:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Administracja, Plaża - zdjęcie, fotografia

Na tyle wstępnie wyceniono unowocześnienie kąpieliska przy Jeziorze Zaleskim od strony ulicy Jeziornej. Cebula i prawie stumetrowa anakonda mają być jej największymi atrakcjami

Czytasz tekst premium udostępniony specjalnie dla Ciebie.
Zostań stałym Czytelnikiem portalu


W ostatnich numerach „Aktualności Lokalnych” przedstawialiśmy wizję tego, jak w niedalekiej przyszłości ma wyglądać plaża. Podczas środowej konferencji prasowej w urzędzie miejskim burmistrz doprecyzował, ile ma kosztować inwestycja i jakie mają tutaj powstać atrakcje. Tymi największymi, które mają wyróżniać plażę od innych w regionie, mają być zjeżdżalnie. Inne niż w miejscowościach, w których kąpieliska mają dzisiaj znacznie większy potencjał do przyciągania turystów. Burmistrz przyznał podczas konferencji, że zanim zdecydowano się na to, jak mają wyglądać zjeżdżalnie w Złotowie…

byliśmy we wszystkich obiektach w okolicy typu Margonin, Człuchów. Przeanalizowaliśmy to pod takim kątem, żeby były to zjeżdżalnie, których w tamtych miejscach nie ma.

Chcemy się wyróżniać

Przy złotowskiej plaży mają powstać trzy rodzaje takich atrakcji. Jedna to tzw. cebula, w której siła odśrodkowa stopniowo słabnie, powodując na koniec wpadnięcie osoby do zbiornika. Inna zjeżdżalnia ma być bardziej zawiła, burmistrz określił ją 98–metrową anakondą. W tej części inwestycji ma także powstać strefa przeznaczona dla dzieci, gdzie w wodzie będą się znajdować różne mniejsze atrakcje. Zjeżdżalnie nie są jednak przewidziane na samym jeziorze, a jakieś sto metrów od lustra wody. To obszar położony po lewej stronie dojścia do plaży (po prawej jest pomieszczenie ratowników), obecnie pusty, porośnięty trawą. Obszar ma sporą powierzchnię, daje duże możliwości lokalizowania takiej inwestycji. W zbiorniku ma się znajdować woda z jeziora, która będzie tutaj trafiała poprzez zasilanie pompami.

Infrastruktura będzie pod ziemią

– precyzował podczas konferencji Adam Pulit. To do tego zbiornika osoby będą zjeżdżać do wody.

Na wysokości plaży mają powstać nowe pomosty, te odchodzące obecnie na lewo wzdłuż brzegu jeziora pozostaną, będą jednak zmodernizowane. Część nowych pomostów, które powstaną w głównej strefie kąpieliska, będzie pływająca. Mają być wybudowane i zainstalowane w taki sposób, żeby z jednej strony zwiększyć w porównaniu do obecnego stanu powierzchnię przeznaczoną do pływania, z drugiej umożliwić cumowanie jak największej ilości sprzętu wodnego.

W końcu to jedno z nielicznych jezior w okolicy, które ma prawo do tego, żeby odbywał się tutaj ruch motorowodny

– podkreślał burmistrz.

Sama plaża ma być poszerzona, ma na niej być więcej piasku. O innych przewidzianych tutaj atrakcjach już pisaliśmy, m.in. o slipie, hangarze na sprzęt wodny, infrastrukturze gastronomicznej połączonej z miejscami do grillowania oraz boisku wielofunkcyjnym. Całkiem sporym, umożliwiającym również rozgrywanie zawodów, stąd też w zaprezentowanym niedawno programie funkcjonalno–użytkowym przewidziano przy nim budowę widowni na ponad sto miejsc.

Wśród innych atrakcji mówi się m.in. o budowie letniego lodowiska.

Czy się przyjmie, nie wiem. Jest to pomysł projektanta. Obecna technologia pozwala na położenie mat ze sztucznego tworzywa, które są doskonałe, spełniają warunki do tego, żeby móc wziąć łyżwy z wypożyczalni i jeździć w stroju kąpielowym. Czy jest to nam potrzebne. czy nie, zobaczymy. Na pewno chcemy się wyróżniać na tle innych

– burmistrz odniósł się do tego pomysłu. „Lodowisko” miałoby mieć powierzchnię około 135 metrów kwadratowych. Teren ma posiadać liczną architekturę ogrodową, zadaszenia, przebieralnie, całość ma być oświetlona i monitorowana. Rozbudowany ma być plac zabaw.

Nawiążemy do wody, dlatego przy istniejącym placu zabaw i siłowni powstanie m.in. duża łódź rybacka

– zapowiedział.

Dojść do źródła

Wizja tego, jak ma wyglądać plaża, rzeczywiście może robić wrażenie, zwłaszcza w połączeniu z informacją o tym, ile ma kosztować inwestycja. Tym czego na pewno zabraknie i na co już zwracali uwagę mieszkańcy, odnosząc się do projektu, jest mała ilość miejsc do parkowania samochodów. Projekt przewiduje zaledwie… osiemnaście dodatkowych miejsc. Burmistrz mówił na konferencji wprost, że projektanci i miasto liczą na to, że korzystający z kąpieliska będą tutaj przychodzić pieszo, a przede wszystkim przyjeżdżać rowerami. Stąd drugą, równie istotną inwestycją będzie wcześniejsza budowa ścieżki wokół jeziora, która nie tylko połączy plażę przy Jeziornej z kąpieliskiem od strony ulicy Wioślarskiej, ale ułatwi jednocześnie komunikację z centrum miasta poprzez promenadę wokół Jeziora Miejskiego. Wyłączając tym samym konieczność dotarcia na plażę wzdłuż głównych ulic miasta, w tym drogi wojewódzkiej – ulicy Jastrowskiej. Projekt plaży przy Jeziornej zakłada zainstalowanie kilkudziesięciu miejsc na rowery. Czy rozwiąże to jednak problem małej ilości miejsc do parkowania samochodów?

Najważniejsze obecnie pytanie dotyczy oczywiście pieniędzy. 

Dzięki temu, że wiemy, co chcemy zrobić, możemy podzielić ten zakres na etapy. Możemy przyglądać się pojawiającym się szansom na uzyskanie dofinansowania

– burmistrz przyznał, że jeśli w najbliższych miesiącach nie uda się znaleźć takiego źródła, zakres inwestycji będzie krojony pod finansowe możliwości miasta.

Adam Pulit nie sądzi, aby było możliwe wybudowanie inwestycji w ciągu roku. Chciałby jednak ją rozpocząć w 2019 roku.

Pierwszy etap będę planował w budżecie przyszłego roku

– przyznał też, że w jego ocenie nie będzie konieczności wyłączania użytkowania plaży w trakcie realizacji inwestycji.

Główne prace budowlane można wykonać w okresie albo wczesnowiosennym albo późnojesiennym.

Reklama

Plaża za 5 mln zł komentarze opinie

 • Pzl - niezalogowany 2018-08-10 18:19:47

  Kodomici pewno by chcieli jego powrotu

 • wera - niezalogowany 2018-08-10 13:14:37

  Spadłeś to ty z krzesła pisząc taką bzdurę

 • Gość - niezalogowany 2018-08-10 12:23:59

  Z wypowiedzi poniżej wynika, że ludzie niczego nie chcą. Emerytury, trawniczek, święty spokój i nie ruszać niczym bo bojkot będzie. Śmieszne to i straszne, młodzież ucieka i nie myśli wracać. Miasto stoi w miejscu i żaden burmistrz tego nie zmieni. Miasto, które przyciągało, było wzorem teraz umiera, dosłownie. Nawet mieszkańcy Piły zazdrościli nam imprez kulturalnych, pomysłowości. Zmieniły się czasy ale mentalność na poziomie 3 latka, ja chcę i ja, ja.Ławeczki, placyki zabaw, ale ktoś musi pracować, nawet na te emerytury bo w kasie pusto. Smutne i straszne to myślenie o jeszcze żeby kandydat się na czymś wyłożył to już szczyt marzeń.

 • Wojtek - niezalogowany 2018-08-10 11:21:42

  My ludzie mieszkający wokół jeziora nie pozwolimy na większy ruch hałas ludzi jak i maszyn Spadną ceny naszych domow

 • hjfsdj - niezalogowany 2018-08-10 10:37:54

  Dobrze prawi. Sedno

 • Realista - niezalogowany 2018-08-10 08:31:39

  Panie włodarzu mam jedno pytanie. A mianowicie mówi Pan że chce rozpocząć w 2019 więc pytam skąd pan wie że jeszcze będzie Burmistrzem?. Gafe Pan strzelił i to dużą bo odrazu widać że to przedwyborczy popis pańskiej osoby wie Pan dobrze ze 5 mln nie ma możliwości wyciągnięcia z budżetu więc mówi pan tylko po to by mieszkańca omamic przed wyborami a później znów tradycyjnie powie Pan że to przez radnych bo nie zgodzili się albo że nie dostał Pan dofinansowania. I jeszcze jedno pytanie czy naprawdę ma Pan mieszkańców za idiotow.

 • Geniusz - niezalogowany 2018-08-10 01:21:58

  Woda powinna być pod skosem do zjazdów. To było by coś.

 • kos - niezalogowany 2018-08-09 23:49:15

  Jak wróci Wełniak, to pewnie tak

 • mydlana banka - niezalogowany 2018-08-09 23:45:50

  Czyli kolejna sztampa, ubrana w marketingowe kwiatki. |Dalej bez zmian

 • Wice - niezalogowany 2018-08-09 23:30:25

  Oczy mydli ...straszne...

 • Czajnik - niezalogowany 2018-08-09 23:14:34

  Generalny wykonawca robót to będzie ta firma od niecki ma basenie ?

 • sknerus - niezalogowany 2018-08-09 22:41:39

  Pobożne życzenia włodarzy miasta, że ludzie będą przyjeżdŻać rowerami! Trzeba być być naprawdę niepoważnym budować taki świetny obiekt bez miejsc do zaparkowania!!!!!

 • jestem na tak - niezalogowany 2018-08-09 22:22:35

  super

 • Fajduli - niezalogowany 2018-08-09 22:18:17

  Nic nie robić, by G8 przeszło jak najszerzej

 • Tata - niezalogowany 2018-08-09 21:40:47

  Dobry pomysł ale bez parkingu to będzie klapa miejscowi moze i rowerkiem dojada ale co z przyjezdnymi???????????

 • Renald - niezalogowany 2018-08-09 20:20:27

  Coraz więcej pomysłów burmistrza. Promenada, anakonda, cebula. Co jeszcze by ciemny lud kupił tą kiełbasę wyborczą. Może tor żużlowy albo skocznia narciarska.

 • Jarek - niezalogowany 2018-08-09 19:35:46

  Dobrze gada... polać mu !

 • xxxx - niezalogowany 2018-08-09 19:20:41

  dobra dobra, od 20 lat nikt sie ta plaza nie zainteresowal, bo ratownik czy pomosty to 1% tego zainteresowania...ida wybory wiec trzeba kupic durnego mieszkanca...a jezeli mialoby sie cos dziac odnosnie "remontu" to nie za rok nie za dwa a zapewne za 10-15 lat czyli nigdy...

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

WYKOP POD WĄŻ DRENARSKI -

ROLNIKU - ZALEWA CI POLE ? TA OFERTA JEST DLA CIEBIE ! OFERUJEMY WYKOP POD WĄŻ DRENARSKI PRZY UŻYCIU NIWELATORA LASEROWEGO DZIĘKI CZEMU WYKOP JEST..


Zobacz ogłoszenie

ZATRUDNIĘ FRYZJERA / FRYZJERKĘ

Zatrudnię fryzjera/fryzjerkę w salonie fryzjerskim w Sadkach k. Nakła nad Notecią. Praca 5-6 dni w tygodniu - do uzgodnienia. Zapewniam uczciwe..


Zobacz ogłoszenie

Oddam w dzierżawę ziemię

Oddam w dzierżawę 29 ha przepięknie położonych nad rzeką gruntów rolnych NATURA 2000, w tym 14 ha stanowią TUZY. Pozostała część to ziemie orne w..


Zobacz ogłoszenie

HALE STALOWE

AGRO-HALL oferuje kompleksowe wykonanie Hali stalowej wraz z projektem i wszelkimi formalnościami, o dowolnych wymiarach, dowolnej konstrukcji. Hala..


Zobacz ogłoszenie

Pracownik budowlany

Witam. Poszukuję pracowników do budowy hal stalowych. Mile widziane doświadczenie przy pracach na budowie. Zimową porą praca na hali. Miła..


Zobacz ogłoszenie
Reklama25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zlotowskie.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Angelika Leszczyńska, Mariusz Leszczyński “Leszczyńscy” S. C. z siedzibą w Złotów 77 – 400, Wojska Polskiego 2

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"