:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 23°C
Interwencje czytelników, Aneta skarży komornika widmo - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 06/06/2019 18:00

Aneta Chowra nie wie co dzieje się ze złotowskim komornikiem, kto występuje w jego imieniu. Komornika zawiesił minister sprawiedliwości

„Mam pytanie, czy są Państwo zainteresowani tematem o komorniku działającym przy Sądzie Rejonowym w Złotowie Dariuszu S. Chodzi o to, że ten komornik od paru miesięcy, od zeszłego roku, jest zawieszony w swoich czynnościach, a nadal ktoś podpisuje pisma o zajęciach na konta bankowe do urzędu skarbowego, do pracodawców, mimo tego że zadłużenie zostało spłacone w całości” – maila takiej treści skierowała do nas Aneta Chowra. Mieszkanka Okonka skarżyła się w sądzie, ale bezskutecznie. W końcu postanowiła sprawę nagłośnić.
„Wykonałam setki telefonów, napisałam kilkanaście pism do sądów, do tego komornika. Sąd w Złotowie stwierdził, że jest to komornik widmo, że mam pisać do gazet, do telewizji, bo ja nie jestem jedyną osobą, od której pobierane są pieniądze przez tego komornika. Że mam zrobić pozew zbiorowy do najwyższej instancji, a nawet do ministerstwa. (...) Proszę o pomoc, bo naprawdę już nie wiem, do kogo mam się zwrócić, aby ktoś ruszył tę sprawę i się zainteresował” – napisała.

Sprawdziliśmy. Rzeczywiście komornik przy Sądzie Rejonowym w Złotowie został zawieszony w czynnościach służbowych. Decyzję tę wobec Dariusza S. podjął minister sprawiedliwości. Zrobił to 6 lipca 2018.

– Postanowienie jest następstwem postępowania karnego, prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Chodzieży – informuje rzecznik prasowy Izby Komorniczej w Poznaniu Marek Grzelak.

Zawieszenie jest czynnością obligatoryjną, można powiedzieć – zapobiegawczą. Zasadne stało się w połowie ubiegłego roku. 8 czerwca prokurator sporządził postanowienie o postawieniu Dariuszowi S. zarzutu przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków oraz poświadczenia nieprawdy w toku dwóch postępowań egzekucyjnych. Zarzuty te komornik ze Złotowa usłyszał 25 lipca. Sprawę do organów ścigania zgłosiła osoba fizyczna – tyle zdradza rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Michał Smętkowski.

Ponieważ jednak sprawy prowadzone przez komornika muszą mieć zachowany bieg, to prezes Sądu Apelacyjnego w Poznaniu wyznaczył zastępcę Dariusza S. Jego obowiązki przejął Włodzimierz Jaborski – komornik przy Sądzie Rejonowym w Chodzieży. To on 10 grudnia 2018 roku podpisał się pod dokumentem (w nagłówku były dane Dariusza S.), który otrzymała Aneta Chowra. Wynikało z niego, że mieszkanka Okonka musi zapłacić blisko 2,2 tys. złotych. To zaległe alimenty na czwórkę dzieci (po 20 zł miesięcznie na każde; dzieci przebywają w domu zastępczym u swojej babci) oraz odsetki od tej należności. Miała także mieć potrącane bieżące zobowiązania wobec odebranych jej pociech. To, że do tej pory tego nie robiła, tłumaczyła złą sytuacją finansową.

– Kiedyś miałam zaległość prawie 6 tys. zł i też miałam ściągane przez komornika. Wszystko było elegancko, zgadzało się, był kontakt z komornikiem, byłam nawet u pana S. dwukrotnie, bo mnie o to prosił. Miałam przedstawić mu swoją sytuację materialną, bytową – kobieta udowadnia, że tamte zobowiązania spłaciła. Co więcej, pokazuje bieżące „kwitki” za wypłatę z jednej ze złotowskich firm. Wynika z nich, że z pensji za luty komornik potrącił jej ponad 1400 zł, a z tej za marzec ponad 1250 złotych. To w sumie przewyższa jej dług wykazany w piśmie z 10 grudnia 2018 roku.

– Dlaczego więc mam blokadę na rachunku bankowym prawie 1500 zł i ponad 1900 zł zwrotu nadpłaconego podatku? – dopytuje kobieta.
Tego nie sposób się dowiedzieć, bo Dariusz S. wciąż jest zawieszony (13 marca Sąd Rejonowy w Złotowie  uniewinnił go od popełnienia zarzucanego mu czynu, ale 10 maja Prokurator Rejonowy w Chodzieży złożył apelację od wyroku, nie zgadzając się z jego treścią. Termin rozprawy apelacyjnej nie został do tej pory wyznaczony). W biurze Dariusza S. po wszelkie informacje odesłano nas do Izby Komorniczej. Na pytanie o to nie odpowie także Włodzimierz Jaborski, gdyż 18 stycznia tego roku odmówił on prowadzenia spraw za Dariusza S. Sytuacja wydaje się więc patowa.

– Dzwoniłam do Urzędu Skarbowego w Złotowie, czy jest możliwość, że przedstawię wpłaty do komornika na sumę z pisma, by zwolnili mi nadpłatę podatku, ale stwierdzili, że musi być od komornika pismo o umorzeniu tego zajęcia – pani Aneta może bezradnie rozłożyć ręce.
Jedyna odpowiedź, jakiej się doczekała, przyszła do niej mailem. Z biura komornika. „W odpowiedzi na Pani e–mail uprzejmie informuję, iż posiada Pani cały czas alimenty bieżące na rzecz wierzycieli, więc nie ma możliwości uchylenia zajęcia wynagrodzenia za pracę. Jednocześnie chciałam poinformować, że z zajęcia wynagrodzenia w tym miesiącu nie została przekazana żadna kwota do tutejszej kancelarii komornika, wobec czego nie zostały pokryte zobowiązania alimentacyjne, natomiast z zajęcia wierzytelności nie wpłynęła żadna kwota do dnia dzisiejszego. JG”

– A ja tylko chcę, żeby nie pobierano mi pieniędzy, które nie powinny być pobrane. Moja sytuacja finansowa jest bardzo kiepska. Zarabiam ok. 2500 na rękę, a na wypłatę dostaję około 1000 zł. Tyle to same opłaty wynoszą, a mam na utrzymaniu siedmioletniego syna i narzeczonego, który chwilowo nie może pracować, bo czeka na termin operacji kolana – A. Chowra przedstawia swoją sytuację. Na wcześniejsze pismo, by komornik pobierał jej nie dopuszczalne prawem 60% dochodów, lecz 30%, nie doczekała się odpowiedzi.
Podobnie jak my oczekiwaliśmy na informację z Sądu Apelacyjnego w Poznaniu o  tym, kto obecnie zastępuje Dariusza S. w czynnościach komorniczych. Jego biuro działa pełną parą, tylko nie wiemy kto zatwierdza przygotowywane tam dokumenty. We wtorek, 28 maja, rzeczniczka Sądu, sędzia Elżbieta Fijałkowska poinformowała nas, że zastępstwo pełni Włodzimierz Jaborski.

Łukasz Opłatek

Reklama

Pani Aneta skarży się na komornika - widmo komentarze opinie

 • gość 2019-06-06 18:48:51

  Jest taki film Kogiel mogiel,a tak poza tym to ciekawe ,że sądzi go sąd w Złotowie ,ale szkoda słów aby sobie nie zaszkodzić.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-06 19:47:03

  Kto to widział żeby prywaciarz (komornik) mial uprawnienia jak urzędnik państwowy. Jeszcze to ich naliczanie kosztów egzekucji komorniczej
  jest CHORE. Niech zobaczy jak ciężko przeciętnemu człowiekowi zarobić to co on ściąga ,,napisaniem jednego papierka''. Chciałbym żeby PiS wziął się za te pijawki.

 • gość 2019-06-06 19:59:57

  Komornik to prywatny biznesmen działający pod ochroną sądu, mający szczególne uprawnienia i przywileje. Ziobro obiecywał zabrać się za reformę tej gałęzi gospodarki ale temat ucichł.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-06 20:14:05

  Złodziej!

 • gość 2019-06-06 20:44:16

  Prawda jest taka,że po 1990 roku komunista członek PZPR,po Marksizmie i Leniniźmie Balcerowicz,wprowadził likwidacja PGR i państwowe zakłady.Celem było okraść Polaków z majątku narodowego.Chciałem powrócić do tych komunistycznych Komorników Sądowych.Ten komunista Balcerowicz(pochodzenia żydowskiego),dał furtkę dla mafii komunistycznej,komornikom sądowym,którzy dziś nawet zarabiają rocznie 5 miliony złotych.Nie ma na całym świecie,żeby Komornik Sądowy,który prowadzi prywatny biznes,to jest największa korupcja.Ja pisałem nie dawno do Ministra Sprawiedliwości,aby się zająć się przestępczą organizacją Komorników Sądowych,którzy są dziś milionerami.Nawet w UE,tego nie ma.

 • gość 2019-06-06 21:19:31

  Do Ministra Sprawiedliwości pisałeś, powiadasz? Hmmm... Napisz jeszcze raz, ale tym razem bez błędów ortograficznych i interpunkcyjnych, jak powyżej. Bo widzisz, w Ministerstwie pocztę przeglądają ludzie poważni i pod uwagę biorą listy ludzi poważnych. Listy pisane niezgodnie z zasadami polskiej gramatyki są odrzucane, bo tak już jest, że debilami nikt sobie głowy nie zawraca.

 • Gbmw x3 - niezalogowany 2019-06-06 22:04:59

  O Kur.....
  Mój przypadek jest taki
  Wpłaciłem alimenty 3 tyś 2 tyś 800zl itp
  Dziwnym trafem dzwoni mama dzieci ze nie dostaje alimentów
  Ja wpłaty mam!!
  Lecz wyjaśnienia są takie że nastąpiła pomyłka pieniądze zostały wysłane na fundusz będzie zrobiona korekta
  Lecz mijają trzy miesiące żadnego pisma nie ma
  A tu taki artykuł
  Ja Pierd...

 • Gość - niezalogowany 2019-06-06 22:32:41

  Bo to złodziej i jego cała rodzina

 • Gość - niezalogowany 2019-06-06 23:34:19

  Skonczy zapewne w lesie albo w betonowych butach na zamzie. To gnida i kanalia komornik kazdy

 • gość 2019-06-07 06:58:24

  Komornicy w Polsce to mafia,sady to mafia zorganizowana,dzialajaca na szkode Polakow.
  Trzeba sie organizowac, bo inaczej nas zniszcza.Przykladow jest duzo w necie jak dzialaja sady,szanowna krowa Gersdorf byla tajnym agentem SB,sluzyla i sluzy szwabom,nawet nie kryje sie z tym. Prosze posluchac niezaleznego posla Roberta Majka z Przemysla, ten uczciwy posel walczy o ujawnienie agenturalnosci wszystkich sedziow rodem z PRL.Jak widac wszyscy usadownili sie na stolkach i okradaja Polakow.Czas zakonczyc te szopki,ani Pis ani Po nie rusza nikogo bo tak zadecydowali przy okraglym stole w 1989r.Nie dajcie sie Polacy bo zniszcza was i wasze rodziny.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-07 11:34:34

  Mi komornik zaje.... za 3 pisma napisane do mnie 36 tys. złotych . Pomógł mu w tym bank. A wystarczyło aby bank poszedł na ugodę, dobrą dla banku. Ale bank miał to w du.p.i.e. Jak trzymasz dużo kasy w banku, jak bank zarabia na kliencie grube odsetki na kredycie to jest dobrze ale jak masz ciężej to bank nagle Cię wydyma i ma Cię w du.p.i.e. Lekką ręką banki i komornicy niszczą ludzi.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-07 11:52:56

  Może minister Ziobro wezmnie się za tych złodzieji komornikow bo do tej pory to nic z tym nie zrobiono scagaja z ludzi nie wiadomo co sady bez rozpatrywania podpisują aby tylko szlo dalej nawet nie rozpatrując czy dany dług był już trzykrotnie splacony nikt nie chce mieć długów jeżeli one są to na to się przyczyniają czynniki zewnetrzne których nie jesteśmy czasem przewidzieć trochę woli rządu potrzeba zeby ludziom czasem pomoc żeby wyjść na prostą a nie skazać ludzi na dożywotnie spłacania komornikowi zlodziejowi

 • Gość - niezalogowany 2019-06-07 13:41:29

  Proszę zgłosić się do programu tv.Państwo w Państwie.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-07 21:03:02

  Ja na komorników patrzę jak na gówno - z obrzydzeniem.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-08 00:52:21

  Masakra jakaś od stycznia czekam aż komornik usunie wpis z ksiąg wieczystych gdyż nie mogę kupić nieruchomości bo widnieje wpis... Wszystko spłacone ale wpic dalej widnieje...

 • gość 2019-06-08 08:15:49

  czytam i nie wierze , sam nie lubię komorników , ale teraz wszyscy winni że ona narobiła dzieci , potem je olała a teraz beee ze trzeba płacić , jaK BY PŁACIŁA REGULARNIE NIE BYŁO BY KOMORNIKA jak się ściąga gacie trzeba się liczyć z tym że mogą się pojawić dzieci , a gdzie w tym dobro dzieci , ale najważniejsze że jej nie starcza , a co z ojcem dzieci ,

 • Gość - niezalogowany 2019-06-08 11:49:44

  Takich pseudo urzędników w chinach ob razu się rozstrzeliwuje dla dobra narodu. I tu powinno być tak samo. Wówczas nie byłoby takiej samowoli.

 • gość 2019-06-08 16:56:33

  wam się tu wszystkim coś pomyliło , komornik to oczywiście zło ale nieraz konieczne , jak napisał wyżej ktoś to ona najważniejsza , a gdzie dobro dzieci gdyby płaciła na swoje potomstwo to nie było by zadłużenia , a teraz lament bo jej brakuje , a martwi sie czy dzieci mają , w ogóle mi jej nie żal • gość 2019-06-09 10:23:24

  To nadaje się do senackiej komisji sprawiedliwości.

 • gość 2019-06-09 10:26:45

  To nadaje się do senackiej komisji sprawiedliwości.

 • gość 2019-06-09 10:58:48

  a co że nie płaciła na dzieci

 • gość 2019-06-09 13:17:14

  TAK SIE KOŃCZY NIE PŁACENIE ALIMENTÓW NA WŁASNE DZIECI

 • Gość - niezalogowany 2019-06-10 23:38:05

  Po pierwsze trzeba płacić na swoje dzieci, a skoro matka już pracuje i stać ją to dlaczego pozostałe są u babci? Tym się nikt nie interesuje...
  A po drugie skoro narzeczony czeka na operację kolana to dlaczego nie otrzymuje zasiłku chorobowego? Bezrobotny na utrzymaniu kobiety? Cóż lepiej utrzymywać narzeczonego niż płacić alimenty na dzieci. Co za kobieta, w ogóle mi jej nie żal!

 • Gość - niezalogowany 2019-06-20 09:25:38

  Witam.
  Wprost nie mogę uwierzyć kto tutaj czegoś się domaga.
  Pani Aneta Chowra którą poznałem w Holandii w 2014 roku.
  Pracowaliśmy i zamieszkiwaliśmy przez długi czas w tym samym miejscu i w Holandii i w Belgii.Była to Pani dla której liczyły się tylko pieniądze i codziennie rozrywki.Jej czwórkę dzieci wychowują jej rodzice w Dwożakowie,Pani Aneta nigdy nie okazywała zainteresowania swoimi dziećmi.
  Potrafiła okradać ludzi z którymi zamieszkiwała i pracowała za granicą.
  Mi osobiście ukradła z mojego holenderskiego konta 1400 euro oraz samochód na który sama spożądziła umowę
  Sprawa została zgłoszona do Prokuratury,okazało się że Pani Aneta porobiła dokumenty oraz włamała się na konto bankowe.
  Sprawa jest już w Sądzie w Złotowie i Pani tej szykuje się więzienie tym bardziej że znalazłem jeszcze wiele osób które okradła.
  Zastanawiam się jak taka osoba jak Pani Aneta Chowra ma czelność publicznie czegoś dochodzić jak sama ma wiele na sumieniu.
  Do zobaczenia Pani Aneta Chowra wkrótce.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-21 14:29:53

  Witam.
  Ja już napisałem kilka dni temu na temat tej Pani ale mój komentarz został usunięty.
  Powiem tylko tyle kobieta oszust,okrada wiele osób nie długo ma sprawę w Złotowie że mną o włamanie na moje konto holenderskie oraz kradzież mojego pojazdu i podrobienie dokumentów tego samochodu.
  Nigdy nie interesowała się dziećmi i sama kiedyś w rozmowie gdy była po alkoholu powiedziała że usunęła ciążę i nikt się o tym nie dowiedział.
  Jak taka kobieta może czegoś żądać na forach publicznych skoro sama ma wiele na sumieniu.
  Nie długo ta Pani mam nadzieję będzie tam gdzie jej miejsce czyli w więzieniu.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-21 19:37:08

  Proszę zobaczyć w jakim ta Pani Aneta żyje świecie.
  Ona ma chorego narzeczonego to pewnie już szuka zmieniła,poczytajcie na wszelkiego rodzaju stronach matrymonialnych w Polsce i za granicą i ta Pani jest wszędzie,czyści frajerów a tu udaje pokrzywdzoną.
  Pamiętasz kobieto jak w Wassenaar w Holandii rekordy ustalane na twojej d...e?
  Przyznać trzeba obsłużyłaś bodajże 13 facetów.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Pielegnacja ogrodów,sprzatanie

Małzenstwo młodych emerytów sprawne fizycznie podejmie sie: - pielegnacji ogrodów , działek (kwalifikacje i doswiadczenie) - sprzatanie i..


Planuje zakup w 2019/2020

Planuje zakup w 2019/2020 mieszkania 3pok. lub małego domu do remontu. Proszę o kontakt osoby zainteresowane sprzedażą w tym czasie.


Zatrudnię opiekunkę do osoby

Zatrudnimy opiekunki osób starszych do Niemiec. Tel.: 32 237 47 04 lub 730 555 570 [email protected]


nauczyciel edukacji

Praca dla nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej w Społecznej Szkole Podstawowej w Zalesiu. Małe klasy, miła atmosfera. 18h tyg./ 2500 brutto plus..


AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zlotowskie.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Angelika Leszczyńska, Mariusz Leszczyński “Leszczyńscy” S. C. z siedzibą w Złotów 77 – 400, Wojska Polskiego 2

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"