:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Zdrowie i szpital, Nietrzeźwy lekarz dyżurze - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 18/04/2019 07:00

Miał przyjąć dziecko, będąc pod wpływem alkoholu. Został zwolniony z pracy. Policja prowadzi dochodzenie.

Wydarzenia miały miejsce w piątek i sobotę. Piątego kwietnia pod wieczór na izbę przyjęć złotowskiego szpitala trafiła rodzina z dzieckiem. Rodzice siedmiolatka podejrzewali, że lekarz może znajdować się pod wpływem alkoholu. W szpitalu interweniowała, powiadomiona o okolicznościach, policja.

– Funkcjonariusze byli na innej interwencji. Zanim przyjechali na miejsce, lekarz opuścił szpital – opisuje oficer prasowy Komendanta Powiatowego w Złotowie, podkomisarz Maciej Forecki. Na drugi dzień rano rodzice dziecka złożyli w złotowskiej komendzie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, odnoszące się do przypuszczenia, że w piątkowy wieczór prawdopodobnie dyżur pełnił lekarz znajdujący się w stanie po spożyciu alkoholu.

– Zawiadomienie zostało przyjęte. Będzie prowadzone dochodzenie i czynności wyjaśniające w kierunku art. 160, który dotyczący narażenia na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia – mówi rzecznik złotowskiej policji. Podczas naszej poniedziałkowej rozmowy w godzinach południowych oficer prasowy złotowskiej komendy wyjaśnił, że do tego momentu lekarz nie został jeszcze przesłuchany.

Oświadczenie dyrektor

Z pytaniami zwróciliśmy się do dyrektor Szpitala Powiatowego im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie, Joanny Harbuzińskiej–Turek. Po krótkiej rozmowie dyrektor wyjaśniła, że wystosuje w tej sprawie oświadczenie. Oto jego treść.

„W piątek 5 kwietnia po godz. 19–tej dyrektor szpitala otrzymała telefoniczny raport starszego lekarza dyżuru, o pilnej potrzebie zapewnienia zastępstwa z powodu braku jednego z lekarzy nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej („wieczorynki”). Dyżurny poinformował, że zgłoszenie nieobecności lekarza poprzedziła wizyta funkcjonariuszy policji. Rodzina pacjenta zgłosiła podejrzenie, że jeden z lekarzy przebywa w szpitalu pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze nie zastali lekarza na miejscu. Również poszukiwania i próby kontaktu, prowadzone przez starszego lekarza dyżuru i personel szpitala, nie przyniosły efektu – lekarz prawdopodobnie opuścił szpital. Dlatego też, w trybie pilnym, dyrektor zorganizowała zastępstwo. Kierując do „wieczorynki” innego lekarza, zapewniono dostępność i ciągłość udzielania świadczeń.

Zdarzenie nie stworzyło zagrożenia dla zdrowia i życia chorych. Pacjenci byli przyjmowani przez lekarzy na bieżąco.

Dyrektor szpitala informuje, że zachowanie lekarza stanowiło rażące naruszenie zapisów łączącej go ze szpitalem umowy o udzielanie świadczeń w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, skutkujące jej rozwiązaniem w trybie natychmiastowym”.

Piotr Steffen, fot. Pixabay

Reklama

Nietrzeźwy lekarz na dyżurze? komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-04-18 09:03:31

    Trzeźwy by nie uciekał.

  • Fly_sweter - niezalogowany 2019-04-18 09:18:08

    On nie uciekł to jest porzucenie miejsca pracy. Nawet jak by był trzeźwy jak świnia to powinni go zwolnić dyscyplinarnie.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-18 09:28:03

    Uciekł czy porzucił jeden pies nie zmienia to faktu, że powinien być na dyżurze

  • Umieralnia - niezalogowany 2019-04-18 09:39:42

    Napewno jeszcze wsiadl w auto i spokojnie wrocil do domu

  • gość 2019-04-18 09:40:25

    Nazwisko tego gościa bo nie chciałbym trafić pod jego nóż ,albo chociaż jego inicjały.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-18 10:02:20

    Wiadomo kto?

  • Gość - niezalogowany 2019-04-18 10:02:37

    Wiadomo kto?

  • Gość - niezalogowany 2019-04-18 10:34:02

    Wiadomo.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-18 10:50:49

    Oni tak ciężko pracują za tak małe pieniądze że muszą sobie chlapnąć. XD

  • Gość - niezalogowany 2019-04-18 12:57:57

    Wobec braku personelu medycznego temat ucichnie a podejrzany spokojnie wróci do dyżurowania

  • Gość - niezalogowany 2019-04-18 13:13:49

    Tak podleczą go na psychiatryku i wróci jak po poprzednim wypadku co rozjechał gościa ze skutkiem śmiertelnym

  • - niezalogowany 2019-04-18 13:39:54

    Napiszcie kto to jest. Choć inicjały????

  • Gość - niezalogowany 2019-04-18 13:54:50

    Dyrektor szpitala niech ci poda. Złotowianin napewo

  • gość 2019-04-18 14:00:41

    Z artykułu wynika, że nie ma jednoznacznych dowodów na to, że był pod wpływem

  • Gość - niezalogowany 2019-04-18 14:06:30

    No napiszcie kto to taki

  • Gość - niezalogowany 2019-04-18 15:03:33

    Nikt nic nie poda, obowiązuje rodo. Opuścił miejsce pracy, za alkohol go nie zwolnili. A to inny paragraf...

  • Gość - niezalogowany 2019-04-18 16:10:49

    Inicjały...

  • Gość - niezalogowany 2019-04-18 16:18:43

    Jeszcze nie przesluchany ? Juz znowu sprawa pod dywan? Raz juz dal popis ten lekarz . ..Brawo policja .Ja za jazde rowerem dostalem rok w zawieszeniu i 250 godz.prac spolecznych .Po dwóch piwach .Jestem ciekaw finału

  • Gość - niezalogowany 2019-04-18 17:11:07

    Nie jest pijakiem ten co pije, tylko ten, który dał się złapać.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-18 17:20:51

    No dobra tylko co to za lekarz??? Prywatnie teraz przyjmuje?

  • Gość - niezalogowany 2019-04-18 18:20:16

    Ale uparty nie masz się z kim napić czy co?.to może być chirurg

  • Gość - niezalogowany 2019-04-18 18:43:44

    Czyżby dr L ?

  • Gość - niezalogowany 2019-04-18 18:56:33

    Pudło hi hi

  • Gość - niezalogowany 2019-04-19 00:26:14

    W tym szpitalu wszystko już było książkę by napisał nic mnie już nie zddziwi .

  • Gość - niezalogowany 2019-04-19 00:35:44

    To zacznij pisać, zapisuję się na przedsprzedaż tego bestselleru

  • Gość - niezalogowany 2019-04-19 11:04:36

    Budowlancy tez daja, a moze musial chlapnac bo rece mu sie trzesly. W daleko od noszy tez tak bylo!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-22 06:43:37

    Wiadomo ze rozchodzi sie o chelminiaka

Dodajesz jako: |