:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 21°C
Charytatywnie, Parafianie bawią - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 08/06/2019 19:15

Dziś w Jastrowiu odbył się XV Rodzinny Festyn Parafialny

Imprezę zorganizowała Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Jastrowiu z proboszczem Andrzejem Wachowiczem na czele. Ksiądz po raz kolejny sprawdził się jako prowadzący zabawę oraz licytację, a jego wsparciem była Elżbieta Magda. 

W parafialnym ogrodzie na mieszkańców Jastrowia i okolic czekała moc atrakcji z loterią fantową (główną nagrodą była lodówka) na czele. 

Dochód z festynu przeznaczony zostanie na konserwację organów w kościele parafialnym. 

Więcej informacji na temat XV Rodzinnego Festynu Parafialnego w Aktualnościach Lokalnych.

Łukasz Opłatek

Reklama

Parafianie się bawią komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-06-08 22:03:10

    Dzieci przyjda potem na plebanie

  • gość 2019-06-08 22:54:58

    Impreza dla dzieci i moherów.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-08 23:29:32

    Wyborcy pisu sie bawili

  • Gość - niezalogowany 2019-06-08 23:51:51

    Było super!

  • Gość - niezalogowany 2019-06-08 23:53:39

    Ani dla wyborców Pisu ani Moherów to Parafiada była .Złośliwi są wszędzie i zawsze muszą dokopać .To impreza dla wszystkich którzy chcą pomoć w remoncie kościoła i przy okazji miło spędzić czas Amen

  • gość 2019-06-09 01:16:59

    Niech Rydzyk odpali kilka mln zł które wyszarpuje od rządzących, przy tych kwotach co dostaje nic to nie znaczy. Tutejsze parafie nic nie dostaną od Komisji Majątkowej bo na tych terenach katolicy jeszcze niedawno byli w mniejszości, czerwony kościół był własnością protestantów i powinien być im oddany.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-09 07:00:42

    Do hejterow. Byłeś, widziałeś? Dałeś złotówkę na remont? Nie?! To idź do swoich spraw. Miasto daje na militarne gowno złoty, am pewnie sie bawicie co? A jak parafia sama organizuje festyn to jeszcze źle i niedobrze.

  • Gośćtyi - niezalogowany 2019-06-09 07:21:36

    Na gabarytach byly lepsze fanty.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-09 10:10:19

    A niech sobie tam robią. Co roku to samo i ten śmieszny POkaj z paletkami....

  • Nie szydzę z nikogo, profanacj - niezalogowany 2019-06-09 10:54:23

    Parafianie się bawią a ,, Wierzący Komuniści " wierzący inaczej, popierający wywrotowe środowiska LGBT kpiące z prawdziwych Chrześcijan w tym Katolików kpią z naszej wiary.
    To czego dopuszczają się popierający wczorajszą Bluźnierczą Paradę Równości na której parodiuje się Mszę Świętą i obrzędy religii Katolickiej nie znajduje żadnego wytlumaczenia. Ile w ludziach popierających LGBT którzy wyzywają ludzi wierzących od słów ,, Stare Kurwy muszą wymrzeć"
    Te parady i ludzie je popierający zasługują na potępienie. Nie wiem dlaczego jesteśmy zmuszani do spotykania tych ludzi na Mszach Świętych także w naszym mieście.
    Jak można być Katolikiem na pokaz w Niedzielę po to aby w dniu powszednim stać u boku Feministek z ich Czarnymi Marszami czy LGBT z ich paradami które nie wiedzieć dlaczego mają uderzać w 80% społeczeństwa.
    Każdy kto popiera, czy biorący udział w takiej profanacji Ciała i Kościoła bez względu na poglądy polityczne nie powinien bez przeproszenia nas Katolików i zaprzestania udziału w profanacji godności człowieka i jego wiary przekraczać progu Kościoła Katolickiego.
    Dotyczy to wszystkich osób nie publicznych którzy na co dzień popierają szaleńczo rozszeżające się wybryki natury jak i urzędnikow czy polityków którzy twierdzą że swoją wiarę zostawiaja przed drzwiami urzędów w których pracują.
    Zabawa i radość parafian będąca dziękczynieniem Bogu jest naszym Katolików prawem, profanacja Mszy Świętej i Sakramentów Świętych jest bezprawiem uderzającym w największe wartości Polaków naszego Kraju, zaznaczam Naszego Kraju.
    Co na to nasi Kapłani, czy wreszcie na Mszy Świętej wierni usłyszą ich donośny głos w sprawie zasad wiary. Przecież nikt nikogo nie zmusza do udziału we Mszy Świętej a podstawowe zasady upoważniające nas do bycia Katolikami powinny być bezwzględnie egzekwowane.

  • gość 2019-06-09 11:20:23

    Problem nie jest jeśli ktoś wierzy w jakiegoś bożka i stosuje w swym prywatnym życiu zasady obowiązujące w tej sekcie. Prawo państwowe jest ponad wszelkimi innymi prawami i wszyscy muszą się do tego dostosować. W żadnym polskim prawie państwowym nie jest zapisane że Polska jest krajem wyznaniowym co uzurpują sobie bezprawnie katolicy, więc dlaczego katolicy narzucają swoje zasady całemu społeczeństwu żądając by to zapisano w prawie państwowym? Kościół przez setki lat różnymi sposobami (cwaniactwem, siłą [wyprawami krzyżowymi, paleniem na stosach], podstępem itp) budował swe wpływy by mnożyć swój majątek (to główny jego cel). Suweren zaczyna mądrzeć i to dostrzegać i mówić dość! Dlaczego katolicy mają mieć wyłączne prawo by jeździć po inaczej myślących jak po burej suce, ale odwrotnie to już obraza ich uczuć religijnych? Zasady katolickie możesz sobie stosować w swym prywatnym życiu jak chcesz i ile chcesz, ale wara by do tego siłą zmuszać innych.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-09 11:41:10

    Ta wypowiedź z marszu stare kur** wymra z pisu bedzie normalność to czyli co pedofilia sodoma gomora legalna? Przecież to nie jest normalne.. zrobmy pochod ludzi hetoro to zaraz lgbt i lewaki beda protestować

    Tolerancja dziala tak ze mamy dziwakow tolerować a oni moga po nas jechac. Ich tolerancja nie obowiązuje

  • gość 2019-06-09 11:56:57

    Pedofile w sutannach i ich obrońcy to nie dziwaki? To nie sodomia i gomoria w szeregach Kościoła? Jeden ma prawo być LGBT, drugi hetero, jeden stosować się do prawa katolickiego, drugi nie, tak działa zasada wolności sumienia i wyznania (ale nie w polskim ciemnogrodzie).

  • Gość - niezalogowany 2019-06-09 12:02:14

    Wczoraj Rafał Trzaskowski stanął na cze Marszu Równości organizowanego przez LGBT. W kontrze do oburzenia ludzi wierzących czyli większości Polaków na profanację Mszy Świętej przez środowisko LGBT, nie weźmie udziału w Marszu dla Życia i Rodziny. Rafał Trzaskowski stwierdził że ,, Rodzinie napewno nie potrzeba ochrony prawicowych hipokrytów." Rozumiem przez to że ma niewymuszoną wolę i potrzebę stawania w ochronie tych którzy z nią walczą. Tylko pogratulować wspierania hipokryzji i ciemnoty tęczowej propagandy nienawiści do Katolików i ich rodzin.
    Panie Trzaskowski kończ Pan - odejdź, wstydu Polsce oszczędź.
    My Katolicy mówimy stanowcze Nie Gender, LGBT, Adopcji dzieci przez osoby LGBT oraz Aborcji.
    Marsz dla Życia i Rodziny w obecnej sytuacji ma ogromne znaczenie.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-09 12:12:36

    Któryś z was komentujących napisał że każdy ma prawo do wiary w swojego bożka i że Polska nie jest krajem wyznaniowym. Tak nie jest i wierz w co chcesz, chodź jak chcesz nawet na golasa, jedz co chcesz, ale nie drwij z mojej wiary katolickiej bo ja tego nie robię w stosunku do ciebie.
    Wolność nie polega na tym aby mniejszości wywracały historię i tradycje naszego kraju. Nikt z nas nigdy nie zgodzi się na szarganie świętości naszego państwa. Wiedz że to większość katolicka wywalczyła ci wolność w naszym kraju, jeśli tego do tej pory nie zauważyłeś to znaczy że byłeś jej przeciwny.

  • gość 2019-06-09 12:19:06

    Trzaskowski ma rację, nikt nie chce odebrania praw polskiej rodzinie co zagwarantowane jest przepisami. Idiotyczne jest rozumowanie że nie popieranie czy nie uczestniczenie w czymś jest równoznaczne ze zwalczaniem. Rozumiem, że to tok myślenia katolickiego, kto nie z nami ten nasz wróg. To katolicy zrobili sobie wroga z LGBT i gender, a nie odwrotnie. Największa ciemnota to wyznawcy wiary katolickiej stosująca nadal średniowieczne zasady, czyli niereformowalny ciemnogród. Wy katolicy możecie sobie mówić ,,nie'' dla gender, LGBT, aborcji itp., to wasze święte prawo i macie obowiązek tych zasad trzymać w swoim życiu codziennym (eliminować ze swoich szeregów pedofilów i gejów, a w szeregach waszych duchownych ich najwięcej), ale od narzucania tego innym na siłę wara.

  • gość 2019-06-09 12:34:04

    Gzie zapisane że Polska to kraj wyznaniowy? Chyba że jedynie w dokumentach Kościoła, ale prawo państwowej jest nad prawem kościelnym. Katolicy (w tym biskupi z ambon) nie drwią i nie rzucają gromów na inaczej myślących? Dlaczego więc nie ma być vice versa? Dlaczego aktualnie rządzący mają prawo wywracać polską historię a społeczeństwo nie ma prawa dociekać prawdy o Kościele? Tradycja tradycjami, ale jak mawiają ,,pchły po stole mogą tańczyć, ale porządek musi być'' bo tradycja też ma swe czarne strony. Świętością dla każdego polskiego obywatela jest państwo polskie, ale Kościół jest tylko i wyłącznie świętością dla jego wyznawców, reszta ma prawo to olewać. Kościół jedynie podczepił sie do walki o wolność by jak wiadomo uzyskać z tego najwięcej korzyści (Konkordat, ogromne wpływy, przywileje, majątki itp), nie był nigdy kojarzony z uzyskaniem wolności co sobie uzurpujecie. Duchowni kolaborowali z UB i SB za czasów PRL najwięcej, więc dlatego akta współpracy nie przekazano do IPN ale w ręce Kościoła? Bo tak walczyli z Komuną jak bolszewicki prokurator Piotrowicz?

  • Gość - niezalogowany 2019-06-09 14:20:18

    Nikt nie chce zabrać nic polskiej rodzinie a kto chce wam gejom i lesbijkom zabrać skoro nie tworzycie rodziny bo to się tak nie da. Nie udawajcie że jesteście tak ciemni a co wam obiecuje i czego chce Trzaskowski i Rabjej to wasza sprawa. Chce wam oddać swoje dzieci jego sprawa, od naszych niech się odwali.

  • gość 2019-06-09 15:05:22

    Kontrowersyjny jest temat adopcji adopcji dzieci związku homoseksualnego, ale gdzie masz w prawie zapisane że gej lub lesbijka nie ma prawa być ojcem czy matką dziecka poczętego przez siebie w sposób naturalny? Może wy katolicy chcecie mieć prawo decydowania o tym? Będziecie odbierali dzieci naturalnym rodzicom gdy się okaże że są gejami lub lesbijkami? Jeśli Państwo (wszyscy obywatele, katolicy, ateiści itp) współfinansuje wychowanie dzieci (edukacja, służba zdrowia, 500+ itp) to ma też prawo ingerencji w ich wychowanie (zarówno rodziców hetero jak i homo, katolickich i jak i pozostałych). Jeśli społeczeństwo ma się odwalić od twoich dzieci, to edukuj i lecz je na swój własny koszt, zrezygnuj z 500+, za krzewienie katolicyzmu w szkołach (zwanym nauką religii) płać ze swojej kieszeni.

  • gość 2019-06-09 15:16:40

    Dlaczego naczelny obrońca chrześcijaństwa w Polsce jako wzorowy katolik niejaki Kaczyński nie daje wzoru jako rodzinę mając jedynie kota?

  • Gość - niezalogowany 2019-06-09 17:31:19

    Nigdzie nie jest napisane że Polska to kraj wyznaniowy i to nie znaczy że ma być gejowski.
    CZY nie widzicie że my Katolicy z was nie kupimy i my od was nic nie chcemy. Nie robimy z waszych przekonań parodia. Niech ktokolwiek poda przykład gdzie Katolicy wyszli przeciwko wam i waszemu życiu.
    To wy macie żądania nie my to wy chcecie otrzymać to co od was nie pochodzi.
    To wy jesteście roszczeniowi wobec nas. Czy naprawdę nie widzicie że my Katolicy nie żądamy od was niczego. Nie chcemy waszego życia i nie wiem czego wyciągacie ręce po nasze. Jak tak się ono wam podoba to żyjcie tak jak my gdzie mąż to mężczyzna, żona to kobieta i to oni w myśl prawa stanowią małżeństwo a dzieci pochodzą z ich związku a nie od was. Chcecie osiągnąć coś co niemożliwe bo nie przyjmujecie Polskiego prawa ani Konstytucji. Chcecie ja zmienić wygrajcie wybory i nie mścijcie się na nas bo my zawsze będziemy sobą a wy jak to podkreślacie na każdym kroku INNI.

  • gość 2019-06-09 22:35:15

    Kto chce zrobić z Polski kraj gejowski? Chyba kler bo w nim największy odsetek gejów i pederastów. Wy katolicy żyjecie na garnuszku całego społeczeństwa w postaci: setek mln zł dotacji z kasy Skarbu Państwa (całego społeczeństwa), rocznie 1,6 mld zł na krzewienie chrześcijaństwa w szkołach zwanych nauką religii, mnustwa ulg podatkowych i przywilejów co przekłada się na mld zł, kupowania majątku państwowego z 90% bonifikatą, ogromnych zwrotów gruntów i obiektów znacjonalizowanych przez Gomułkę za co równolegle Kościół otrzymuje rocznie dziesiątki mln zł z Funduszu Kościelnego itp itd. Majątek Kościoła nie wziął się z z ciężkiej pracy kleru, który z tego powodu zrywał sobie ręce i kręgosłupy, ale z wyzysku społeczeństwa przez setki lat i to trwa do dziś. Katolicy nie krytykują publicznie zachowania i poglądów inaczej myślących? Nie robią to biskupi z ambon? Rżniesz głupa czy o drogę pytasz? Katolicy niczego nie biorą od społeczeństwa (Skarbu Państwa), lecz odwrotnie? Bluźnisz na każdym kroku. Nikt nie wyciąga rąk po wasze, lecz wy grabicie co nasze. To m.in. jak ma wyglądać małżeństwo tak jak wszystko jest rzeczą umowną i wy katolicy nie macie prawa narzucać swych poglądów całemu społeczeństwu ponieważ w najważniejszym polskim prawie czyli Konstytucji RP jest zapisane o rozdziale Państwa od Kościoła, czyli wam wara od Państwa i reszty społeczeństwa. To nie czasem katolicy i Kościół nagminnie łamiecie Konstytucję RP narzucając innym swoje zasady w sposób zwierząt dzikich, łamiecie obowiązujące prawa żądając potem zalegalizowania tego? Do tego nic nie mają Wybory, społeczeństwo zaczyna uświadamiać sobie wady i zakłamanie Kościoła, m.in. poprzez krycie kościelnych pedofilów, przestępstwa na tle gospodarczym i przez to kościoły zaczynają pustoszeć, za chwilę zostaną zamienione w puby piwne jak w Irlandii. Suweren wstaje z kolan zmuszany do klęczenia przez setki lat i to trend nie do zatrzymania, na własne życzenie Kościoła i jego ślepych klakierów.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-10 00:40:23

    Ojej, znalazł się piewca. Otóż nie klękaj nie słuchaj klakierów, nie poważaj Kleru.
    Ty po prostu bądź Gejem.
    Napisz krótki co ci przeszkadza nim być a nie wylewasz żale które z twoją orientacja nie mają nic wspólnego.
    No cóż widać jaka orientacja taka orientacja.
    Trudne dlatego dla ciebie niezrozumiałe ale pomimo to życzę ci powodzenia w innej miłości i dążeniu do normalności.

  • gość 2019-06-10 09:15:57

    Czytając niektóre komentarze zastanawiam się , kto bardziej zagraża Polsce! ? Czy ci , którzy mieliby w Polsce znależć schronienie przed tragedią wojenną np. kilkaset rodzin z Syrii , czy my sami - Polacy ! Wystarczy coś takiego jak Parafiada , ażeby wszelkiej maści ci , którzy publicznie nie potrafią otworzyć gęby , to anonimowo pokazują prawdziwe swoje oblicze ! Parafiada , to coroczna uroczystość dla tych którzy mają chęć w tym uczestniczyć . Nikt nikogo nie zmusza tam łazić i wyszukiwać istniejące tam niedoróbki ! A zorganizuj jeden z drugim bałwanie cokolwiek , co miałoby charakter dobroczynny, pozytywny !! Oczywiście ta impreza ma wiele wad, niedoróbek ! Ale organizują ją prości ludzie , a nie wynajęci krzykacze , którzy ogłupiają młodzież , ale i wielu już częściowo ogłupionych notorycznych krytyków ! Można mieć wiele pretensji do Kościoła , do Księży , którzy tym sprzed wielu lat nie dorastają do pięt , bo stali się bardziej urzędnikami , można nie wierzyć w Boga , ale zawsze trzeba mieć zdrowy rozum i odrobinę choćby własnej kultury ! Nie podoba ci się , nie łaż , nie szpiegój, nie bluzgaj !PIS robi społeczeństwu , szczególnie tym jego warstwom , którzy są najbardziej podatni na ogłupienie fałszywymi srebrnikami sieczkę z mózgów ! Z drugiej strony trzeba powiedzieć przykrą prawdę ! OBECNI kSIĘŻA nie mają naturalnych umiejętności przyciągania wiernych do Kościoła , szablonowe kazania / w przeszłości kazanie było dla wiernych przeżyciem / ! Pamiętam czasy , kiedy na większości mszy kościoły były pełne , a śpiew w kościele było słychać daleko od świątyni ! Teraz śpiew , to zawodzenie niewielkiej części wiernych ! Pierwsza Komunia święta , to idealna okazja do suto zakrapianej imprezy , tak jak inne rodzinne uroczystości ! Po kiego diabła chrzcicie dzieci, bierzecie śluby kościelne, chrzcicie dzieci , chowacie zmarłego z księdzem skoro macie poglądy pokazane w wielu komentarzach ! I tak zwykła impreza kościelna pobudziła jastrowskich ,,intelektualistów ,, do kłótni na tle politycznym, obyczajowym !! Puknijcie się w swoje zakute ogłupione pały !!

Dodajesz jako: |