im Jarosław zwany dalej naczelnikiem Państwa.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-03 01:05:00

    15 czy 25 lat pracy psa za bourkiem i za co ma miec emerytura szybka? Za ryzyko zranienia siw zszywaczem? Zwykly kraweznik co non srop patroluje miasto to ok . Ale nie babka z recepcji xzy zza biurka

  • Gość - niezalogowany 2019-08-03 11:10:44

    Tu mamy przykład dobrego sumiennego policjanta. Pozdrawiam.

  • gość 2019-08-05 07:07:00

    Brawo i takich jak najwiencej bo są niektórzy bardzo nie przyjemni jak już się dostał do policji do myśli że mu wszystko można niech idzie się dobrze jeszcze przeszkoli lub ulicę zamiatać