:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Petycja przeciwko budowie fermy trzody chlewnej w Nowym Dworze

Inwestycje w powiecie, Petycja przeciwko budowie fermy trzody chlewnej Nowym Dworze - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 17/04/2019 14:50

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych EFFATA złożyło wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu administracyjnym w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację przedsięwzięcia pn. „budowa budynku inwentarskiego – tuczarni do chowu trzody chlewnej oraz wystosowalo petycję do Wójta Gminy Złotów

SIS EFFATA jest organizacją non profit, działającą od 1996 roku. Na dzień 31 grudnia 2006 r. liczyło 25 członków. Stowarzyszenie zgodnie z celami statutowymi: propaguje zdrowy i aktywny model życia, zajmuje się profilaktyką patologii społecznej, wspiera mechanizmy demokratyczne w środowisku lokalnym, zwłaszcza wśród młodzieży poprzez rozwój postaw obywatelskich i działania na rzecz zwiększenia udziału społeczeństwa w życiu publicznym, działa na rzecz ochrony środowiska naturalnego, inspiruje społeczeństwo do podejmowania działalności gospodarczej. 

Stowarzyszenie Effata wystosowało petycję do Wójta Gminy Złotów:

My, Mieszkańcy Nowego Dworu i innych okolicznych miejscowości - podpisani poniżej, stanowczo sprzeciwiamy się planowanej budowie przemysłowej, kontraktowej fermy trzody chlewnej w miejscowości Nowy Dwór w Gminie Złotów.

Według informacji uzyskanych od inwestora będzie to chów bezściółkowy, generujący powstawanie ogromnych ilości gnojowicy. Mieszkańcom Nowego Dworu znana jest już uciążliwość z tytułu funkcjonowania takiej chlewni, a powstanie kolejnej chlewni tylko spotęguje problem.

Tu można przeczytać więcej na temat apelu i go podpisać:

https://naszademokracja.pl/petitions/podpisz-petycje-przeciwko-budowie-przemyslowej-fermy-trzody-chlewnej-w-nowym-dworze-w-gminie-zlotow?source=facebook-share-button&time=1555337239&fbclid=IwAR2LFH_aMRVF7rz4E78IWqM6_DdOK4c9fdDKYgc2fuZedzLTqOVUSFQ3LwE

 

Reklama

Petycja przeciwko budowie fermy trzody chlewnej w Nowym Dworze komentarze opinie

  • gość 2019-04-17 15:10:05

    Czy to aby nie inwestycja byłej pani posłanki?

  • gość 2019-04-17 15:12:44

    To Begger inwestuje. A PZL kopiuje ze zlotowskie.pl

  • gość 2019-04-17 15:56:13

    A niby gdzie mają powstawać hodowle świniaków jak nie na wsi ? Nowy Dwór nie jest miejscowością wypoczynkową tylko zwykłą wsią,gdzie są gospodarstwa rolno-hodowlane.
    15 osób,pseudo ekologów,nie maja co robić tylko bruździć byle gdzie popadnie-do pracy sie weźcie bo pewnie za 500+ żyjecie a powołaliście pseudo ekologiczną grupę aby za darmo dostawac dotacje z naszych podatników pieniądze.Do Sądu podałabym tych przeciwników o duże odszkodowanie.

  • gość 2019-04-17 16:30:20

    To tylko 1,5 kilometra od Wielkopolskich Zdrojów. Będą ekologiczne inhalacje ze smrodu od wieprzy!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-17 16:47:49

    Ty mieszczuchu co piszesz bzdury o podaniu do sądu... Poslady ci ściska że ludzie starają się by mogli godnie żyć wyjść na spacer a nie jak teraz ze kurwi zdechlym warchlakiem na obrębie całej wsi i dalej ty zakuty pisowcu? Wybudować tobie 100 m od domu chlew dla 500 świń i ciekawe co byś powiedział po pierwszych dniach

  • Stop - niezalogowany 2019-04-17 18:19:47

    Kategorycznie mówimy NIE!

  • gość 2019-04-17 19:11:53

    Przeciwnicy planują trzymać po 2 - 3 kabany za które dostaną od Kaczyńskiego po 100+, zaleją nimi rynek zastępując fermę. Do tego po dwa koty za 20+, kilka kur po 5+ i kilkanaście myszy po 1+.

  • gość 2019-04-17 19:14:29

    Łomatko! Teraz wioskowym zaczyna śmierdzieć, wytrzepali słomę z butów i rozmawiać z nimi to jedynie w stylu ,,bułka przez bibułkę''.

  • gość 2019-04-17 19:21:27

    Łomatko! ty nie wiesz o czym piszesz. Ogarnij się, spisz testament i odbądź spowiedź wielkanocną. Bo nie wiesz że grzeszysz.

  • gość 2019-04-17 20:15:52

    Nie będzie choć 50+ za spowiedź wielkanocną? PS - w testamencie na pewno nie przepiszę swego majątku dla Kościoła.

  • gość 2019-04-17 21:31:25

    Mówcie sobie nie ale karkówkę na grilla to się wpierdala nie?

  • gość 2019-04-17 21:40:28

    A pewnie że poda do sądu tych ''miastowych'',już mówiła na zebraniu o tym. Ha,ha ,ha jestem za ,bo sami za robotę się nie wezmą, tylko wyciągają łapy, żeby im dać z podatków.
    Darmozjady.

  • gość 2019-04-17 21:49:03

    +100 do tucznika to za ****** hotel dla świń, w wybiegiem, ze słomą itp itd a nie hodowli bezściółkowej. Słoma może być nawet z owsa.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-19 08:36:26

    Nowe miejsca pracy itd. Ja jestem na tak!

  • Gość serwisu - niezalogowany 2019-04-19 16:13:33

    Jak gospodarka ma nie upaść jak takie głupie ludzie są wśród nas. Czy Beger czy ktoś inny niech się rozwijają niech się dzieje. Ludzie dziś są takie wymogi z UE na chlewnie że nie zrobią wam syfu pod nosem. Polecam jechać gdzieś dalej zobaczyć jak to wygląda porozmawiać z ludźmi którzy mieszkają gdzieś gdzie są nowoczesne chlewnie. Powodzenia! Niech stawiają chlewnie trzeba inwestować rozwijać się a nie siedzieć na dupe w domu i podpisać papier "nie" bo sąsiad też mówi nie. Zaściankowość i zero jakiejkolwiek wiedzy. To nie to samo co za PGR że śmierdziało na kilka kilometrów tylko nowoczesne budowy naszpikowane elektroniką i wymogami z UE które spełnić muszą

  • Gość - niezalogowany 2019-04-19 17:07:05

    swinie juz tam sa mieszkam kilometr od tej chlewni i nic mi nie smierdzi!!!!! z tego co wiem to nawet gnojowica nie jest wylewana na polach begerow tylko ktos ja odbiera, opamietajcie sie ludzie bo wieprzowina jest wazna dla polskiej gospodarki

  • gość 2019-04-20 06:16:03

    No i po schabowych!

  • Goscg - niezalogowany 2019-04-20 14:09:52

    Byłby brak trzody chlewnej to tak ludzie muszą jeść Ale tego jest nadmiar tej żywności. To pytam po co ta budowa