:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Pasowanie na ucznia rzemieślniczego

Edukacja, Pasowanie ucznia rzemieślniczego - zdjęcie, fotografia
10/10/2018 12:46

Uroczystość odbyła się w środowe południe w sali Cechu Rzemiosł Różnych w Złotowie

W ślubowaniu uczestniczyła około setka uczniów. Pasowania dokonał starszy Cechu Karol Pufal. Obok uczniów na sali byli obecni również inni członkowie Cechu, burmistrz Złotowa, dyrekcja Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie oraz nauczyciele.

Piotr Steffen

Reklama

Pasowanie na ucznia rzemieślniczego komentarze opinie

  • Absolwent - niezalogowany 2018-10-10 15:25:19

    Ja podczas praktyk wykonywałam brudną robotę za pare groszy zamiast nauki zawodu. Wracałem wieczorami z praktyki brudny podczas gdy syn mojego szefa woził się drogim samochodem za zarobione przez mnie pieniadzeb zaliczając najlepsze dziewczyny jakie pamiętam ze szkoły. Ja po skończeniu szkoły dostałem skierowanie z urzędu pracy. Oczywiście nikt mnie nie chciał przyjąć do pracy w ,, wyuczonym zawodzie". Nic dziwnego. Zawodówka to były stracone lata bo czego miałem się nauczyć skoro mnie wykorzystywano do brudnej roboty.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-10 17:09:01

    Ja również mam papier czeladnika którym w praktyce mogę sobie podetrzeć d**e z tego samego powodu.

  • Gośćczeladnik - niezalogowany 2018-10-10 22:49:14

    Bo żeby czegoś się nauczyć Trzeba chcieć a nie tylko chodzić aby lista się zgadzała,sumiennie pracować a efekty przyjdą po czasie. W dwa lub trzy lata i tak za dużo się nie nauczą.Przestańcie narzekać na rzemieślników bo kto wam będzie wykonywać usługi.....

  • Anna - niezalogowany 2018-10-11 12:34:08

    Niektórzy tu wciąż myślą, że jako niezalogowani, są anonimowi, dublują komentarze o tej samej treści pod każdym artykułem o podobnym temacie, a na żywo niestety mają problem z wysławianiem się. Każdy sam wybiera drogę kształcenia. Zgadzam się z poprzednikiem. Zawiść i zazdrość to pokłosie niedouczenia lub zwykłego lenistwa. Jeśli już Wam towarzyszą, przekuwajcie je w motywację do pracy!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-11 13:09:24

    Żeby się czegoś nauczyć trzeba chodzić na praktyki w których UCZĄ A NIE WYKORZYSTUJĄ do brudnej roboty. Kosić trawnik powinien ogrodnik trzepać dywany powinna pomoc domowa itp. a nie uczeń. Od chama swojego szefa słyszy ze nie zarobił nawet na wypłatę tylko za co ten janusz kupił sobie nowego Passata? Zamiast kupić ciuchy robocze każe szyć stare i naszywać łaty. Ktos doswiadczyl takich rzeczy? Bo ja tak. Ludzie nie ośmieszajcie się więcej. Liczba absolwentów pracujących w zawodzie mówi sama za siebie a wy możecie bronić prywaciarzy i mówić że trzeba chcieć się uczyć . To wygląda na to ze większość nie chciała.

  • Do Anna - niezalogowany 2018-10-11 13:27:00

    Nie nazywaj leniami ludzi którzy wytrzymali trzy lata w najcięższych obozach pracy Złotowie. Sama idź do takiej ,,firmy" to po tygodniu zrezygnujesz i zmienisz zdanie o zawodowkach i prywaciarzach. Za biurka łatwo kogoś obrażać i krytykować. Zapisz się na praktyki do obozu pracy i wtedy wypowiedz się na forum o swoich doświadczeniach. Zapewniam cię ze będą zupełnie inne od obecnych.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-11 13:56:35

    Ha ha ha ha ha ha ha ... Niektórym wydaje się że świat praktyk wygląda tak jak na filmach w których pokazują ludzi w kaskach, kamizelkach itp. Niestety to jest obraz ludzi żyjących w innej rzeczywistości którzy znają ten świat jedynie z seriali w których pokazują robotników na budowie w czystych ubraniach roboczych... Taki świat widzi Anna.

  • Anna - niezalogowany 2018-10-11 14:56:41

    Nikt nikogo nie zmusza do pracy w "obozie" (przy czym nie każda firma nim jest, więc należy ważyć słowa). Zasugerowałam tylko, że można wziąć pod uwagę inne rozwiązanie. Nie nazywam leniami ludzi, którzy pracowali "w najcięższych obozach pracy w Złotowie", z resztą rozmawiamy o uczniach, ale jeśli uważa Pan/Pani, że takie istnieją, to proszę zwrócić się z tym do odpowiednich organów. Inna sprawa, że większość prywaciarzy w Złotowie również zaczynała od naszej "zawodówki" i ciężkiej harówki na praktykach. "Zamiast kupić ciuchy robocze każe szyć stare i naszywać łaty." - ten argument uważam za słuszny, jeśli jest prawdziwy, to wstyd, że właściciela stać na nowe auto, a nie stać na odzież roboczą.

  • Gosc - niezalogowany 2018-10-11 18:46:31

    Niedawno widziałem mema na którym pod napisem OCZEKIWANIA widniało zdjęcie robotników w kaskach ochronnych kamizelkach i ubraniach roboczych na placu budowy. Obok było drugie zdjęcie a pod napisem RZECZYWISTOŚC jakieś murzynskie dzieci w obdartych krótkich spodenkach i koszulce na bosaka robiły cegły z gliny i słomy w drewnianych formach.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-11 22:11:43

    Mieszkańcy miasteczka oddalonego od obozu w Dachau o kilka kilometrów nie mieli pojęcia co się tam dzieje. Wiec o czym mówicie co niektórzy?

  • Gość - niezalogowany 2018-10-11 22:37:51

    Reinchard Heydrich lub Josef Mengele, co to za różnica skoro wszyscy prominenci się znają. A kto zna zjawisko pedofili w Kościele?

  • Do Anny i jej podobnych - niezalogowany 2018-10-12 10:06:07

    Mozliwe ze jesteś nauczycielka z zawodowki lub sekretarką z cechu itp. Zastanów się nad tym co niektórzy tu piszą bo z twojej wypowiedzi wygląda na to ze nie masz pojęcia jak to wszystko wygląda w praktyce. Chcesz żeby następne dzieciaki były nawozem dla prywaciarzy I ich rodzin a skoro tak to jesteś taka sama jak oni.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-12 14:31:14

    Pasowanie na ucznia: ,, Przynieś " ,, Wynieś " ,, Pozamiataj "

Dodajesz jako: |