:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 12°C
Książki i publikacje, Paweł Cackowski mówi walce wiatrakami - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 14/08/2019 10:28

Od 1 sierpnia Paweł Cackowski jest dyrektorem Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Okonku. Nam mówi czy będzie okoneckim Don Kichotem, dlaczego obraziłby się, gdyby ktoś nazwał go "człowiekiem burmistrza" i jak ściągnie od ludzi zaległości za mieszkania i media

Czuje Pan ciążące na nim brzemię odpowiedzialności?

Gdybym go nie czuł, to nie podjąłbym świadomie decyzji o ubieganiu się o stanowiska dyrektora. Wiem jakie są potrzeby gminy, jakie mamy zaległości i z czym trzeba się zmierzyć. Będzie to bardzo ciężka praca.

Jest Pan rodowitym okonecczaninem, zna Pan miasto od podszewki, co w nim najbardziej Pana denerwuje?

Brak wody i kanalizacji, nawet w centrum Okonka.

To m.in. zadanie Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Okonku, którym zarządza Pan od 1 sierpnia. Obejmując stanowisko dyrektora zdawał Pan sobie sprawę, że jest aż tak źle?

Nie do końca, bo nie miałem wglądu w dokumenty. Nie wiedziałem na przykład, że wielu mieszkańców gminy nie płaci za mieszkania czy media. Czekam na informacje jakie to kwoty.

W jaki sposób zamierza Pan rozwiązać te problemy?

Na razie tego nie zdradzę. Trudne będzie to, ponieważ znam mieszkańców, ale musimy podjąć jakieś kroki. Ustalimy to z burmistrzem i radą gminy, bo jeżeli ZGKiM ma remontować mieszkania komunalne, to musi mieć na ten cel fundusze. Musimy ściągnąć te zaległości. Poza tym nie może być tak, że jedni ciężko, uczciwie płacący utrzymują tych, którzy nie płacą latami. Mieszkańcy też to widzą, a dotychczasowa windykacja była mało skuteczna.

Będzie Pan "złym wujkiem", który nasyła na mieszkańców komornika?

...

To fragment rozmowy z dyrektorem Cackowskim, całość znajdą Państwo w dzisiejszym wydaniu Aktualności Lokalnych. 

Zachęcam do lektury.

Łukasz Opłatek

Reklama

Paweł Cackowski mówi o walce z wiatrakami komentarze opinie

  • Śmig - niezalogowany 2019-08-14 11:17:12

    Ciekawe co tam u Mariolki. Jeśli ktoś wie to niech napisze.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-14 13:30:02

    Dojechać wszystkich co nieplaca!

  • gość 2019-08-14 15:01:30

    wp.pl/totalna-dekomunizacja-sluzb-pis-ma-gotowy-plan-6381523347765377a

  • do powyżej - niezalogowany 2019-08-14 15:12:26

    Osobistą sekretarkę za PRL gen Jaruzelskiego a obecnie szeregowego posła Kaczyńskiego p. Basię a także bolszewickiego prokuratora Piotrowicza też to obejmie?

  • gość 2019-08-14 15:25:26

    Po przeczytaniu tego tekstu wiem jedno, dużo jeszcze pan dyrektor musi się nauczyć , żeby wiedzieć o co chodzi w tej branży. Jest pan zielony i tyle. Ale mimo wszystko życzę powodzenia i wytrwałości.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-15 06:56:34

    To nie Don Kichot tylko Robin Hood. Życzę powodzenia w gminie Okonek

  • gość 2019-08-15 11:20:03

    wp.pl/totalna-dekomunizacja-sluzb-pis-ma-gotowy-plan-6381523347765377a

  • Gość - niezalogowany 2019-08-15 12:53:23

    Mam nadzieję że zwolni Pan Panią od spraw kadr... Bo nie ma ta Pani żadnych kompetencji...

  • gość 2019-08-15 22:01:32

    Pawle, moje gratulacje! Uważam, że poradzisz sobie na tym stanowisku, nie przejmuj się hejtem. Pozdrawiam!

  • Gość - niezalogowany 2019-08-15 22:26:18

    Zielony czy nie jeśli choć trochę będzie lepiej to mu się liczy na plus

  • Gość - niezalogowany 2019-08-16 11:00:44

    A niby kto to jest jak nie "człowiek burmistrza"?

  • gość 2019-08-16 13:22:30

    Mam nadzieję że zwolni Pan Panią od spraw kadr... Bo nie ma ta Pani żadnych kompetencji...
    A co Ty człowieku chcesz od tej Pani chyba masz jakieś prywatne żale Kosza Ci dała czy co bo wciąż wypisujesz te bzdurne komentarze pod każdym artykułem o ZGKiM jesteś trochę żałosny .

  • Ateistka - niezalogowany 2019-08-16 15:24:59

    Po owocach go poznamy....

  • Gość - niezalogowany 2019-08-17 17:43:54

    Ten Pan czy Pani ma rację. Co pisze ze kopetecji nie ma.. Wszystko jest załatwianie po znajomości a nie ma wykfalifkowanej kadry w Okonku.. Mieszkam w Jastrowiu i tam coś się dzieje. Pozdrawiam

  • gość 2019-08-18 14:44:40

    Skoro mieszkasz w Jastrowiu to co możesz wiedzieć o Okonku.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-18 15:46:16

    Bo mieszkałem kiedyś i znam te Okoneckie układy...

  • gość 2019-08-19 07:00:23

    ZGKiM to przeżytek. Wystarczy zobaczyć ile czasu układają 23 m polbruku tuż za Urzędem Gminy. Pogonić to towarzystwo, ludziom mieszkania sprzedać i nie będzie trzeba dokładać. Podobnie jak wytwór wyobraźni byłego burmistrza i jednej pani dyrektor która krótko była prezesem - czyli spółdzielni Gryf. jej działalność to rozbój w biały dzień...

  • gość 2019-08-19 07:02:15

    byłam niedawno w komunalce.... Boże ile tam ludzi pracuje. I ci co mają komunalne mieszkania mają ich utrzymywać? panie dyrektorze Cackowski - litości....

  • Gość - niezalogowany 2019-08-19 18:29:57

    No i po co tam tyle ludzi... Zlikwidować to powinni!!

  • Gość - niezalogowany 2019-08-19 21:00:37

    Z tego co sie orientuje to kolo gminy bruk kladzie zarząd dróg a nie zgkim.

  • gość 2019-08-20 06:50:57

    takiego zatrudniania po znajomości i nepotyzmu to chyba było tylko w czasach kiedy powiatem trzęśli RD i AJ. No ale wszystko wraca. Kolega kolegi, koleżanka Zosi, siostra Stacha. Wszystko sie kręci a po nas choćby potop. Kompetencji u tych ludzi żadnych, tylko intrygi i znajomości.

  • gość 2019-08-20 07:08:39

    jakie znajomości, jakie intrygi? może jakieś przykłady? pracownicy są wystarczająco kompetentni

  • Gość - niezalogowany 2019-08-20 14:33:55

    Mam Pytanie czy wszyscy pracownicy pracujący w biurze maja wyższe wykształcenie? ZGKiM...

  • gość 2019-08-20 22:19:28

    Zdecydowanie milej się przychodziło jako interesant za poprzedniej kadry. Miłe i kompetentne młode osoby z kadr oraz poprzednia księgowa. Wytłumaczyły, pomogły napisać, podpowiedziały. Było czuć, że one dla nas, a nie jak dzisiaj - strach wchodzić.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-25 17:04:46

    Wysłałam pewną opinię ,narazie nie pojawiła się na portalu