:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 7°C
Administracja, Nowinka okoneckich cmentarzach - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 09/11/2019 07:30

Już wkrótce na cmentarzach w Okonku i Lędyczku pojawią się zniczomaty.

Władze Okonka zgodziły się, by na cmentarzach stanęły automaty ze zniczami.

– Jak ktoś zapomni, to tu spokojnie zakupi znicz albo wkład. To szczególnie ważne dla przyjezdnych, którzy, będąc w podróży, zapominają zabrać znicz – mówi Andrzej Jasiłek, burmistrz Okonka. Zniczomaty mają pojawić się już wkrótce. Postawi je prywatna firma, która odpłatnie wynajmie teren pod urządzenie. Informacja o zniczomacie została zawarta w regulaminie korzystania z cmentarza komunalnego, w którym zawarta jest informacja, że na terenie cmentarzy zakazuje się handlu z wyłączeniem wspomnianych urządzeń. Dodajmy, że urządzenia stają się coraz bardziej popularne na naszych nekropoliach. Coraz częściej przy cmentarzach stawiane są specjalne stojaki na konewki, grabie, miotełki, które nieodpłatnie można wypożyczyć, by zatroszczyć się o odwiedzany grób.

Nie oznacza to, że sprzed cmentarza znikną handlujący.

– Przed świętami rozlosowaliśmy stanowiska dla sprzedających wieńce, kwiaty, znicze. Opłata za handel będzie wynosiła równowartość opłaty targowej. Ludzie powinni mieć możliwość zarobienia. Nie ma lepszego rozwiązania jak losowanie, nikt się nie kłóci, nikt nie podbija cen, jest sprawiedliwie – uważa burmistrz.

M. Leszczyński

Reklama

Nowinka na okoneckich cmentarzach komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-11-09 08:33:34

    Dobry pomysl

  • Gość3 - niezalogowany 2019-11-09 11:31:31

    Taki zniczomat powinien też powstać na cmentarzu w lotyniu

  • Gość - niezalogowany 2019-11-09 11:46:59

    Na cmentarzu w lotyniu to można by w końcu pomyśleć o utwardzeniu drogi przed wejściem na cmentarz bo po lekkich opadach dosłownie tonie się w błocie

  • Gość - niezalogowany 2019-11-09 13:00:36

    No nie wiem...automaty na cmentarzu? A z chipsami nie mieli? Odwiedzajacy groby ktorzy przyjezdzaja z daleka pewnie beda tez glodni skoro nie maja glowy do tego zeby po drodze zajechac do sklepu?

  • Gość - niezalogowany 2019-11-09 13:20:36

    Bardzo zły pomysł, który dalej wykańcza lokalnych przedsiębiorców, którzy jakieś tam podatki dla gminy płacą. Ile zapłaci właściciel tego ustrojstwa?.

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2019-11-09 13:32:35

    A ja mam pytanie, kto stoi za przycięciem tych pięknych krzewów ozdobnych które niestety "już były piękna" na cmentarzu w Okonku????... . Bylem na grobach w dniu 1.11 i myślałem że się wywrócę w bramie głównej jak zobaczyłem to arcydzieło. Panie Burmistrzu/Panie Dyrektorze- cmentarz to nie ZOO ani cyrk, uszanujmy to miejsce. Moja prośba jest taka : przestańcie PAJACOWAĆ !!!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-11-09 13:34:25

    No tak, bo lokalni przedsiębiorcy utrzymują się że sprzedaży wkładów do zniczy. Faktycznie. Zamkną sklepy jak nic :D

  • gość 2019-11-09 13:38:15

    Ciekawe czy zgoda jest wszystkich instytucji na taką działalność ???? prawo budowlane...., konserwator zabytków, urząd skarbowy - bo jak rozliczyć przychód tej firmy która postawi to ustrojstwo, chyba że ten zniczomat wydaje paragon- może się mylę.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-09 13:49:43

    Faktycznie, alejka nie wygląda ładnie z tak obcietymi tujami. Nieprzemyślana decyzja. Lepiej zainteresować się drzewami przy pomnikach, które rozrastają się na sąsiednie groby, że nawet przejść nie można.

  • Była mieszknka - niezalogowany 2019-11-09 13:50:20

    Cmentarz cmentarzem, znicze zniczami ok macie temat. Ale kurcze w Okonku nie ma dyskoteki, Gryf rozwalili. Tyle wspomnień człowiek miał. Teraz mieszkam daleko stąd przyjeżdżam tu do rodziny i nie ma gdzie wyjść potańczyć, wypić, spotkać się z ludźmi. Nuda nic nie dzieje się w tym Okonku, dobrze że wyjechałam. Mógł by coś burmistrz pomyśleć żeby zrobić miejsce dla rozrywki dance disco a nie każdy w domach siedzi przed telewizorem. Co za nuda. W moim mieście się dzieje ale jak tu przyjeżdżam też chcę poszaleć. Ludzie weźcie się w garść i zróbcie dyskotekę.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-09 14:00:05

    Postawcie jeszcze kwiatomat i trumnomat. Chyba tylko księdzomatu nie da rady. Aaaa jeszcze pomnikomat.

  • gość 2019-11-09 14:04:03

    Super pomysł.

  • gość 2019-11-09 14:13:39

    No super... usiąść i płakać. Te krzewy w Okonku to faktycznie porażka, ale nie wierzę że to Burmistrza pomysł. On nie ma tego typu wizji, nic nie bierze :)

  • Gość - niezalogowany 2019-11-09 15:18:13

    Ważniejsza byłaby alejka, bo nogi można połamać i jakieś oświetlenie

  • Gość - niezalogowany 2019-11-09 16:02:47

    To jest Bardzo dobry pomysl .
    Jezdzilam Po swiecie i Takie automaty stoja prawie wszedzie w Ameryce poludniowej stoja tez automaty z kwiatkami i zniczami
    Bardzo dobry pomysl

  • Gość - niezalogowany 2019-11-09 16:07:15

    Cholera automat im przeszkadza. Nie chcesz to nie używaj.

  • gość 2019-11-09 16:15:33

    Automat wszystko rozlicza to jak kasa fiskalna nie wydaje paragonów ,ale reszta jest ok co wam przeszkadza piszecie bzdury ,bo kto stojący ze straganem ma kasę fiskalną i jeszcze jedno podatki trafiają w części od urzedu na terenie którego to urządzenie stoi,tyle w temacie czekamy na Złotów.

  • gość 2019-11-09 18:29:12

    Byłam na cmentarzach na Pomorzu i takie zniczomaty są w bardzo wielu miejscach. Bardzo dobry pomysł !!!

  • gość 2019-11-09 18:42:34

    Do "byłej mieszkanki" O braku dyskoteki proszę napisać pod innym artykułem, a nie gdy tematem jest cmentarz. Dobrze, że wyjechałaś, ale to nie powód żeby udawać \'światowca" od szaleństw na dyskotekach.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-09 20:27:40

    Dokładnie co ma dyskoteka wspólnego z tym artykułem. Jesteś u siebie to sobie pij i szalej do białego rana, a później lecz kaca do wieczora. Natomiast jak tu przyjeżdżasz do rodziny i skoro tu mieszkałaś to następnym razem idź na cmentarz i zapal znicz choć by na grobie poległych żołnierzy i miej trochę skruchy. Miastowa się znalazła. Nudzi Cię Okonek to zapraszaj rodzinę do siebie i tu nie przyjeżdżaj jak Ci coś nie pasuje. Wielka poszukiwaczka wrażeń.

  • gość 2019-11-10 07:49:35

    W Złotowie też powinni trochę tych drzew powyrywać a szczególnie tam na końcu z drugiego wejścia tam nie można sobie poradzić z tymi liściami dopiero były nowe pomniki postawione a już zielenieją po co to takie duże drzewa stoją

  • Gość - niezalogowany 2019-11-10 10:44:24

    Wez sie sama w garsc, j....j łbem o sciane i juz zapewnisz sobie moc podobnych wrazen co na dyskotiece pustaku.

  • Była mieszknka - niezalogowany 2019-11-10 12:15:19

    Wy ludzie jesteście dziwni, nudni nie wiecie co to rozrywka. Ja tu jadę ponad 330 km w jedną stronę, też pójdę na cmentarz bo mam do kogo, też zapale tego znicza, ale to nie znaczy żeby w Okonku nic się nie działo, nawet baru już nie ma no dajcie spokój co tu się wyrabia. Kiedyś było tyle dyskotek Runko, Stołówka PZPW, Czeiek i ten nieszczęsny Gryf który zamienił się w gruzy. Obudźcie się w Okonku potrzebna jest dyskoteka. Czy nie jest fajnie na weekend się wyszaleć spotkać ze znajomymi. Tyle tu jadę tyle ludzi dawno nie widziałam to bym chociaż na dyskotece się spotkała. Nawet nie ma co się u was spinać z ciuchami, ja bynajmniej mam nowe trendy a wy jak by to ująć jacyś tacy szarzy jak by nudni jesteście. Dyskoteka to nic złego to wolność i pozdrawiam niezadowolonych

  • Gość - niezalogowany 2019-11-10 16:20:28

    Była mieszkanko Okonka. Fakt, nie ma u nas barów, dyskotek. Chcę potańczyć to jadę do Szczecinka lub Złotowa. Jesteś wielce miastowa, masz nowe trendy w ubraniu, jesteś kolorowa, szalejesz po dyskotekach, pijesz....i co z tego??? Nic nie daje Ci przyzwolenia, żeby obrażać innych.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-10 20:06:05

    Chu...z lotyniem

  • gość 2019-11-10 23:13:02

    co do latarni na cmentarzu,to uważam ,ze niepotrzebny,acz drogi wydatek, po co łazić na cmentarz gdy jest ciemno?...lepiej latarnie postawić na stadionie,gdzie młodzież gra w piłkę i odbywają się imprezy kulturalne

  • Gość - niezalogowany 2019-11-11 06:35:30

    To bardzo dobry pomysł z tymi zniczami i jeżeli chodzi o przycięcie tych iglaczków to też popieram tylko trzeba na wiosnę uformować ich korony. Między grobami trzeba jeszcze powycinać te wysokie drzewa które niszczą pomniki i ograniczają przestrzeń. Brawo dla pomysłodawców

  • Gość - niezalogowany 2019-11-11 09:39:59

    Żeby nie było sytuacji że ktoś pod wpływem dobierze się do tego automatu celem uzyskania pieniędzy. Już nie takie sytuacje w Okonku miały miejsce chociażby kradzież budki telefonicznej na monety z kina, również kradzież i robicie automatów do gier na pieniądze.

  • gość 2019-11-11 13:19:46

    Bardzo dobry pomysl, ale szkoda, że automat nie jest wlasnoscią ZGKiM! Były by wkońcu pieniądze na utrzymanie cmentarza, a tak to dajemy zarobić obcym!

  • Gość - niezalogowany 2019-11-11 15:05:26

    Jeszcze powinien byc zakaz odgórny na przekopywanie ziemi i pielenie miedzy grobami bo to wsiurstwo chyba ze wsi i nudow praktykowane psuje caly klimat cmentarza. Wszystko obrzydliwie przeorane jak na budowie. Nie mozna do cholery zasiac tam jakiej niskiej zieleni. Masakra co za durna moda.

  • gość 2019-11-11 19:58:38

    była mieszkanko jebnij się w ten k.....i łeb dobrze że wyjechał i te twoje pgrowskie trendy

  • gość 2019-11-11 20:05:30

    Ale ktoś miał wizję na przycinki krzewów na cmentarzu w Okonku. Można to porównać do absurdu Warszawskiej PALMY. Kto za to odpowiada ????

  • Gość - niezalogowany 2019-11-11 21:16:07

    I bardzo dobrze ze to wszystko wycieli. Przejść nie bylo można pomiedzy grobami bo powsadzali te krzaki jak sie komu podoba, to nie prywatny ogrodek. Wiecznie buty i kurtka uj.....ane bo trzeba sie bylo o to ocierac. Brawo za pomysł

  • gość 2019-11-13 16:01:14

    Dagmara nie wiedziałem, żeś tak pusta.

  • gość 2019-11-13 20:16:38

    a to Dagmara wielka fryzjerka ha ha ha

  • Ekleryk - niezalogowany 2019-11-13 20:39:53

    Szanowny Włodarzu Okonka, A czy te zniczomaty będą również stały od szczytu biblioteki osiedlowej , bo Ławki już stoją tuż na przeciw pięknego śmierdzącego śmietnika osiedlowego w centrum miasta. Oczywiście przy nowo pobudowanym parkingu. Czysta Patologia.

  • gość 2019-11-15 00:07:51

    Oj Dagmaro z Wrocławia tyle się wypiło pod Baranami,a ty tak o ludziach z Okonka że szarzy że bez gusty,że nie modni.To wróć do Okonka i pokaz wszystkim modę i jak się robi interesy i jak być trendy, to co wiem to byłaś pierwszą k>>>a Okonka,więc wyluzuj.

Dodajesz jako: |