:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Niższy podatek, rolnicy niezadowoleni

Rolnictwo, Niższy podatek rolnicy niezadowoleni - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 06/01/2019 08:00

– Zostały połamane zasady, a rolnicy zostali potraktowani po macoszemu – w ich imieniu mówi Ryszard Przybylski.

11 grudnia Rada Miejska w Okonku uchwaliła wysokość podatku rolniczego na rok 2019. Stawka została obniżona o ponad 5 złotych. Rolnicy mieli płacić 54,36 zł od ha, od stycznia 2019 roku płacić będą 49 złotych. Radni propozycję obniżenia podatku przyjęli przy dwóch głosach wstrzymujących się i dwóch przeciwnych. Co ciekawe, za zmniejszeniem podatku nie zagłosował Ryszard Przybylski, przedstawiciel rolników w radzie.

Tłumaczy on, że popiera obniżkę, natomiast nie może się zgodzić na styl wprowadzenia tej zmiany.

– Dla mnie szokujące jest to, że zrobiło się to bez konsultacji z rolnikami. Trzeba było przedstawić propozycję i negocjować – twierdzi. Przez ostatnie kilka lat tak się właśnie działo, co gospodarze bardzo sobie chwalili. Czuli się ważni i docenieni.

– To jest gmina rolnicza, a nikt się nie liczy z rolnikami! A później będą pretensje, że rolnicy odwracają się od władzy. Na wszystko by się rolnicy zgodzili, ale powinna być konsultacja – podkreśla rajca. Jego zdaniem poprzednia burmistrz i rada minionej kadencji nie powinny spieszyć się z tą zmianą. Uchwałę o obniżeniu podatku przygotowała bowiem administracja Małgorzaty Sameć.

– To była celowa złośliwość – komentuje R. Przybylski.

Warto zaznaczyć, że Wielkopolska Izba Rolnicza wyraziła pozytywną opinię w sprawie obniżenia średniej ceny skupu żyta dla celów wymiaru podatku rolnego na 2019 rok.

Łukasz Opłatek

Reklama

Niższy podatek, rolnicy niezadowoleni komentarze opinie

  • gość 2019-01-06 08:43:26

    gmina "rolnicza" hahahhahaha

  • Gość - niezalogowany 2019-01-06 09:17:50

    Rolnicy oburzeni, ze obnizono im podatek? Co za swiat. W przyszlym roku podwoic.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-06 09:26:15

    Rolnika ciągle źle i mało .

  • Gość - niezalogowany 2019-01-06 09:58:09

    Wiecznie płaczą. Kto uzgadnia podatek od nieruchomości z mieszkańcami? Kto uzgadnia podatek od nieruchomości od działalności gospodarczej z przedsiębiorcami z gminy? Po jaki chuj uzgadniać z rolnikami.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-06 09:59:34

    Dostali kasę za suszę od państwa i jeszcze napisali o umorzenie podatku. To chyba jakaś przesada. Nam nim nie umarza jak musimy zamknąć sklep.

  • gość 2019-01-06 10:35:04

    tylko komu te podatki umorzono?!

  • Gość - niezalogowany 2019-01-06 10:47:08

    A ten podatek 49 zł to od czego? Od hektara, kury, krowy, bimbrowni, żony. Konkretnie proszę podać 49zl od..........

  • Gość - niezalogowany 2019-01-06 11:57:47

    Od twojej matki cwelu

  • Gość - niezalogowany 2019-01-06 12:13:59

    Nic rolnikom nie obniżać.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-06 13:01:28

    A idźta z tymi rolnikami do diabła. Kosiniak podniósł im wiek emerytalny i źie. PiS obniżył też źle. Podatki niższe źle. Kasa z Brukseli też źle. Urodzaj źle. A może by tak powrót do komuny. A idźta z nimi do diabła.

  • Ed haris - niezalogowany 2019-01-06 13:13:09

    Jakis dziwny pacjent z tego przybylskiego. Obnizyli podatek a jemu nie pasuje ze to bez konsultacji. Powinien sie cieszyc z obnizki. A nie wywoływac wrazenia ze to za mało. Co za pazerny rolas.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-06 17:02:41

    Ten pan to miesza i miesza! Komu z rolników nie pasuje że został obniżony podatek? Tylko temu panu co nie jest już rolnikiem tylko recistą! Myślał że będzie rządził burmistrzem, radą i będą zwoływać spotkania dla jego widzi misi z rolnikami! A pytam się po co? Bo ten pan czuje się nie doceniony,nie dowartościowany... To jego problem a nie rolników z gm. Okonek!

  • Gość - niezalogowany 2019-01-06 17:34:47

    Człowieku ja bez waszych spotkań czuję się ważny i doceniony! A tak na marginesie nie każdy rolnik jest tak ograniczony i prymitywnym dziadem!

  • gość 2019-01-07 00:42:52

    Na tego "rolnika" ze zdjęcia to brak słów.

  • gość 2019-01-07 15:26:17

    A co w komunalce??? Co w urzędzie? Jakie zmiany?

  • gość 2019-01-09 00:24:50

    Szkoda ,ze Okonek traci prawa miejskie w tym roku, mieszkam tu od urodzenia zawsze byliśmy miastem malutkim ,ale miastem teraz będziemy wsią ,ciekawe czy będziemy mieli sołtysa czy wójta?

Dodajesz jako: |