:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C rozproszone chmury

Nie unikam więzienia

Interwencje czytelników, unikam więzienia - zdjęcie, fotografia

Zdzisław G., skazany za śmiertelne potrącenie 10-letniego chłopca, złym stanem zdrowia tłumaczy fakt, że nie odbywa kary

Kilka dni temu rodzina tragicznie zmarłego Karola wystosowała w mediach społecznościowych apel odnoszący się do faktu, że mimo prawomocnego wyroku skazany nie trafił do więzienia. W zamieszczonym na facebooku wpisie matka chrzestna chłopca prosi o interwencję i pomoc prawną. W treści podkreśla fakt, że blisko trzyletnia batalia sądowa zakończyła się zapadnięciem prawomocnego wyroku, w myśl którego Zdzisław G. ma trafić do więzienia na trzy lata. Do zakładu karnego miał się zgłosić 26 marca. Nie stawił się w wyznaczonym terminie i złożył wniosek o wstrzymanie wykonania wyroku ze względu na zły stan zdrowia.

Mają ocenić biegli

Ojciec zmarłego chłopca przekonany jest, że działanie skazanego to krok do kolejnej, długiej batalii sądowej, której celem jest nieponiesienie przez niego zasądzonej kary. O wstrzymaniu wykonania kary zdecydowano w złotowskim sądzie, gdzie Zdzisław G. złożył dokumenty dotyczące  złego stanu zdrowia.

Do 29 maja czekaliśmy na wyniki posiedzenia sądu w tej sprawie. Stwierdzono, że jest potrzebna opinia biegłych lekarzy i zdecydowano o odroczeniu wykonania kary

– mówi tata chłopca. Informacja dotarła do rodziny śp. Karola przez adwokata.

Za chwilę zacznie się okres urlopów. Wszystko na pewno wydłuży się w czasie

– ojciec chłopca przekonany jest, że miną zapewne miesiące zanim będzie znana opinia biegłych. Mężczyzna nie rozumie tej sytuacji, tym bardziej, że w trakcie procesu biegli oceniali już stan zdrowia Zdzisława G. Bliscy tragicznie zmarłego 10–latka nie mogą zrozumieć, dlaczego badania i leczenie skazanego nie mogą odbywać się przy jednoczesnym odbywaniu kary.

Nie wiem czy biegli takich specjalności byliby w zakładzie karnym, natomiast sąd uznał, że przesłanki są na tyle ważne, że należy wstrzymać wykonanie kary

– wyjaśnia prezes Sądu Rejonowego w Złotowie, Marcin Dziamski. „Przed nami kolejne dni, miesiące, a może nawet i lata walki o sprawiedliwość” – to jedno ze zdań zamieszczonych we wspomnianym internetowym wpisie przez matkę chrzestną chłopca. W informacji tej pada również stwierdzenie, że skazany bierze aktywny udział w życiu społecznym, co dokumentują też lokalne media. W październiku ubiegłego roku również na naszym portalu opublikowaliśmy galerię zdjęć z Hubertusa w Stawnicy, gdzie rzeczywiście był obecny Zdzisław G.

Chcę się wyleczyć

Proszę pana, kiedy to było? Mamy czerwiec

– odpowiada zapytany przez nas o uczestnictwo w Hubertusie Zdzisław G.

Jestem po dziewięciotygodniowym leczeniu. Do szpitala trafiłem 9 marca, wyszedłem 14 maja. Gdybym nie musiał tam być dziewięć tygodni, nikt by mnie tam nie trzymał

– stwierdza. Z powodu jakich dolegliwości był ostatnio hospitalizowany?

I serce, i nerwy, i wszystko

– odpowiada. Kiedy będzie więcej wiadomo o stanie jego zdrowia i dalszym przebiegu sprawy?

Nie wiem. Pojutrze idę do sądu, mam wezwanie w sprawie odroczenia odbywania kary

– stwierdza nasz rozmówca.

To co miałem obowiązek zapłacić zadośćuczynienia, wszystko im pospłacałem. Leczę się, jestem po czterech koronografiach i zawale serca, jestem po leczeniu w oddziale psychiatrycznym i co będzie dalej – nie wiem. Nie unikam więzienia. Jestem chory i chcę się wyleczyć. Jeszcze raz przepraszam za to, co się stało

– dodaje.

Przypomnijmy, że gdy we wrześniu ubiegłego roku złotowski sąd uznał Zdzisława G. winnym śmiertelnego potrącenia 10–latka i zasądził wyrok trzech lat pozbawienia wolności, za okoliczność łagodzącą uznał m.in. to, że chłopak wjeżdżając na przejście dla pieszych rowerem niejako przyczynił się do spowodowania wypadku. Sąd drugiej instancji podtrzymał wyrok w styczniu 2018 roku.

Drogą prawną słabo to idzie, zawierzyłam sile facebooka. Chciałam poprosić o pomoc społeczność

– matka chrzestna śp. Karola motywuje fakt zamieszczenia internetowego wpisu. Krótko po naszej rozmowie kobieta poinformowała nas, że sprawą zainteresowali się również reporterzy programu „Uwaga”, emitowanego przez stację TVN.


Nie unikam więzienia komentarze opinie

  • HWDP - niezalogowany 2018-06-23 19:41:43

    Mój kolega który siedział w Czarnym i grypsował zwierzył mi się ze grypserzy mają miękką faje i nawet obróbka ręczna to była nie lada robota dla niego.

  • Doctor Strange - niezalogowany 2018-06-22 21:00:38

    ,,Nie unikam więzienia nie chce tylko ch**a w d**e tak jak to dostawali ci których zamykałem podczas lat służby "

  • Lolek - niezalogowany 2018-06-22 17:59:03

    Oni powinni świecić przykładem a nie ...

  • UZI - niezalogowany 2018-06-21 19:47:54

    Nie dziwię się że się jeszcze ten koleś nie powiesił bo ktoś kto miga się na wszystkie sposoby żeby uniknąć kary nie ma sumienia tym bardziej ze potrącił wcześniej kobietę która została kaleką. Państwo bezprawia.

  • Doctor Strange - niezalogowany 2018-06-21 11:35:50

    Wsadzić psa do celi z grypserami dostanie ch**ja w d**e i faja mu zmięknie. Będzie pamiętał co zrobił i drugi raz nikogo nie potrąci.

  • Polonia - niezalogowany 2018-06-21 11:31:26

    I co KOD - ziarze obroniliscie demokrację.

  • olo - niezalogowany 2018-06-21 11:23:45

    i 3 za kombinację.od tego czasu pogotowie nie interweniuje,a on bawi się i uczestniczy w życiu społecznym.

  • olo - niezalogowany 2018-06-21 11:12:07

    w Czarnym jest szpital i skazany może odbywać wyrok.PARANOJA.Jak można żyć z takim obciążeniem,chyba że nie ma się sumienia.

  • Diabeł tasmański - niezalogowany 2018-06-21 09:03:50

    Niestety w naszym kraju są równi i równiejsi. Podejrzewam że dał w łapę lekarzowi za zaświadczenie a sędzia przychylił się do tego bo to przecież były milicjant a tacy najlepiej wiedzą jak obejść prawo nawet karne.

  • Pawulon - niezalogowany 2018-06-19 15:33:38

    Dla byłych milicjantów i policjantów powinny być surowsze kary a jest odwrotnie. Ktoś kto stał bądź stoi na straży prawa powinien uważać podwójnie. Ja zafundował bym takim jak on pawulon w ramach ,, leczenia".

  • Maro - niezalogowany 2018-06-19 14:03:07

    Pytam się...Gdzie są teraz Obrońcy Demokracji którzy protestowali przed złotowskim sądem???

  • muss - niezalogowany 2018-06-19 11:36:05

    Złotowianie, tak głośno protestowaliście przeciwko zmianom w sądach, macie to co chcieliście...

  • Arek - niezalogowany 2018-06-19 11:03:48

    bydlak powinien siedzieć, takie właśnie mamy sądy, gdzie niezwłocznie należy dokonać zmian, zamykają niewinnych a takie gnoje chodzą wolno ! !

  • Ojciec Mateusz - niezalogowany 2018-06-19 10:27:22

    Musisz być byłym MO albo kimś z rodziny tego ****** skoro takie rzeczy piszesz żeby go wybielic jak wiadomo jedna kobieta juz wcześniej została kaleką przez tego *****.

  • Złotówka - niezalogowany 2018-06-19 10:24:13

    Polaka jest krajem bezprawia. Były milicjant wywinal się i jeszcze lat mu przybywa dlatego tej kary nie odbędzie i tak do konca życia.

  • mariusz - niezalogowany 2018-06-18 17:31:42

    To jest kpina i tyle szary kowalski juz dawno by siedzial.a on nie dość że unika odsiadki to jeszcze ten wyrok śmieszny jak cholera pamietajmy ze to recydywa!!!!!

  • Zlotowianka - niezalogowany 2018-06-18 16:14:21

    W więzieniu daja łóżko,jedzenie,książki a nie moga zapewnić podstawowego leczenia? Wrak człowieka? O kim tu mowa? O rodzicach chłopca? Przykre to Polskie prawo...

  • Xyz - niezalogowany 2018-06-18 15:57:52

    Do takich wypadków dochodzi przez ludzi z takim podejściem jak twoje, gowniarzu.

  • Empatia - niezalogowany 2018-06-18 15:44:09

    Kierowca miał niesprawne hamulce. Zaczął hamować daleko przed przejściem dlatego chłopiec i ludzie którzy z nim byli weszli na jezdnię. Gdy się okazało że nie wyhamuje to ci co zdążyli się uratowali. Dla rodziny jest to wielka tragedia. Proszę przemyśl co piszesz bo obrażając rodziców i dziecko prezentujesz bardzo niski, wręcz nieludzki poziom. Poczytaj też o tym wypadku to wyrobisz sobie inne zdanie.

  • Empatia - niezalogowany 2018-06-18 15:44:08

    Kierowca miał niesprawne hamulce. Zaczął hamować daleko przed przejściem dlatego chłopiec i ludzie którzy z nim byli weszli na jezdnię. Gdy się okazało że nie wyhamuje to ci co zdążyli się uratowali. Dla rodziny jest to wielka tragedia. Proszę przemyśl co piszesz bo obrażając rodziców i dziecko prezentujesz bardzo niski, wręcz nieludzki poziom. Poczytaj też o tym wypadku to wyrobisz sobie inne zdanie.

  • Obiektywny - niezalogowany 2018-06-18 15:20:28

    No jak dla mnie to nie powinien za to otrzymać takiego wyroku. Dzieciak wjechał na pasy to czyja to wina? Rodzice uczą tak gowniarzy i później dochodzi do tragedii. A chłop niech się wyleczy jak mu prawo pozwala na to.

  • Magda - niezalogowany 2018-06-18 14:02:56

    Pewnie rodzina broni tego dziada, już zapomnieli jakie im katorgi. Robił.

  • Z - niezalogowany 2018-06-18 13:33:29

    Na nim ciąża dwa prawomocne wyroki. Dziecko nie żyje, a kobieta, którą wcześniej potrącił nie porusza się już o własnych siłach. Za dziecko trzy lata i za te kobietę odwieszone 3, razem 6

  • Miesz - niezalogowany 2018-06-18 13:28:52

    Mógł o tym pomyśleć zanim przyczynił się do śmierci człowieka

  • Niezdziwiony - niezalogowany 2018-06-18 13:27:11

    To, że jest "trupem społecznym" ma oznaczać twoim zdaniem, że ma uniknąć kary? Przecież przez niego zginęło dziecko. To i tak bardzo niski wyrok. Inaczej byś mówiła gdyby dotyczyło to twojego dziecka

  • jozef - niezalogowany 2018-06-18 13:21:25

    Trup ale żywy ,a dziecko straciło życie i karę powinien ponieść.

  • dramat - niezalogowany 2018-06-18 13:09:27

    On nawet nie wie na co się leczy?

  • zdziwiona ? - niezalogowany 2018-06-18 12:57:57

    dlaczego Ci ludzie tacy zawzięci. możliwe, że próbują zagłuszyć żal i pretensje do samych siebie??????????? Przecież ten Z.G. jest "trupem społecznym" za życia.

  • keks - niezalogowany 2018-06-18 12:48:28

    W więzieniu też są lekarze, niech tam się leczy!!! Nie dość że śmieszna kara 3 lata więzienia to jeszcze facet jej unika, miałby tyle honoru... !!!!!

  • Kolega - niezalogowany 2018-06-18 12:47:36

    Zdzisiu na już zgotowane piekło za życia na ziemi... To ruina człowieka. Odrzucenie społeczne i napiętnowanie jest chyba najgorszą karą.

  • Mieszkqniec - niezalogowany 2018-06-18 12:02:40

    Leczy się? Na co? kpina teraz. Będzie wymyślal choroby! Psychiczny? Dobre alibi do kicia tam go wylecza!!

  • Xxx - niezalogowany 2018-06-18 08:51:01

    To za psa czy kota wieksze wyroki sie dostaje a to za młodego czlowieka 3 lata śmiechu warte i jeszcze unika kary dawno juz powinien siedzieć za kratami i z 10lat dostać.

  • Czytelniczka - niezalogowany 2018-06-18 08:02:54

    To jest niewyobrażalna tragedia dla rodziny i nie dziwie się ze chcą sprawiedliwości. Więzienie i tak już nie wróci życia chłopcu ale ten Pan nie był bogu ducha winny jak wszyscy wiedzą... pominę fakt ze w takich okolicznościach kara trzech lat więzienia jest po prostu śmieszna! !!