:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Potrącenie na pasach na ul. Bohaterów Westerplatte w Złotowie

12/10/2018 12:03
Wypadki drogowe, Potrącenie pasach Bohaterów Westerplatte Złotowie - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 6
  • Fotka nr 1 z 6
  • Fotka nr 2 z 6
  • Fotka nr 3 z 6
  • Fotka nr 4 z 6
  • Fotka nr 5 z 6

Do zdarzenia doszło dzisiaj około godziny 11.00

Kierująca rowerem 68 latka mieszkanka powiatu złotowskiego wjechała na przejście dla pieszych wprost pod koła nadjeżdżającego samochodu marki ford fiesta kierowanego przez 62 latka. Badanie alkomatem wykazało trzeźwość kierowcy. Kobietę z obrażeniami ciała odwieziono do złotowskiego szpitala. Technicy policyjni badają okoliczności zdarzenia. 

Reklama

Potrącenie na pasach na ul. Bohaterów Westerplatte w Złotowie komentarze opinie

  • gość 2018-10-12 11:41:05

    Przecież tam nie ma przejazdu dla rowerów przez pasy. Mandat od razu 1000zł może się nauczy że trzeba przeprowadzić rower przez pasy

  • Gość - niezalogowany 2018-10-12 11:54:17

    Szkoda jajek :( jeżdżą jak te święte krowy! Kiedyś się nauczą że trzeba się zatrzymać popatrzeć? A nie jazda bo pierwszeństwo maja!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-12 12:08:03

    Foty są z Westerplatte!

  • gość 2018-10-12 12:32:32

    W Złotowie to powinno się doszkalać mieszkańców jak należy przechodzić i korzystać z przejścia dla pieszych. Na pasy wchodzą nie patrząc czy ktoś jedzie czy też nie . Wyspy służą natomiast do tego żeby się zatrzymać i sprawdzić czy można iść dalej. Wcale mnie nie dziwi te potrącenie - ludzie się tam czują bezkarnie myślą ,że maja pierwszeństwo wchodząc na pasy

  • gość 2018-10-12 12:39:30

    Złotów największe święte krowy, sami się pchają pod koła, a potem lament, że wypadki..... szkoda słów

  • Gość - niezalogowany 2018-10-12 13:15:40

    To prawda, gdzie jak gdzie ale Złotów pobija wręcz rekordy jeśli chodzi o "święte krowy" na pasach! W ogóle nie patrzą i się pchają!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-12 13:24:47

    Podobnie rowerzyści na ulicach aż ręką swiezbi żeby im przy***dolic nie dość że spowalniają ruch to jeszcze powodują zagrożenie. Pedały

  • gość 2018-10-12 13:26:08

    Tak się kończy jazda na zasadzie "mam pierwszeństwo......" i dalej nie doczytała kodeksu drogowego.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-12 13:57:04

    W zlotowie to ludzie jacyś niepełnosprytni ? Strach jeździć przez miasto bo zaraz jakiś nie dorozwiniety wjedzie rozpędzony na pasy.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-12 15:09:33

    Z tego co pisze to ta kobieta zawiniła wjeżdżając rowerem na pasy ale gdyby kierowca był uważny to być może zdarzył by wyhamować a on myślał może o du**e swojej żony. A jeżeli tyczy się pieszych to waszym obowiązkiem jest zatrzymać się jak widzicie pieszego czekającego na przejściu dla pieszych a w praktyce wygląda to tak ze ten pieszy czeka i czeka aż ktoś sie zatrzymie wiec oni nie czekają i stad te wypadki z udziałem pieszych w Złotowie.

  • gość 2018-10-12 15:37:41

    skąd my to znamy - Złotów

  • Kaska - niezalogowany 2018-10-12 16:02:13

    Taki jest jest Złotów...... że względu na pieszych i rowerzystów nie chce się tam jechać.... stres... inne miasta w Polsce i w Europie wypadają lepiej niż Zlotow

  • Kowal - niezalogowany 2018-10-12 16:23:45

    " A jeżeli tyczy się pieszych to waszym obowiązkiem jest zatrzymać się jak widzicie pieszego czekającego na przejściu dla pieszych" O czym ty pier.... Jakim obowiązkiem? Pieszy ma obowiązek czekać aż bedzie wolne zeby mógł przejsc. Kierowca ma pierwszenstwo! Dodatkowo jak już pieszy wejdzie ma jezdnię i bedzie na przejściu z wysepka to tak samo pieszy ma obowiązek zatrzymać się na wysepce i przepuścić pojazdy! Kierujący nie jest zobowiazany do przepuszczania ludzi na pasach.

  • Pieszy kierowca - niezalogowany 2018-10-12 16:25:43

    A kierowcy samochodów sa moze lepsi? Bo widze tylko krytyke pieszych i rowerzystow, ale o tym ze 5 minut trzeba czekac na pasach zanim jakis baran w samochodzie zatrzyma sie, zeby przepuscic osobe oczekujaca na przejscie/ przejazd... Zacznijmy oceniac najpierw swoje zachowanie, a pozniej oceniajcie innych...

  • Do Kowal - niezalogowany 2018-10-12 16:39:05

    Wygląda na to ze nie znasz przepisów ruchu drogowego bo niedawno pod jednym z artykułów był zamieszczony jeden dotyczacy przejść dla pieszych i pisało ze kierowca ma obowiązek zatrzymać się i przepuścić pieszego jeżeli stoi przed przejściem dla pieszych Za co ty dostałeś prawo jazdy ? Chyba za głupotę.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-12 16:42:07

    Janusze dali w łapę za prawko i wożą się teraz używanymi gratami i myślą że wszystko im wolno. Np. Kowal

  • Gość - niezalogowany 2018-10-12 16:48:06

    Racja, jak ktoś ma znać przepisy skoro kupił sobie prawko.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-12 16:57:02

    Takim idiotom jak kowal wydaje się że piesi na przejściu mają czekać aż on przejedzie i jezdnia zrobi się pusta. Wygląda na to ze u nas takich debili jest więcej dlatego ludzie czekają do usr**ej śmierci aż ktoś się zatrzyma na przejściu.

  • Prosba - niezalogowany 2018-10-12 17:35:25

    Czas najwyższy pomyśleć o sygnalizacji świetlnej! Główne punkty: 1. Rossman 2. PKO 3. Lidl... Złotów zwyczajnie jest niebezpieczny! Teraz czekajmy jeszcze na tragedie koło Netto czy koło cyrku gdzie jadąc od strony Zlotowa w kierunku Świętej trzeba przejść dosłownie na krzyżówce z trzeba stronami dojazdu. Oczywiście zaraz ktoś doda, ze można iść od strony Kujanskiej... powodzenia na tym krzywym chodniku.

  • Kierowca - niezalogowany 2018-10-12 18:34:55

    Dla pieszych dla przypomnienia zasada z przedszkola: NAJPIERW W LEWO, POTEM W PRAWO, A POTEM JESZCZE RAZ W LEWO...

  • Leszek - niezalogowany 2018-10-12 19:29:11

    Do wszystkich kierowców widzących zbjiżającego się do przejścia dia pieszych rowerzystę, który nie ma zamiaru zejść z roweru , zatrzymać się na przejściu samochodem, wyjść,pouczyć oraz spuścić powietrze z koła. Może taka metoda przyniesie pozytywny skutek .

  • Czesław - niezalogowany 2018-10-12 20:45:36

    No dobrze, kierujący autem został zbadany na trzeźwość. A kierująca jednośladem to co? Była pijana, czy trzeźwa jak śvinia? Tak poważnie, to w Złotowie gros rowerzystów wjeżdża na pasy nie patrząc w prawo, w lewo. Katastrofa. Należy wprowadzić egzaminy na karty rowerowe.

  • Rrrrr - niezalogowany 2018-10-12 21:17:59

    Kierowca ma obowiązek zatrzymać się przed przejściem da pieszych jeśli oczekują więcej jak trzy osoby na przejście przez jedynie na pasach

  • kled - niezalogowany 2018-10-12 21:25:17

    Większość kierowców na naukę do Niemiec!

  • kled - niezalogowany 2018-10-12 21:26:37

    Większość kierowców na naukę do Niemiec!

  • gość 2018-10-12 22:02:11

    To pieszy i rowerzysta ma obowiązek !!!!! zatrzymania się i upewnienia czy można wejść na przejście a nie odwrotnie. Co jest łatwiej zatrzymać peszy idzie 5km?h a samochód jedzie 50km?h . w ciągu tylko jednego dnia gdy zatrzyma się na przejściu trybernaście samochodów to emisję spalin można mierzyć w tonach, natomiast gdy pieszy poczeka 5 sekund to odpocznie chwilę i nic się nie stanie. druga strona medalu jak postępują piesi w Złotowie i nie tylko, mianowicie sprawa wygląda następująco.... Stoi pani przed przejściem dla pieszych ja do tego przejścia dojeżdżam jestem jakieś 400- 500 metrów to osoba, która tam stoi to by 3x przeszła w te i z powrotem. to nie księżniczka stoi aby jej się zatrzymać i ruch w mieście blokować. A o ociepleniu klimatu i emisji spalin to już nie wspomnę. Szkoda słów.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-12 22:26:41

    Komentarze zdebilalych kierowcow Złotowskich ,zaden z was debili nie dostosowuje predkosci w obszarze zabudowanym!!to wy kierowcy myslicie ze ulice naleza do was ulice ,was trzeba doszkalac bo gowno znacie sie na przepisach!!banda kretynow na zachodzie za potracenie pieszego lub rowerzysty dawno by wam prawko zabrali !!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-12 22:26:59

    Komentarze zdebilalych kierowcow Złotowskich ,zaden z was debili nie dostosowuje predkosci w obszarze zabudowanym!!to wy kierowcy myslicie ze ulice naleza do was ulice ,was trzeba doszkalac bo gowno znacie sie na przepisach!!banda kretynow na zachodzie za potracenie pieszego lub rowerzysty dawno by wam prawko zabrali !!

  • ZJAZD JEŁOPIE - niezalogowany 2018-10-12 23:27:27

    Oj głupiś jak but. Wszystkich kierowców do jednego wora wrzucasz? Pustak jesteś gościu!

  • Poza. - niezalogowany 2018-10-13 00:28:40

    Witam. Wystarczy jechać do Jastrowia i ludzie są nauczeni przy K11 jak należy się zachować na pasach... światłach... jezdni , aby żaden pojazd ich nie zgarnął bo są na pasach... A Złotów, cóż, wszyscy się wpier.....ą na pasy jakby byli nieśmiertelni... Oprócz przejść gdzie są światła od niedawna i stoją bo czerwone jest, ale wkurwia... bo bez tego to by wlazłs opony niech piszczą... Złotów masakra. W Poznaniu rozjechali by tyłki wszystkim ze Złotowa. A najgorzej to mają kierowcy, ktorzy sporadycznie przejeżdżają przez Złotów. Tym to współczuję... Survival kierowcy..

  • Kowal - niezalogowany 2018-10-13 05:46:51

    Jak jeszcze jakiś idiota nie znający przepisów chce mi cos napisać to zapraszam do zapoznania sie z przepisami ruchu drogowego. "W art. 26 Prawa o ruchu drogowym czytamy: 1) Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się NA przejściu. 2) Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża. MÓWIĄC W PROST - przed przejściem mamy obowiązek zatrzymać się tylko wtedy, gdy znajduje się na nim pieszy. Jeśli zbliża się do zebry lub czeka na przepuszczenie przez kierowców, wyłącznie od naszej dobrej woli zależy, czy się zatrzymamy. "

  • Gość Iza - niezalogowany 2018-10-13 06:08:19

    A obowiązkiem kierowcy jest zatrzymać sie przed pasami jak tylko widzi gdy ktoś się do nich zbliża :/ ! A zazwyczaj jest tak , ze jada bez końca ! Tylko wtedy gdy jedZie za nimi policja to staja momentalnie na pasach . Dziwnee !!!

  • Do gość iza - niezalogowany 2018-10-13 06:57:35

    Co ty gadasz za bzdury. Przecież komentarz który dodał kowal wszystko wyjaśnia a ty piszesz ze trzeba się zatrzymać przed przejsciem jak ktoś się zbliża. Trzeba się zatrzymać tylko i wyłącznie jak ktoś jest już na pasach a nie sie do nich zbliża.

  • Kierowca walca - niezalogowany 2018-10-13 09:17:39

    Ktos sapie?

  • gość 2018-10-13 12:30:44

    Nie jest tak, przynajmniej na Zachodzie, że jak kierowca widzi pieszego zbliżającego się do pasów, musi się bezwzględnie zatrzymać. Zarówno pieszy, jak i kierujący pojazdem są równoprawnymi uczestnikami ruchu. Więc pieszy ma obowiązek czekać, aż samochód przejedzie.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-15 20:46:45

    Święte nie święte to już norma w Złotowie wiezdzanie rowerem na pasy pod pojazd!!!!

Dodajesz jako: |