:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C lekkie zachmurzenie

Policjanci kontrolowali prędkość

Policja - komunikaty i akcje, Policjanci kontrolowali prędkość - zdjęcie, fotografia

Podczas trwania akcji funkcjonariusze skontrolowali 64 kierowców

Policjanci kontrolowali kierowców wyposażeni we wszystkie dostępne ręczne mierniki prędkości. Sprawdzano prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowano stan trzeźwości, sposób w jaki przewożone są dzieci, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty. Przeprowadzono również rozmowy profilaktyczne. W akcji na terenie powiatu złotowskiego wzięło udział 10 policjantów. Wśród 64 skontrolowanych pojazdów odnotowano 48 przypadków przekroczenia prędkości przez kierujących. "Prędkość" to cykliczna akcja, której celem jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Policjanci przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków i kolizji drogowych.
Zgodnie z przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Następnie zostanie przesłane do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną, formalnie zatrzyma ten dokument. Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego też zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością to priorytetowe zadanie Policji.

Apelujemy do kierujących pojazdami o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Spokojna rozsądna jazda, stosowanie się do obowiązujących przepisów, korzystanie ze swoich praw oraz wywiązywanie się z obowiązków, zwracanie uwagi na wszystkich uczestników ruchu drogowego – są „receptą” na bezpieczne korzystanie z drogi.

 

Na podstawie: KPP Złotów


Policjanci kontrolowali prędkość komentarze opinie

  • gość 2018-09-14 06:05:12

    UWAGA na wylocie do Radawnicy. Od jakiegoś czasu na odcinku od Złotowa do Nowego Dworu obowiązuje 60 km/h na całym odcinku. Policja już urządziła łapankę w Henrykowie. Choć osobiście mam wątpliwości co do prawidłowości oznakowania tego odcinka tym ograniczeniem. Pozostawiam jednak każdemu do własnej oceny.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-14 09:23:20

    Zamiast wyciąć drzewa zrobić pobocze sciezke rowerową i położyć nowy asfalt to ograniczenia do 60 dają tak najlepiej najtaniej a kasa jeszcze wpłynie

Dodajesz jako: Zaloguj się