Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zatrzymali 37- latka, który w minioną niedzielę dokonał kradzieży telefonu komórkowego. Policjanci odzyskali skradzione mienie

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży
Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży

12 marca br. policjanci Wydziału Kryminalnego złotowskiej jednostki uzyskali informację o kradzieży telefonu komórkowego marki Huawei należącego do 16-letniej mieszkanki Złotowa.
Jak ustalono do kradzieży doszło dzień wcześniej w niedzielę w godzinach popołudniowych na parkingu jednego z dyskontów, gdzie dziewczyna jeździła na rolkach. Telefon włożyła do plecaka i odłożyła na chodniku. W pewnym momencie przechodzący tam mężczyzna wykorzystał chwilową nieuwagę dziewczynki i skradł plecak wraz z telefonem.
Kryminalni, którzy po przeanalizowaniu uzyskanych w zgłoszeniu informacji, bardzo szybko ustalili tożsamość złodzieja i rozpoczęli poszukiwania 37- letniego mężczyzny mieszkańca Złotowa.
W niedługim czasie mundurowi zauważyli sprawcę kradzieży na jednej z ulic w Złotowie. Zaskoczony widokiem policjantów 37- latek został zatrzymany i doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji Złotowie.
Mężczyzna wyjaśnił, że gdy zobaczył leżący na ziemi plecak w którym był markowy telefon postanowił go zabrać. Skradziony telefon zamierzał zostawić dla siebie, bo własny zgubił. Za kradzież może mu grozić 5 lat więzienia.

 

IW/ KPP Złotów

Już dziś zyskaj pełnie możliwości jakie oferuje nasz portal.

Subskrypcja na portalu