:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 8°C
Administracja, Postawić parkomaty starostwie - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 23/10/2019 07:00

To postulat radnego Henryka Golli, który na najbliższej sesji ma złożyć w tej sprawie formalny wniosek.

Radny zapowiedział już jego złożenie. Mówił o tym na jednej z ostatnich komisji stałych Rady Miejskiej Złotowa. Od lat apeluje o podjęcie działań w tej sprawie – rozwiązanie problemu blokowania miejsc do parkowania. Przez ostatnie lata również na naszych łamach niejednokrotnie pisaliśmy o tym, że niektórzy właściciele samochodów uczynili z parkingu przy starostwie powiatowym istną giełdę. Samochody stoją przez długi czas z kartkami informującymi o możliwości zakupu, uniemożliwiając innym parkowanie. Zdarzało się, że na parkingu można było w jednym czasie naliczyć około 20 samochodów z kartkami zachęcającymi do kupna.

– Wiem, że będzie to niepopularna decyzja, ale innego wyjścia na ten moment chyba nie ma – Henryk Golla przyznaje, że chociaż od kilku lat sprawa co jakiś czas wraca pod dyskusję, konkretne decyzje nie są podejmowane.

– Wiem, że będzie to niepopularna decyzja, ale innego wyjścia na ten moment chyba nie ma – uważa Henryk Golla


Nie powinno być problemu

– Wciąż jest bezkarność, nikt z tym nic nie robi – podkreśla jednocześnie, że gdy kiedyś wstępnie rozważano taką możliwość, część radnych wyrażała przychylność temu rozwiązaniu.

– Wniosek o uruchomienie parkomatów w tym miejscu jest uzasadniony  – mówił podczas wspomnianej komisji.

– Parkingi mają służyć parkowaniu samochodów, a nie reklamie ich sprzedaży – argumentował.

W trakcie tej komisji wspomniano też, że aby wniosek mógł zostać zrealizowany, należy uporządkować kwestie własnościowe terenu między miastem a powiatem.

– Tylko pas drogowy jest powiatu, reszta jest miasta. Nie widzę żadnej przeszkody, żeby to uregulować – zdaniem radnego to tylko formalność, której ustanowienie nie powinno stanowić żadnego problemu. Radny podkreślił też, że zastosowanie takiego rozwiązania przyniesie inną korzyść – wpływ pieniędzy do miejskiej kasy. Henryk Golla zapowiada złożenie wniosku w tej sprawie podczas październikowej sesji.

Piotr Steffen

Reklama

Postawić parkomaty przy starostwie komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-10-23 07:41:12

    Już dawno powino być z tym cos zrobione a nie teraz myślicie ...

  • Gość - niezalogowany 2019-10-23 07:59:29

    Darmowy komis..ma PT i OC to wara psy.

  • Obserwator - niezalogowany 2019-10-23 07:59:47

    Już widzę oburzenie pracowników starostwa i pobliskiej szkoły...

  • Gość - niezalogowany 2019-10-23 08:10:47

    A co gdyby parking przez pierwsze 45 minut był darmowy? Prawdopodobnie ten czas by wystarczył na załatwienie spraw w okolicznych urzędach bez ponoszenia opłat. Trzeba byłoby się jeszcze zastanowić jak rozwiązać problem parkowania samochodów przez pracowników urzędu. Nikt przecież nie chciałby codziennie ponosić kosztów za parking pod miejscem pracy. Zapraszam do dyskusji

  • gość 2019-10-23 08:10:48

    Przez garstkę giełdowców cierpieć ma społeczeństwo powiatu? Jak można wprowadzać opłaty za parkowanie chcąc załatwić sprawy w urzędzie państwowym? Panie Golla Pan działasz na szkodę społeczeństwa. Kilkanaście aut to problem, ale jak kilkaset dziennie będzie płacić to już nie problem?

  • gość 2019-10-23 08:17:14

    komu przeszkadzają te samochody z kartkami? chyba komuś z niewielkim przyrodzeniem

  • Jachu - niezalogowany 2019-10-23 08:32:19

    Wiecie co ?te parkometry nic nie dadzą oprócz nabijania kasy miastu! Handlarze przeniosą się gdzie indziej choćby pod rampę.i co tam też postawić parkomaty.a ktoś pomyślał o mieszkańcach,gdzie niby mają parkować.nie parkomaty ale zmiana prawa jest potrzebna choćby w stosunku do handlujących a tam jest dużo możliwości.szanowni urzędnicy i radni, potrafiliście dać zgodę na budowę galerii zapychając tym samym do końca ciasne centrum miasta, to teraz trochę się postarajcie.choć rzeczywiście przyjeżdżając do Złotowa zastanawiam się czasami czy ludzie w tym małym bądź co bądź miasteczku,potrafią jeszcze chodzić?

  • gość 2019-10-23 08:51:59

    Godzina musi być darmowa ,potem opłaty.

  • gość 2019-10-23 09:18:21

    2h gratis jak od sklepami i sprawa załatwiona, pracownicy wyznaczone miejsce i komis zniknie...

  • Gość - niezalogowany 2019-10-23 09:19:11

    Wydumany problem!!Chyba komus nie chce sie tylka ruszyc o piec miejsc parkingowych obok.Nawet przy stojacych tam autach zawsze znajdzie sie tam miejsce.Nigdy nie mialem sytuacji aby tam nie zaparkowac.Co innego z Westerplatte kolo rampy

  • gośćwDom - niezalogowany 2019-10-23 09:21:15

    Proponuję pomysłodawcy postawienie parkometru u siebie pod domem ,każdym blokiem, domkiem jednorodzinnym,hali targowej,kościołem przy marketach ,placach, placykach ,poboczach ulic.No i proszę nie zapomnieć o parkometrach na rowery i motocykle bo takowe też zajmują miejsce .Czy pan się słyszy co pan wygaduje?Samochodów przybywa w mieście, miasto nie robi nic żeby ten problem rozwiązać a kasę z ludzi doić to i głupi potrafi.

  • gość 2019-10-23 09:25:26

    Przeciez tam jest tyle miejsca ze dla wszystkich wystarczy. A gdzie maja wtedy pracownicy parkwoac jak beda parkometry?

  • Gość - niezalogowany 2019-10-23 09:28:19

    Przez tyle czasu nikomu nie przeszkadzało to, a teraz wielką gównoburze robicie...

  • Gość - niezalogowany 2019-10-23 10:04:59

    Całkowicie chore pomysły.
    To przez stojące samochody niczym na giełdzie zwykli ludzie przyjeżdżający do Starostwa, Banku, Tesco czy Smakosza a nawet do kina mają płacić za parking w tak zróżnicowanym gospodarczo terenie.
    To za czyjąś działalność mają być karani mieszkańcy całego powiatu.
    Jak można od lat zauważyć w naszym mieście niczemu już nie można się dziwić pomysły przechodzą samych pomysłodawców.
    Ostatni hit miasta to wożenie ludzi samochodem po 70-tce w celu załatwienia spraw osobistych. Czysty złotowski Zdrój i od razu narzuca się pytanie a czemu nie tych przed siedemdziesiątą a dlaczego nie niepełnosprawnych a dlaczego nie młodzież.
    Przepraszam ale kto to wymyśla. Rzeczywiście pan Gola niech se sprawi parkomat i patrzy na niego przez okno może wtedy zobaczy gdzie w Złotowie i okolicach powstają nowe bloki mieszkalne, zakłady pracy i co wogóle w tej sprawie robi złotowski samorząd bo mieszkańcy w tym mieście słyszą tylko o zakazach, nakazach i podwyżkach opłat.
    Ręce opadają.

  • Gość jagna - niezalogowany 2019-10-23 10:31:43

    Pan Golla parkuje samochód pod swoim blokiem za free,mieszkańcy ulicy Moniuszki zmuszeni są-przez szczupłość miejsc parkingowych pod blokami, szczególnie nr 12- zostawiać auta na wspomnianym w artykule parkingu. W związku z tym mam pytanie-czy pan jest zaliczany do pierwszego sortu?

  • Gość - niezalogowany 2019-10-23 10:59:33

    Pod szpitalem tez jest do 15min a auta stoją cały dzień i kogoś to obchodzi?

  • gość 2019-10-23 11:03:05

    Dosyć często załatwiając spray np w Starostwie czy US nigdy nie miałem problemów z parkowaniem, nie wiem skąd ten problem u tego radnego?

  • gość 2019-10-23 11:03:24

    Najwyższy czas zrobić porządek z giełdą samochodową na tym terenie. Należy wziąć jednak pod uwagę: pobliskich mieszkańców ul. St. Moniuszki, pracowników szkół i urzędów . Ta grupa ludzi powinna mieć np. za szybą "identyfikator" wydany przez Urząd Miasta, który będzie upoważniał do darmowego parkowania w godzinach od - do. Kwestia klientów sklepu, bary czy banku powinna zostać uregulowana, że można darmowo parkować np. do 45minut. Wystarczy postawić biletomat, który po czasie 45minut naliczy kwotę za nadterminowy czas parkowania.

  • gość 2019-10-23 11:08:15

    Samochody są zarejestrowane i ubezpieczone to mogą tam stać. Czas najwyższy żeby panu Goli jego wyborcy w najbliższych wyborach pokazali co o nim myślą.

  • gość 2019-10-23 11:10:09

    Już panie Golla żeś pan błysłoł na Norwida 13. Teraz fachowcy nie chcą tu przyjeżdżać bo nikt nie będzie narzędzi nosił po 200 metrów.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-23 11:16:01

    Auto z kartką to towar wystawiony do sprzedaży. Jeżeli w mieście obowiązuje opłata targowa, to proszę ją od sprzedających egzekwować. Jeżeli takiej opłaty nie ma, to niech rada miejska takową uchwali. Problem się rozwiąże, bez szkody dla aut bez kartki ....

  • BMW X3 - niezalogowany 2019-10-23 11:32:03

    Tu nie chodzi o auta z kartami
    To jest tylko pretekst
    A chodzi o to by znów zdzierać z ludzi
    A jak by ktoś zapłacił dobrze za parking to bez zawachania by to sprzedali
    Tak że panie Hellt śmiało można zawiesić oko na grunt

  • gość 2019-10-23 11:33:22

    Temu Panu już podziękujemy, jeszcze się nie spotkałem żebym tam miejsca nie znalazł, a teraz się okazuje że wielki problem bo Pan Golla ma swoje widzimisię...

  • gość 2019-10-23 11:33:33

    Auta bez kartki, ale wystawione w internecie, to także towar, czy już nie? :)

  • Gość - niezalogowany 2019-10-23 11:50:24

    Panie Golla, moje poparcie masz Pan!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-23 12:18:31

    Panie Golla powinien pan zostać burmistrzem Złotowa i zrobić z tym porządek!!!!

  • gość 2019-10-23 12:26:56

    Idąc tokiem myślenia nie których tu bazgrających to mieszanie z banerem w oknie na sprzedaż też powinno się dodatkowo opodatkować. Posesja z banerem na płocie sprzedam również? Puknijcie się co niektórzy w głowę. Już sama transakcja sprzedażny waszego własnego samochodu na parkingu czyli pisanie umowy na masce samochodu a nie w domu powinna być objęta opłatą. Stukpuk. Polecam dobrego lekarza.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-23 12:30:05

    Mówię do tych baranów z miasta bo inaczej nie można o was powiedzieć odcholowac pojazdy i macie problem z głowy A nie że będzie cały powiat cierpieć. Co wy tam robicie w ogóle ludność ma za was myśleć

  • gość 2019-10-23 12:32:17

    A czemu pan gola się nie weźmie za przyczepy z banerami reklamowymi? Cwaniacy, którzy nie płacą za miejsce pod reklamę wykorzystują lukę w przepisach i stawiają przyczepy z reklamą na kilka miesięcy w jednym miejscu. Jak to np jest na Westerplatte koło byłego Rossmana.

  • gość 2019-10-23 12:33:34

    Pan Gola jak przyjedzie do mojej firmy to zapłaci za wjazd na jej teren. Dopilnuję tego osobiście.

  • gość 2019-10-23 13:19:02

    postawić szlabany jak w Pile w szpitalu ,darmowo np 2 godziny ,pracownikom pobliskich urzędów dać przepustki na darmowe parkowanie i problem rozwiązany

  • Wrrr - niezalogowany 2019-10-23 13:38:06

    Panie Golla przed blokiem sobie postaw parkomat. Nie będę jechał z drugiego końca miasta żeby wszędzie za parkowanie płacić.!!!

  • komuch - niezalogowany 2019-10-23 14:04:31

    Nie ma przepisu w prawie, który by zabraniał wywieszać karteczkę o sprzedaży auta czy innego towaru. Naj lepiej parking płatny bo pan Golla tego chce zachęcam pana radnego do zapoznania się z przepisami ile i gdzie może być miejsc parkingowych płatnych

  • gość 2019-10-23 14:30:52

    wszelkie strefy parkingów określone w mieście jako płatne nie są przystosowane do pełnienia swojej funkcji. dlaczego?? a dlatego ,że nie wystarczy wstawić parkometr i znak pionowy informujący o miejscu postojowym aut jako płatnym, trzeba również dostosować oznaczenie poziome. czy w Zlotowie choć jedno takie miejsce jest odpowiednio oznaczone??? NNNIIIIEEEE ,zaden parkin nie posiada oznaczenia poziomego ani pionowego jednakowo informujacego o płatnym parkingu. wiekszość osób o tym nie wie i płaci mandaty i kupuje bilety , szczerze całkowicie nie potrzebnie bo każdy odwołując się od zapłaty mandatu do sądu wygra sprawę. Wiec czy Miasto Złotów lub Powiat stać na wymalowanie całej tej powierzchni specjalistyczną farbą która informuje o strefie płatnej plus oznaczenia pionowe i parkomentr - nie sądze.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-23 14:49:14

    Z gówna problem. Kartki na szybach aut przeszkadzają tylko komisiarzom.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-23 15:11:21

    Kartki nie przeszkadzają ale jak samochód stoi trzy miesiące w jednym miejscu dzień i noc to już chyba nie halo.
    Zresztą od czego jest straż miejska przecież na rynku nikomu nie przepuszczą.
    No to do roboty i problem z głowy tym bardziej że każdy samochód w ściśle określonym terminie musi być zarejestrowany.

  • Takie Czasy - niezalogowany 2019-10-23 19:22:39

    Do parkomatu daleka droga . Faktem jest , że radny Golla ma duźo racji w tym o czym mówi. Czas okaże czy coś z tego wyniknie. Generalnie popieram.

  • kled - niezalogowany 2019-10-23 19:26:31

    Klasyczna szara strefa! Oczywiście to można w kraju gdzie prawo jest lekceważone, a odpowiednie służby nie reagują?Ciemu?

  • Gość - niezalogowany 2019-10-23 20:12:05

    Parking za free do godziny czasu po wzięciu biletu z parkometru a jeśli jest potrzeba dłuższego postoju to trzeba będzie zapłacić.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-23 21:12:43

    Czy ktoś pomyślał o pracownikach starostwa i skarbówki?

  • Gość - niezalogowany 2019-10-24 03:17:36

    Nikt nie pomyślał o pracownikach Uurzedu Skarbowego, Starostwa Powiatowego, PZU i mieszkańców okolicznych bloków. Wstyd panie Golla....

  • gość 2019-10-24 07:21:01

    A to pracownicy Starostwa i Skarbówki są jakoś lepsi od innych, że mają być faworyzowani darmowym parkingiem blisko miejsca pracy?

  • gość 2019-10-24 10:48:43

    Popieram pomysł, ale z możliwością parkowania bezpłatnego na załatwienie spraw urzędowych i dla pracowników.

  • gość 2019-10-24 11:48:53

    Pan gola mieszak w centrum miasta to nie musi do urzędu przyjeżdżać samochodem. Ci co przyjadą z innej gminy już mają płacić za widzimisię pana? Jest pan z lepszego sortu? Ma pan dobrą emeryturę? Nie wszyscy dobrze zarabiają. Nie wszyscy otrzymują dobre emerytury. Czas żeby przy najbliższych wyborach zmienić radnego.

Dodajesz jako: |