:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 24°C

Niedzielny protest przed Sądem Rejonowym w Złotowie

USUNIĘTE Domyślna_stara, Niedzielny protest przed Sądem Rejonowym Złotowie - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 23/07/2017 21:23

Trzeci dzień z rzędu mieszkańcy Złotowa i okolic protestowali przeciwko planowanym zmianom w sądownictwie

Na dzisiejszym proteście pojawiła się część osób, które były w piątek i sobotę, ale również liczne grono tych, którzy pod sąd przybyli pierwszy raz. Jako pierwszy ponownie głos zabrał Paweł Owsianny, po nim przez kilka minut przemawiał Stanisław Godlewski. Uczestnicy protestu przynieśli ze sobą flagi, zarówno Polski jak i Unii Europejskiej. W dłoniach mieli też nekrologi III RP. Manifestacja tradycyjnie zakończyła się postawieniem zniczy przed wejściem do złotowskiego sądu. Na jutrzejszy wieczór zapowiedziano kolejne zgromadzenie.

 

 

Fot: Piotr Steffen

Reklama

Niedzielny protest przed Sądem Rejonowym w Złotowie komentarze opinie

  • Oj - niezalogowany 2017-07-26 07:18:35

    To już było!

  • Alaa - niezalogowany 2017-07-26 07:11:13

    Również bardzo cenię biskupa Pieronka za odwagę, rozsądek, prawdomówność. Tak jak On myśli wielu Polaków. Nie wszyscy katolicy owczym pędem podążają za o. Rydzykiem czy Kaczorem-dyktatorem. Katolicy, to też ludzie myślący ! A Prezydent, mimo, że na niego nie głosowałam, po ostatnich vetach zyskał moje uznanie, nie dlatego, że się ugiął, ale dlatego, że się oparł ... i podjął własną decyzję

  • Czesiek - niezalogowany 2017-07-25 11:06:00

    A te znicze, to po co? Czy jakiś UBywatel pie.dolnął łbem o budynek sądu i zmarł?

  • pogromca NKWD - niezalogowany 2017-07-24 20:18:33

    UB, SB, NKWD, MO, Policja, PZPR, PiS, PO, SLD itp, itd. - oni wszyscy mowią , że wykonywali rozkazy. Kiedys coś pęknie i tak jak historia ciągle sie powtarza dozyjemy czasów strasznych samosadów. Dzisiaj krzywdzicie ludzi ale musicie pamietac , ze wracacie pozniej do domu. Moze sie okazac , ze spoleczenstwo juz nie popelni bledu z historii i sie za was wezmie. Frustracja narasta. Dlatego moje haslo brzmi : NIE BĄDZ SKU....SYNEM TWOJE DZIECI I RODZINA PATRZY. Swiat sie zmniejszyl nie ma juz gdzie uciekac.

  • Łiłon - niezalogowany 2017-07-24 18:13:16

    Idź dokąd poszli tamci do ciemnego kresu

    po złote runo nicości twoją ostatnią nagrodę



    idź wyprostowany wśród tych co na kolanach

    wśród odwróconych plecami i obalonych w proch



    ocalałeś nie po to aby żyć

    masz mało czasu trzeba dać świadectwo



    bądź odważny gdy rozum zawodzi bądź odważny

    w ostatecznym rachunku jedynie to się liczy

    (Z. Herbert, Przesłanie Pana Cogito)

  • Łiłon - niezalogowany 2017-07-24 18:08:55

    Mamy wpływ:) udało się!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Wiłon - niezalogowany 2017-07-24 18:07:17

    Z przykrością czytam takie komentarze. Anonimowa, nie wierzysz w to, że ludzie bronią wartości, które niepodważalnie wpływają na funkcjonowanie społeczeństwa demokratycznego. Jesteś anonimowa, bo nie masz odwagi ujawnić swoich preferencji politycznych, nie masz odwagi rozmawiać, dyskutować. W proteście brali udział prawnicy, sędziowie, adwokaci, którzy zapoznali z projektem ustawy, tak zresztą jak większość protestujących. Gdybyś zapoznała się z projektem ustawy i przeanalizowała konstytucję, to nie odczuwałabyś przykrości, tylko dumę. Ot, takie moje skromne zdanie...

  • Ob. UE - niezalogowany 2017-07-24 17:02:42

    do tr. Mały człowieku takie zdjęcie z Leninem możesz sobie zrobić w Karpaczu w restauracji Aurora. Ale ty pewnie poza powiat i siedzibę PiS-u nosa nie wychylasz.

  • MK - niezalogowany 2017-07-24 16:48:10

    Biskup Pieronek nie jest kontrowersyjny tylko po prostu prawdomowny - mówi to, co wyznaje i do czego zobowiązuje go wiara, którą głosi. Nie zważa na układy, w które Kościół niestety wchodzi. I za tę niezlomnosc właśnie bardzo go cenię i szanuję.

  • Czesiu - niezalogowany 2017-07-24 16:06:18

    Suweren pokazał swoją siłę ale miejmy nadzieję że to nie koniec wyrzynania watahy. Klakierzy PiS już wyrzekają się Kaczyńskiego, palą podobno wszystko za sobą, gotowi są wyrzec sie ojca i matki by nie kojarzono ich z Kaczyńskim.

  • Czesiek - niezalogowany 2017-07-24 15:21:49

    ,,Zdradzieckie mordy i kanalie"" pokazały Kaczyńskiemu fack ju.

  • Czesław - niezalogowany 2017-07-24 14:42:56

    Podobno Kaczyński załatwia już wizę do Gabonu.

  • do Złotów Brawo - niezalogowany 2017-07-24 12:35:20

    Ale Kargul i Pawlak mieli inną wersję: ,,sąd sądem ale sprawiedliwość po naszej stronie"".

  • Złotów Brawo - niezalogowany 2017-07-24 12:08:48

    "Kto trzęsie drzewem prawdy, temu padają na głowę obelgi i nienawiść" – ~ Konfucjusz.

  • do P.M. - niezalogowany 2017-07-24 11:42:14

    Biskup włocławski Wiesław Mering był regularnie wynagradzany przez Służbę Bezpieczeństwa - tak wynika z raportów kasowych SB z lat 1985-1987, Współpracę Meringa jako tajnego współpracownika SB o pseudonimie "Lucjan" potwierdzają akta Instytutu Pamięci Narodowej. Abp Marek Jędraszewski. Największy sojusznik PiS w Kościele, w Poznaniu bronił pedofila abp. Paetza, w Łodzi zostawił pomnik smoleński, gdyby Jędraszewski był tam biskupem w 2010 r., to nie tylko prezydent Kaczyński byłby pochowany na Wawelu, ale w każdym krakowskim kościele stanąłby grób smoleński. Ot autorytety.

  • czytelnik - niezalogowany 2017-07-24 10:48:35

    Jaką jedna zmianę? Niech ten pan nie odrobił pracy domowej. Czy ci panowie w niebiesko błękitnych koszulach zbierają swój kapitał politycznych. No i nie dostajecie pieniędzy bo jesteście użytecznymi głup..mi według niektórych polityków. Pozdrawiam

  • Ob. UE - niezalogowany 2017-07-24 10:46:33

    Widzisz mały człowieku, wyszedłem z flagą UE i Prezydent zawetował.

  • emtiksior - niezalogowany 2017-07-24 09:59:00

    A więc to tak ma wyglądać trójpodział władzy w tej słynnej we wpół do piątej Rzeczypospolitej? Jeden kij złotowski Sądzie. Rozpatrz lepiej sprawy leżące na biurku w związku z moim pomówieniem za mandat z Warszawy z mega odsetkami, gdyż nie mam czasu na takie bzdury i szkoda mi tracić na to cennego czasu w życiu. W tym czasie od gruuubego czasu przebywałem czynnie za granicą, na co przełożyłem konkretne dowody i podając namiary za granicę w celu weryfikacji moich słów wnosząc tym samym oczywiście o kasację wyroku w trybie całkowitym. A Ty Hanka G.-W. pilnuj dalej swych matactw, bo Twoja pieczątka tam była i teraz pewna grupa osób ma Ciebie panienko na oku. Remember about that and give what you have stolen. Still. The Nation.

  • The V - niezalogowany 2017-07-24 09:50:39

    Może nie było mnie tym proteście ale czytałe ową ustawę i powiem Ci że demonstrowanie przeciwko niej nie jest tylko fanaberią. Ustawa nigdzie, podkreslam NIGDZIE nie podaje w jaki sposób będzie reorganizowała sądy w celu ich usprawnienia. Jedynie co ona zawiera to remedium na szybką wymianę sędziów z "tamtych" na "swoich". I jeżeli ktokolwiek wierzy że to poprawi sądy i ich pracę to życze mu żeby na własnej skórze odczół nowe prawo.

  • Jili - niezalogowany 2017-07-24 09:47:06

    Demonstrować każdy ma prawo.Dobrze byłoby wiedzieć po co się demonstruje.
    Najpierw przeczytaj ze zrozumieniem projekt ustawy ,nigdy odwrotnie.

  • Oj! - niezalogowany 2017-07-24 09:27:56

    Każdy kto ma inne zdanie niż ty wg Ciebie jest agentem , złym człowiekiem ... itd....Żal mi Ciebie! ,zapomiałeś że żyjemy w wolnym Kraju!

  • Oj! - niezalogowany 2017-07-24 09:23:59

    Każdy kto ma inne zdanie niż ty wg Ciebie jest zły. Zapomiałeś że żyjemy w wolnym Kraju!

  • Alaa - niezalogowany 2017-07-24 09:18:56

    Dokąd zaszli nasi rządzący, parlamentarzyści ... pani Premier bijąca brawo po krzykach wodza, obrażających znaczną część społeczeństwa ? Brawo więc dla tych Złotowian ... i nie tylko, którzy zgromadzili się pod Sądem, aby jawnie wyrazić swój sprzeciw. BRAWO !!!

  • tr - niezalogowany 2017-07-24 09:14:34

    Przemawiał były inspektor Komitetu Wojewódzkiego PZPR . Na zdjęciu też facet który lubi Lenina i Bieruta a dziś chodzi z flagą Unii Europejskiej.

  • Cosimo - niezalogowany 2017-07-24 08:33:54

    Brawo! Duma!!

  • Złotów - niezalogowany 2017-07-24 07:07:35

    Mamy do czynienia z pokojową manifestacją .Dlaczego ludzie nie akceptują inności? Ja nie chodzę .Potrzebują zjednoczenia wokół fundamentalnych wartości patriotycznych!Bardzo proszę,  nie zrobią nikomu krzywdy.

  • anna - niezalogowany 2017-07-24 05:54:46

    Brawo kochani Złotowianie!!!

  • P.M - niezalogowany 2017-07-24 01:35:02

    Bp T. Pieronek dość kontrowersyjny i stronniczy, zna się na wszystkim, wypowiada się w każdej kwestii, jakby to powiedział abp Marek Jędraszewski czy abp Wojciech Polak lub bp Wiesław Mering to ok to są autorytety na które można by się tu powoływać, ale Pieronek heh...

  • Nitka - niezalogowany 2017-07-24 01:27:52

    Brawo dla Pis

  • Anonimowa - niezalogowany 2017-07-24 00:45:26

    Z przykrością patrzę na to, co w Naszym ukochanym Złotowie się dzieje. Protesty mieszkańców przed sądem rozpoczęły się po ukazaniu artykułu Pana Justyny. Wcześniej nie było protestach żadnej wzmianki, więc proszę Nam chociaż nie wmawiać, że owe protesty pochodzą z wewnętrznej potrzeby ludzi. Po drugie ... ciekawi mnie ilu z protestujących zapoznało się z projektem ustawy o sądownictwie, a ile osób poszło tam dla rozrywki ?
    Po trzecie, moim skromnym zdaniem, uważam, że protest I cale zamieszanie wokół "reformy" sądownictwa jest uważane za złe tylko dlatego, że jest wprowadzone przez PiS a nie PO.

  • Czytaj! - niezalogowany 2017-07-23 23:58:10

    Czytaj! - 23 lipca 2017 23:47:32
    "......Watykański dziennik „L’Osservatore Romano” poinformował, że „pomimo protestów publicznych i apeli Brukseli” polski parlament przyjął „kontrowersyjną reformę wymiaru sprawiedliwości, która de facto likwiduje autonomię sądownictwa”........" "- ......To operacja na żywym organizmie społecznym, dokonana przez felczerów i to za pomocą siekiery - komentuje Biskup Tadeusz Pieronek w rozmowie z gazeta.pl."...."

  • Czytaj! - niezalogowany 2017-07-23 23:47:32

    "......Watykański dziennik „L’Osservatore Romano” poinformował, że „pomimo protestów publicznych i apeli Brukseli” polski parlament przyjął „kontrowersyjną reformę wymiaru sprawiedliwości, która de facto likwiduje autonomię sądownictwa”........"
    "- ......To operacja na żywym organizmie społecznym, dokonana przez felczerów i to za pomocą siekiery - komentuje Biskup Tadeusz Pieronek w rozmowie z gazeta.pl."...."

  • Młody Polak - niezalogowany 2017-07-23 23:40:08

    Cokolwiek się tam dzieje, to i tak nic nie zmieni i tyle... Biedni ludziecwydaje im się, że mają na coś wpływ

  • do Młody Polak - niezalogowany 2017-07-23 23:29:19

    Ale to już było ! Ktoś tam umarł. .......

  • W. R - niezalogowany 2017-07-23 23:25:36

    Niech żyje 1 maja!!

  • hłe hłe - niezalogowany 2017-07-23 23:15:04

    Zabawne występy

  • Młody Polak - niezalogowany 2017-07-23 23:13:24

    Heh... ktoś tam umarł pod tym sądem czy co, że znicze palą? Chyba rzeczywiście się ludziom w głowach poprzewracało w lipcu na roraty z lampionami chodzą, ciekawe czy tak licznie w grudniu do kościółka będą dygać i z takim zapałem. Tylko po co tam te biedne dzieci tylko hamstwa i agresji się uczą od dorosłych ludzi. Szkoda niby dorośli a jak dzieci. A ksiądz w kościele dzisiaj mówił, że szatan tańczy heh... Może czas stanąć ponad tym. Szczerze czy to wasze palenie świec coś da? Jestem realistą więc wątpię... Każda władza zawsze rządzi po swojemu... Jak patrzę na Polski Sejm i widzę tych wszystkich kłócących się darmozjadów, którzy za nasze podatki robią cyrk z Sejmu to nie mogę wyjść z podziwu, że Polaczki wychodzą na ulice i jeszcze za darmo ich popierają jakby to coś miało zmienić. Tak prawdę mówiąc życzę powodzenia i wytrwałości, bo ogólnie to dla nas młodych te wasze protesty to niezły kabaret, przynajmniej jest na co przy piwku popatrzeć

  • do bo nie - niezalogowany 2017-07-23 23:06:42

    Można na tym forum znaleźć wiele komentarzy oczerniających i zniesławiających ! Radzę podnosić swoje ego w bardziej realny sposób! POLECAM KSIĄŻKI!

  • Misiu - niezalogowany 2017-07-23 23:04:22

    Gdy będzie kontrmanifestacja to możecie zabrać gromnice...

  • Złotów Brawo! - niezalogowany 2017-07-23 22:56:44

    Medaliony - Zofia Nałkowska  zapraszam do poczytania! Zamiast kogoś oczerniać i pisać głupoty! Miłej nocy!

  • bo nie - niezalogowany 2017-07-23 22:55:50

    a ten w niebieskiej koszuli z flagą...chodził jakiś czas temu i ludziom rozdawał konstytucję....tak czy siak i tak na niego nigdy nie zagłosuję...nawet jeśli by mi tysiąc złoty zapłacił

  • Złotów Brawo! - niezalogowany 2017-07-23 22:48:00

    "Ludzie ludziom zgotowali ten los".

    " Tak często zastanawiam się nad piękną i szlachetną ideą
    patriotyzmu, a więc przywiązania do ziemi ojczystej, wynikającego z tradycji rodzinnych,
    uwarunkowań kulturowych. Lecz jak daleko może sięgać czysty patriotyzm, a gdzie zaczyna się
    już niezdrowy nacjonalizm, żeby nie powiedzieć szowinizm. Nie jest mi nieznane uczucie
    nacjonalistycznej łączności z własnym narodem - tej nierozerwalnej przez żadne okoliczności
    konsolidacji z duchem własnego narodu, lecz potrafię rozróżnić granicę pomiędzy tymi
    uczuciami, stanowiącą z jednej strony fundament do normalnej i prawidłowej rywalizacji między
    narodami na mocy prawa i dobrych obyczajów, a z drugiej jednak ideę, która przeradza się
    w szowinistyczne uwielbienie własnego narodu, a właściwie często w nie mającą głębszej
    motywacji nienawiść do innych nacji."

  • Z - niezalogowany 2017-07-23 22:47:33

    I dobrze niech PiS robi porządek z tym bałaganem co PO przez tyle lat zmiatało pod dywan...

  • Złotów Brawo! - niezalogowany 2017-07-23 22:34:46

    "wiesz co...? ja się nie zniżę do Twojego poziomu bo musiałbym położyć się na podłodze"

  • Darek - niezalogowany 2017-07-23 22:34:16

    super! Działacz pzpr i kościelny szafarz!

  • . - niezalogowany 2017-07-23 22:32:59

    Brawo dla PIS. ..

  • Miro - niezalogowany 2017-07-23 22:31:57

    Byłem za darmo! :-)

  • Miro - niezalogowany 2017-07-23 22:30:57

    Bełkoczesz człowieku...

  • Miro - niezalogowany 2017-07-23 22:29:52

    Wcale mi się nie nudzi - to potrzeba wewnętrzna...niektórzy tak mają! :-)

  • Miro - niezalogowany 2017-07-23 22:27:48

    No to organizuj!

  • Złotów - niezalogowany 2017-07-23 22:25:30

    Zaproś Kaczyńskiego! Też przyjedziemy z chęcią porozmawiamy.

  • znudzona - niezalogowany 2017-07-23 22:22:22

    Podaj adres to przyjedziemy!

  • Ja - niezalogowany 2017-07-23 22:19:48

    Brawo dla protestujących! Jesteście wielcy!

  • Darek - niezalogowany 2017-07-23 22:13:57

    Po co ci ludzie tam przychodzą , sami nawet nie wiedzą, chyba że mają za to płacone?! Niech się w Warszawie tłuką między sobą a prowincję zostawią w spokoju.

  • KC. Pzpr - niezalogowany 2017-07-23 22:12:52

    Towarzysze zapraszam wszystkich do utworzenia wokół sądu łańcuchu świateł. Jesteśmy wierni robotniczej tradycji, nie dajmy odebrać sobie wolności o którą walczył sekretarz!!!!

  • . - niezalogowany 2017-07-23 22:10:16

    Ludzie, jeżeli wam się nie podoba nie piszcie głupich komentarzy.

  • Budowlaniec - niezalogowany 2017-07-23 21:58:07

    Jak się tym ludziom nudzi i nie mają zajęcia to zapraszam do mnie na budowę tu jest tyle roboty że wam się odechce czepiać polityki..Oni chyba się lepiej na tym znają...A ci co myślą inaczej niech się zbiorą do kupy i utworzą nowa partię..,i do Warszawy. .

  • Misiu - niezalogowany 2017-07-23 21:54:28

    Widzę że czas zorganizować kontrmanifestacje!!!

Dodajesz jako: |