Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pomogli w działaniach i zapobiegli pożarowi lasu

Spostrzegawczość oraz błyskawiczna reakcja policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zapobiegła rozprzestrzenianiu się pożaru lasu, do którego doszło w lipcu br. w lesie Leśnictwa Wądołek. Za wzorową postawę policjanci otrzymali listy gratulacyjne, upominki oraz słowa uznania przekazane w imieniu Nadleśniczego Nadleśnictwa Jastrowie

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pomogli w działaniach i zapobiegli pożarowi lasu
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pomogli w działaniach i zapobiegli pożarowi lasu

Do zdarzenia doszło w lipcu br. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie podczas pełnienia służby jechali drogą K-11 od strony miejscowości Podgaje w kierunku Jastrowia. W pewnym momencie sierż. szt. Ewelina Hernes i sierż. szt. Marcin Krakowiak zauważyli chmurę czarnego dymu unoszącego się ponad lasem i drogą którą jechali. Policjanci natychmiast wjechali w las Leśnictwa Wądołek i po przejechaniu kilkudziesięciu metrów w środku lasu zobaczyli, że na dużym obszarze płonie ściółka leśna.

Opis zdjęcia

 

Pożar rozprzestrzeniał się bardzo szybko z uwagi na podmuchy wiatru wzniecające płomienie. Policjanci o zagrożeniu natychmiast powiadomili Straż Pożarną, precyzując miejsce wystąpienia pożaru, następnie by ułatwić akcję kierowali na miejsce pożaru nadjeżdżające jednostki gaśnicze.
W gaszeniu pożaru uczestniczyły liczne jednostki straży pożarnej z PSP w Złotowie, oraz OSP w Jastrowiu, Okonku, Podgajach i Osówce. Z uwagi na miejsce gdzie zlokalizowano pożar, zadysponowano do akcji samoloty gaśnicze z Leśnej Bazy Lotniczej w Krępsku, które dokonały dwóch zrzutów wody na miejsce objęte pożarem. Spaleniu uległ około 0,2 ha poszycia w 70- letnim drzewostanie sosnowym. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie zaprószenie ognia.

Opis zdjęcia

 


08 sierpnia br. policjanci sierż. szt. Ewelina Hernes i sierż. szt. Marcin Krakowiak w obecności Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Złotowie otrzymali bardzo serdeczne słowa podziękowania, upominki oraz listy gratulacyjne podpisane przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Jastrowie.
Komendant Posterunku Straży Leśnej w imieniu Nadleśniczego podkreślił, że dzięki wzorowej postawie, spostrzegawczości i profesjonalizmowi policjantów, którzy zlokalizowali miejsce pożaru, powiadomili służby i kierowali jednostki do jego gaszenia, udało się ograniczyć skalę zarzewia ognia i zapobiec znacznym stratom w mieniu.

IW
fot. Nadleśnictwo Jastrowie/ IW

Już dziś zyskaj pełnie możliwości jakie oferuje nasz portal.

Subskrypcja na portalu