Nieletni odpowiedzą za zniszczenie mienia

Straty jakie poniósł Urząd Miasta w Złotowie sięgają 2500 zł. Sprawa trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich

Nieletni odpowiedzą za zniszczenie mienia
Nieletni odpowiedzą za zniszczenie mienia

Dzielnicowi rejonu miasta Złotów Komendy Powiatowej Policji w Złotowie ustalili tożsamość czterech nieletnich mieszkańców Złotowa, którzy w styczniu br., zniszczyli urządzenia małej architektury w Parku Miejskim w Złotowie.
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Złotowie dwukrotnie otrzymali informacje, o zniszczeniu drewnianych urządzeń małej architektury w Złotowie na terenie Parku Miejskiego przy ul. 600- lecia. W dniu 01 stycznia br. zniszczono płot przy placu zabaw oraz pergole w których uszkodzono przęsła i ażurowe elementy. 13 stycznia br. w tym samym miejscu ponownie zniszczono naprawione wcześniej drewniane pergole. Straty Urząd Miasta w Złotowie oszacował na kwotę blisko 2500 zł.

Opis zdjęcia

KPP Złotów


W związku ze zgłoszeniami policjanci, natychmiast zajęli się wyjaśnianiem okoliczności i ustalaniem sprawców zniszczenia mienia.
Dzielnicowi ustalili, że zniszczenie pergoli i płotu przy placu zabaw 01 stycznia br. jest „dziełem” dwóch chłopców wieku 14 lat. Za zniszczenie pergoli 13 stycznia br. odpowiada dwóch 16-latków. Nieletni zostali przesłuchani i przyznali się do zarzucanych im czynów.
14- latkowie wyjaśnili, że będąc w parku, dla zabawy przeskakiwali przez płotek na hulajnodze, następnie jeździli po nim łamiąc deski. Z drewnianych pergoli wyciągali deski, które połamali. Nie potrafili wytłumaczyć swojego nagannego zachowania.

Opis zdjęcia

KPP Złotów


16-latkowie wyjaśnili, że dla urozmaicenia czasu spacerowali po mieście. Będąc w parku, z niewiadomego powodu zaczęli kopać w drewniane pergole, łamiąc w nich deski. Po wszystkim poszli do domu. Wyrazili skruchę, ale nie potrafili wytłumaczyć powodów swojego zachowania.
O losie nastolatków zdecyduje teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich.

IW

Już dziś zyskaj pełnie możliwości jakie oferuje nasz portal.

Subskrypcja na portalu