:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Podejrzenie fałszerstwa wyborczego w Jastrowiu

19/09/2018 11:32
Wybory, Podejrzenie fałszerstwa wyborczego Jastrowiu - zdjęcie, fotografia

Przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej w Jastrowiu złożyła zawiadomienie do prokuratury

Zawiadomienie od Janiny Haweto wpłynęło do Prokuratury Rejonowej w Złotowie 18 września.

- Komisja ma podejrzenie, że zgoda na kandydowanie do Rady Miejskiej w Jastrowiu oraz na dokumencie - informacji o złożonym oświadczeniu lustracyjnym mogą pochodzić nie od osoby, która jest tam wskazana

– fakt ten potwierdza prokurator Sebastian Drewicz.

Wątpliwości Janiny Haweto wzbudziły nie tylko różne podpisy na wspomnianych dokumentach, ale też widniejące na nich daty. Na zgodzie na kandydowanie widnieje 12 września, a na informacji o złożonym oświadczeniu lustracyjnym 17 września. Obiekcje przewodnicząca ma do tej drugiej daty.

- Dostałam informację, że pan nie mógł tego podpisać 17 września, bo tego pana nie było wówczas w Polsce. A kilkakrotnie spytałam pana, który składał te pisma, czy to na pewno podpisał ten kandydat, bo mam wątpliwość. Pan potwierdził, że to jest podpis tego kandydata

– urzędniczka wyborcza twierdzi, że zawiadomienie do prokuratury złożyła, bo sprawa musi być wyjaśniona, a ona stara się wykonywać swoje obowiązki solidnie.

Łukasz Opłatek

 

Reklama

Podejrzenie fałszerstwa wyborczego w Jastrowiu komentarze opinie

  • gość 2018-09-19 11:44:57

    Przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej w Jastrowiu, oddany człowiek burmistrza złapała nieprawidłowości w jego ekipie?

  • gość 2018-09-19 11:59:51

    Podejrzenie dotyczy "leśnego dziadka"......dobre

  • Gość - niezalogowany 2018-09-19 12:34:16

    I to jest właśnie KARMA w czystej postaci dla tych panów. Brawo dla przewodniczącej komisji!!

  • gość 2018-09-19 12:37:12

    No to mamy wspólne dzieło

  • Gość - niezalogowany 2018-09-19 14:39:01

    Łowca szczurów został łowca podpisów?

  • gość 2018-09-19 14:39:57

    Zapowiada się ciekawa kampania. :)

  • gość 2018-09-19 15:26:09

    Brudna kampania jak szambo - rozpoczęta, ale kto mieczem walczy od miecza ginie.... tak mówi przysłowie ....

  • Gość - niezalogowany 2018-09-19 16:14:38

    Kwintesencja głupoty i cwaniactwa - ludzie! Dobrze sie zastanówcie, zanim zagłosujecie na kogoś z komitetu wspólne dobro ;)

  • Gość - niezalogowany 2018-09-19 16:30:21

    Czy chodzi o p.Michala K. i o p. Krzysztofa N. Bo jeśli tak to jak się będzie kształtowała ich działalność w samorządzie , obaj są na liście kandydatów do rady gminy

  • Gość z Konop - niezalogowany 2018-09-19 17:45:48

    Są do tego odpowiednio uprawnione organy.

  • gość 2018-09-19 19:02:42

    Pani Haweto niech Pani tak trzyma. Jak mówi słynne powiedzenie DDR-wskiej STASI: Ja was widzę i wszystko notuje. Jestem z Pani dumny. To jest PRAWDZIWA POLKA! Z wyrazami największego Szacunku bardzo Panią podziwiam. Natomiast obywateli tego miasta proszę aby byli uczciwi i żyli zgodnie z prawem.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-19 19:59:45

    Jak można coś takiego robić na bezczela przy całej komisji wyborczej. To mieści się w kategorii " cymbał roku ". Tak naprawdę nie dał im wyboru !!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-09-19 20:07:39

    Czyżby już zapadł wyrok? Jak to mówią w prasie jak ktoś obrzuci cię gównem to jest na pierwszej stronie a przeprosiny na szesnastej

  • gość 2018-09-19 20:57:14

    Ja myślałam, że czas UB i SB oraz komunistów minął ale wielce się zdziwiłam. To wszystko wiecznie żywe. Jeszcze do kościoła pójdą w tej intencji się pomodlić. To wszystko jest moralnie upadłe. Jak powiesz im, że są potomkami UPA czy komunistów to czują się obrażeni ale chwilę potem robią rzeczy dokładnie jak ich przodkowie.

  • gość 2018-09-19 22:06:58

    Jeden i drugi powinni się wycofać z kandydowania w wyborach ! Wstyd

  • gość 2018-09-19 22:09:21

    W kościele w pierwszych ławkach się modlą , a robią takie rzeczy... Nie mają sumienia

  • gość 2018-09-19 22:10:47

    Takie sytuacje to tylko w Jastrowiu :) Brawo dla kandydatów :) śmiech na sali co wyprawiają ludzie, by dostać się do władzy

  • gość 2018-09-19 22:16:08

    Tacy to powinni dostać dożywotni zakaz kandydowania

  • gość 2018-09-19 22:19:56

    Oby spotkała ich surowa kara za takie zbezczeszczenie prawa

  • gość 2018-09-19 22:25:42

    Kto ich wybrał w tamtej kadencji ? Ja się pytam ? mam nadzieje, że w tych wyborach ludzie pokażą im gdzie ich miejsce o ile będą mogli kandydować

  • gość 2018-09-19 22:28:30

    Nie pozwólmy takim ludziom rządzić naszą gminą i miastem !

  • gość 2018-09-19 22:32:08

    art. 270 kk więc chłopaki mają problem

  • gość 2018-09-19 22:34:37

    Jeśli tacy ludzie dopuszczają się takiego przestępstwa to nie są ludzie. To są "Kanalie " jak mówił jeden Pan w znanym serialu

  • gość 2018-09-19 22:38:24

    Zgodnie z treścią przepisu: kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

  • gość 2018-09-19 22:40:59

    No i dobrze kto mieczem wojuje od miecza ginie.

  • gość 2018-09-19 22:44:43

    No i sami się zrujnowali heheh

  • gość 2018-09-19 22:46:14

    To nie etyczne co Ci Panowie zrobili, czas, aby ktoś ich za to rozliczył

  • gość 2018-09-19 22:48:50

    Ale afera , jeśli to się potwierdzi to koniec tych Panów.

  • gość 2018-09-19 22:53:02

    To są jakieś jaja !!!!!! Nie moge przestać się śmiać z tej sprawy. Jak można być tak głupim, by robić takie rzeczy. Wiadoma sprawa , że kłamstwo ma krótkie nogi

  • gość 2018-09-19 22:57:36

    Takie nadużycia powinni karać i to bardzo mocno, by innym nie przyszło do głowy robić tego w nastepnych sytuacjach

  • gość 2018-09-19 22:59:37

    Podejrzani , którzy dopuścili się takiego czynu powinni sie przyznać do winy, by dalej się nie błaźnić

  • gość 2018-09-19 23:12:54

    I oni ubiegają się o mandat ? do gnoju jedynie oraz na odróbki ich wysłać !

  • Fachowiec - niezalogowany 2018-09-20 00:12:00

    Sami " goście " goszczą w komentarzach. Gdzie Czesiek ,Miro, Jastrowiak 1948 , Mieszkaniec ?Tęsknię za wami - podpisujcie się pod swoimi komentarzami.

  • gość 2018-09-20 09:49:51

    poszli na śliwki

  • gość 2018-09-20 17:56:51

    Ja jestem dumny z Pani Haweto. Ona wie wszystko. Wie nawet kiedy z sąsiadką sypiam. Wszystko notuje. Jest super.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-20 19:06:15

    Wiesz jak ktoś jest baran i na oczach całej komisji wyborczej struga wariata, to jakie mieli wyjście ? Udawać , że nie widzą ?

  • Gość - niezalogowany 2018-09-20 19:24:39

    A byłeś tam? Była cała komisja? Opowiesz jak było dokładnie?

  • Gość - niezalogowany 2018-09-20 19:53:22

    A gdzie się składa dokumenty ? Nie do komisji ? Może u Mopsie mądralo

  • gość 2018-09-20 20:19:46

    Jak podpisze się lewą ręką lub nogą i podpis bedzie sie różnił to już nie będzie mój podpis? Tu nie chodzi o podpis tylko o to , że Pan X był zagranicą. Wiem tylko tyle, że społeczeństwo jest moralnie upadłe. Idzie wojna za dużo takich półproduktów upadłych moralnie i mentalnie wzrasta na swiecie.

  • gość 2018-09-20 22:03:12

    Dramat co ludzie wyprawiają ze sobą i jak sobie oszkalują opinię w mieście

  • Gość - niezalogowany 2018-09-20 22:33:35

    Dla większości ludzi na świecie liczy się tylko dobro dnia dzisiejszego, czyli tak zwane dorabianie się i nie ważne są jakiekolwiek zasady moralne. Pieniądz rządzi światem. Podejrzewam że większość "panów w sukienkach "nie wierzy w boga a nawet są tego uczeni w seminariach , że zawód ksiądz to jest sposób na w miarę godne życie za pieniądze "nawiedzonych" ludzi , którzy zawsze będą dawać na tacę .

Dodajesz jako: |