Oszczędna polisa? Tylko przez internet!

Mimo że koszt zakupu polisy mieszkaniowej nie jest najdroższy, dlaczego by jeszcze nie obniżyć ceny wykorzystując do tego najprostsze metody? Jedną z nich jest skorzystanie z oferty dostępnej w trybie online, a dodatkowo możliwość porównania zbliżonych produktów przed ostatecznym zawarciem umowy z ubezpieczycielem

Takim narzędziem jest porównywarka, która pozwala zakupić ubezpieczenie mieszkania bez pośpiechu i bez konieczności spotkania z agentem ubezpieczeniowym. Przyszły właściciel polisy może w domowym zaciszu zapoznać się z ofertami różnych Towarzystw Ubezpieczeniowych, przeczytać interesujące fragmenty umowy, wykonać kalkulację i zamówić polisę na swoją skrzynkę e-mailową. Czy można chcieć więcej?

Dlaczego  polisa przez internet jest tańsza?

Pierwszy główny powód to prowizja dla agenta ubezpieczeniowego. Jeśli zakupujemy produkt bez dodatkowych pośredników, jest szansa na znalezienie naprawdę taniej oferty. Ale oszczędność dotyczy nie tylko kwestii finansowej, z czego nie każdy zdaje sobie sprawę.

Korzystając z porównywarki ubezpieczeń, można w jednym miejscu i czasie uzyskać aż do 5 rezultatów z podaniem szczegółów ubezpieczenia i cen. Gdyby takie porównanie zrobić w trybie offline, czyli odwiedzić 5 różnych Towarzystw Ubezpieczeniowych, trzeba by poświęcić na wizyty cały dzień. W małych miejscowościach to kolejny problem ze względu na ograniczoną liczbę stacjonarnych ubezpieczycieli.

Jeśli przyjąć, że czas to pieniądz, zakup ubezpieczenia w sieci oznacza podwójną oszczędność. Do tego zainteresowany polisą nie czuje presji ze strony agenta i może samodzielnie dobrać składniki produktu, wyszukując tanie ubezpieczenie domu z www.ubezpieczeniaonline.pl.

Porównywarka ubezpieczeń – jak to działa?

Zasada działania porównywarki jest bardzo prosta i opiera się w głównej mierze na wypełnieniu krótkiego formularza, na podstawie którego system generuje gotowe oferty z podaniem maksymalnych sum ubezpieczenia za daną opcję oraz wysokość składki.

Przyszły ubezpieczony może wybierać nie tylko spośród kilku ofert, ale także wariantów podanych w rozmiarach różniących się zakresem i wysokością ewentualnego odszkodowania:

  • rozmiar S, czyli pod kredyt - dedykowany wszystkim tym, którzy rozważają zakup polisy z cesją na bank. Cesja, czyli rodzaj zabezpieczenia zwrotu pożyczki finansowej to rozwiązanie powszechnie stosowane w przypadku zaciągania kredytu na zakup nieruchomości.
  • rozmiar M, czyli dla przezornych - klient dodatkowo może zaznaczyć rodzaj i liczbę posiadanych zabezpieczeń przed kradzieżą: alarm, monitoring i drzwi antywłamaniowe. Ich posiadanie także ma wpływ na wysokość składki ubezpieczenia. Pakiet wzbogacony o ochronę domowych ruchomości od zdarzeń losowych.
  • rozmiar L, czyli dla świadomych – oprócz tych samych składników, co w pakiecie o rozmiar mniejszym, klient otrzymuje ochronę także na elementy stałe na wypadek zdarzeń losowych oraz zabezpieczenie na okoliczność kradzieży.
  • rozmiar XL, czyli dla wymagających – ochrona obejmuje również ruchomości domowe i stałe elementy od zdarzeń losowych oraz od kradzieży. Największym wyróżnikiem są wysokie sumy ubezpieczenia, ale i stosunkowo wysoka składka za roczną polisę.

Zanim dojdzie do porównania rozmiarów, należy dokładnie – i zgodnie ze stanem faktycznym – wypełnić formularz w oparciu o przedmiot ubezpieczenia, dane ubezpieczonego (bez personaliów) czy wartość rynkową ubezpieczanej nieruchomości.

Tanie ubezpieczenie za mniej niż 100 zł rocznie

Te same dane wpisane do formularza prowadzą nieraz do skrajnie rozbieżnych cenowo wyników. I chociaż wydatek kilkudziesięciu złotych więcej w skali roku za składkę nie stanowi dużej różnicy, to jednak mało kto zdecyduje się przepłacać za to samo ubezpieczenie.

W pakiecie podstawowym, gdzie nieruchomość będzie chroniona od zdarzeń losowych typu pożar, wybuch czy uderzenie pojazdu, składka roczna może wynosić nawet mniej niż 100 zł, czyli poniżej 10 zł miesięcznie.

Jak widać, to symboliczna opłata, więc warto zastanowić się nad podniesieniem miesięcznej opłaty do 15 czy 20 zł, co w praktyce oznacza szeroki zakres ochrony w razie zalania czy powodzi. Za niewiele więcej można mieć znacznie więcej i uzyskać odszkodowanie gdyby doszło do kradzieży z włamaniem albo nasze dziecko nieumyślnie wyrządziło szkodę na mieniu należącym do sąsiada.

Już dziś zyskaj pełnie możliwości jakie oferuje nasz portal.

Subskrypcja na portalu