Podsumowanie długiego weekendu na drogach powiatu złotowskiego

Policjanci podczas długiego weekendu nałożyli ponad 130 mandatów karnych, w tym ponad 100 za przekroczenie dozwolonej prędkości

Podsumowanie długiego weekendu na drogach powiatu złotowskiego
Podsumowanie długiego weekendu na drogach powiatu złotowskiego

Długi sierpniowy weekend za nami. Dla wielu osób był to czas wypoczynku, co przy okazji wiązało się ze wzmożonym ruchem na drogach w trakcie dojazdu oraz powrotu z miejsc wypoczynku. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili wzmożone kontrole samochodów i motocykli. Podsumowując można stwierdzić, że bezpieczny długi weekend sierpniowy na terenie powiatu był spokojny.

W czasie, gdy większość mieszkańców naszego powiatu miała okazję do wypoczynku, policjanci złotowskiej drogówki prowadzili wzmożone działania. Tzw. długie weekendy często wiążą się ze wzmożonym ruchem na drogach spowodowanym dojazdem do miejsc wypoczynku oraz z powrotami do domów. W związku z powyższym, w dniach 11- 15 sierpnia funkcjonariusze, w ramach działań „Bezpieczny weekend sierpniowy” czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

W trakcie 5 dni trwania akcji policjanci odnotowali 7 kolizji drogowych. Kolizje spowodowane były m.in. przez zderzenie ze zwierzyną leśną, najechanie na wyrwę w drodze oraz w wyniku nie zachowania należytej odległości pomiędzy pojazdami.

Nie obyło się bez wypadków. W dniu 11 sierpnia br. policjanci interweniowali w związku z potrąceniem, do którego doszło miejscowości Józefowo. Kierująca motorowerem Shenke GY 45-letnia mieszkanka gm. Lipka, jadąca od strony Radawnicy potrąciła 12 letnią dziewczynkę mieszkankę Józefowa, która wtargnęła na drogę zza przydrożnego drzewa wprost pod nadjeżdżający pojazd. Kierująca motorowerem była trzeźwa, 12 latka trafiła do szpitala.

Niestety swoją obecność na drogach powiatu zaprezentowali również nietrzeźwi kierujący. Policjanci zatrzymali dwie osoby, które kierowały samochodami w stanie nietrzeźwości i siedmiu kierujących rowerami w stanie nietrzeźwości i po użyciu alkoholu. Jeden z nietrzeźwych, który w dniu 14-08 br. kierował pojazdem marki Volkswagen na trasie Podgaje– Lędyczek, miał grubo ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Ponadto, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze na łuku drogi zjechał na pobocze uszkadzając przód pojazdu.

Policjanci podczas długiego weekendu nałożyli ponad 130 mandatów karnych, w tym ponad 100 za przekroczenie dozwolonej prędkości. Zatrzymali również trzy dokumenty prawa jazdy w tym jedno za przekroczenie prędkości o 64 km/h w obszarze zabudowanym.

W okresie długiego weekendu odnotowano również kilkadziesiąt interwencji domowych i związanych zakłóceniem porządku publicznego. Najczęściej ich przyczyną była nadmierna ilość wypitego alkoholu. W takich przypadkach funkcjonariusze kilkakrotnie doprowadzali osoby nietrzeźwe do Izby Wytrzeźwień a za popełnione wykroczenia nakładali mandaty karne.

 

KPP Złotów

Już dziś zyskaj pełnie możliwości jakie oferuje nasz portal.

Subskrypcja na portalu