:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Wypadki drogowe, Potrącenie pasach Złotowie - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 09/01/2019 21:08

Do zdarzenia doszło dzisiaj około godziny 20:00 na przejściu przez pasy na rogu ulic Słowackiego i Westerplatte

Kobieta kierująca samochodem marki opel nie zauważyła przechodzącego przez pasy mężczyzny i uderzyła w niego. Na szczęście nie odniósł on poważnych obrażeń. Sprawę wyjaśnia policja.

Reklama

Potrącenie na pasach w Złotowie komentarze opinie

  • gość 2019-01-09 22:17:31

    dupa

  • gość 2019-01-09 22:30:00

    Znów święte krowy na pasach ?

  • Gość - niezalogowany 2019-01-09 22:39:19

    Przejście jest słabo oświetlone. Radzę wziąć się za niektóre „drobiazgi” w naszym mieście, a na pewno unikniemy niektórych sytuacji.

  • gość 2019-01-09 22:46:26

    Jestem i kierowcą i pieszym i za każdym razem kiedy przy takiej pogodzie upewniam się czy kierowca mnie widzi i zatrzymuje się bo sam wiem jak jest widoczność wieczorem przy takiej pogodzie. Tym bardziej dziwę się temu facetowi pieszemu, wykazał się nie ma co hahah

  • gość 2019-01-09 22:56:12

    Przejście nie są oświetlone a jeszcze taka pogoda jak dzisiaj

  • Gość - niezalogowany 2019-01-09 23:02:13

    Dzięki Bogu nic się nie stało. Widać opatrzność czuwała i oby tak zawsze było w takich przypadkach. A doświetlić przejście trzeba. Kierowca.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-10 00:39:14

    Fajny ten opel 2000 zł i go biorę od razu

  • Gość - niezalogowany 2019-01-10 04:45:15

    Jak ktoś ślepy, to niech nie siada za kierownicą..

  • Maly - niezalogowany 2019-01-10 06:25:55

    Ślepy to ty jestes!!!!pewnie nawet prawka nie masz jak pojeździsz trochę po mieście to zobaczysz jak ludzie chodzą k.....a podstawowa rzecz BEZPIECZEŃSTWO !!!!A WCHODZA NA PASY JAK SWIETE KROWY!!!!nawet się nie obejrzeć czy nadjeżdża auto no kurcze wystarczy stanąć na chwilę ile was to kosztuje???? szpital???czy nawet nie daj Boże śmierć !!!!naprawdę myślcie co robicie!!!!jak widzę dziecko które wchodzi na pasy i nie rozgląda się to mnie trzęsie naszczescie przed każdymi pasami zwalniam i to mocno bo wiem jak ludzie chodzą szczególnie w Złotowie ;!!!to moje zdanie i myślę że większość kierowców się z tym zgadza!!!!PIESI I ROWERZYSCI BEZPIECZEŃSTWO NA PIERWSZYM MIEJSCU !!!!NIECH PANI WRACA DO ZDROWIA.... POZDRAWIAM

  • Gość - niezalogowany 2019-01-10 06:48:01

    Ludzie wchodza na przejscia calkiem bezmyslnie, sam jestem kierowca i widze co sie dzieje przedwczoraj Pani ktora mi weszla doslownie przed maske nawet nie spojrzala czy cos jedzie do tego miala kaptur zaciagniety na twarzy ,zjezdzalem z ronda wiec jechalem bardzo wolno jesli by to bylo 40km na godzine mimo ze przepisowo pewnie nie dal bym rady sie zatrzymac na czas ,

  • gość 2019-01-10 07:54:22

    Gdzie wy prawo jazdy robiliście??? To pieszy ma pierwszeństwo!!! I w mieście się na pieszego uważa!!! Przecież chodzą dzieci, osoby starsze nie znające przepisów, niedowidzące, niedosłyszące! Kto wam dał uprawnienia??? oO

  • gość 2019-01-10 08:00:28

    A ja jestem pieszym i kierowcą. Uważam, że za święte krowy uważają się kierowcy! Którzy wymuszają i trąbią na pieszych. Korona spadnie jak się zatrzymasz i puścisz pieszego? I tak szybciej się poruszasz i do tego ciepło w dupkę w samochodzie :)

  • gość 2019-01-10 08:21:24

    A co ma piernik do wiatraka z ciepłym w aucie? Pieszy ma obowiązek przed wejściem się zatrzymać i spojrzeć na jezdnie jebana amebo.

  • jesuus - niezalogowany 2019-01-10 09:24:33

    WSZYSCY JESTEŚCIE PIERDOLNIĘCI LECZCIE SIĘ IDIOCI

  • Złotowianka - niezalogowany 2019-01-10 09:26:10

    Jestem kieierowcą , pieszym i rowerzystą :) . Przejścia dla pieszych są u nas słabo doświetlone , wczoraj miałam taką sytuację koło Pałacu na Jastrowskiej - tam pieszych bardzo słabo widać , trzeba ich wypatrywać :) .Jeśli chodzi o pierwszeństwo - to nie pieszy ma pierwszeństwo , proszę doczytać przepisy .Dopóki znajduje się na pasach - tylko wtedy , jeśli jest na chodniku lub wysepce - już nie . Jakie mamy szanse z nadjeżdżającym autem ? Warto się zatrzymać i rozejrzeć , kierowca też człowiek , oślepiają go światła , nawet te z sygnalizatora czy odbite od znaków. Pomimo ostrożności może nie zauważyć w trudnych warunkach pieszego ubranego na czarno....

  • gość 2019-01-10 09:53:04

    Do gościa "gość 2019-01-10 07:54:22" Gdzie prawko robiliśmy w polsce, a w Polsce obowiazuję przepis że pieszy ma pierwszeństwo na pasach , ale nie może wchodzić na pasy powodując hamowanie pojazdu. Przed pasami pieszy ma stać i czekać czy czy może wejśc. Koniec tematu.

  • gość 2019-01-10 10:01:42

    Zapraszam wszystkich odważnych ze Złotowa aby spróbowali pochodzić przez pasu w Jastrowiu na ul. Roosevelta. Szybko zweryfikujecie kto ma pierwszeństwo na drodze. Pozdro

  • Gość - niezalogowany 2019-01-10 10:14:12

    Święte krowy??? Jak się robi ciemno w Złotowie to kierowcy pędzą ile się da nie patrząc na pieszych. Sam czekałem na dwóch przejściach po parę minut aż wszystkie swiete krowy za kółkiem przejadą żeby przejść. Kodeks ruchu drogowego nakazuje kierowcy zatrzymać się jeżeli przed przejściem dla pieszych stoi człowiek i czeka żeby przejść. On nie powinien czekać aż wszyscy przejadą i zrobi się pusto ale tak jest w ,, januszowie" po zmroku. Oby te używane graty szybko się rozleciały.

  • gość 2019-01-10 11:46:11

    Wszyscy macie racje- Złotów to ewenement na skalę krajową: Przejścia o zmroku nie doświetlone ,piesi to święte krowy(ślepe),kierowcy niektórzy to nie wiem gdzie dostali prawko.Tak naprawdę to" JANUSZKOWO" TOTALNE! Sam pochodzę ze Złotowa i widzę jak PZL-e zachowuja sie w innych miejscowościach i na drogach - ZGROZA. Szczególnie widać to jak jeździ wyga 20-40 lat-"miszczowie-januszkowie"i ich damy bezczelne i bardziej chamskie od meneli.Czym większy i droższy pojazd tym gorzej

  • Gość - niezalogowany 2019-01-10 12:01:00

    Ulica jest dla samochodów nie dla pieszych i jeśli kierujący pojazdem nie zatrzyma się przed przejściem to ten nie może po prostu wtargnąć. Jest wyjątek tylko jeśli jest to osoba niepełnosprawna bądź pieszy jest już na pasach. Poza tym święte krowy niech się nie pchają tylko uważają i łaskawie czekają.

  • gość 2019-01-10 12:08:49

    I znów kto silniejszy, kierowca czy pieszy. A może jedni i drudzy trochę więcej rozumu i uprzejmości.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-10 12:09:19

    Jeżdżę bardzo często po Złotowie i nie ma takiego drugiego miasta jak to. Ludzie wchodzą na pasy,, z biegu,,, wogóle się nie rozglądając,, bo oni mają pierwszeństwo,,. Dlaczego nikt nie myśli, że auto to nie nogi - kierowca niezatrzyma się natychmiast choćby nie wiem jak hamował. Jestem pieszym i kierowcą. Szanujmy się i własne życie i zdrowie. Pieszym życzę więcej rozsądku ale i kierowcom również.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-10 12:15:54

    Byłoby mniej potrąceń pieszych gdyby kierowcy zatrzymywali się przed przejściem i przepuszczali czekajacych tam ludzi. Niestety w januszowie tak nie jest i dlatego piesi nie czekają aż na drodze zrobi się pusto żeby przejść i wtedy... Boom!

  • Gość - niezalogowany 2019-01-10 14:49:51

    W Złotowie jest najwięcej świętych krów, czy to piesi czy rowerzyści. Wchodzą na pasy nie patrząc na drogę. Jeżdże często Piła -Złotow. W Złotowie jest tragedia. To zresztą widać po częstotliwości potrąceń w Złotowie. Ludzie nie gapcie się w komórki tylko obserwujcie drogę.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-10 15:39:29

    Tylko krowy i krowy z każdej strony. Weźcie się w garść i pomyślnie jak ludzie. Wielu z was pisze,, gdzie wy robiliście prawo jazdy", żaden argument. Każdy z nas jako pieszy całe życie uczy się jak przechodzić przez jezdnię po pasach a jak już na nich jest i zostanie potrącony to wina jest ewidentna i to po stronie kierowcy. Nie wszyscy jesteśmy kierowcami bo wielu egzaminu nie zdałoby nigdy. Tak jak w wielu tak i w tym przypadku pieszy i kierowca zbliżając się do pasów powinni zachować szczególną ostrożność. W związku z tym nie ma żadnego sensu rzucanie inwektyw w kogokolwiek bo po każdej stronie może coś się zdarzyć i oby tylko z takim skutkiem.

  • Do gościa powyżej - niezalogowany 2019-01-10 15:45:56

    Przeczytaj komentarz nad sobą Wygląda na to ze nie rozumiesz. Typowy janusz jeżdżący uważnym gratem.

  • gostek - niezalogowany 2019-01-10 17:55:02

    W Polsce ludzie ubierają się szaro lub czarno, zamiast zakładać kolorowe kurtki. To znacznie zwiększyłoby ich widoczność i bezpieczeństwo.

  • gość 2019-01-10 18:09:56

    Cóż... Selekcja naturalna... Ja jeżdżę zgodnie z przepisami, wedle których pieszy ma obowiązek zatrzymać się przed "zebrą", spojrzeć dwa razy w lewo i raz w prawo. Jeśli w odległości 25mb z każdej strony nie ma pojazdu, ma prawo wejść na "zebrę" I DOPIERO WTEDY JEST NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH, co daje mu pierwszeństwo przekroczenia jezdni przed pojazdem mechanicznym... Ale jak ktoś chce bić się z dwiema tonami aluminium i stali, to dla mnie jest to selekcja naturalna i nic więcej...

  • Gość - niezalogowany 2019-01-10 19:27:48

    Jadąc jednego razu rano przez ulice jastrowską, dziecko nawet się nie obejrzało czy jedzie auto i odrazu wchodziło na pasy dodam, ze patrzyło się za siebie i gdyby nie to, ze zacząłem odpowiednio wcześnie hamować tez bym je potrącił, apel wiec do rodziców niech naucza swoje dzieci przechodzić przez pasy. A na Westerplatte dzieci wchodząc na pasy nos w telefonie i idą bez zerknięcia na drogę, naprawdę mało katastrof, szczególnie, ze te dzieci są tak małe ze stojąc przy pasach ich nie widać bo zasłania je zaparkowany samochód..

  • PZL**** - niezalogowany 2019-01-10 20:15:57

    Zapraszamy do Jastrowia...była by szybka eliminacja "złotowskich św. krów" tutaj jak nie poczekasz i nie odstoisz swoje to na pasy nie wejdziesz,chyba że jesteś św. krową z złotowa co to myśli że ma pare żyć jak kot.... jestem dzień w dzień w obu miastach i to jest dosłownie PRZEPAŚĆ w wychowaniu komunikacyjnym.... SELEKCJA NATURALNA TRWA

  • Gośćkgiug - niezalogowany 2019-01-10 21:01:26

    Faktycznie różnica miedzy tymi miastami jest . w jastrowiu to az miło sie zatrzymać bo pieszy sie rozgląda pare razy zanim wejdzie na pasy. W Zlotowie niestety zauwazam tak zwane wtargniecia na pasy. A juz w ogole bieganie po pasach albo przechodzenie pare metrow przed pasami. Ludzie nie mają pojecia ze w takim przypadku to jest wina pieszego i ciezko o odszkodowanie albo o jego wysokosc w razie zgonu albo ewentualnego uszczerbku na zdrowiu. W Zlotowie piesi powinni byc bardziej czujni a nie liczyc tylko na kierowce.

  • Do gość od gość - niezalogowany 2019-01-10 22:15:56

    Gdzie wy prawo jazdy robiliście??? To pieszy ma pierwszeństwo!!! I w mieście się na pieszego uważa!!! Przecież chodzą dzieci, osoby starsze nie znające przepisów, niedowidzące, niedosłyszące! Kto wam dał uprawnienia??? oO. ### pieszy ma pierwszeństwo na pasach a nie przed pasami. To kolosalna różnica. Ma się zatrzymac rozejrzeć i bezpiecznie wejść jak już wejdzie bezpiecznie wtedy ma pierwszeństwo to znaczy że samochód jadący na drugim pasie musi się zatrzymac nie ml oznacza pieszego poganiać z przejściem. Tyle w tenacie uprawnień....

  • Do komentatorów - niezalogowany 2019-01-10 22:44:20

    Ten Pan także jest wielo wielo wieloletnik kierowcą i jakoś nigdy nikogo nie zdarzyło mu się nikogo potrącić

  • Do komentatorów - niezalogowany 2019-01-10 22:48:06

    Trzeba z głową wchodzić w zakręt a pasy ileś lat temu specjalnie tam powstały, bo ludzie przechodzili na dziko- jak widać przesunięto przejście zbyt blisko skrzyżowania ze Słowackiego, wcześniej wszyscy obok "Brody" przechodzili i to nie po pasach a wypadków nie było

  • gość 2019-01-11 19:16:57

    Chetnie kupie tego Opla .

  • Gość - niezalogowany 2019-01-11 23:08:33

    Ilu już takich mądrych było. Tylko że i przez takich mądrych wielu życie straciło. Uważajcie co piszecie bo co zrobi przeznaczenie tego wy nie wiecie. Tak więc hamujcie, hamujcie.

  • gość 2019-01-12 09:17:10

    Pojebani jesteście wszyscy KURWA MAĆ !!

  • gość 2019-01-14 14:15:54

    napisze tak: ludzie to nie krowy, wiec troche szacunku. Nie mieszkam obecnie w Zlotowie ale jak przyjezdzam na wakacje to co roku nie moge pojac jak nieuwaznie jezdza tutejsi kierowcy , nie tyczy sie to tylko miasta Zlotowa, ale poza miastem na" Zlotowskich rejestracjach" czuja sie "panami swiata" . Mialam okazje nie raz czekac na pasach bo wielmozni kierowcy zamiast zwalniac przed pasami to jada jak swiete krowy autem. Nawet "nauka jazdy" nie uczy takowej kultury , kiedys na pasach wnet mnie takowe auto potracilo i jechal nim sam nauczyciel; wysiadl z auta i darl sie ze przez pasy sie nie przechodzi i trzeba czekac " na co?"; gdy zaproponowalam ze zadzwonimy na policje i tam wyjascnia kto ma racje, to gosciu ruszyl az sie dymilo, czyli sam przyznal racje. dziwi mni tez jedno , ze ludzie nie przechodza przez pasy tylko biegna i dziekuja kierowcy ze wielmoznie sie zatrzymal. A i zapomnialam o tych doskonalych kierowcach co sie tu wypowiadaja , napisac, ze w szkole jazdy tez ich nie uczyli jaka jest roznica miedzy linia ciagla , a przerywana; wyprzedzaja na kazdej. Zenada , kazdy jest pieszym i ma takie prawo jak kierowcy, ktorzy tylko potrafia swoje niedouczenie zwalic na pieszego.

Dodajesz jako: |