:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 19°C
Uroczystości obchody, Obchody rocznicy powrotu Złotowa Macierzy - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 31/01/2019 13:27

Dzisiaj na Cmentarzu Wojennym przy ul. Staszica w Złotowie odbyły się obchody 74. rocznicy powrotu Złotowa do Macierzy

Na Cmentarzu Wojennym w Złotowie odbyły się obchody 74. rocznicy powrotu Ziemi Złotowskiej do Macierzy. W imieniu Starosty Złotowskiego Ryszarda Goławskiego oraz Burmistrza Miasta Złotowa Adama Pulita wszystkich obecnych powitała dyrektor Muzeum Ziemi Złotowskiej Pani Kamila Krzanik - Dworanowska.

Z wiązankami, które zostały złożone pod pomnikiem, przybyli burmistrzowie i wójtowie wraz z delegacjami samorządów gminnych powiatu złotowskiego, przedstawiciele środowisk kombatanckich, inspekcji i służb mundurowych, zakładów pracy, placówek oświatowych oraz instytucji kultury, młodzież szkolna, harcerze, a także mieszkańcy powiatu.

Uroczystości rozpoczęły się od wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. 

Uroczystość swoją obecnością uświetnili harcerze ze złotowskiego Hufca ZHP im. Bojowników o Wolność i Polskość Ziemi Złotowskiej oraz Jednostki Strzeleckiej 4001 im. Szarych Szeregów.

 

Reklama

Obchody 74. rocznicy powrotu Złotowa do Macierzy komentarze opinie

  • gość 2019-01-31 14:37:41

    Te dzieciaki z karabinami bawiące się w wojnę po wystrzale z kapiszona by miały pełne gacie.

  • Z powiatu - niezalogowany 2019-01-31 15:54:39

    O żołnierzyki z jednostki Pana RAMBO tuby powiatu do niedawna. Ciekawe za co sie sprzedał mlody chlopak

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 16:58:59

    Dzieci w mundurze... ale to nic bo dzisiejsi żołnierze zawodowi to cipy męskie. Kiedyś to musiało być Wojsko...

  • gość 2019-01-31 17:04:38

    KOBIETY NA WOJNE a MEŻCZYŻNI do garów NWO wpełnym ROZKWICIE

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 18:42:17

    Te cipy męskie siedzą dziś w koszarach i biorą kasę za darmo a jak dojdzie do wojny to uciekną do mamy.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 20:28:07

    Oni ,te dzieciaki chociaż były na obchodach , uczestniczyły w nich . A wy głupio komentujący co zrobiliście ?? Barany potraficie tylko głupio komentować !!!

  • Niezłomny - niezalogowany 2019-01-31 21:55:07

    Ile my mamy zazdrosnikow w Złotowie , pewnie same Dziadki ha ha ha brawo dla obecnych na obchodach

  • gość 2019-02-01 00:05:14

    Starostwo złotowskie od 16 lat (po staroście J. Szczerbiaku) nie honoruje pomnika Piasta podczas uroczystości rocznicowych.

  • gość 2019-02-01 00:51:32

    Z historii wynika, że większość byłych przewodniczących Powiatowej Rady Narodowej - za czasów woj. koszalińskiego bardziej dbała o historię Ziemi Złotowskiej (wbrew komitetowi PZPR, UB i SB) od starostów w latach 2003-2019.

  • gość 2019-02-01 01:36:01

    Wszystko wskazuje na to, że nasi zachodni sąsiedzi i kombatanci są zadowoleni.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-01 09:15:47

    Tu nikt nie zazdrości. Po prostu jak ktoś kto do tej pory jest bity na podwórku przez młodszych o kilka lat kolegów może być żołnierzem zawodowym i bronić nas w czasie wojny??? Na takich ludzi idą nasze podatki ???

  • Gośćbuli - niezalogowany 2019-02-01 09:42:14

    Co oni swiętują. Tą bide polską. Panie Pulit firm potrzeba w Złotowie zeby młodzi prace mieli a nie myli garnki u Niemca.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-01 12:26:34

    Facet nie czepiają się burmistrza Pulita bo garnki każdy myje u niemca z wyboru a dobrze że taki wybór mają. Każdy z nich też wie że nawet sprzątanie gówna tam się opłaca i z tego można normalnie żyć.
    Te decyzję nie są zależne od Burmistrza Złotowa, fabryki, zaklady tak ale pamięć o ofiarach IIWojny Światowej to nasz obowiązek i za to panu Pulitowi jako burmistrzowi należy się uznanie.
    Ciekawe ilu z tych zajadłych oponentów pamięci, chciało by oddać młode życie zarówno za swój jak i nie swój kraj.

  • gość 2019-02-01 14:23:45

    Cała Zjednoczona postkomuna,rodem z PRL.Cynizm i Obłuda.

  • gość 2019-02-01 20:45:27

    Jak można Polską młodzież wciągać z nauczycielami,do komunistycznej historii.Fakty są takie,że od 31.01.1945 roku była następna okupacja Polski przez sowieckie wojsko,które mordowała Polskich patriotów..To nie jest żadna rocznica,tylko propagowania komunistycznego PRL.

  • gość 2019-02-01 20:45:51

    Jak można Polską młodzież wciągać z nauczycielami,do komunistycznej historii.Fakty są takie,że od 31.01.1945 roku była następna okupacja Polski przez sowieckie wojsko,które mordowała Polskich patriotów..To nie jest żadna rocznica,tylko propagowania komunistycznego PRL.

  • gość 2019-02-02 01:34:21

    Ile śniegu musiała zjeść kobieta, żeby takiego bałwana, jak ty urodzić, który uważa, że Niemców pogonili ci z zagajników i kapusty?!

  • gość 2019-02-02 01:48:22

    Ten przedostatni - wyklęty... uprawia od lat klasyczną dialektykę marksistowską, czyli prawda jest kłamstwem i na odwrót.

  • gość 2019-02-02 02:12:57

    Kto po 1945 roku rządził - dla stanowisk i niezliczonych korzyści? Żołnierze frontowi polscy i radzieccy, którzy Polskę wyzwolili z zaboru niemieckiego?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-02 08:05:41

    Radziłbym tym wszystkim szczekaczom przejść się na ten cmentarz i zobaczyć faktycznie, jakie nagrobki tam są......... Część z nich zmarła w 1939 roku!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-02-02 14:02:25

    Dla kogo zorganizowane są te obchody? W piątek o 14 żeby urzędnikom pasowało. Mieszkańcy nawet nie wiedzą że jest taka impreza a szkoda. Ciekawe czy ktoś w tym urzędzie kiedyś o tym pomyśli...

  • gość 2019-02-03 13:39:05

    Złotów złożył szacunek Księdzu Bolesławowi Domańskiemu z okazji tej rocznicy - ZAKRZEWO SZACUNKU NIE ZŁOŻYŁO!

Dodajesz jako: |