:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Ludzie i ich pasje, Nigdy czułem legendą Polonii - zdjęcie, fotografia
30/01/2019 09:33

Ryszard Ludewicz odszedł z Polonii Jastrowie i założył własną akademię. Dlaczego? Czego żałuje, a czego się obawia?

Dlaczego robi Pan konkurencję ukochanej Polonii?

Nie sądzę, żeby Akademia Piłkarska „Start” była konkurencją dla Polonii. A jeśli już nawet pan tak uważa, to nie widzę w tym nic złego. Wręcz przeciwnie. Zdrowa konkurencja nikomu jeszcze nie zaszkodziła i zazwyczaj przynosi same korzyści. Poza tym każdy ma prawo iść swoją droga i otworzyć np. sklep czy firmę. Ja założyłem akademię piłkarską.

Tak, tylko ilość dzieci, które chcą trenować piłkę w Jastrowiu jest ograniczona. Dotąd mogły pójść tylko do Polonii, dziś mają do wyboru także „Start”.

Oczywiście. I ten wybór to pierwsza i podstawowa korzyść dla rodziców młodych piłkarzy z Jastrowia. Dziś mają oni możliwość podjęcia decyzji dotyczącej klubu, w którym będą trenowały ich dzieci. Tym bardziej, jeśli mówi pan o konkurencji, to w tym przypadku jest to zdrowa konkurencja.

Szkoda Panu, że musiał zostawić Polonię, ukochany klub, w którym spędził Pan 37 lat?

Bardzo szkoda. Zacząłem w niej grać, gdy miałem 12 lat. Pamiętam, że trener zdecydował, że mam stanąć na bramce i w moim pierwszym meczu przegraliśmy 2:6 z Polonią Chodzież, a ja wpuściłem 4 gole. Taki był mój początek w klubie.

Ma Pan opinię raptusa. Nie za szybko rozstał się Pan z klubem?

Ta decyzja nie była ani raptowna, ani szybka. Przemyślałem ją gruntowanie i przyszła mi ona z wielkim trudem. Doszedłem do wniosku, że wystarczy. Tym bardziej, że z nowymi władzami Polonii nie jest mi po drodze....

To fragment wywiadu z Ryszardem Ludewiczem, który to ukazał się w dzisiejszym wydaniu Aktualności Lokalnych. Zapraszamy do zapoznania się z całością.

Miłej lektury!

Łukasz Opłatek

Reklama

Nigdy nie czułem się legendą Polonii komentarze opinie

  • gość 2019-01-30 09:55:12

    Wspaniały człowiek dzięki jemu syn pokochał piłkę.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 09:57:41

    Jaka zdrowa konkurencja ? Wydzwania i nęka rodziców by przyszli trenować właśnie u niego. Więc to nie jest zdrowe. Moim zdaniem w takiej małej miejscowości powinien być jeden klub piłkarski ,by miało to sens

  • Rodzic - niezalogowany 2019-01-30 10:04:48

    Wydzwania po rodzicach A nawet treningów nie ma ustalonych- robi się powoli komedia

  • gość 2019-01-30 10:07:32

    Rysiu, jak na razie w ramach pozytywnej współpracy wczorajszym zarządzeniem burmistrz podniósł stawki za wynajem hali sportowej. To pewnie w ramach otwartości na nowo powstające inicjatywy.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 10:09:02

    Konkurencja podniesie poziom i Polonia w końcu może zacznie coś robic

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 10:11:16

    Już się zaczęło...burmistrz robi co mu się rzewnie podoba. Trenerze nie daj się temu chu...

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 10:17:36

    Słyszeliście ten huk? Wojtiukom z wrażenia i nerwów brzuchy spadły na ziemię

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 10:18:04

    Świetny człowiek i świetny trener. :)

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 10:18:30

    Bardzo dobrze ze powstala nowa szkołka.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 10:19:22

    Ciekawe jaka będzie zemsta. Zwolnienie z pracy?

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 10:22:14

    Gratuluję jeszcze raz pomysłu. Utrzyj nosa Wojtiukowi. Wszyscy trzęsą przed nim porami. Ale uważaj bo to kawał [email protected]

  • gość 2019-01-30 10:29:16

    Wojtiuk strzela kapiszonami, nie ma co się bać. Powiat też miał zwojować... i w praktyce ma jednego radnego, o tym samym nazwisku. POTĘGA! Carringtony. :)

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 10:34:03

    Ktoś tu komuś nadepnął na odcisk

  • gość 2019-01-30 10:34:13

    Super człowiek orkiestra nie ma lepszego fachowca od piłki w Jastrowiu.A nie kapiszony Wojtiuka.

  • Rodzic - niezalogowany 2019-01-30 10:40:40

    W deklaracji która podpisałem jest punkt ,który mówi o wypożyczalniu sprzętu. To ja wolę zostać w klubie, bo syn uwielbia ten sprzęt

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 10:41:30

    Trener z powołania i z pasją. Dzieciaki go lubią . Z tego co wiem to ma już ok 40 dzieci. Wygląda na to, że rodzice tylko czekali na alternatywę.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 11:05:11

    Gratulacje odwagi i super pomysłu trzymam kciuki niech Wojtiuk wie że można robić dobrą robotę bez jego układów i przekrętów!

  • Rodzic - niezalogowany 2019-01-30 11:15:29

    Hahaha Rysiu wydzwania i nęka proszę Cię co za bzdury jest całkiem odwrotnie super kontakt można pogadać zapytać wszystkie informacje na bieżąco śmieszna AP tylko Facebook i nadęty presesik

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 11:36:38

    Prezesik rozsiewa plotki i jeszcze komentarze negatywne wymyśla. No po prostu żal chłopczaka

  • Wqrw - niezalogowany 2019-01-30 12:04:42

    Szkoda,że całego wywiadu nie ma

  • gość 2019-01-30 12:09:05

    Jakie koszty będą poniesione przez rodziców w tej Akademii ?

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 12:15:40

    Gdyby moj syn mieszkal w jastrowiu sam bym go pid opieke Ryśka oddał... Znam go i to super facet o ;)

  • gość 2019-01-30 12:34:13

    cytuje wyż."W deklaracji która podpisałem jest punkt ,który mówi o wypożyczalniu sprzętu. To ja wolę zostać w klubie, bo syn uwielbia ten sprzęt"...A jaki tam jest niby sprzęt na tym wypożyczalniu hehe.

  • gość 2019-01-30 12:36:19

    Piłka bo za resztę i tak rodzice sami płacili.

  • Rodzic - niezalogowany 2019-01-30 12:46:05

    Panie Rysiu, trzymamy kciuki. Powodzenia!

  • gość 2019-01-30 13:28:07

    Wywiad sponsorowany.....

  • Łukasz Opłatek 2019-01-30 13:39:52

    Dzień dobry. Zapewniam, że nie. Zachęcam do przeczytania całości. Pozdrawiam

  • do Wqrw - niezalogowany 2019-01-30 13:40:40

    Całego wiaidu nie ma bo złotowskie chcą żebyś kupił gazetę ale ta nowa akademia zapowiada się ciekawie i jeszcze Rysiu dobry doświadczony trener może warto kupić i poczytać co tam planuje

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 13:42:21

    Konkurencja to najlepsza rzecz na każdym rynku. Jak odejdą dzieci to może wreszcie i w Polonii będą treningi z prawdziwego zdarzenia a trenerzy brzuchy pogubią! Trenerze czekamy na wszystkie grupy wiekowe!

  • gość 2019-01-30 14:04:33

    Powodzenia dla P.Ryszarda i całej nowej akademii.Dla Polonii również i dobrze by było aby nie utrudniali.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 14:56:39

    To się Polonii konkurencja zrobiła. A miało być ta kolorowo...

  • gość 2019-01-30 14:59:45

    Konkurencja ? hahaha - dobre

  • Gość111 - niezalogowany 2019-01-30 15:01:53

    Do Gość wyżej dokładnie powodzenia dla tych i dla drugich tylko czy stary Wojtiuk będzie potrafił zachować bezstronność WATPIE wiadomo że będzie forsował synka i pompował kasę w Polonię żeby mógł przekazać berło władzy za 4 lata tym wiekszy szacunek dla p. Ryszarda może inni wezmą przykład i też się czasem postawią temu łysemu hamowi

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 15:24:17

    Bardzo dobrze! Polonia zaraz się obudzi, z 2-3 dzieci na treningach... Może wtedy do nich dotrze, że trzeba inwestować w trenerów a nie prezesa przez małe p

  • goście - niezalogowany 2019-01-30 15:24:49

    Polonia znalazła się w dość trudnej sytuacji bo ma porozumienie i pewne umowy więc muszą trenować jak najwięcej dzieciaków ,natomiast w nowej akademii nie będzie pewnie presji na ilość .Pytanie właśnie czy włodarze nie będą utrudniać .Chodź z drugiej strony to niby w czym by mieli utrudniać,przecież muszą iść zgodnie z prawem a tutaj jedni i drudzy są w tym samym miejscu i czasie heh.Zobaczymy.

  • gostek - niezalogowany 2019-01-30 15:45:37

    Jak Polonia zakładała akademię to zapewnień i obiecanek było dużo a efektów brak.Na chwilę obecna niektóre grupy nie trenują bo nie ma dzieci a Polonia chyba skupiła się na jednej bo jak widac po turniejach i sponsorach to tylko wokoło tej grupy dużo szumu.Tyle,że w tej grupie dużo wkładu miał wcześniej Pan Bartek a potem Pan Łukasz, dlatego dzieciaki naprawdę coś złapały.Czyżby reszta poszła w odstawkę?Może Polonia ma jakiś inny plan?

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 15:46:23

    Tylko Polonia ❤❤

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 15:46:39

    Tylko Polonia ❤❤

  • gość 2019-01-30 15:50:37

    Jutro zebranie rodziców.Będą oczy mydlić.Ciekawe czy powiedzą,że część dzieci nie trenuje bo grupy się rozpadły i co dalej z tymi rocznikami?Zamiast się wcześniej dogadać a nie drzeć koty to by nie było takiego problemu.

  • gość 2019-01-30 15:51:34

    Tylko Polonia ,ale co?

  • gość 2019-01-30 15:52:07

    Na szczaw......

  • gość 2019-01-30 15:55:35

    Żegnaj polonio....

  • gostek - niezalogowany 2019-01-30 16:04:06

    Niestety

  • Oburzona matka - niezalogowany 2019-01-30 16:37:39

    Polonia kasę dostaje z miasta A ile idzie na dzieci? Grosze,bo resztę seniorzy koszą. Takie są fakty. Niestety a burmistrz na to pozwala, ba nie tylko pozwala ale i inicjuje tego typu zachowania.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 16:46:05

    ⚽️⚽️⚽️Polonia sama się wykończyć, zamiast wyciągnąć naukę z lekcji jaką dostali to oni szukają zemsty. Jakieś chore zagrywki.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 17:10:10

    Polonia forever !!

  • gość 2019-01-30 17:12:17

    Nowy prezes Polonii świętował podpisanie współpracy z Arka Gdynia, miała być pomoc szkoleniowa, współpraca co do treningów, wymiana piłkarzy, czyli Polonia Jastrowie zmienić na Arka-Polonia Jastrowie. Jak widać po nawijano makaron na uszy i wyszła wieka lipa.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 17:59:42

    #stopmowienienawiści# Ostrzeżenie!!! Niektóre komentarze w tym temacie wyczerpują znamiona mowy nienawiści i mogą być prawnie ścigane.

  • gość 2019-01-30 18:12:01

    wiadomo jakie roczniki bedzie trenowal p. Rysiek?

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 18:52:38

    A co z rządami nienawiści i zemsty?

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 19:11:01

    #stopnienawisci ? Który komentarzy WYCZERPUJE znamiona nienawiści? Hahaha Boisz się prezesie? Nie ma czego. Nikt Ci przecież nie grozi. Tylko wyśmiewa

  • gość 2019-01-30 19:17:52

    i bardzo dobrze ze Rychu startuje z akademią przeciez w tej Polonii to czysta amatorka,zaczynajac od wladz a konczac na trenerach,gospodarz stadionu przejmuje schedę po Rychu nad juniorami buahaha-pytam sie co to ma byc!!! czy on wogole ma papier zeby byc trenerem,zreszta patrzec na cala reszte jest to samo,przypomne jakie byly plany jak obecny trenerek przejmowal seniorow,moze powalczymy o makroregion a jak sie nie uda to w ciagu dwoch lat awansujemy,ciagu dwoch lat ten zespol bedzie gral w Klasie B,lepiej jedzcie do Tarnowki i proscie na kolanach Gazara(legendarnego napastika Polonii)zeby tu przyszedl i zaczal trenowac Polonie

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 19:27:36

    Turnieje w Polonii tylko dla jednej grupy, a powinny być dla każdej, dlaczego inne to muszą wyjeżdżać na turnieje i jeszcze płacić wpisowe plus paliwo. A można zrobić turniej na miejscu. Warunki są, ale...

  • Xxx - niezalogowany 2019-01-30 19:39:23

    Super. Bardzo dobra decyzja. Zgadzam sie co do tematu nowej wladzy w Polonii. Zycze powodzenia i samych sukcesów.

  • gość 2019-01-30 19:40:04

    Ale niestety finanse pozwalają pewnie promowac i stawiać tylko na jedną grupę.Poza tym Polonia niestety to żadna jakość więc ta konkurencja może coś zmieni.Już władze latają jak ze sraczką na treningi i mydlą oczy obiecankami a konkurencję próbują dyplomatycznie ale brzydko stłumić w zalążku.

  • gość 2019-01-30 19:51:36

    cyt."wiadomo jakie roczniki bedzie trenowal p. Rysiek?".Trzeba by raczej jego o to spytać ale myślę,że tak jak ogłaszał nabór od 4 lat wzwyż.Zależy ile w danym roczniku będzie dzieci bo to one są ograniczeniem.Polonia ma ten sam problem bo to wszystko się teraz porozdziela a dotychczas pewne grupy i tak kulały więc z niektórymi rocznikami może być licho. Myślę,że fajny pomysł z tą nową akademią i gratuluję odwagi bo temat tylko dla ambitnych ale myślę ,że p.Ryszard poradzi sobie z tym.Wszyscy wiemy,że mogą pojawić się złośliwości.

  • Krzysiek - niezalogowany 2019-01-30 19:54:02

    Nie ma lepszego trenera w mieście nad Ryśkiem, życzę powodzenia i z chęcią oddaje syna w jego ręce, to co się wyprawia wokół jego osoby to kpina i pomówienia, straszny wstyd dla obecnej władzy.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 19:57:37

    Finanse Polonii? Trzeba zapytać prezesa jaką kasę daje tatuś. Druga sprawa,że na tę kasę łapę kładą seniorzy...

  • go - niezalogowany 2019-01-30 20:22:49

    Fajnie ,że chłopina coś chce robić .Pewnie zauważył,że cos nie halo i stwierdził,że pójdzie swoją drogą.Dobrze jest....kiedyś to w Jastrowiu nawet klub kolarski był i fajnie by było jak by coraz więcej różnych dziedzin sportu szło w tym kierunku.Może oderwało by to dzieciaki od gier na kompach.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 21:38:31

    Pisz Mati, pisz przecież za to ci płacą. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 21:41:35

    I co dyskusja nagle ucichła po powyższym wpisie przecież można pisać prawdę a prawda jest taka że bardzo dobrze się stało że powstała nowa akademia która dodatkowo prowadzona jest przez odpowiedniego człowieka a p.burmistrz ma niezła zagryzke czy dzielić kasę sprawiedliwe czy dawać na upadającą akademię kierowana przez synka bez wiedzy i doświadczenia

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 21:50:09

    Zagrywkę? Przecież juz wszystko jest podzielone. Polonia bierze wszystko, Start nic. Wojtiuk podzieli to sprawiedliwie

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 22:24:38

    Najlepszy trener jaki mnie trenował i moich kolegów! Brawo trenerze za odwagę. !!! Pozdrawiamy Rocznik 90- ty :)

  • gość 2019-01-30 22:43:18

    Jeśli chodzi o finanse to musi burmistrz musi postępować zgodnie z prawem i to samo tyczy się wynajmu obiektów sportowych .W przeciwnym razie może narobić sobie dużego kłopotu i jeszcze większych problemów.

  • gość 2019-01-30 23:13:29

    Bravo Rysiek,strzal w 10 z akademia,posle syna do Ciebie,zreszta bede namawial moich kolegow zeby zrobili to samo

  • gość 2019-01-30 23:42:31

    Padlem Legendarny napastnik Polonii-dobre

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 07:43:38

    Paliwo się kończy, treningów brak.

  • gość 2019-01-31 08:23:10

    Do gościa wyżej.O jakim legendarnym napastniku mówisz.Paliwo to sie chyba kończy Polonii bo dzieci brak na treningach.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 08:54:45

    No nie wiem na których treningach brak tych dzieci? Może warto pochodzić i zobaczyć ilu nowych sie zapisało po odejściu p. Ludewicza, a grupa mojego syna jak sie dowiedziała, ze nie bedzie ich juz trenował to skakała ze szczęścia prawie pod sufit. Najgorsze jest okłamywanie samego siebie prawda Panie Ryszardzie? To ze sie kilka komentarzy napisze samemu, nie znaczy ze one staną sie rzeczywistością. Troche pokory i spojrzenia na siebie krytycznym okiem, bo jest pan nikim, a ma sie za niewiadomo kogo. Ale ta pycha daleko pana nie zaprowadzi. Karma wraca - tyle :) Pozdrawiam

  • gosciu - niezalogowany 2019-01-31 08:56:15

    Od kilku dni tzn.od powstania nowej akademii władze poloni robią wszystko aby na starcie nowi zostali z tyłu.Raptem.Jak im się to faktycznie uda to wszystko wróci do normy heh.Raptem szybciutko ogłosili turnieje ale oczywiście bambinis jak nie było tak i tak nie ma w ich planach.Nie zdziwiło by mnie jak zaraz z dwóch treningów tygodniowo zrobią trzy a to tylko po złości aby zająć halę.Więc droga władzo Polonii gracie we dwóch na jednego a każdy niech sobie sam to dalej zinterpretuje.Zamiast się stawiać i podkładać kłody pod nogi powinniście zachować się jak w sporcie przystało czyli zrobić dodatkowy nabór i dać dzieciakom możliwości wyboru.Ale Wy wolicie egoistycznie.Wszystko albo nic.Charakter porażka.

  • gość 2019-01-31 09:01:05

    Do gościa dwa posty wyżej:a która to niby grupa skakała ze szczęścia jak jedna odeszła prawie cała ,drugiej i tak prawie nie było więc zostaje ta najstarsza 2007.No ciekaw jestem czy tak faktycznie było.

  • gość 2019-01-31 09:02:35

    Komentarze to raczej piszą dwie osoby z Polonii.Pozdrawiam

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 09:15:07

    Jasne. Każde dziecko i rodzic chce takiego trenera jak Kaczo. Jak się dostaje takiego trenera, to karma rzeczywiście wraca

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 09:18:18

    Dostałam zapewnienia ,że grupa Bambinis też będzie miała swój turniej w Jastrowiu połączony z akcją charytatywna. Tak Trener nam przekazał na treningu.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 09:22:30

    Ciekawe czy z tymi dziećmi skakał tez trenerek Kaczo albo Franek oby nie bo pewnie dziury by w parkiecie zostawili a kasy na naprawy nie ma bo trzeba mieć na imprezę na stadionie po meczu

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 09:28:50

    Tomus przestań już pisac te komentarze. Za robotę się lepiej jakąś weź!

  • gość 2019-01-31 09:32:48

    Trener Panią zapewnił,tylko że trener ma tylko 3 bambinisów więc raczej ciężko będzie coś zagrać.Dlatego powinni zrobić nabór.

  • gość 2019-01-31 09:34:17

    No przeciez ciężko pracuje hehe

  • gość 2019-01-31 09:35:56

    Dostałam?oooooo to jakaś Pani tu też w końcu głos zabrała.

  • gość 2019-01-31 09:41:35

    A może Pani to Pan :)

  • gość 2019-01-31 09:52:05

    Pani czy Pan ,trener zapewnił i już.

  • gość 2019-01-31 10:16:01

    Jak to trójka dzieci.To czemu nie zrobią nowego naboru?Nic trener Pani nie mówił?

  • gość 2019-01-31 11:53:35

    ten cały nowy "zarząd" Polonii to zamiast najpierw nauczyć się jak prowadzić klub ,żeby takie miasto jak Jastrowie i taki klub jak Polonia grała np.w 4 lidze ,to oni uczą się kombinować i jak tu się ustawić , ponazywali się prezesami ,kierownikami ,menadżerami itp. ale poza nazwami to wielka pustka...Jak Rychu grał to do Jastrowia przyjeżdzała Gwardia Koszalin ,Lech II Poznań, Dyskobolia Grodzisk, Kotwica Kołobrzeg,Nielba Wągrowiec, a teraz przyjeżdza Orzeł Pęckowo... no to chyba nie trzeba dalej nic pisać

  • gość 2019-01-31 13:03:00

    No niestety taka przykra prawda

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 13:13:41

    O proszę ilu w Jastrowiu mamy altruistów i ludzi o dobrych i szczodrych sercach, którzy swoim przeciwnikom i konkurencji zamiast kłód pod nogi, pewnie czerwony dywan by rozciągali co nie? Dobrze wiedzieć :D

  • gość 2019-01-31 14:04:12

    Nie musisz być altruistą bo nikt od Ciebie tego nie wymaga ale wystarczy abyś nie przeszkadzał i właśnie nie rzucał kłód bo to bardzo źle świadczy.Pozdrawiam

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 14:20:47

    Same nowości w Wojtiukowie ;)

  • gość 2019-01-31 14:23:36

    Siwy dym jak to mówi złomek

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 15:33:19

    A tymczasem dzieci wracają do Polonii. Z dużej chmury mały deszcz.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 15:47:03

    Ha ha ha. Dobre. W Polonii sraczka na całego

  • Urzednik - niezalogowany 2019-01-31 15:58:47

    Podobno Wojtiuk tak się wkurzył że wywala Ludewicza z pracy. Cały urząd w Jastrowiu już huczy od plotek

  • gość 2019-01-31 16:04:06

    dzieci wracają do Polonii ale w Twoich marzeniach.Jeśli wraca to znaczy ,że wcale nie odszedł.Czy ktoś z wypisanych się z powrotem zapisał?A z tą robotą to wcale by mnie to nie zdziwiło no ale to już będzie wtedy afera na grube nici

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 16:06:20

    Może wreszcie ktoś otworzył mu oczy co się działo na hali sportowej ?

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 16:10:06

    Kto mu otworzył oczy? Czyżby nowa wiceburmistrz? Jak Wojtiuk zwolni Ludewicza to z czystej zemsty

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 16:13:32

    Niezle informacje państwo maja jak piszecie ze seniorzy cała kase zgarniają. Może zarząd bo zawodnicy nie dostaja ani sprzętu ani nie ma obiadów po meczach na dalekich wyjazdach ani nic. Tak, tak zaraz napiszecie za co obiad skoro takie wyniki :D

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 16:19:43

    Obiad się należy, jak psu buda

  • gość 2019-01-31 16:32:58

    Okonek ma budżet 80.000 i grają nie marudzą tatuś sypnął 200.000 synkowi dla Poloni bo synuś prezes wielki.Pan Rysiu miał odwagę podstawić się kolesiostwu Prezesa Wojtiuka.Oni mogą mu torby nosić i dzień dobry mówić.Cyruka Lubuszanin wyrzucił z klubu bo chciał rządzić trenerem.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 17:10:45

    Jaki trener takie wyniki

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 17:19:27

    Cyruk to kolejny przydupas caringtonow. Też się doigra, bo gra nieczysto

  • Lolek - niezalogowany 2019-01-31 17:27:17

    Akurat, by Cyruka się słuchał jakiś trener. A co on Bóg wszechmogący ?

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 18:37:46

    Łukasz bierze przykład z góry. W Wojtiukowie takie dupowlazy są cenione. Chamstwo na każdym kroku

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 18:52:30

    Poszczekacie sobie frajerzy anonimowo i tyle waszego , ciekaw jestem , który powiedziałby to wprost np. burgemaistrowi? Nikt ! A jak któremu jeszcze sprawę za obrazę zrobi , to jeszcze płacz wielki będzie. Każdy może sobie gdzie chce swoje dzieciaki puszczać na treningi i tyle. Zamknijcie jadaczki bo wstyd na cały powiat, że takie buractwo mamy co tylko anonimowo hejtują.

  • gość 2019-01-31 19:26:27

    Prawda w oczy kole.Zrobiło się kolesiostwo w Poloni.Szkoda klubu.

  • gość 2019-01-31 19:38:51

    Dwa posty wyżej.Dlaczego Ty wyzywasz?Sam możesz tą sprawę dostać

  • gość 2019-01-31 19:40:57

    No i tak jak przedmówco wyżej powiedziałeś każdy puści dzieci tam gdzie chce a może i wcale nie puszczać.Tylko sam też zachowuj się kulturalnie jak komuś wytykasz.

  • gość 2019-01-31 20:04:54

    jesli mozna jakis komentarz wyrazic do tych wszystkich ludzi hejtujacych itp.widzac tak duze poruszenie ludzi,bylam dzisiaj na zebraniu poloni z czystej ciekawosci gdyz moje dziecko samo przestalo chodzic na treningi nad czym bardzo ubolewam.ale nie o tym mowa.jestem pod ogromnym wrazeniem wiedzy i opanowania nowego prezesa mimo mlodego wieku .mysle ze dobrze pokieruje polonia czego im zycze.bardzo fajnie mowil o motywacji zawodnikow mysle ze tego wlasnie im trzeba i czego u mojego dziecka zabraklo.niestety

  • gość 2019-01-31 20:13:11

    Legendarny napastnik Polonii to GAZAR z Tarnowki,ile on goli nastrzelal - pamietaja go tylko starsi kibice

  • gość 2019-01-31 20:19:28

    Jest Pani pod ogromnym wrażeniem?Inni też są pod ogromnym wrażeniem lecz pewnie innych osób i trzeba to uszanować a nie kłócić się.Powodzenia

  • Gość11 - niezalogowany 2019-01-31 20:30:08

    Powiem tak : P Frankowski trenuje mojego syna i jestem z trenera zadowolona tak samo jak mój syn. Z wielką chęcią chodzi na treningi , pod wrażeniem z nich wraca i nie może doczekać się następnego. Człowiek o wielkim sercu i podejściu do dzieci. Nie miałam doczynienia z resztą trenerów więc nie mi jest ich sądzić , fakt że zmienił się prezes - cóż widocznie tak miało być . Miejmy nadzieję że będzie to wszystko szło w dobrym kierunku. Pozdrawiam Prezesa i p Frankowskiego.

  • gość 2019-01-31 20:45:22

    Następna Pani.....uhuhuuuuu

  • Gość11 - niezalogowany 2019-01-31 20:53:33

    Nie chodzi tu o Pani czy Pan ale chodzi tu o dzieci. Czego matka czy ojciec mogą najbardziej chcieć - Tylko Szczęścia Dziecka. Mój syn jest szczęśliwy bo chodzi na trening i ja też jestem z tego szczęścia a z syna dumna. A te komentarze negatywne powinny skończyć inaczej np na policji czy w sądzie. Bo znowu się kłania nienawiść.

  • gość 2019-01-31 21:03:33

    najbardziej przerazajace jest to ze pilka ktora nas laczy.tak bardzo jastrowie dzieli.zastanawiajace jest to gdzie ten diabel tkwi.o co tu kaman.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 21:15:17

    Co by nie mówić ale tym zebraniem dużo wygrali, bardzo duża frekwencja oraz poziom I opanowanie prezesa.

  • gość 2019-01-31 21:25:14

    Byłem dzisiaj na zebraniu i rzeczywiście obecny prezes mimo młodego wieku ciekawie przedstawił perspektywy rozwoju dla naszej polonii jak i akademii. W słowach widać zaangażowanie i chęci. Bardzo dobrze przygotowany merytorycznie do zebrania z rodzicami, przepaść w stosunku do poprzedniego prezesa. Oczywiście znajdą się za chwilę szczekające psy, no trudno, jak to mawiała Elżbieta Bieńkowska - TAKI MAMY KLIMAT :))

  • gość 2019-01-31 21:25:48

    co by nie mowic pan prezes wow wielkie wrazenie na temat przeszlosci i przyszlosci poloni.nie spodziewalem sie.bardzo madre wywarzone i przemyslane zdania,tego sie nie uczy to sie ma.da rade jesli chodzi o polonie tego wlanie brakowalo.co niektorzy moga zaczac brzc przyklad tylko.w takim wieku takie spostrzezenia

  • gość 2019-01-31 21:26:11

    Nie ma jak to kadzić sobie samemu. Polonia przegrała w momencie powstania akademi ludewicza, bo odeszło jej kilkadziesiat dzieci. teraz mogą tylko udawać, że nic sie nie stało. mogą jeszczze robic ludewiczowi od górkę i nie udostępnić mu hali. Wojtiuk jest zdolny do wszytkego

  • gość 2019-01-31 21:28:41

    hahahaha. po zebraniu nagle aktywność popracia dla WSPANIAŁEGO PREZESA. szkoda tylko, że nie pod artykułem na temat Polonii. Widać, co kogo w oczy kole

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 21:32:36

    Panie prezesie co za samozachwyt, przerażający. Idź chłopczyku odpocznij bo jutro od rana ojciec znowu będzie Ci łeb nabijal nowym knuciem, jak tu komu dopier...

  • gość 2019-01-31 21:35:00

    nie jestem za kims.z mojej strony to wielka bezstronnosc.nie ganie osob za cos czego probuja.kazdego sprawa.sa ludzie nie zaslugujacy na swoje stanowiska ale on do nich definitywnie nie nalezy

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 21:36:48

    Jeżeli ktoś patrzy na opanowanie prezesika i się tym podnieca to gratuluję naiwnosci prezes to jest osobą która powinna działać a nie gadać farmazony o których nie ma pojęcia bo zna je z teorii zobaczymy jak trzeba będzie popracować poświęcić troche swojego czasu no chyba że nowy zarząd wyznaczył pensje dla prezesa wtedy będzie chodził jak perszing

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 21:43:36

    Żenujący ten wyżej komentarz. Byłem na zebraniu , słyszałem i wyciągam własne wnioski.

  • gość 2019-01-31 21:44:41

    wiec dajmy mu szanse sie wykazac a nie odrazu huj....wieszac.zajmijmy sie soba a nie innymi

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 21:48:43

    Tez bylem na zebraniu. Powiedział że robi to za darmo i będzie robił. Widać że konkretny facet. Dawno nikogo takiego nie było. Dajcie czas bo jeszcze nic nie zdążył spieprzyc a już krytykujecie.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 21:54:22

    Zebranie otworzyło mi oczy. Te negatywne powyżej komentarze są bez uzasadnienia. Świetny pomysł z klubowym autem.

  • gość 2019-01-31 22:02:37

    Super. W ttakim razie Polonia jest uratowana. Mamy SuperBohtera w Jastrowiu. Tylko niech nie uprzykrza z tatusiem życia innym. wtedy zobaczymy jak to wszystko się skonczy

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 22:02:46

    Auto dla kogo?

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 22:11:08

    Szkoda,że wzrok taki krótki. Jak się roczniki rozsypały, to nagle znalazł się czas na spotkanie z rodzicami. Jakoś wcześniej nikt nie pokwapił się zapytać nas o zdanie, czy chcemy z dnia na dzień bez powodu zmienić trenera. Pan Ryszard cieszy się naszym zaufaniem i dba o nasze dzieci. Na treningi nie ciągniemy nikogo na siłę.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 22:15:14

    No to idź z synem do Rysia, jaki problem ? Twoja decyzja!

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 22:28:14

    I co w tym złego?

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 22:45:20

    Czy ktoś lubi, czy nie nazwisko Ludewicz każdy kojarzy. A co wiemy o panu Wyszyńskim, który miał przejąć jego grupę? Oprócz tego, że tata świeżym radnym z komitetu burmistrza?

  • gość 2019-01-31 22:49:15

    Niejeden pójdzie tylko proszę nie utrudniać.Pozdrawiam

  • Gość - niezalogowany 2019-02-01 00:48:20

    Hahaha, nagle wszyscy po zebraniu piszą komentarze, byliście to super, to może na fejsie Polonii podzielcie się opinią. A nie...To prezes we własnej osobie sobie slodzi Nie szkoda Ci czasu?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-01 07:33:42

    Własne auto.... A za co go kupią? Za składki rodziców? I będą go ujezdzac prywatnie miedzy wyjazdami dzieciaków? Moze warto poszukac tanszego przewoznika, a nie trzymac sie od lat jednego?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-01 08:04:50

    Nie byłeś, nie wiesz to nie komentuj.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-01 08:05:29

    Nie byłeś, nie wiesz to nie komentuj.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-01 08:41:52

    Gdybyś faktycznie interesował się lokalna piłka nożną to byś wiedział kto to jest Wyszyński.to długoletni zawodnik Polonii. Skuteczny napastnik.a zebranie było na poziomie.

  • gość 2019-02-01 08:42:39

    Teoria teorią a w praktyce wszystko wyjdzie.Zebranie to raczej powinno być zrobione jak miały nastąpić zmiany trenerskie a nie jak już mleko rozlane.Wtedy powinno się to skonsultować z rodzicami czy chcą i jakie oni mają zdanie i nie byłoby tej całej afery.Jeśli Polonia chce się rozwijac to bardzo fajnie ale niech też nie patrzy z pod byka ani nie utrudnia drugiemu ,który chce stworzy coś według swojej myśli kimkolwiek by on był bo każdy ma do tego prawo.To kluby sportowe więc należy zachowywać się sportowo.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-01 09:03:06

    Brawo za te zebranie.

  • gość 2019-02-01 09:07:50

    Rysiek przestac tu wypisywac żale !!

  • Gość - niezalogowany 2019-02-01 10:06:31

    A Kaczo sobie siedzi i piwko popija

  • Gość - niezalogowany 2019-02-01 10:23:12

    Hahaha legenda do zbierania szczawu się nadajecie wszyscy z ta śmieszna piłka w jastrowiu Pozdrawiam z brzeznicy

  • Gość - niezalogowany 2019-02-01 11:39:22

    Z tego co widać to prezes juz chodzi jak perszing chociaż płacone nie ma. Nikt tez nikomu nie zabrania i nie utrudnia odejścia z polonii do ryśka. Przecież juz zebrał kilkadziesiąt dzieci, niedługo pewnie setki a może nawet i tysiące haha poza tym z jakiej racji rodzice maja decydować kto ma byc trenerem ich dzieci? Jeden chciałby tego jeden tego a i tak nie byłoby konsensusu. Popytajcie troche w innych klubach - czy to rodzice dyktują warunki? NIE. Chcą żeby ich dziecko trenowało to musza sie pogodzić z tym jak jest bo nikt nigdzie indywidualnie sobie trenera nie wybiera. I tez głupota jest nagabywanie ze burmistrz MUSI prezes MUSI wszystko Ryśkowi załatwić i udostępnić BO TAK. To ze w poloni sobie robił co chciał dopóki go nie ustawili nie znaczy ze tak bedzie miał wszędzie. I bardzo dobrze, skończy sie jego panoszenie po Jastrowiu. A radę mam dla niego taka, ze niech sie troche opamięta - siebie i swoją rodzinkę. Jastrowie to mała mieścina a plotki szybko sie rozchodzą i trzeba czasami dwa a może nawet i trzy razy zastanowić zanim sie człowiek na kogoś temat niepochlebnie wypowie i zacznie wyzywać na prawo i lewo. To tyczy sie tez komentarzy - nikt w internecie anonimowy nie jest i na miejscu wojtiukow juz dawno podałbym na policję tak w ramach nauczki

  • Gość - niezalogowany 2019-02-01 11:48:37

    Ale to Wojtiuk musieliby też siebie podać na policję

  • gość 2019-02-01 13:09:23

    Powyższy obszerny komentarz mówi wszystko.Tak jak powiem tak ma być.Rodzic nie ma nic do gadania a jak się nie podoba to do widzenia.Szanowny Panie "X" rodzice przypuszczam ,że wcale nie chcieliby dyktować warunków ale skoro już zaufali i dali dzieci do klubu to chcieliby aby ich głos też był w jakiś sposób brany pod uwagę bo jak przypominam to właśnie chodzi o ich pociechy. Natomiast jeśli chodzi o udostępnianie obiektów sportowych to ktoś już wyżej pisał ,że każdy klub jest na tych samych prawach i obowiązkach i nie będzie można nikomu tego utrudniać.Uważa Pan,że zachowanie władz Polonii jest bardzo grzeczne i wyrozumiałe w stosunku do nowo powstałej akademii to dlaczego raptem dzieci będą miały trzy a nie dwa treningi tygodniowo.Przecież plan tygodniowy został ogłoszony ale zmieniono go celowo aby brakowało miejsca na hali.Życzę Polonii jak najlepiej bo sam też się na niej wychowałem ale proszę nie zarzucać innym tego czego sam by Pan też sobie nie życzył.Prawda jest taka ,że Polonia niestety nie może się pogodzić z tym ,że ktoś śmiał coś takiego zrobić.Każdy ma takie prawo ale widać z tolerancją jest u nas na bakier .Najlepiej ze strachu sądami straszyć o jakieś głupoty.Poza tym któryś z Panów którzy nie lubią chyba Pana Ryśka też się zagalopował pisząc cytuję:" Troche pokory i spojrzenia na siebie krytycznym okiem, bo jest pan nikim, a ma sie za niewiadomo kogo". Uważa Pan ,że mówienie o kimś ,że jest nikim jest bardzo kulturalne i pożądane w dyskusji. Życzyłbym obydwu klubom wszystkiego najlepszego i gry fair play a dzieci niech się spotkają na turnieju i bawią się tym wspaniale.Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia

  • Gość - niezalogowany 2019-02-01 13:40:18

    Prezes na zebraniu rodziców powiedział że będą zgłaszać do prokuratury bo nie pozwoli żeby obrazano trenerów. Więc pewnie tak zrobi a skoro zrobi to się nie boi. Więc pewnie sam nie pisał bo wszystkie komentarze obraźliwe przetrzepia. I bardzo dobrze, niech się w końcu ktoś za to weźmie.

  • gość 2019-02-01 17:15:19

    Gwoli ścisłości to ja tu osobiście nie widzę tzw. hejtu a zwykłe niepochlebne opinie a takowe może wyrażać każdy .Krytyka jest raczej dozwolona więc szkoda czasu na takie pierdoły i ośmieszanie się.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-01 17:27:33

    Śmieszny jest ten prezes. Po co tu zagladzasz? Nudzisz się? Nie masz co robić? Idź gdzie indziej komentowac

  • Gość - niezalogowany 2019-02-01 18:11:05

    Zobaczymy jak oceni to Prokuratura i Sąd.

  • gość 2019-02-01 18:20:35

    Klub Polonia jest klubem miejskim więc za obiekty sportowe nie płaci, co innego będzie z akademią Start więc będzie pan Ludewicz za obiekty płacił oprócz oczywiście orlika, bo on jest dla wszystkich ogólnie dostępny bez ograniczeń, więc jestem ciekaw jakie składki będą musieli płacić rodzice u pana Ryszarda? Druga kwestia jest taka że pan Ludewicz wcześniej miał pod sobą 3 drużyny młodzieżowe i za każdą dostawał pensje pewnie coś ok 1000zl , a jak przyszedł nowy prezes to każdy z trenerów dostał po 1 drużynie w tym pan Ryszard wiec wiadomo czemu odszedł

  • Gość - niezalogowany 2019-02-01 19:23:09

    Taki niby mądry, taki wykształcony A na prawie się nie zna, ale na półce to i owszem. Bus dla Polonii? Wiesz ile to kosztuje?

  • gość 2019-02-01 19:30:34

    cyt. wyż.:"Zobaczymy jak oceni to Prokuratura i Sąd." Wcale nie oceni.Nie ma się do czego zabierać bo tu nie ma hejtu tylko zwykła krytyka i to z wielu ust.proponuje zasięgnąć porady a nie straszyć ludzi.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-01 19:30:52

    Przez dwa lata żadnej informacji,czy kontaktu, A teraz nagle 6 smsów w tydzień. Coś za bardzo się ożywiła Polonia. Grunt się pali pod nogami? A co do prezesa, to sam sieje mowę nienawiści, A jak ktoś mu odpowie na jego poziomie to straszy sądem i prokuraturą.

  • gość 2019-02-01 19:40:28

    Kto pod kim dołki kopie ten sam........

  • Gość - niezalogowany 2019-02-01 19:40:35

    Tomek, proponuję zdrowo walnąć makówą w ścianę, może wtedy coś do Ciebie dotrze, to,że ojciec chce być carem nie upoważnia Cię do zachowywania się jak męska część ciała. Rozumiem,że to jest Twój niedościgniony ideał, ale ile można, A Twoje cudowne wizje są co najwyżej śmieszne. Młody jeszcze jesteś to można Ci głupotę, tzn brak wiedzy wybaczyć... car nie ma Już żadnej taryfy ulgowej. Zachowuje się jak bydlę ( mówię o jego zachowaniu,A to jest różnica; powtórzę- zachowuje się jak bydlę, A nie jest bydlakiem!widzisz różnicę?)

  • gość 2019-02-01 21:05:23

    Najgorsze w tym wszystkim jest to ,że na tym wszystkim najbardziej ucierpią dzieci bo niestety z racji złośliwości dorosłych(wiadomo o czym piszę) nie zaczną pewnie terminowo trenować.I kto tu mówi o mowie nienawiści?Za kim ona przemawia?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-02 08:54:06

    Dlaczego w Poloni tak jest najlepiej wie o tym pan L.bo to on trzymał łapę na wszystkim co do nagłego poruszenia w Poloni to jakie nagle porostu nowe wybory ludzi i odrazy widać ciężka pracę dla dobra klubu a nie lansowanie własnej osoby ja to ja tamto prawda trenerze

  • gość 2019-02-02 09:19:38

    Nic nie zrozumiałem z tego powyższego posta.O co chodzi z tym porostem itd?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-02 11:00:14

    Prymitywizm niektórych wypowiedzi żenujący. Mam nadzieję,że organy ścigania szybko ustalą winnych.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-02 11:55:55

    Hahahaha, A ten znowu swoje. Nowe władze, hahaha, boki zrywać. Ty się zajmij w końcu swoją pracą, no chyba,że hejt jest w Twoich obowiązkach

  • Gość - niezalogowany 2019-02-02 11:59:59

    Organy ścigania ustalą winnych? Co za niedorzeczność! Winnych czego? To już nawet własnego zdania nie można mieć? Do wojtiukowa to Wam jeszcze daleko. To takie oczywiste, wasze metody to szantaż i zastraszania. Brawo Wy caringtonowie!

  • Gość - niezalogowany 2019-02-02 22:23:17

    Przekonasz się w Złotowie jaka niedorzeczność i nie licz na pobłażanie.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-03 08:36:38

    Luty się zaczął a treningow nie ma. Mało tego słyszałem że trenerka nawet nie ma. Polonia dawno trenuje ,a start wystartować nie umie i tyle hałasu o nic