:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 15°C

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej doktora Józefa Hildebrandta

Samorządowcy, Odsłonięcie tablicy upamiętniającej doktora Józefa Hildebrandta - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 11/06/2019 16:09

Uroczysty akt miał miejsce we wtorek w złotowskim szpitalu.

Tablicę zawieszono na oddziale chirurgicznym z inicjatywy byłych i obecnych lekarzy pracujących w placówce, dla których doktor Hildebrandt był wzorem. Wielu z nich wzięło udział w uroczystości. Życiorys doktora Hildebrandta, który zmarł w 2003 roku, przybliżył poprzedni dyrektor złotowskiego szpitala Jerzy Teusz. Józef Hildebrandt pracował w złotowskiej służbie zdrowia od 1950 do 1996 roku. Zmarł w Gdańsku, ale spoczął na cmentarzu w Złotowie, w którym spędził ponad pięćdziesiąt lat swojego życia.

Piotr Steffen

Reklama

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej doktora Józefa Hildebrandta komentarze opinie

  • gość 2019-06-11 12:16:20

    bardzo ładny gest szpitala

  • gość 2019-06-11 12:40:37

    Bardzo ładnie ,ale trzeba przyznać,że akurat chirurgów mamy dobrych aktualnie,mieli dobry przykład.

  • gość 2019-06-11 14:24:42

    Chirurgów jest połowa dobrych,reszta zszywa byle jak na okretke.po zrośnieńciu jest falbanka i ludzie klną.

  • gość 2019-06-11 14:31:04

    Brawo dla tych, którzy pamiętają, którzy potrafią okazać wdzięczność. Piękna inicjatywa, pogratulować!

  • gość 2019-06-11 16:04:04

    Wspaniały personel oddziału chirurgicznego. Mieli dobrego nauczyciela! Byłam pacjentką i moja rodzina ,od ponad 20 lat! Brawo!

  • Gość - niezalogowany 2019-06-11 19:18:14

    To był wielki człowiek i doskonały chirurg. Taki złotowski Religa.
    Dlaczego nie mamy ulicy jego imienia.
    Obce chwalimy swego nie pamiętamy.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-11 22:31:11

    Podzielam komentarz poprzednika, bezwzględnie powinna być ulica nazwana imieniem i nazwiskiem tego wybitnego lekarza. Człowieka niezwykle skromnego i mądrego.

  • gość 2019-06-11 22:43:30

    niektóre panie z administracji nie pamiętają doktora ale do fotki stanęły

  • gość 2019-06-11 23:44:53

    Prawdziwy lekarz, posiadał wielką wiedzę, ! Pamiętam jak w 1968 r. składał mi złamaną rękę, a w 1979 r, nogę mojemu synkowi rozrabiace ! W tamtych czasach lekarze cieszyli się wielkim poważaniem , byli autorytetami ! Pracowali w nieporównywalnych warunkach , chociaż na oddziałach było dużo młodych uśmiechniętych , b. ładnych pielęgniarek mieszkających w szpitalnym hotelu ! Jedna z nich , to od prawie 50 lat maja małżonka !!

  • Gość - niezalogowany 2019-06-12 07:46:32

    Wspaniały człowiek! Piękna inicjatywa.

  • gość 2019-06-12 11:26:58

    Witam.Pamiętam z dawnych lat,Jego wielkie krzaczaste brwi i mądre oczy,miałem bodajże 4,5 lat poparzonego wrzątkiem otaczał troskliwą opieką, siedział przy mnie całą noc,smarował czymś i zdejmował martwą skórę,poił, uspakajał.Piękny Człowiek.

  • gość 2019-06-12 14:11:48

    Z tamtej epoki było wielu b.dobrych lekarzy o wielu specjalizacjach.którzy pracowali od lat powojennych i wielce zasłużyli się dla społeczeństwa wcześniej od lekarza Hildebrandta,który był typowym chirurgiem

  • Gość - niezalogowany 2019-06-12 14:26:55

    W latach pięćdziesiątych robił nawet cesarki ratując życie matkom i dzieciom. Cześć jego pamięci!

  • gość 2019-07-05 12:32:53

    W latach pięćdziesiątych uratował mi życie lekarz profesjonalista empatyczny lekarz z powołania dbał o pacjentów otaczał opieką wspaniały człowiek.CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI.

Dodajesz jako: |