:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C bezchmurnie

Nigdy nie zostawiaj dziecka w samochodzie

Policja - komunikaty i akcje, Nigdy zostawiaj dziecka samochodzie - zdjęcie, fotografia

Pozostawienie dziecka w zamkniętym samochodzie to bezpośrednie narażenie go na utratę zdrowia, a nawet życia. Prognozy na następne dni wskazują wysokie temperatury. To właśnie w takich sytuacjach, pozostawione dzieci w samochodzie narażone są na ogromne niebezpieczeństwo

Reagujmy na bezmyślność opiekunów. Jeżeli jesteśmy świadkami takiej sytuacji, bezwzględnie reagujmy. Jak najszybciej powiadommy służby ratunkowe, dzwoniąc na nr alarmowy 112. Sami nie odchodźmy od samochodu, lecz poczekajmy na przybycie służb ratunkowych, którym wskażemy dokładnie miejsce.

Jeżeli wiemy, że zwlekanie z działaniem zagrozi życiu lub zdrowiu osobie pozostawionej w samochodzie, sami możemy podjąć próbę wyciągnięcia osoby z samochodu. Możemy nawet bez obaw o konsekwencje stłuc szybę w takim samochodzie. Mówi o tym art. 26 Kodeksu Karnego – „nie popełnia przestępstwa, kto działa w celu uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa grożącego jakiemukolwiek dobru chronionemu prawem, jeżeli niebezpieczeństwa nie można inaczej uniknąć, a dobro poświęcone przedstawia wartość niższą od dobra ratowanego”

Przypominamy, odchodząc od samochodu nigdy pod żadnym pozorem nie pozostawiajmy dziecka czy też zwierzęcia, które z nami podróżuje bez opieki. Wyjście nawet na chwilę do sklepu, by zrobić zakupy, może narazić nasze dziecko na utratę życia.

 

KPP Złotów

Nigdy nie zostawiaj dziecka w samochodzie komentarze opinie

  • ... - niezalogowany 2018-07-12 16:42:46

    Jak lubisz......bzdury pisać

  • Xxx - niezalogowany 2018-07-12 13:22:02

    Pewnie. Lepiej wszystkim facetom wyciąć jaja niż jeden by miał kogoś zgwałcić. Lepiej dmuchać na zimne.

  • Xxx - niezalogowany 2018-07-12 13:18:46

    Dziękuję za pozdrowienia dla Haliny. Oczywiście pozdrowiłem. Ale był bym niegrzeczny jak by Cię nie poprosił abyś pozdrowił swojego osobistego oficera prowadzącego.

  • Panka - niezalogowany 2018-07-11 23:18:08

    Tyaaa, porządny artykuł. To jest apel policji, który wystosowały różne komendy, udostępniony dalej, czego zresztą autor nie ukrywa (patrz podpis). Z artykułem to ma mało wspólnego

  • qp - niezalogowany 2018-07-11 21:22:20

    Nic się nie stało, bo jeździłeś wozem drabiniastym do GS`u i dzieci miały przewiew. A serio, to "kiedyś" było inaczej sytuacyjnie. Samochody mieli nieliczni i nie jeździli po marketach, żeby pół godziny solniczkę wybierać. Z treści wynika, że jesteś typowym Januszem (kiedyś to kurrrła byyyyło....) ps. pozdrowienia dla Haliny.

  • ... - niezalogowany 2018-07-11 21:05:05

    Ciekawe czy tak samo byś pisał jak by się coś stało. Lepiej dmuchać na zimne a nie przechodzi c obojetnie.

  • Xxx - niezalogowany 2018-07-11 19:52:34

    Słusznie, bo kociej mordy dostaniesz.

  • Xxx - niezalogowany 2018-07-11 19:50:37

    Jest czwarta możliwość. Wychowałem swoje. I nic się nie stało. Ale takich ormowców i pseudosygnalistów jak Ty nie było. Inne czasy. I jeszcze jedno. Noworodki po śmietnikach się nie walały.

  • Mieszkqniec - niezalogowany 2018-07-11 19:27:00

    W mrowce tez wspaniali rodzice zostawili córkę śpiąca w aucie wiek ok3 lata jak zwróciłem uwagę w sklepie kto zostawił dziecko w aucie usłyszałem od matki żebym się nie interesował szkoda slow

  • qp - niezalogowany 2018-07-11 17:56:07

    Obstawiam 3 możliwości: Nie masz dzieci, brak wyobraźni lub to Ty bylaś/eś tym rodzicem - kierowcą.

  • xxx - niezalogowany 2018-07-11 17:48:28

    I co z tego?

  • qp - niezalogowany 2018-07-11 13:12:12

    Dzisiaj około godziny 11:00 byłem w tym sklepie rolniczym Za Dworcem, i dwoje małych dzieci samych w samochodzie. Na oko 2 i 4 lata. Nie było gorąco, no ale ludzie... Brak wyobraźni pokazowy ze strony rodzica/ów. Nie będę wredny i nie podam numerów blach, a pamiętam.

  • otim - niezalogowany 2018-07-11 10:30:19

    Brawo Potap. Nareszcie porządny artykuł.