:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 25°C

Obchody 80 rocznicy śmierci ks. Patrona Bolesława Domańskiego

Uroczystości obchody, Obchody rocznicy śmierci Patrona Bolesława Domańskiego - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 27/04/2019 14:25

Dzisiaj w sali kinowej Złotowskiego Centrum Aktywności Społecznej w Złotowie odbyła się kolejna część obchodów 80 rocznicy śmierci ks. Patrona Bolesława Domańskiego

W sali kinowej Złotowskiego Centrum Aktywności Społecznej odbyła się Konferencja Naukowa członków rodziny ks. Domańskiego.

W konferencji naukowej udział wzięli:
prof. Teresa Szostek: Kilka refleksji przy okazji obchodów 80. rocznicy śmierci ks. dr Domańskiego;
prof. Michał Kokowski: Złoty Wawrzyn Akademicki dla ks. dra Bolesława Domańskiego;
Jolanta Szostek: Zakrzewo ks. Patrona Bolesława Domańskiego -choć już bez Niego - wspomnienia;
ks. prof. Andrzej Szostek: Ksiądz Patron dr Bolesław Domański: wzór patrioty na dziś?
Anna Kokowska- Weinstock: Miłość Boga i Ojczyzny ks. dr Bolesława Domańskiego  w odbiorze i działaniu współczesnej Polonii berlińskiej.
Ignacy Dudkiewicz i ks. prof. Andrzej Szostek: „Uczestniczyć w losie Drugiego. Rozmowy o etyce, Kościele i świecie” promocja książki z udziałem autorów. 
Występ scholi Marana Tha  z Berlina.

Reklama

Obchody 80 rocznicy śmierci ks. Patrona Bolesława Domańskiego komentarze opinie

  • gość 2019-04-27 16:22:54

    Wreszcie impreza na poziomie. Niestety, intelektualny wysiłek nie w modzie. Dziękuję i gratuluje organizatorom.

  • gość 2019-04-27 16:55:21

    W pełni zgadzam się z tą opinią.

  • gość 2019-04-27 17:28:16

    To, że Księdza Bolesława Domańskiego nie odznaczono Orderem Orła Białego 12 września 2018 roku za zasługi dla polskiej niepodległości nie da się inaczej wytłumaczyć - jak nieznajomością historii... Okazja była wyjątkowa w ogłoszonym przez Senat III RP Roku Prawd Polaków i 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Wszystko wskazuje na to, że ówcześni decydenci (w tej sprawie) nie posiadali dostatecznej wiedzy - na temat historii Ziem Zachodnich i Północnych okresu międzywojennego. W tym roli jaką odegrał w niej Ksiądz Bolesław Domański. Należą się więc gorące i serdeczne podziękowania za złożenie WNIOSKU: burmistrzowi Adamowi Pulitowi, Prof. Jowicie Kęcińskiej-Kaczmarek, Zofii Korpusik-Jelonkowej, Wiesławowi Fidurskiemu, Stanisławowi Pikulikowi i innym.

    Wojciech Kokowski

  • gość 2019-04-27 19:27:01

    Mnie tylko dziwi,że wielu postkomunistów,z PO,PSL,SLD,którzy zwalczają Kościół katolicki oraz Polskę Niepodległą,stanęli na przodzie.To są faryzeusze i Polacy i katolicy,nie powinni im wierzyć,to są pospolici zdrajcy Polski Niepodległej.

  • gość 2019-04-27 20:26:47

    O czym my mówimy,ta cała gmina Zakrzewo jest postkomunistyczna i antykatolicka. Oni ciągle głosują na bojówki bolszewickie antypolskie i antykatolickie PO-PSL-SLD.To barachło komunistyczne z gminy Zakrzewo,nie powinni obchodzić,rocznicę obchodów 80 rocznicy śmierci ks.dr.Bolesława Domańskiego.Jestem zdziwiony,że księża z gminy Zakrzewo na brali wodę w usta.Należy ich wysłać tych księży na Podhale,tam dopiero by się głosić prawdę.A u nas księża milczą i popierają katolewice,to jest skandal.

  • gość 2019-04-28 08:52:04

    Książka ks. Profesora Szostka jest rewelacyjna!!! Czytałam prawie całą noc. Takich księży nam potrzeba.

  • gość 2019-04-28 12:11:39

    Ty tam z góry,traktuje Ludzi jednakowo.Skoro piszesz prof.Jowita.... to także mapisz tytuły naukowe przy Adamie Pulicie i innych.
    Nie ona jedna ma tytuł taki w powiecie złotowskim.
    Najłatwiej profesurę zrobić z Teologii.

  • gość 2019-04-28 12:51:51

    Odezwał się kolejny niedouk. Przekop ogródek - albo coś, bo bredzisz.

  • gość 2019-04-28 13:23:40

    Co trzeba brać, żeby tak bełkotać, jak ten "ekspert" od tytułów?

  • gość 2019-04-28 15:31:46

    wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/po-tym-zabojstwie-przestalem-wierzyc-w-boga-czy-to-ksieza-zabili-roberta-wojtowicza/z882hme

  • gość 2019-04-28 16:28:58

    Raz już tobie napisałem, że masz lub miałeś tyle z chrześcijaństwem wspólnego, co Kajfasz i Ananiasz.

  • gość 2019-04-29 13:18:20

    Z obchodów 80 rocznicy śmierci Księdza Patrona (powyżej) zlotowskie.pl zamieściło 14 zdjęć. Z pierwszego czwartku lekkoatletycznego 62 zdjęcia. Jaki jest więc stosunek gazety do historii Ziemi Złotowskiej i dokonań Księdza Bolesława Domańskiego. Wnioski nasuwają się same!!!

  • gość 2019-04-29 13:39:37

    Wstyd: nagrobek Księdza Patrona nie był przygotowany do niedzielnej uroczystości (po raz kolejny). Był - nie...umyty!!!!! Czy dlatego nie było lokalnej gazety, żeby to ukryć?

  • gość 2019-04-29 20:31:46

    Nie dziwię się tej postkomunistycznej gminie Zakrzewo.Tam rządzi bojówka bolszewicka antypolska i antykatolicka razem z wójtem z PO.Skandalem jest,że to bydło antypolskie i antykatolickie z Zakrzewa,podszywają się w obchody 80 rocznicy śmierci ks,dr.Bolesława Domańskiego.Zakrzewo to jest kużnia bolszewizmu.Prawdziwych Polaków wymordowali Niemcy hitlerowskie.Reszta to byli kolaboranci Niemieccy a po 1945 roku kolaborowali z komunistami.

  • gość 2019-04-29 21:04:30

    Zgadzam się z poprzednikiem,po 1990 roku,najwięcej w całym powiecie Złotowski,z gminy Zakrzewo starało się o paszport czerwony,że mają pochodzenie Niemieckie.

  • gość 2019-04-30 07:15:34

    Gdyby rekin połknął tego poprzednika, to by się nie zanurzył.

  • gość 2019-04-30 14:26:33

    Nawet, gdyby bardzo chciał!

  • gość 2019-04-30 14:32:40

    Gdyby Konferencja odbyła się później (dwie trzy godziny), to frekwencja byłaby zdecydowanie wyższa - "pełna".

Dodajesz jako: |