Piece kaflowe wracają do łask!

Kiedyś stały prawie w każdym domu, ale z biegiem czasu zaczęliśmy korzystać z innych metod ogrzewania. Bardziej praktycznych, nie wymagających tyle miejsca i pracy, produkujących mniej zanieczyszczeń. Dziś piece kaflowe znów wkraczają na salony i to w wielkim stylu!

Rola pieca we współczesnych domach i mieszkaniach zupełnie się zmieniła. Już nie są głównym źródłem ciepła, ale – podobnie jak kominek – pełnią funkcję dekoracyjną. Często zresztą wykorzystuje się w nich wkłady kominkowe z przeszklonymi drzwiami, dzięki czemu piece z jednej strony zachowują swoje właściwości – zgromadzone ciepło oddają godzinami przez kafelki, ale też podobnie jak kominki zapewniają w pomieszczeniu niezwykłą atmosferę.

Wszystkie zalety pieców

W odróżnieniu od zwykłego pieca piec kaflowy dłużej oddaje ciepło, i to nawet o kilkanaście godzin. Nowoczesne modele są wyposażone w systemu ekologicznego spalania, a materiały akumulujące widocznie poprawiają parametry spalania. Nie bez znaczenia jest też aspekt dekoracyjny. Specjalna ceramika, którą wykończone są piece, jest nie tylko żaroodporna, ale często też bardzo piękna! Wzór kafelków i cały wygląd pieca można i warto dopasować do wystroju wnętrza.

Moda kołem się toczy

Projektanci coraz częściej wykorzystują piece kaflowe jako element wyposażenia wnętrz. Decydując się jednak na piec w domu trzeba wziąć pod uwagę, że jego konserwacja może być bardziej kłopotliwa, niż się wydaje. Coraz trudniej znaleźć doświadczonego zduna, który podejmie się wykonania i regularnej konserwacji pieca. Od końca XX wieku ten zawód powoli umierał. Zamiast budować piec od podstaw warto rozważyć zamówienie gotowego pieca, np. obudowanego kaflami wkładu lub kozy z kafelkami. Jeśli jednak mamy w okolicy doświadczonego zduna, warto skorzystać z jego usług. Zimowe dni z jego dziełem w salonie wiele zyskają! A kto choć raz ogrzewał plecy przy tradycyjnym piecu ten wie, że żaden kominek ani kaloryfer nie zapewni podobnych wrażeń!

Wymarzony kominek kaflowy znajdziesz tutaj.

Już dziś zyskaj pełnie możliwości jakie oferuje nasz portal.

Subskrypcja na portalu