:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 15°C
Małgorzata Sameć proponowała, by pomyśleć o inwestorach, którzy mogą pojawić się w gminie. Radny Duszara zaś pytał dlaczego mówimy o tym tak późno (zdjęcie: archiwum)
Portal zlotowskie.pl 02/10/2018 18:37

Okonek wycofał się z inwestycji na ok. 600 tys. zł, nie skorzystał z okazji zakupu wozu dla OSP Lotyń, nie zatrzymał też u siebie firmy „Zbyszko”, która szukała miejsca pod inwestycje

Na przedsesyjnych komisjach radny Tomasz Duszara robił coraz większe oczy. Wszystko przez inwestycje, z których gmina rezygnowała. Dowiedział się m.in., że nie będzie w tym roku przebudowy byłej szkoły w Ciosańcu na mieszkania socjalne (wartość zadania to 280 tys. zł) oraz modernizacji odcinka sieci kanalizacji deszczowej i drogi ul. Leśna/Chłopickiego (82.600 zł) – na zadania te urzędnicy nie znaleźli wykonawców. Niemile zaskoczeni mogli być radni także odstąpieniem od budowy świetlicy wiejskiej w Lotyniu. Gmina miała na to zadanie wyłożyć 245 tys. zł, resztę pieniędzy miał dać Program Rozwoju Obszarów Wiejskich. Nic z tego, bo Okonek dotacji nie otrzymał.

Jeżeli jakieś priorytetowe inwestycje wypadają, to radni powinni spotkać się, usłyszeć wyjaśnienia i nie być zaskakiwanymi

– 28 sierpnia, podczas sesji Rady Gminy Okonek, mówił radny Duszara. Jego zdaniem za przynajmniej część niepowodzeń inwestycyjnych winę ponosi burmistrz Małgorzata Sameć. Miał na myśli inwestycję w Ciosańcu, którą przeprowadzić mógł Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Jest to zakład budżetowy, czy nie można było sobie wcześniej rozplanować, że przeznaczymy, robimy, musimy to dokończyć?

– dopytywał.

Nie przemawia do mnie, że nie ma pracowników, że ZGKiM ma inne działania. Przecież było wiadomo, że muszą pewne rzeczy zrobić.

Małgorzata Sameć odpierała ten zarzut czterema argumentami. Pierwszy – zbyt późne przygotowanie przez projektanta dokumentacji na przebudowę. Drugi – zaangażowanie ZGKiMu w remont budynku A w magistracie i przez to brak czasu. Trzeci – zbyt wysokie ceny prac budowlanych na rynku. Wreszcie czwarty – żaden z rozpytywanych przez urzędników lokalnych budowlańców nie chciał podjąć się tego zadania.

Dlatego ta kwota z przebudowy budynku szkoły została zdjęta teraz, żebyśmy mogli jeszcze te środki wykorzystać, a nie obudzić się z ręką w nocniku w listopadzie, kiedy już z tymi pieniędzmi nic byśmy nie zrobili

– twierdziła.

Jednak zdaniem Krzysztofa Luksemburga z firmami budowlanymi jest inaczej.

Jestem przekonany, że byliby budowlańcy, na zimę chętnie szukamy pracy

– mówił sołtys miejscowości Borki.

Pieniądze, które wycofano ze wspomnianych inwestycji od razu przeznaczono na inne zadania. W budżecie na ten rok zwiększono wydatki na:

  • rozbudowę ul. Niepodległości i 1 Maja w Okonku II etap (budowa parkingu przy ul. Niepodległości) – 30 tys. zł (aktualizacja wartości kosztorysowej)
  • modernizację budynku A w UM w Okonku – 170 tys. zł (konieczność wykonania pełnego zakresu prac modernizacyjnych oraz koszty podstawowego wyposażenia biurowego)
  • zagospodarowanie terenów zielonych w Borucinie – 35 tys. zł
  • dotację dla Szkoły Podstawowej w Pniewie, prowadzonej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Aktywna Trójwieś” – 101.600 zł
  • dowożenie dzieci do szkół – 130 tys. zł (zmienił się zakres dowozu oraz stawki przewoźników).

Wprowadzono także nowe zadanie – modernizację drogi w Brzozówce, wycenioną na 155 tys. złotych.

W głosowaniu nad zmianami w budżecie 8 radnych było na tak, 4 przeciw, 2 wstrzymało się od głosu.

Wóz dla OSP w przyszłym roku?

Rezygnacja z inwestycji na ok. 600 tys. zł wywołała dyskusję na temat zakupu nowego wozu bojowego dla OSP Lotyń. Tamtejsza jednostka ma problem z mobilnością przez brak w pełni sprawnego pojazdu. Tomasz Duszara dociekał więc, czy wiedząc o problemach z realizacją zadań burmistrz nie mogła pomyśleć o przeznaczeniu tych kilkuset tysięcy złotych na strażackie auto. Komendant Powiatowy PSP w Złotowie proponował jej zakup wozu za blisko 1 mln zł, z czego Okonek musiałby wyłożyć około połowy.

Uważam, że to jest stracona szansa, bo powinniśmy, wtedy kiedy to było możliwe, wycofać inwestycje i spróbować pójść tą drogą

– stwierdził rajca.

Wątpliwości te rozwiać próbował Janusz Mliczak, skarbnik gminy.

Komendant powiatowy dzwonił do pani burmistrz bodajże w piątek po południu i tę decyzję należało podjąć tego dnia. A przy zaangażowaniu inwestycji, przy konstrukcji budżetu i braku rozliczenia poprzedniego roku deklarowanie dodatkowych 500 tys. złotych byłoby co najmniej przekroczeniem uprawnień. Wprowadzenie tego zadania bez zmiany deficytu wówczas nie byłoby możliwe.

Z okazji zakupu wozu strażackiego skorzystała wówczas gmina Jastrowie.

Jednak strażacy z OSP Lotyń mogą być dobrej myśli. W Wieloletniej Prognozie Finansowej gminy na lata 2018–2028 radni zapisali dla nich 500 tys. złotych.

Życzyłbym państwu i tym, którzy będą w nowym składzie rady, żeby dotrzymać słowa, które było dane

– mówił przewodniczący rady, a zarazem mieszkaniec Lotynia, Włodzimierz Choroszewski.

Dla strażaków w Lotyniu byłoby to spełnienie marzeń.

A Okonek stoi

Skoro mowa o inwestycjach, warto wspomnieć o firmie „Zbyszko”. Polski potentat w produkcji napojów i wód mineralnych w poszukiwaniu miejsca do rozwoju trafił do Okonka. Firma z Radomia rozglądała się za 5 ha uzbrojonej (m.in. w gaz) ziemi. Chciała ją kupić od gminy, jeszcze w tym roku rozpocząć budowę zakładu, a w przyszłym produkcję. 

Rozpoznanie robili w kilku gminach i już się nie odezwali

– informowała Małgorzata Sameć.

Nie zrobili tego, bo Okonek nie może im nic zaoferować. Gmina nie jest gotowa na przyjęcie inwestora, który dałby mieszkańcom pracę, a jej dochody w postaci podatków. Zdaniem burmistrz to wskazówka dla przyszłej rady miejskiej – trzeba przygotować tereny inwestycyjne. Dla Tomasza Duszary takie stwierdzenie to było za mało.

To pytanie powinniśmy postawić sobie na początku. Teraz twierdzenie, że szkoda, że… My mieliśmy decydować?

– pytał niejako w imieniu radnych i zaraz odpowiadał:

Oczywiście tak, ale to przełożenie powinno się w inny sposób odbywać

– tu nie wyjaśnił, co miał na myśli. Bo jeśli mamy wskazywać winnych zaistniałej sytuacji, to są w tym gronie tak urzędnicy, jak i radni.

Burmistrz Sameć tłumaczyła się dylematem: uzbrajać tereny, na których nikt nie mieszka i może jakiś inwestor przyjdzie, czy też nadrabiać wieloletnie zaniedbania.

Nasz Okonek, nasza gmina jeżeli chodzi o zwodociągowanie i skanalizowanie ma przeogromne zaległości. Wieloletnie. Cofnijmy się i przypomnijmy sobie, jak to wyglądało

– tłumaczyła.

My w naszej kadencji postawiliśmy na to, żeby wspomóc tam, gdzie są już mieszkańcy. Równolegle nie mogliśmy tego zrobić, bo zaległości w Okonku są zbyt wielkie.

Fakt ten dostrzegają nie tylko mieszkańcy samej stolicy gminy, ale również okolicznych miejscowości. Ich głosem ponownie był sołtys Luksemburg: – Ciągle w tym Okonku nic się nie dzieje. Ciągle jesteśmy w takiej pustce. Na wioskach widać fundusz sołecki, widać działania, a Okonek stoi...

Łukasz Opłatek

Reklama

Okonek jest zacofany? Dlaczego wycofał inwestycje warte łącznie ok. 600 tys. zł? komentarze opinie

  • gość 2018-10-02 19:05:30

    "dowożenie dzieci do szkół – 130 tys. zł (zmienił się zakres dowozu oraz stawki przewoźników)" - wakacje w Hiszpanii robią robotę.

  • gość 2018-10-02 19:17:05

    Jestem zainteresowany kupnem uzbrojonej działki budowlanej w Okonku, obecnie mieszkam w Jastrowie gdzie taka działka kosztuje w okolicach 35 tys. Czy Gmina Okonek jest w stanie coś mi zaoferować konkurenyjnego?

  • gość 2018-10-02 19:26:42

    Okonek spadł na psy przez to ostatnie 4 lata... Kadencja obecnej Pani burmistrz niestety na długo zostanie w Naszej pamięci- choć wiekszość z Nas chciałaby jak najszybciej o niej zapomnieć. Jeżeli wybierzemy Cezara nic się nie zmieni

  • Gość - niezalogowany 2018-10-02 19:40:18

    To nie Okonek jest zacofany. Nie obrazajcie mieszkańców bo nie mamy nic do tego jak władze rządzą. Wybierając włodarza miasta tez nikt sie nie spodziewal tak rażącej niekompetencji.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-02 20:08:56

    No coż nigdy nie była Małgorzata błyskotliwa w działaniach przedsiębiorczych lecz zawsze miała parcie na stanowisko

  • Bunia111 - niezalogowany 2018-10-02 20:09:12

    A co z drogą Podgaje-Borucino????? Miała być zrobiona w tym roku i po co to nagłaśnianie, myślenie oczu??? Głupich z ludzi robią i tyle. W Podgaju na Osiedlu Polnym nic nie robią, potrafią być jak potrzebne głosy a potem o nas zapominają! My też mamy małe dzieci, tu też przydałoby się miejsce na zabawę dla ich, boisko miało być z świętej pamięci Pana Duszarę, niby bramki już były no i co... Do tej pory bramek nie ma i boiska nie ma i placu zabaw i drogi. Bo wiocha się nie liczy, zakopać nas i tyle!

  • Pele - niezalogowany 2018-10-02 20:40:26

    Pani burmiszcz zapomniala jak na golasa taczyla w ałtobusie. I nie tylko

  • Pele - niezalogowany 2018-10-02 20:43:48

    Taka władza w okonku. To na wnioskach majom lepiej. Ale pani burmistrz ma to w dupie

  • Gość 2 - niezalogowany 2018-10-02 20:58:09

    Ulica 1 Maja i niepodległości miała być remontowana już w zeszłym roku

  • Fachowiec - niezalogowany 2018-10-02 21:43:25

    Jeśli chodzi o ZGKiM to tam rządzi baba tyran. Ona gnębi ludzi dlatego fachowcy jej uciekają, doświadczyłem tego osoboście i też uciekłem. Nabrała ta mariolka robót i się nie wyrabia z terminami a gośka musi za nią świecić oczami. Nowa miotła pozamiata po swojemu!

  • gość 2018-10-02 22:04:02

    W dwóch sztabach nerwowość, z Wodnej po całej okolicy rozbrzmiewają epitety. Na gminnej giełdzie już otwarcie się przyznaje że Węglowski to kandydatura której notowania ciągle wzrastają. Może wiec warto postawić na człowieka który przeszłości nie musi się wstydzić, bo nie donosił a ponadto porządnie się prezentuje.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-02 22:28:41

    Okonek jast w czarnej dupie przez tą panią na nic się nie zgadza i tak będzie zobaczcie co zabił Pan D ile się zmieniło

  • gość 2018-10-02 23:08:38

    W ZGKiM rządzi baba która jako pierwsza odważyła się "ścignąć" dłużników, zalegających z płatnościami i to wcale nie biedaków. To się im mogło nie spodobać. A teraz krzyk, długi trzeba spłacać, a nie biegać po "wsparcie"TW.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-03 00:38:56

    Tak to jest jak daje sie władze osobie niekompetentnej, w Okonku nigdy nic sie nie zmieni bo każdy kandydat jest siebie wart, sam fakt braku imprez okazjonalnych, brak zrobionego jedynego chodnika na terenie okonka na ulicy Chłopickiego gdzie znajduja sie dwa sklepy plus straz, likwidacja skate parku gdzie tu byla logika zabranie jedynej frajdy dzieciom powyżej 10 lat, Pani Samec nigdy nie byla odpowiednim wyborem a wrecz jednym z najogrszych jak do tych czas :) ani jako Dyrektor ani jako Burmistrz nie sprawdzila sie i tyle można powiedzieć

  • Gość - niezalogowany 2018-10-03 03:47:01

    Przykre jest to, że każdy włodarz Okonka ma Okonek w dupi## Planów i obietnic przedwyborczych masa, pozniej już tylko zrobią coś, żeby nie gadali, obsadzą trochę swoich ziomów, biorę kasę i się z was śmieją.
    Chodziły słuchy, że Mariola zostawia Okonek. Ktoś coś wie?

  • Gość - niezalogowany 2018-10-03 07:00:13

    Okonek podupada. To najbrzydsza miejscowosc w Okolicy. Walace sie budynki, obskurne, nieodnawiane. Zamkniete mosty, dziurawe chodniki (ul.Lipowa nie da sie przejsc), ul Wodna bez kanalizacji i z asfaltem w fatalnym stanie, przy cukierni zelastwa wystajace z jezdni. Ale kasa na remont Urzedu zawsze sie znajdzie. Beznadziejny burmistrz, ktory nie inwestuje w nic, nie wspiera lokalnej gospodarki. Weglowski tez nic nie zmieni, tak jak przez lata nie zmienil szkoly.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-03 08:07:00

    Do goscia który pisze że Węglowski nie donosił . Mylisz się donosił . Pisał donosy i tylko nie miał odwagi żeby sie sam podpisać zawsze robił to ktoś za niego. Tyran z gimnazjum pcha się na stolek . Pozatym po Okonku chodzi baba ktora agituje ,że jak się będzie głosowało na Węglowskiego to załatwi miejsce. Czyli przekupstwo

  • Dana - niezalogowany 2018-10-03 08:08:58

    Do goscia który pisze że Węglowski nie donosił . Mylisz się donosił . Pisał donosy i tylko nie miał odwagi żeby sie sam podpisać zawsze robił to ktoś za niego. Tyran z gimnazjum pcha się na stolek . Pozatym po Okonku chodzi baba ktora agituje ,że jak się będzie głosowało na Węglowskiego to załatwi miejsce. Czyli przekupstwo

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2018-10-03 08:59:16

    Przynajmniej wegloskiego nauczyciele sie bali bo sameciowej pracownicy chodza w czasie pracy po miescie zakupy robia mnie juz by z pracy zwolnili a one robia co chca jaka pani burmistrz taka praca w gminie hu... wielki robia

  • gość 2018-10-03 09:00:56

    Ta agitacja na Węglowskiego przez Panią Perłowską to jest hit. Wszyscy się z tego śmieją.

  • gość 2018-10-03 09:20:16

    Pani Sameć nie kandyduje na burmistrza bo już położyła wszystko co się dało, a teraz jeszcze zawistni mieszkańcy jej to wypominają! Dlatego teraz z ramienia Pana Rapty i koalicji PO .Nowoczesna startuje do rady powiatu - tam sesyjkę się odbębni, kasa wpadnie, a i odpowiedzialność mniejsza.

  • Gość 2 - niezalogowany 2018-10-03 09:34:49

    Ktoś napisał że skte park rozebrali Ale to akurat słusznie bo był bardzo zniszczony Ale w zamian mogli zrobić coś równie fajnego i ciekawego dla młodzieży i dzieci bo nie mają co ze sobą zrobić i siedzą za biedronka i fajki jaraja. Na wioskach powstały piękne płace zabaw A ten obok przychodni to trochę śmieszny jest A tak dużo dzieci tam przychodni . Tylko szkoda że wyprowadzają tam pieski i nie sprzątają po nich. Ogólnie to jest lipa na Okonku. Nic nie ma. Dni Okonka kiedyś były fajne A teraz nie ma po co tam chodzić. Dzieci zawsze miały paczki na Mikołaja A teraz lipa nie ma nic ani dla dzieci ani dla dorosłych. Żal. A Urząd remontuja A budynek przychodni zaraz się zawali. Braki w lekarzach....żeby nie było dentysty albo ginekologa???

  • Gość - niezalogowany 2018-10-03 17:10:30

    Czy na zwolnieniu lekarskim kandydat Jan W. może robić kampanię wyborczą na FB???? ZUS pyta!

  • gość 2018-10-03 21:26:24

    Klika rządzi i rządziła w Okonku przez lata nic się nie zmieniło Rapta Węglowski na burmistrza to zły wybór mniejsze ale też zło to Jasiłek ma znajomości i tylko on może coś zdziałać w Okonku.

  • gość 2018-10-03 21:50:48

    Mniejsze zło, znajomości, może coś zdziałać , to jest właśnie skutek starych, wypróbowanych technik propagandy. To zło już było, znajomości w IPN, zdziałać powinien coś z sobą i wokół siebie.

  • gość 2018-10-03 21:58:06

    Czy kandydat na burmistrza Okonka pan Jasiłek mógłby wyjaśnić publicznie, w jaki sposób uzyskał emeryturę nauczycielską? Przypomnę, że emerytura taka przysługiwała na podstawie starych przepisów tym, którzy przepracowali więcej niż trzydzieści lat, w tym nie mniej niż dwadzieścia w zawodzie nauczyciela. Czy pan Jasiłek miał wymagany prawem dwudziestoletni staż pracy w zawodzie nauczycielskim, bo o ile dobrze pamiętam, zaczął pracować w szkole chyba dopiero w latach dziewięćdziesiątych, a na emeryturę przeszedł sporo lat temu i w międzyczasie był burmistrzem? https://katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/70738

  • gość 2018-10-03 22:00:06

    Imiona: Andrzej Kazimierz
    Nazwisko: Jasiłek
    Miejsce urodzenia: Okonek
    Data urodzenia: 01-01-1954
    Imię ojca: Wawrzyniec
    Imię matki: Henryka
    Dodatkowe informacje:
    W PZPR od 23.10.1977 r.; Pełnił m.in. funkcję przewodniczącego koła zakładowego ZSMP, wiceprzewodniczącego Zarządu Miejsko-Gminnego ZSMP w Okonku, sekretarza KZ PZPR w Pomorskich Zakładach Przemysłu Wełnianego i KMG PZPR w Okonku, członek egzekutywy KMG PZPR w Okonku; wg świadectwa pracy był I sekretarzem KMG PZPR w Okonku od 01.11.1986 r., był wybrany na to stanowisko na konferencji sprawozdawczo wyborczej 27.10.1986 r. Źródło:AP Poznań O/Piła, KW PZPR w Pile, 128, k.126; tamże, świadectwo pracy 811-812, k. 204.
    W dniu 30.06.2011 r., Sąd Apelacyjny w Poznaniu w wydanym orzeczeniu w sprawie o sygn. akt II Aka 113/11/L utrzymał w mocy orzeczenie Sądu Okręgowego w Poznaniu (sygn. akt XVI k 333/10) z dnia 28.03.2011 r. uznające, iż Andrzej Jasiłek złożył w dniu 07.01.2008 niezgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne w którym zataił fakt współpracy z SB. Nadto Sąd orzekł wobec Andrzeja Jasiłka utratę prawa wybieralności w wyborach do Sejmu, Senatu i Parlamentu Europejskiego oraz w wyborach powszechnych organu i członka organu jednostki samorządu terytorialnego, której obowiązek utworzenia wynika z ustawy, jak i pełnienia funkcji publicznych o których mowa w art.4 2-56 - Ustawy z dnia 18.10.2006 (Dz. U. 2007, nr 63, poz. 45) na okres 5lat; oraz zasądził koszty sądowe.


    Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
    I Sekretarz Komitet Miejsko-Gminny Okonek PZPR 27-10-1986 31-01-1990 AP Poznań O/Piła, KW PZPR w Pile, 128, k. 98,126; tamże, świadectwo pracy 811-812, k. 204.

    https://katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/70738

  • gość 2018-10-03 22:19:08

    Za Węglowskiego ktoś podpisywał donosy bo On nie miał odwagi, nic tylko pewnie robił to nieświadomie jego były partyjny kolega TWC.

  • Gość 2 - niezalogowany 2018-10-03 22:26:51

    Zdanie moje jest takie że co było A nie jest nie pisze się w rejestr. Ot i co było to było. Mentalność ludzka żeby rozpamietywac czasy które były. Trzeba patrzeć na to co jest i będzie A nie wywlekac jakieś sytuacje z przeszłości
    . Każdy ma coś na sumieniu. Prawda??? Dobrze jest niszczyć kogoś nie patrząc na siebie. Nikogo nie bronię Ale tak sobie pomyślcie...po co To rozpamietywac. Czy to coś pomoże??? Zmieni??? Wszyscy o tym wiedzą. Żadna to nowość. Ogarnijcie się. Pozdrawiam serdecznie

  • gość 2018-10-04 00:11:10

    wyniki gminy to robota V kolumny jasiłkowej

  • gość 2018-10-04 06:57:55

    Co to z tymi wakacjami w Hiszpanii? Bo nie rozumiem? Co do "donoszenia" pana Węglowskiego.... Można sobie gadać, ale papiery na stół że donosił... Tyle w tym temacie. Okonek kapcieje, rzygać się chce jak się człowiek po mieście przejdzie. Kierownikiem został pan co to z blankietem mandatów latał jak piesek kupkę zrobił. A teraz gdzie jest? Już nic go nie rusza?? Zresztą tam w Urzędzie już nic nikogo nie rusza.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-04 07:40:41

    Odnośnie rozpamietywania oczywiście że trzeba pamiętać żeby dwa razy nie powtarzać tych samych złych decyzji i uczyć się na błędach

  • gość 2018-10-04 08:07:28

    Panie Węglowski proszę na zwolnieniu lekarskim nie prowadzić kampanii wyborczej. ZUS. To

  • gość 2018-10-04 08:08:06

    Panie Węglowski proszę na zwolnieniu lekarskim nie prowadzić kampanii wyborczej. ZUS.

  • gość 2018-10-04 08:08:19

    Panie Węglowski proszę na zwolnieniu lekarskim nie prowadzić kampanii wyborczej. ZUS.

  • gość 2018-10-04 08:19:19

    Co z tym pytaniem rzuconym publicznie o przejściu na emeryturę? B o to jest istotnie ważny i dotąd nie podnoszony zarzut. Karty na stół, wszystko musi być wyjaśnione aby nie powtórzyła się historia o ewentualnym odwołaniu burmistrza.

  • gość 2018-10-04 08:47:10

    Wakacje w Hiszpani spędził i Jasiłek z żoną ,to chyba prezent na poczet obnizenia przyszłych podatków?

  • Gość - niezalogowany 2018-10-04 09:56:42

    Jakim trzeba być kretynem żeby nie wykorzystać szansy z firmą pokroju Zbyszko i nie zaoferowac im dogodnych warunków. Uzbroic teren, których pelno naokoło, wyjsc z inicjatywą skoro widac zainteresowanie z zewnątrz. W głowie sie nie miesci. Zatrudnienie dla 80 osób to chleb w 80 domach! Praca dla wielu rodzin. Dziadowski okechamp ze swoimi nierobami na stolkach trzesacymi portkami ktorzy nie potrafią zadbać o dobre zarobki dla ludzi, mialby nielada orzech do zgryzienia. Zbyszko powstanie pewnie w jastrowiu. Dobrze ze chociaż tam coś się dzieje na plus. Wszędzie widac postęp na przestrzeni ostatnich 10 lat a okonek jak prosperowal tak prosperuje. W sumie dobry pomysl pani Małgorzato z tymi szambami żeby podlaczyc bo jak my mieszkancy to wszystko widzimy to az srac sie chcę.

  • gość 2018-10-04 11:14:03

    Panie Węglowski proszę na zwolnieniu lekarskim nie prowadzić kampanii wyborczej. ZUS.

  • gość 2018-10-04 11:14:16

    Panie Węglowski proszę na zwolnieniu lekarskim nie prowadzić kampanii wyborczej. ZUS.

  • gość 2018-10-04 11:14:26

    Panie Węglowski proszę na zwolnieniu lekarskim nie prowadzić kampanii wyborczej. ZUS.

  • gość 2018-10-04 11:40:28

    Do ZUS- do ZUS do ZUS - Czy Węglowski ma na zwolnieniu : nie ruszać ręką ani nogą? ZUS-ie aleś nagle siuę operatywny zrobił. Czyżbyś wyczuł skąd wiatry wieję i kto konfitury rozdaje? Obyś się nie przewiózł.

  • gość 2018-10-04 12:00:03

    Wszyscy wiedzą o co chodzi z Hiszpanią :D Do tego samochody w prezentach + mycie i serwis

  • gość 2018-10-04 12:15:38

    no nie tylko kandydat z żoną. Jedna pani kierownik też była. Czy to nie korupcja? Oczywiście. CBA w Poznaniu już wzięło delegację do Okonka.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-04 15:55:22

    Ciekawe kto to dzwoni do tego ZUSu

  • Gość - niezalogowany 2018-10-04 15:56:36

    Iza A. bo Ci się klawiatura zagrzeje od tego pisania

  • gość 2018-10-04 18:20:24

    Co z tym pytaniem rzuconym publicznie o przejściu na emeryturę? Bo to jest istotnie ważny i dotąd nie podnoszony zarzut. Karty na stół, wszystko musi być wyjaśnione aby nie powtórzyła się historia o ewentualnym odwołaniu burmistrza.

  • gość 2018-10-04 18:42:42

    Dajcie spokój nikt głupi nie jest ZUS nie wydał by decyzji o przyznaniu emerytury bez lat pracy i świadectw pracy. Dajcie coś lepszego ze sztabów wyborczych WĘGLA dyrektora i APTY albo AKTA 2 gajowego bo to nie pójdzie.

  • gość 2018-10-04 18:51:47

    Byłem widziałem pan Rapta w otoczeniu pani burmistrz Sameć którą to on poparł cztery lata temu ona teraz popiera jego na koniach w Okonku. Zapomniał bym pan przewodniczący rady też z nimi był popiera ich.

  • gość 2018-10-04 19:02:05

    Iza A jak się rozszalała a wydział telekomunikacji w Okonku pamiętasz setka za setkom w godzinach pracy mamu piło

  • gość 2018-10-04 19:14:18

    Oj panie były dyrektorze szkoły tak pomawiać nie czysto nauczyciel bez honoru to jak ty te dzieci uczysz. Chcesz wygrać to wygraj w uczciwej walce.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-04 19:51:32

    Iza Anton... nie hejtuj z mamą (Maria M) tyle

  • gość 2018-10-04 21:16:23

    A ja jestem mieszkańcem Okonka i zagłosuje na Andrzeja też z Okonka na Lędyczek ich dwoje nie będę głosował.

  • gość 2018-10-04 21:20:51

    To dalej bedziesz miał zacofany Okonek. Zrozum wkońcu ze Cezar i obecna burmistrz to to samo

  • gość 2018-10-04 21:59:25

    O CO CHODZI Z TĄ HISZPANIĄ? KTOŚ MI WYTŁUMACZY?

  • gość 2018-10-04 22:40:18

    To czemu obecna burmistrz od Rapty do powiatu startuje czemu Rapta ją poparł cztery lata temu i tym przyczynił się do jej nieudolnych rządów wreszcie a teraz promuje się na jej wizerunku

  • gość 2018-10-04 22:44:30

    dyrektor węgiel były szkoły na zwolnieniu lekarskim wypoczywa w Hiszpanii a zus nic nie wie

  • gość 2018-10-04 23:02:29

    Węgiel, Hiszpania, ZUS przecież to jakiś idiotyzm wyborczy. Autor tego tekstu, to prawdopodobnie uciekinier z zakładu w Tworkach pod Warszawą .

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2018-10-05 10:32:31

    Witam, a czy baner Pana Jasiłka przy przystanku nie powinien być usunięty, bo z tego co mi się wydaje stoi na rondzie, a tam nie ma prawa stać, odpowiednie organy muszą się tym zająć, a jak nie nasze Okoneckie to dalej można zgłosić, bo nie można robić syfu na mieście.

  • Policjant - niezalogowany 2018-10-05 15:39:43

    Wszyscy jestescie pojebani okonek to dziura i zwykla melina i tego nieda sie ukryc

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2018-10-05 16:16:05

    Zastanawiam sie jak to miasto ma sie rozwijać jak zarządza nim Pani nauczyciel z podstawówki czy gimnazjum, która według mnie kompletnie nie ma pojęcia o biznesie . Szanowna Pani czy widzi Pani , ze to miasteczko sie wyludnia !! , Młodzi wyjeżdżają, ponieważ nie ma tam perspektywy niczego - pytanie co Pani burmistrz zrobiła dla wizerunku miasta przez ostatnią kadencje . W poważnych firmach przy dochodach powyżej 10 tys zł oczekuje sie wyników , jakości - zmarnowane pieniądze i zmarnowany czas. ( Nie wspomnę już o potencjale inwestycyjnym jaki mogła dostarczyć firma Zbyszko , miejsca pracy i pierwszy krok do zmiany. ( Wystarczy spojrzeć jak rozwija sie Jastrowie )

  • Gość - niezalogowany 2018-10-05 18:39:19

    Dlatego wyborcy powinni pamiętać ze papier wszystko przyjmie i wszystko można obiecać. A weryfikacje dokonań można ocenić i zagłosować najlepiej dla Okonka. Wybierzmy tych co się sprawdzili albo postawmy na młodych, póki jeszcze nien uciekli z Okonka.

  • gość 2018-10-05 19:54:37

    Lecą komentarze wysyłane ze szkolnych laptopów, aż się łącza grzeją ?

  • gość 2018-10-05 20:29:47

    okonek to grajdolek wstyd ze tu mieszkam a w naszym ratuszu za duzo biurek naliczylem w jednym pomieszczeniu az 6 i dwa barki kawowe echhhhhh