:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
Rolnictwo, Podatek rolny maksa - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 16/11/2019 18:40

– Duży skok? Tak, dlatego, że przez kilka lat podatek nie był podnoszony – mówi wprost burmistrz Andrzej Jasiłek.

Okoneccy radni zajęli się podatkami lokalnymi. Nie było w nich uchwały dotyczącej podatku rolnego. Ten ma być uchwalony na kolejnej sesji. W ubiegłym tygodniu odbyło się za to spotkanie z rolnikami w tej sprawie. Do Urzędu Gminy Okonek przybyło kilkunastu rolników. Tylko.

– Prawda jest taka, że ludzie nie za bardzo się interesują – uważa burmistrz Okonka.

Spotkanie nie było długie. Burmistrz poinformował zebranych, że ma zamiar wprowadzić maksymalną stawkę podatku rolnego – 58,46 złotych.
– Podatek od kilku lat utrzymywał się na tym samym poziomie – 49 złotych. Nie możemy sobie pozwolić na dalsze niepodnoszenie. Podatek rolny, w przeciwieństwie do innych gmin, stanowi około 10 procent przychodów w budżecie gminy Okonek, co stanowi około 2 miliony złotych. Jeśli chcemy w gminie realizować inwestycje, musi być on na takim, a nie innym poziomie – uważa A. Jasiłek.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu radni przyjęli uchwałę dotyczącą innych podatków. Podatek od budynków pod działalność gospodarczą został podniesiony tylko o 0,5 procenta. Burmistrz tłumaczył swoją propozycję niewielką ilością podmiotów gospodarczych.

– Podwyżka tego podatku nie wpłynęłaby znacząco na dochody gminy – tłumaczył. Zapytany o to, czy były głosy sprzeciwu, czy były inne propozycje, Andrzej Jasiłek odpowiada, że obecni na spotkaniu rolnicy przyjęli ze zrozumieniem zaproponowaną wysokość podatku.

– Rolnicy byli przygotowani na to, że będą musieli zapłacić maksymalną stawkę, taką, jaką zaproponował Główny Urząd Statystyczny – twierdzi.

Mariusz Leszczyński

Reklama

Podatek rolny na maksa komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-11-16 21:12:06

    Opodatkować wielkie chlewni w których produkuje się zagraniczne świnie. Pani fryzjerka za mały zakład płaci większy podatek od rolnika, który ma chlew na 2000 duńskich świń.

  • gość 2019-11-16 23:42:16

    Nie każdy poczciwy rolnik wchodzi w umowy na tucz nakładczy. Tam gdzie produkuje się w tym systemie powinny być stosowne podatki nakładane. Dopóki nie ma różnicy w tradycyjnym rolnictwie i zarobkowaniem w tym systemie należałoby zbadac środowisko w tym zakresie
    ( liczba, skala , zasięg zjawiska ) i zbadać i przewidzieć zyski i straty na naszym terenie..., bo podatki to gdzie wpływają z tego tytułu?

  • gość 2019-11-17 03:33:29

    MACIE WASZ PIS TĘPE CEPY ZE WSI :))) JUTRO CHLEB ZA 10zł WYBORCY PIS TO BARANY PO PODSTAWÓWCE IDŹCIE ICH JESZCZE RAZ WYBRAĆ :)) DEBILE

  • gość 2019-11-17 06:32:32

    Od momentu dojścia do władzy oszustów z PIS wszystko nagle zaczęło drożeć mimo tego , że Wielki Wódz , Jedyny Nieomylny Ojciec Narodu ZLIKWIDOWAŁ KRADZIEŻ MILIARDÓW Z BUDŻETU , a Polska dzięki jego nieomylności i nadzwyczajnej mocy stała się wzorem dla Unii i tych zachodnich idiotów ! Część Polaków oszalała z radości i zachwytu , bo otrzymała 500+ i wiele różnych przywilejów ! Tylko durnowaci nie zauważyli , że ceny wszystkich niemal produktów , tak spożywczych , jak i przemysłowych , ceny śmieci , ceny wody , ogrzewanie , podatki / pochodne obniżenia dotacji do samorządów/ pomału zeżrą te 500+ i inne ! Zadłużające się jak nigdy szpitale , służba zdrowia, zaniechane lub opóżniane inwestycja drogowe , zakupy od jankesów najdroższej broni , budowa dla nich za miliardy bazy militarnej ! Ludzie są na tyle mało kumaci , że tej propagandzie aparadczyków nie zauważyli , że już wkrótce zapłacą większe podatki , opłaty za energię , za wodę , opał za wszelkie usługi ! Zawsze mówiono , że chłop jest najmądrzejszy i co pokazały wybory -wstyd dla tej legendarnej mądrości ! Tak chcieliście , to płaćcie i nie narzekajcie ! A to dopiero początek !!

  • Gość - niezalogowany 2019-11-17 06:53:41

    Prosił bym burmistrza, aby również wyjaśnił, jaka kwota wpływa z podatków od budynków przeznaczonych pod działalność gospodarczą. Inaczej śmierdzi mi to wycieczką sponsorowaną przez większe firmy lub kolesiostwem.

  • Franc posypa z domu kołoc - niezalogowany 2019-11-17 07:27:19

    Jeden z drugim piszą że chłopy po podstawówce przypominam że to miasto chciało do unii a nie wieś a jeżeli chodzi o podatku to w gminie Krajenka podatek podam na przykładzie 3 lata temu za 40 arów dzierżawy z gminy płaciłem 33 złote dzisiaj płacę 128 złotych oczywiście jestem rolnikiem i co wy na to?

  • Gość - niezalogowany 2019-11-17 09:12:34

    Dzierżawa to nie podatek.

  • gość 2019-11-17 11:43:18

    Ktoś wspomniał o dzierżawie gruntów z zasobów Miasta lub Gminy . Sądzę , że wszystkie drobne dzierżawy w tym duża ilość różnego rodzaju niewielkich ogródków przydomowych Miasto powinno sprzedać dzierżawcom po preferencyjnych cenach ponieważ jeśli ktoś dzierżawi np. ogród od pięćdziesięciu lat , to dalsze żyłowanie opłat jest niesprawiedliwe , wręcz niemoralne ! Oczywiście nie dotyczy to gruntów o większych obszarach zagospodarowanych przede wszystkim na cele działalności gospodarczej !! Sprzedać i niemałe pieniądze zainwestować w infrastrukturę Miasta !

  • Gość - niezalogowany 2019-11-17 11:57:10

    Podatek rolny można zrozumieć. Rolnicy dostają dopłaty unijne, tańsze kredyty, pomoc państwa.
    Wielki podatek od śmieci nie da się zrozumieć, nie dość że miastowi nic nie otrzymują z UE to jeszcze podnosi im się opłaty do najwyższych stawek i to bez względu na to ile kto śmieci produkuje.
    Prym w tym wiodą burmistrzowie Okonka, Złotowa czy Jastrowia i co ich łączy ano lewactwo i współczesne ciemieżenie ludzi aby portfele władzy nie chudły. Co ich obchodzą mieszkańcy, przecież za wodę też wszyscy powinni płacić równą najwyższą opłatę bo kogo to obchodzi ile kto jej wypije i zużyje. Odpowiedzialność zbiorowa to choroba XXl wieku, współczesne niewolnictwo w którym poddani płacą ile władza chce.
    I pomyśleć że na to się zgadzamy mówiąc że to my im te władzę daliśmy.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-17 13:07:22

    Tak naprawdę Rolnicy w Okonku nie Płacą podatków bo co oddadzą do Państwa to 10 razy tyle dostaną.. W Gminie Okonek są tacy rolnicy co zatrudniają ludzi na CZARNO.. I to powinni wyeliminować.. Ktoś tu mówi o Pisie. To ja mieszkałem w Anglii to pomoc socjalna jest większa... Rolnik też bierze 500 plus i to jest kasa ludzi którzy ciężko zaperd.... W fabrykach

  • gość 2019-11-17 14:05:00

    Nikt nie dostał tyle profitów z UE jak rolnicy. To typowe kana...lie, płacą KRUS, ludzie składają się jak budżetówce na tych pijaków. Oni są wiecznie nie zadowoleni. Ani to ucywilizować ani to nie jest podatne na przyswajanie wiedzy. Ku...swa wszyscy na końcu są winni, tylko nie oni. Na zachodzie rolnicy tworzą spółdzielnie, ustalają ceny, inwestują wspólnie w modernizacje swoich gospodarstw ,planują z wyprzedzeniem i bez zazdrości, za to te kabany w Polsce to alkoholicy i roszczeniowe wsioki. Sorry może nie wszyscy ale zdecydowana większość. Za nabrane kredyty kupowali ciągniki rolnicze "przewymiarowane" tak aby sąsiad widział, zaś dzisiaj skomle, że wszystko jest złe. On chce "świnioka" sprzedać i Volvo kupić.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-17 14:12:15

    Jakiś ty głupiii

  • Gość - niezalogowany 2019-11-17 16:24:00

    Ci ze wsi to zawsze byli i będą cwani.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-17 18:56:40

    A radni przeciwko miszkanca. Szkoda slow

  • Gość - niezalogowany 2019-11-17 19:11:05

    Nie ma czegoś takiego jak podatek od śmieci. Jak chcesz coś mądrego napisać to 2 razy pomyśl.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-17 20:12:15

    P........ e rolasy zawsze będą mieć malo, duńskie sprzedawczyki za 7 zl za tucznika.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-17 20:45:44

    Wszystko za co płacimy to podatki. Kto nie wie ten ćwok.
    Opłata za śmieci to też podatek lub haracz jak kto woli.
    My miastowi na rolników i ich pośredników też płacimy podatki.

  • gość 2019-11-18 05:38:32

    oPŁATA ZA NIECZYSTOŚCI JEST NORMALNĄ OPŁATĄ , KTÓRA ISTNIEJE WE WSZYSTKICH CYWILIZOWANYCH KRAJACH ŚWIATA ! wSZYSTKIE te opłaty objęte są fiskalnym podatkiem 23 procent / zysk państwa/ ! Cały problem polega na tym , że za wywóz śmieci wszyscy płacą jednakowe stawki . Np, ten , który zapełnia 1/2 pojemnika miesięcznie i ten , który zapełnia 2 pojemniki , ten , który rzeczywiście segreguje odpady i ten , który segreguje wyłącznie w deklaracji / nikt tego nigdy nie kontroluje /. To samo dotyczy ilości osób w deklaracji i osób rzeczywistych ! Podobna sytuacja ze ściekami . 3 -krotna opłata jak za wodę ! Dlaczego ? Byle jaka oczyszczalnia generuje duże koszty , zresztą jakość tego , co spływa z oczyszczalni do rzek , to czasami tragedia ! Należałoby dokładnie przyjrzeć się firmom , które odbierają odpady i dyktują swoje ceny jako monopoliści ! W zakresie wszystkich nieczystości i opłat z nimi związanymi ktoś powinien zarządać wnikliwej kontroli ! Ale kto ! Władze Miast , Gmin ,Radni ? Oni są mało kompetentni lub po prostu leniwi !!

  • Gość - niezalogowany 2019-11-18 09:43:19

    Rolnik to wiecznie narzeka.. Dostaje wszystko na tacy... Dlaczego tak musi być... Nie płaci podatków.... Ani Zusu i oni chca takie same prawa jak przeciętny Polak.. A g.. wno bym im dał..

  • gość 2019-11-18 18:45:12

    Co z opłatami za śmieci? Skoro w gminie 40% społeczeństwa nie płaci. Bo w końcu ludzie się zbuntują i nie zapłaci nikt. Panowie Radni bierzcie się za robotę!!!!!!

  • gość 2019-11-20 15:16:00

    Prosze zapytac pana burmistrza do kogo nalezy OKONEK,prosze interesowac sie praca urzedu i uczeszczac na wszystkie spotkania.Sprzedano Polakow jak wor kartofli,wlascicielem jest zydowska korporacja zainstalowana w hameryce,nie wierzysz sprawdz w internecie wszystko jest tylko wasze lenistwo powoduje niewiedze.

  • Inspektor G - niezalogowany 2019-11-24 20:14:15

    Nie się Pan Burmistrz przyzna ile jest takich mieszkańców w jego otoczeniu którzy od nowo powstałych budynków i pomieszczeń gospodarczych oraz garaży wogole nie płacą podatków. Bo sam magistrat nie potrafi sobie z tym poradzić, i są takzwani mieszkańcy tego lepszego i gorszego sortu. Wówczas rolnicy nie musieliby nieść na sobie garba wielu obciążeń tej gminy. Pozdrawiam Magistrat.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-25 18:38:25

    Dobrze i tak mało płacą rolnicy... A może Pan z Anielina co ma gospodarstwo Eco ile podatków płaci.. A nie tylko na Facebooku obraża polityków z PISU i księży a cała rodzinka co niedzielę do kościoła chodzi i w pierwszych ławkach siedzi... Czy to jest normalne waszym zdaniem.. Wiecznie obraża wszystkich to świadczy o nim i o rodzinie...

Dodajesz jako: |