:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 22°C
Interwencje czytelników, Ponad osób idzie Jastrowiu - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 03/10/2019 10:29

To konsekwencja upadku geesu. Pracownicy winą obarczają prezes. Ta twierdzi, że nic nie dało się zrobić

26 września pracownicy Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" w Jastrowiu otrzymali wypowiedzenia umów o pracę. Ponad dwadzieścia osób. W tym małżeństwo, matka z synem, samotne matki, dla których praca w piekarni przy ulicy Narutowicza była jedynym źródłem utrzymania.

- Nigdy nikt nam nie powiedział, że nie jest kolorowo

- mówili odbierając dokumenty.

- Rzuciliśmy inną pracę, przyszliśmy tutaj, a teraz pani nam dziękuje, do widzenia...

 

To początek artykułu o kłopotach Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" w Jastrowiu.

Całość znajdą Państwo w najnowszym wydaniu Aktualności Lokalnych.

Zachęcamy do lektury.

Łukasz Opłatek

Reklama

Ponad 20 osób idzie na bruk. W Jastrowiu komentarze opinie

  • gość 2019-10-03 10:39:30

    20 osób ale fizycznych czy też biurowych?

  • gość 2019-10-03 11:04:25

    stary PRL zawsze mial problemy odnaleźć sie w nowej rzeczywistości. Zapewne piekarnia zostanie sprywatyzowana i zacznie dochod przynosc. Wczesniej tez przynosila tylko darmozjady przejadaly kase

  • Gość - niezalogowany 2019-10-03 11:08:31

    Jak ktoś się nie zna na prowadzeniu działalności tylko robi długi niech się zajmuje swoją firmą przewozową która też nie idzie dobrze to pociągła na dno piekarnie brak doświadczenia i brak mózgu i są efekty

  • gość 2019-10-03 11:09:59

    Zaraz... pomimo że nie mieszkam na stałe w Jastrowiu, to już 2-3 miesiące temu słyszałem że piekarnia idzie do likwidacji/sprzedaży, a pracownicy nic nie wiedzieli - ściema. Swoją drogą jeśli zdjęcie jest z tej piekarni, to dzięki Bogu że ją likwidują - jak można trzymać chleb w takim syfie, czy sanepid tego nie widział.

  • smakosz - niezalogowany 2019-10-03 11:18:52

    Co się dziwić? To było do przewidzenie odkąd weszli w interesy z DINO. Postawienie na ilość a nie na jakość często wychodzi bokiem. Teraz pewnie piekarnia Wnuka w Sypniewie zwiększy produkcję, bo według Mnie ze zwykłych chlebów w okolicy ten z Sypniewa jest najlepszy. Jeszcze żeby bułki były takie jak kiedyś w G.S.

  • gość 2019-10-03 11:26:51

    Klient zapłaci więcej za dobrej jakości towar, wyroby tej piekarni znacznie się pogorszyły i stąd ten problem. Do tego zarządzający pomylili się z powołaniem i stało się to co się stało.

  • gość 2019-10-03 11:37:58

    Moim skromnym zdaniem "szefowa " się nie popisała ale tak to jest jak ktoś się połakomi na coś dużego typu DINO a nie zaspakaja potrzeb małych osiedlowych sklepików -no to popłynęli .

  • Gość - niezalogowany 2019-10-03 11:49:56

    No i dobrze ze upadła. Takie piekarenki nie maja racji bytu. Sa piekarnie co piekią po 20 tysiecy chlebów na godzine. To jest przyszłośc.

  • do powyżej - niezalogowany 2019-10-03 12:00:09

    20 tys chleba na godzinę, 10 tys kurczaków dziennie, 50 tys świń miesięcznie, wszystko GMO, nafaszerowane konserwantami, zaraz będziesz od tej chemii świecił oczami jak kot w nocy, a twoje dzieci urodzą się z podwójnymi kończynami.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-03 12:09:34

    Podziękowania dla burmistrza.

  • P.K - niezalogowany 2019-10-03 12:13:38

    No chyba nie trzeba mówić kto ją kupi. He he kolejny prezent władz Jastrowia dla Dinko.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-03 12:21:25

    To wina burmistrza Jastrowia?

  • Gość - niezalogowany 2019-10-03 12:22:59

    Moja rodzina tam pracuje ,od dwóch lat mówi że jest źle w piekarni i nie wiadomo co będzie ...sciema ze nic nie wiedzieli

  • Gość - niezalogowany 2019-10-03 13:43:28

    Jak zawsze wina burmistrza...... A i jeszcze Tuska !

  • Gość - niezalogowany 2019-10-03 13:56:15

    Sprawa dla prokuratora już za starej prezesowej cyrki były, sprzedali stary meblowy, puzniej dom towarowy w Sypniewo, dom towarowy w Jastrowiu i takie długo jeszcze . Prezesowi pensje jak w NBP masakra jakaś!!!!

  • gość 2019-10-03 14:16:51

    Super, przyjmę do pracy. Zapłacę więcej.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-03 14:20:55

    GS-y to pokomunistyczne rodzinne twierdze zatrudniające ludzi na najniższych pensjach.
    Wiele się mówi o Dekomunizacji jednak walcząc z drogowymi mieczami Wału Pomorskiego zapomina się o kolebkach PZPR u na których czele niejednokrotnie stoją byli SB-cy czy TW.

  • do powyżej - niezalogowany 2019-10-03 14:39:41

    Chory człowieku, tobie wszystko kojarzy się z Komuną, PZPR, SB i TW. Krew na Wale Pomorskim przelewali też Polacy którym polityka była obca, Byłych aparatczyków PZPR pełno w naczalstiwe rządzącego PiS (bolszewicki prokurator Piotrowicz, ambasador TW Wolfgang w Berlinie, studencka aktywistka partyjna PRL Krystyna Pawłowicz itp). PRL to też historia Polski, przed nią, za jej czasów i po niej były i są czyny chwalebne i haniebne. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, czyli od swoich poglądów do których zgodnie z zasadami demokracji kazdy ma prawo.

  • gość 2019-10-03 16:23:27

    Zdjecie jest zrobione na zewnatrz piekarni gdzie byl wystawiony chle do wystygnięcia wiem bo kiedys tam pracowalam

  • Gość - niezalogowany 2019-10-03 16:26:33

    Zdjecie zrobione jest na zewnatrz piekarni gdzie wystawiony zostal chleb do wystygnięcia żeby można było go skroic wiem bo kiedys tam pracowałam

  • Gość - niezalogowany 2019-10-03 16:46:54

    Zdrowy człowieku czytać należy że zrozumieniem.
    ,,Walczy się z drogowymi mieczami Wału Pomorskiego a zapomina o kolebkach PZPR-u."
    Tak wyzwolenie naszej ojczyźnie nieśli też ci którzy na nią skrycie napadli 17.09.1945r.
    Nie można tego zapominać dlatego tak ważne jest nie popadanie w euforię i gloryfikowanie żyjących Komunistow dla których udział wojsk Armii czerwonej był przepustką do kilkudziesięciu letnich rządów okupacyjnych w Polsce.
    Zdrowy człowieku żyjesz w wolnym kraju i musisz wiedzieć że stało się to za sprawą tych którzy na sowieckie rządy się nie zgadzały. Gdyby nie oni to dzisiaj przed każdą miejscowością miałbyś owe miecze które miały by dać tobie poczucie strachu przed zachodem bo w tym czasie ci którzy minn. z partyjnego nadania nadal zarządzają GS-ami głośno przekonywali Polaków do wrogości wobec zachodu. Zresztą zdrowy człowieku zapytaj sam siebie dlaczego pracownicy GS są najmniej zarabiającą grupą pracowniczą w Polsce.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-03 16:57:31

    Tak czy siak, najpyszniejszych bułek w mieście już nie będzie.

  • gość 2019-10-03 17:11:41

    Tak czy siak debil..na prezesowa zniszczyla cos co sie dlugo opieralo polskiemu balaganowi ale jej sie udalo. Oczywiscie to wina wszystkich tylko nie jej.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-03 17:15:20

    Tymi ręcyma robione, prawda Jasiu ?

  • Gość - niezalogowany 2019-10-03 17:51:24

    No przyjmniesz he he bo nie długo sam będziesz musiał zapierda..... rudy...

  • Gość - niezalogowany 2019-10-03 18:06:16

    Tak jest jak w śród pracowników samowolka, i chleją w pracy, a teraz żale właśnie z tego powodu że w innej pracy na to nie pozwolą..

  • Gość - niezalogowany 2019-10-03 18:15:35

    Najlepsze bułki i chleb... Szkoda...

  • Rekruter - niezalogowany 2019-10-03 18:29:46

    Przyjmiemy ludzi do Dino oraz Preconu więc proszę o aplikowanie.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-03 18:59:54

    Jastrowie zostało pozostawione same sobie. Dobrze żyło się prezesom i księgowym , jak było co sprzedać. W innych regionach Polski GS- y istnieją i mimo konkurencji dobrze sobie radzą. Nawet Społem się nie poddaje i buduje galerie i nowoczesne sklepy. Nieudacznictwo w zarządzaniu i brak odpowiedzialności za załogę mści się . Można spotkać dobrze funkcjonujące SKR-y, Stare układy dobrze sobie radzą prywatnie.Gminne Spółdzielnie, Spółdzielcze Banki, Rolnicze Spółdzielnie, to zalegalizowane grupy interesu . Komu wypłacili udziały kapitałowe, dywidendy?Fikcyjnie istnialy, póki było co sprzedać na pensję prezes i księgowej.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-03 20:13:00

    Prawda jest taka, że niestety jakość chleba pozostawiala wiele do życzenia...w Jastrowiu nie na dobrego pieczywa niestety...i to nie jest kwestia ceny...bo w soboty na targu można kupić dobry chleb...tylko rozchodzi się zbyt szybko i nie zawsze można go kupić...

  • gość 2019-10-03 23:24:40

    Po pierwsze smak , to taki zmysł , że różnym konsumentom smakują różne potrawy ! Pieczywo też ! Po drugie , czy istnieje jakikolwiek organ kontrolujący obecne władze GS? I tak niektórzy od piekarni przeszli do historii ! Kwestia mieczy i kwestia Wału Pomorskiego ! Ten , kto kwestionuje poświęcenie polskich żołnierzy wyzwalających kraj i tysiące ofiar radzę ażeby rozpędzili się i walnęli łepetyną w najbliższą ścianę ! Może zrozumie , że Polskę sprzedali między innymi Amerykańscy ,,przyjaciele ,, , a konkretnie Roosevelt , którego niestety ulica istnieje w Jastrowiu ! Przecież tą nazwę nadano za PRL w podzięce za fakty oddania Polski w ręce Rosji !!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-04 05:48:37

    Ktoś wyżej pisał że najlepszy chleb w okolicy to ten od Wnuka. W jakim sklepie w Jastrowiu można go kupić?

  • gość 2019-10-04 07:40:48

    Na pewno Lewiatan i sklepik spożywczy koło rynku.

  • Manager - niezalogowany 2019-10-04 09:13:29

    Sprzedali co było do sprzedania,kasa rozdzielona i ulokowana na prywatnych kontach,więc czas zwijać interes
    ktoś dobrze napisał, że wskazane byłoby zgłoszenie do prokuratury dlaczego pieniądze ze sprzedanych wcześniej sklepów nie zostały dobrze zainwestowane w rozwój GS tylko zostały "przejedzone" przez nieudolny zarząd. Pracownicy macie pełne pole do popisu, zgłosić sprawę, a resztę załatwią organy ścigania to będzie taka forma podziękowania za okazywany przez lata "szacunek" dla pracownika.

  • gość 2019-10-04 09:30:53

    do kiedy chleb i bułki z GS-u będą w sprzedaży ?

  • gość 2019-10-04 09:38:09

    Chcesz kupić na zapas?

  • gość 2019-10-04 09:41:45

    pieczywo GS-u było dobre więc chciałbym wiedzieć do kiedy będzie dostępne

  • gość 2019-10-04 09:42:59

    do kogoś kto pisał wyżej o chlebie na rynku w Jastrowiu.
    po ile jest ten chleb i u kogo można go kupić ?
    jest tylko chleb czy bułki także?

  • gość 2019-10-04 10:23:02

    zdecydowanie za dużo administracji jak na tak okrojoną działalność i na taki kryzys

  • Gość - niezalogowany 2019-10-04 11:41:28

    Zapraszamy do Złotowa. Zaraz znajdziecie pracę

  • gość 2019-10-04 17:23:27

    Prawda jest taka,że komunistyczny GS,był zakładany przez PZPR,ZSL dziś jako PSL,aby robić biznes rodem z PRL,kosztem Polaków.Tak komunistyczny GS oszukał pracowników a mieli zaufanie do komunistycznego GS.

  • gość 2019-10-07 08:01:05

    Co do spółdzielczości ma PZPR, ZSL, SB ??? Pierwsze spółdzielnie powstały w Wielkiej Brytanii i wielu krajach skandynawskich oraz zachodniej Europy. One tam istnieją do dzisiaj i nikt im nie przeszkadza w ich funkcjonowaniu. W Polsce natomiast ustawą ze stycznia 1990 roku zlikwidowano wszystkie struktury spółdzielcze. Zrobiono to na życzenie Unii Europejskiej. Pole jeżeli chodzi o handel miało być czyste, po to aby swobodnie mogły wejść zagraniczne sieci handlowe i tak w krótkim czasie się stało. Spółdzielcy znosili dyskomfort pustych półek, przecież nie z własnej winy. Kiedy przyszła wolność gospodarcza miejsca dla spółdzielczości we własnym kraju zabrakło. To tak jakby matka przygotowująca trudno zdobyty posiłek odgoniła od stołu własne dzieci a zaprosiła obce.
    Żeby obrażać spółdzielców i prezesów zarządów trzeba coś na ten temat wiedzieć.
    Gratuluje pracownikom Jastrowskiej G.S. w tym także Pani Prezes tego, że tak długo udało Wam się utrzymać tą Waszą Spółdzielnię w warunkach konkurencyjnego, agresywnego, zagranicznego kapitału handlowego.
    Bardzo dużo Spółdzielni w Polsce jest w procesie upadłości i likwidacji, nie mają szansy w zderzeniu z zagranicznym kapitałem. Proszę spółdzielców nie obrażać, bo zapewniam wszystkich to nie jest ich wina.

Dodajesz jako: |