Nietrzeźwa wiozła dzieci bez fotelików i bez uprawnień

Ponad promil alkoholu w organizmie miała 27-latka mieszkanka powiatu złotowskiego kierując samochodem, w którym wiozła swoje dzieci. Dzieci były przewożone bez fotelików samochodowych, ich mama zaś nie posiada uprawnień do kierowania samochode

Nietrzeźwa wiozła dzieci bez fotelików i bez uprawnień
Nietrzeźwa wiozła dzieci bez fotelików i bez uprawnień

11 lutego br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotowie otrzymał zgłoszenie, że jedna z mieszkanek powiatu, jedzie samochodem wraz z dziećmi i prawdopodobnie jest w stanie nietrzeźwości.
Policjanci, którzy udali się na miejsce po przeanalizowaniu uzyskanych w zgłoszeniu informacji, bardzo szybko ujawnili pod jednym z marketów, samochód w którym była kobieta z dziećmi. W rozmowie z policjantami kobieta przyznała, że wcześniej spożywała alkohol. Po przebadaniu 27– latki okazało się, że ma ona ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Na domiar złego w aucie znajdowała się jej dwójka dzieci, bez fotelików ochronnych, a ich mama nigdy nie posiadała uprawnień do kierowania samochodem.
Dzieci przekazano pod opiekę rodzinie, natomiast kobieta trafiła do policyjnej izby zatrzymań.
Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności Za popełnione wykroczenia polegające na przewożeniu dzieci niezgodnie z przepisami i kierowanie pojazdem nie mając uprawnień, kobietę ukarano w postępowaniu mandatowym.

IW

Już dziś zyskaj pełnie możliwości jakie oferuje nasz portal.

Subskrypcja na portalu