:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz -3°C
Samorządowcy, Promocja miasta burmistrza - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 17/07/2019 18:30

Radna Agnieszka Jęsiek–Barabasz wytyka Adamowi Pulitowi promowanie za publiczne pieniądze swojej osoby, a nie samorządu. Jej zdaniem odbywa się to kosztem przekazywania rzetelnej i bezstronnej informacji do mieszkańców. Upomina się o lepsze warunki do ich informowania przez radnych.

Agnieszka Jęsiek–Barabasz zabrała głos w tej sprawie podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Złotowa. Złożyła interpelację „w sprawie stworzenia radnym Rady Miejskiej w Złotowie warunków do skutecznego informowania społeczeństwa o pracach rady oraz umożliwienia radnym prezentowania swoich zamierzeń i poglądów w mediach lokalnych i społecznościowych”. W złożonym dokumencie podkreśla, że zgodnie z przepisami ustawy o samorządzie gminnym, radny ma obowiązek utrzymywania stałej więzi ze swoimi wyborcami, który m.in. polega na informowaniu o jego pracy.

– Obowiązek ten nie dotyczy tylko osobistych kontaktów, ale w dobie powszechnej dostępności mediów, jak prasa lokalna, telewizja lokalna, portale internetowe czy społecznościowe, wykorzystywania również tych środków przekazu – spostrzegła. Odniosła się do osoby Adama Pulita.

– Można na tym polu zaobserwować dużą aktywność burmistrza Złotowa. Odnoszę jednak wrażenie, że przekaz medialny inicjowany przez urząd miasta (strona internetowa, profile miejskie na facebook’u czy materiały zlecane przez urząd w mediach lokalnych) nakierowany jest w zbyt dużym stopniu na promowanie osoby burmistrza, kosztem przekazywania rzetelnej i bezstronnej informacji dla mieszkańców naszego miasta – stwierdziła radna. Konkrety? Jej zdaniem przykładem takich działań jest zawarcie umowy z telewizją Asta na emisję programów dotyczących miejskich sesji.

– Zostało to uczynione bez wcześniejszych konsultacji z radą reprezentowaną przez przewodniczących poszczególnych klubów. W wyniku tego pierwszy wyemitowany odcinek nie spełniał kryterium bezstronności, gdyż program nie zawierał żadnych treści krytycznych pod adresem władz miasta, a przecież krytyka taka regularnie prezentowana jest w trakcie sesji rady miejskiej – oceniła Agnieszka Jęsiek–Barabasz.

Postulaty

Radna mówiła nie tylko o telewizji Asta, ale też o ukazującej się co miesiąc bezpłatnej publikacji, na którą pieniądze wydawane są również z budżetu miasta.

– Podobnie rzecz wygląda z publikacją materiałów zlecanych przez urząd miejski w ukazującej się na terenie Złotowa bezpłatnej gazecie. Oczywiście nikt nie odmawia panu burmistrzowi prawa do przekazywania informacji i promowania miasta, ale autopromocja burmistrza nie jest tym samym co promocja miasta – warunkowała radna.

W drugiej części interpelacji skupiła się na propozycjach tego, jak zmienić obecną sytuację i sprawić, aby i miejscy radni, ze swojego punktu widzenia, mogli informować mieszkańców o tym, co dzieje w złotowskim samorządzie.

– W sytuacji zawartej już umowy z telewizją Asta, ustalić inną formułę programu po skonsultowaniu z klubami radnych. Program ten powinien mieć charakter publicystyczno–informacyjny, a przede wszystkim uwzględniać stanowiska wszystkich klubów funkcjonujących w radzie miasta – to pierwszy z postulatów radnej. Drugi dotyczy utworzenia w portalu społecznościowym Facebook profilu Rady Miejskiej Złotowa z dostępem dla każdego radnego.

– Profil powinien prezentować informacje o działalności rady oraz umożliwiać radnym prezentowanie własnych opinii w kwestiach dotyczących funkcjonowania miasta – zastrzegła Agnieszka Jęsiek–Barabasz.

– Przedstawić radzie szczegółowy plan rodzajowo–finansowy wydatków na promocję miasta do końca bieżącego roku oraz przedstawiać taki plan każdorazowo w ramach debaty nad projektami budżetów na lata kolejne – to kolejny z postulatów radnej. Podkreśliła także, że występuje problem z dostępnością radnych do platformy internetowej LEX, zaproponowała także prenumeratę dla każdego klubu radnych czasopisma samorządowego „Wspólnota”.

W jednym z postulatów radna odniosła się także do kwestii związanej z korzystaniem przez miasto z możliwości informowania mieszkańców poprzez funkcjonujące lokalne media, które najliczniej docierają do złotowian.

– Przeanalizować dotarcie poszczególnych mediów lokalnych do mieszkańców Złotowa i zlecać emisję materiałów informacyjno–promocyjnych, kierując się tym kryterium – przedstawiła postulat.

Płacimy za obecność

Adam Pulit podkreślił, że wcześniej nie słyszał, aby w tych kwestiach był wśród radnych jakiś niedosyt. Zaczął od Asty.

– W tej kadencji, ze względu na otwartość i współpracę, przystąpiliśmy do umowy z telewizją Asta w nowym charakterze. To jest produkt tej telewizji – wyjaśnił, że na swój region nadawczy ma ona wypracowaną formułę audycji, która nie za bardzo podlega negocjacjom i w takiej formie można było z niej skorzystać. Całość dotyczy produkcji i emisji relacji z sesji rady miejskiej oraz posesyjnych debat. Jego zdaniem nie jest to żadna promocja burmistrza. Adam Pulit wyjaśnił, że obecność telewizji na sesji jest opłacana i ktokolwiek z radnych ma ochotę się wypowiedzieć o zagadnieniach związanych z obradami, ma taką możliwość.

– A panią wybitnie o to dzisiaj proszę, żeby zajęła pani tam miejsce i się wypowiedziała – odparł do radnej. Wyjaśnił, że nagranie flesza z sesji będzie regułą, wypowiadać się będzie burmistrz, a także pozostałe osoby, które będą miały ochotę. Sesja i komentarze to pierwsza część pakietu. Druga to nagranie posesyjnych debat w pilskim studio.

– Kto z was dysponuje czasem na nagranie we wtorek, myślę, że godzina podlega negocjacjom, ale wstępnie jest dziesiąta, w studio w Pile, proszę zgłosić to do poniedziałku do sekretarz Aleksandry Zachęć. Mam informację, że w nagraniu może uczestniczyć do pięciu osób. To jest formuła otwarta, która ma zaspokoić możliwość dyskusji wszystkich – kontynuował A. Pulit.

Żaden z radnych nie odniósł się do tej kwestii, choć w pozasesyjnych wypowiedziach padały z ich ust komentarze, że póki co wyglądało to w taki sposób, że to burmistrz typował, kto ma wziąć udział w programie, co zresztą część radnych odebrała bardzo negatywnie. I m.in. to właśnie miało wzburzyć część rajców i sprawić, że temat wydawania pieniędzy przez miasto na takie cele również pojawił się w trakcie jednej z poprzedzających sesję komisji. Burmistrz zaznaczył podczas sesji, że w pierwszym odcinku uczestniczył radny–przedstawiciel klubu, do którego należy Agnieszka Jęsiek–Barabasz (był nim przewodniczący rady Stanisław Wojtuń).

A. Pulit odniósł się również do wspomnianej bezpłatnej publikacji, na którą miasto przeznacza z budżetu.

– Informujemy o sprawach miasta, a nie o promocji burmistrza – zapewnił, że ocena radnej jest błędna.

– Jeśli rada miałaby ochotę sformułować jakiś materiał, to bardzo proszę – stwierdził. Dodał też, że można rozważyć utworzenie profilu facebookowego Rady Miejskiej Złotowa.

Umowa miasta z TV ASTA opiewa na ponad 21 tys. zł brutto, a na wkładkę i jej dystrybucję w bezpłatnej prasie na terenie Złotowa raz w miesiącu na ponad 15 tys. zł brutto.

Piotr Steffen

Reklama

Promocja miasta czy burmistrza? komentarze opinie

 • gość 2019-07-17 21:56:18

  Burmistrza za pomocą "pierdół" dla miasta. Czym huczniej, tym lepiej a i tak nikt o nas nie slyszal a taki program typu Poznaj Swój Kraj to już na każdą wioskę zajeżdza aż obskoczy na końcu wszystkie polskie wiochy. Nie tędy droga...

 • gość 2019-07-17 22:49:24

  temat zastępczy,

 • Gość - niezalogowany 2019-07-17 23:22:07

  Pani Jęsiek Barabasz ma rację.
  To z czym mamy do czynienia to nie promocja miasta tylko autopromocja własnego Ja.
  Dowodem na to niech będzie obecny wizualny stan miasta. To że powstają piaskownice, mini pola golfowe czy park w powijakach na obrzeżach to nie jest to co czyni ze Złotowa atrakcyjne i dobrze zarządzane miasto.
  To prawda, mieszkańcy wogóle nie są informowani o bieżących planach inwestycyjnych w mieście nie mówiąc o zmianach w planach przestrzennego i zagospodarowania go przez deweloperów. O wszystkim dowiadujemy się po fakcie a ważne dla nas sprawy dotyczące zmian w naszym otoczeniu załatwiane są tylko w porozumieniu z potencjalnymi inwestorami.
  To z czym mamy do czynienia jota w jotę przypomina innowacyjne ustawki w Gdańsku i Warszawie, tylko czy nam to jest potrzebne.
  Myślę że takie same odczucia jak pani radna ma wielu mieszkańców miasta.

 • gość 2019-07-17 23:35:41

  Chodzi o promocję pani radnej

 • gość 2019-07-17 23:38:20

  Nie zarabia mąż, więc jest problem

 • gość 2019-07-17 23:51:46

  Standardem powinna być debata sesyjna , która po pierwsze zawierałaby propozycje , materiały , projekty ustaw inne projekty działań przedstawiane przez Burmistrza, jego urzędników , ekspertów ! Następnie wypowiedzi wszystkich Radnych na poruszane tematy ,a następnie dyskusja , taka , która wyjaśni wszelkie wątpliwości wszystkich Radnych ! Kto powiedział , że sesja ma trwać 3, 5 godzin ! Niech trwa 10 godzin , aż do skutku ! Wtedy nie byłoby użalania się w publicznych mediach !! Co do publikacji prac Rady w tym relacji z sesji , to uważam ,że tu nikt nikomu nie robi łaski ! URZĄD MIASTA powinien opracować wspólnie z przedstawicielami Rady prostą , tanią gazetkę w kilkuset egzemplarzach i w ustalonej formie udostępniać chętnym mieszkańcom ! Lokalna prasa jest kupowana bardzo niechętnie i rzeczywiście brak wiedzy szczegółowej z prac Rady! Jednocześnie mieszkańcy Miasta uczestniczący w Sesjach jako goście powinni mieć ,możliwość zadawania pytań i wysuwania wniosków dotyczących spraw różnych /oczywiście w logicznym limicie czasowym/ ponieważ obecnie brak jest jakichkolwiek konsultacji ze społeczeństwem ! Dotyczy to większości Władz i Rad ! Dziwne jest to , że przedstawiciele mieszkańców nie potrafią we własnym gronie hamować ewentualne zapędy władzy ! Radni , bezradni ! Uchwała Rady i kropka !!

 • Gość - niezalogowany 2019-07-18 00:00:59

  Burmistrz mimo wszystko ma jakiś problem ze swoją osobą. Na siłę chce błyszczeć. Kto tak robi? Ludzie z brakiem argumentów i własnej słabości. Trochę to nieodpowiedzialne. Życzę powodzenia.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-18 00:08:45

  Panie burmistrzu zrób pan w końcu coś porządnego dla tego miasta. Chodzi mi o inwestora strategicznego. Porżądną firme która zatrudni z 1000 ludzi. Jesli pan tego nie potrafi to chuj z pana a nie burmistrz. I tyle w temacie.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-18 00:29:54

  To jest to o co chodzi mieszkańcom.
  Wiele jest takich osób które chciały by mieć swój udział w sesjach Rady miasta.
  Bardzo dobrym rozwiązaniem byłoby to gdyby na nich mogli zadawać pytania i zgłaszać swoje uwagi.
  Przecież Burmistrz i Rada Miasta są wybrani przez mieszkańców więc dlaczego oni nie mogą sprawować społecznej kontroli działań samorządu już na etapie zgłaszanych postulatów, ustaw czy uchwał. Przecież to wszystko dotyczy nas mieszkańców, popieram też drukowanie darmowej broszury będącej informacją o zamierzonych działaniach na terenie miasta dla tych którzy nie mają śmiałości uczestniczyć w ogólnodostępnych sesjach.

 • gość 2019-07-18 06:20:17

  Czepiają się komuchy Pana Pulita. Dla przykładu, czy Rafał Trzskowski również zajmując się drobnymi ,ale waznymi sprawami dla miasta też się promuję??Oj , Złotowianie złośliwi jesteście.Ale to walka tych co chcą zająć jego miejsce.......Pozdrawiam

 • gość 2019-07-18 07:17:25

  BRAK TRANSMISJI MIESZKANIEC - WŁADZE MIASTA - RADA MIASTA !! TO ZADANIE DLA RADNYCH ! Mieszkańcy powinni mieć wiedzę /oczywiście Ci którzy tego chcą/ na temat planów , zamierzeń, wydatków i wszystkich zagadnień dotyczących ich środowiska !! TO ZAPEWNIA IM KONSTYTUCJA RP !!! Władza , która takiej wiedzy nie udostępnia ŁAMIE TEN NAJWAŻNIEJSZY AKT PRAWNY I MOŻE PODLEGAĆ KARZE ! A może by tak Władze miejscowości i Radni organizowali cykliczne spotkania / np . coroczne/ z mieszkańcami ? Ale to już robota dla Rad Miast , Gmin !

 • gość 2019-07-18 08:18:52

  Drodzy Państwo radna uczy kultury i prawowitego zachowania, a biorąc pod uwagę jej przeszłość jest to ostatnia osoba na tym miejscu aby się wypowiadać

 • gość 2019-07-18 08:23:45

  osoba od gówien i śmieci zajmuje się sprawami urzędu ?

 • gość 2019-07-18 08:25:09

  Ta Pani obserwując czyści sobie kartotekę stając się idealna - czyżby rozkłada dywan na stanowisko burmistrza?

 • gość 2019-07-18 08:26:34

  Darmowa gazetka bardzo boli bo mieszkańcy mają ją za darmo i mąż nie zarabia, a tak..każdy musiałby kupić tygodnik i banknoty płynęły by milionami

 • Gość - niezalogowany 2019-07-18 09:00:35

  To się nam burmistrz rozbujał z kasą.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-18 09:03:55

  Widać że komuś bardzo nie na rękę interpelacja Pani radnej. Zaczyna się hejcik

 • Gość - niezalogowany 2019-07-18 09:21:19

  Nikt nie czepia się komuchów to nie ma sensu. Aby z tym czepianiem ostatecznie skończyć trzeba by zakazać im kandydowania do jakichkolwiek funkcji samorządowych.
  U nas każdy czy to leśnik, naczelnik, nauczyciel czy też udający bezpartyjnego przed wyborami, po uzyskaniu mandatu zraża się tym co komunistów cechowało przez dziesiątki lat. Ich mniemanie wielkości u nas tak się zakorzeniło że potrzeba będzie wielu lat na to aby tę cechę wyplenić. To oni dbali o siebie i o swoich to oni organizowali imprezy rozrywkowe przy kiełbasie i alkoholu dla zakompleksionych i spracowanych mieszkańców tylko po to aby pokazać że na wysokim stołku też się myśli o mieszkańcach.
  Cóż dzisiaj jest podobnie z tym że mieszkańcy już nie zacofani i nie sterowani potrafią odróżnić promocję własnej osobistości od promocji miasta i jego mieszkańców.
  Dlaczego w Złotowie musi zawsze być tak jak było?

 • Gość - niezalogowany 2019-07-18 09:25:29

  Pani Agnieszka byłaby sto razy lepszym burmistrzem od Pulita, ale nie sądzę że o to jej chodzi. Ta autoreklama burmustrza wkurza chyba wszystkich.

 • Lenin - niezalogowany 2019-07-18 09:45:07

  Towarzysze na barykady

 • gość 2019-07-18 10:18:51

  Proponuję naszemu burmistrzowi wziąć wózek z osoba niepełnosprawną, starszą, chorą i pojechać z nią przez ulicę Wojska Polskiego. pokonać kilka zjazdów, podjazdów. Naprawdę te pieniądze na wątpliwą promocję w postaci zapłaconych debat sesyjnych można wydać na lepszy cel.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-18 11:02:38

  Nie wiem czy to prawda czy nie ale każdy idzie na stołek dla pieniędzy więc po co udawać.

 • gość 2019-07-18 11:06:25

  To najtrafniejsza wyborcza inwestycja na świecie, warto zainwestować w konkurs wyborów na kolejnego burmistrza, Pani radna juz mocno rozkręca akcje wyborczą na swoim profilu, szkoda że najpierw obrzuca błotem obecnego nie widząc swoich wielu wad

 • gość 2019-07-18 11:12:39

  Nie każdy mieszkaniec ma dostęp do Asty, więc jaki ma sens taka duża współpraca z telewizją.

 • Gość Ola - niezalogowany 2019-07-18 11:28:07

  Brawo Aga :) Najlepsza radna w Złotowie

 • Jacek - niezalogowany 2019-07-18 11:51:20

  Promuje siebie = promuje miasto, promocja miasta = turyści, klienci firm, lepsza gospodarka, promocja piękna regionu. Za jakie pieniądze ma to robić ? swoje ? To po co został wybrany ? Czego dotyczy ten ból d..., że ta dama musi się promować za pieniadze męża a nie miasta ? Mocno ją gna na stołek widze

 • gość 2019-07-18 11:57:53

  Pani radna parcie na szkło...

 • Marcin S - niezalogowany 2019-07-18 12:05:38

  Ale jeśli dobrze pamiętam to niedawno Pani Agnieszka w bardzo " szczerym " usmiechu pozowala przy burmistrzu z każdej możliwej strony niczym z najlepszym przyjacielem. Nawet chyba wreczajac medal. A po tym pobiegla do gazety na niego nagadac ??? Oj fałsz, duży fałsz. Właśnie spalilo się całe malutkie zaufanie do tej Pani. Nie powinna byc radną

 • gość 2019-07-18 12:22:09

  Miasto potrzebuje ambitnych ludzi a nie tylko krytykantów. Słabe to ale trudno podejmować decyzję przejmując się wszystkimi. Jedyne co mocno widać w tych społecznych debatach, to chcę, chcę i chcę. Wszystkiego i wszystko. Pracy, najlepiej świetnie płatnej. Ośmiesza się przedsiębiorców, wyzywa od Januszy i pilnie poszukuje się cudotwórców zapominając, że żadna praca nie przynosi efektów od już. Ale światły lud tego chce, śmiało tupając nuziami. Sami zakładajcie przedsiębiorstwa, bujajcie się z tym cyrkiem i slalomem przepisów. Każdy radny kogoś ma reprezentować z osobna ale razem to wygląda już zupełnie inaczej. Często jest to też na nie. Ludzie mają za dobrze, podsycają się złymi emocjami, nie widać w ich działaniu żadnych pozytywnych efektów. Chcemy ładnie, prosto , wygodnie, miło. Wszystko pod debatę, dyskusję zapominając,że w tym mieście zostały już tylko rzesze ludzi żyjących z emerytur, rent i zasiłków. Przedsiębiorcy robią co mogą licząc na cud bo to jedyna grupa śmiało pomijana przez rządzących. Nie wydarzy się nic specjalnego bo już wszystko było. Wieś ma być pachnąca, kwiecista, place zabaw, siłownie ale jeść wszyscy muszą, Nawet wyprodukowanie najlepszej żywności wymaga odpowiednich warunków, często śmierdzących. Po to są odpowiednie instytucje aby nadzorowały takie inwestycje. Może zacząć od siebie i nie podlewać w czasie suszy trawników, ogrodów tylko oszczędzać wodę i nie palić w piecach śmieciami tylko je segregować i nie wywozić do lasu. Tak od siebie zacząć, pozwolić ludziom podejmować decyzje i pracować a nie tylko dyskutować, bojkotować i zakładać całej rzeszy kółek wzajemnej adoracji.

 • gość 2019-07-18 12:22:52

  Pani Agnieszka Jęsiek chyba nie spodziewała się, na taki skomasowany atak na swoją osobę. W tym mieście za wiele powiedzieć głośno nie można, zwłaszcza krytycznego.

 • gość 2019-07-18 12:27:32

  Przejrzałem posesyjną debatę w Aście. Słowem nie zająknęli się o interpelacji Jęsiek. Dziennikarz też nie zapytał. Rzetelnie podszedł do sprawy.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-18 15:09:21

  Że też tym redaktorom nie jest wstyd?!

 • Burgmeister - niezalogowany 2019-07-18 15:10:44

  Na kolana jelenie

 • Gość - niezalogowany 2019-07-18 15:27:11

  Przestancie się spierać samorządowcy, lepiej jednoczcie sie w walce z chlewniami w Nowym D, bo Złotów bedzie smierdział kabanami i gnojowicą.

 • gość 2019-07-18 16:22:36

  Brawo Pani Agnieszko, w końcu ktoś z radnych miał odwagę poruszyć ten temat

 • Gość - niezalogowany 2019-07-18 17:40:00

  Ja tu widzę Pania Burmistrz w następnej kadencji

 • Gość - niezalogowany 2019-07-18 18:28:39

  Do Jacka: twój caly wywód zawiera błąd juz w pierwszym założeniu. Promocja siebie = promocja siebie, a nie promocja miasta. Nie wiem skąd pomysł, że promocja osoby burmistrza jest w jakikolwiek sposób promocją miasta. Burmistrz promuje sie po to, abu go wybierano. Więc powinien robić to za własne pieniądze. Wszystko w temacie. Brawo pani Agnieszko za podjęcie tematu.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-18 18:45:44

  Jak można płacić za relacje z sesji. Co to za dziennikarze? Gdzie ich ku... dziennikarska misja!? Żenada. Mają służyć rzetelną i obiektywną informacją, a nie samorzadowcom.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-18 18:50:11

  Nieźle sobie Puli to wszystko wykombinował. Prawie bym to łyknął

 • Gość - niezalogowany 2019-07-18 19:26:54

  Brawo, Pani Agnieszko! Jest Pani odważną osobą w tym towarzystwie wzajemnej adoracji.

 • gość 2019-07-18 21:22:38

  Tak tak FB to jego najmocniejsza strona no są jeszcze dziennikarze,radni bierzcie się do roboty prześwietlcie to i ujawniajcie.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-18 21:24:40

  Nie rozumiem. Przeciez jest obowiazek publikacji nagran z sesji, w dodatku transmisja jest, zdaje sie, na zywo. Jesli jakis temat jest sporny, to powinien byc omowiony najpierw na komisjach, a potem kompleksowo na sesji. Niepotrzebne sa zadne dodatkowe debaty, zwlaszcza za grube pieniadze. Radni to, co maja do powiedzenia powinni powiwdziec na sesji, po to ona jest. Radna Barabasz chcialaby dostepu do mediow. A zapytala najpierw, czy jest mozliwosc publikacji wybranych przez nia zagadnien w miejskim periodyku, czy od razu zaczela od oskarzen, ze nikt jej o udzial nie poprosil? A czy do zalozenia konta na facebooku potrzebuje zgody burmistrza? To wolne medium, zakladam konto i pisze, co chce. Radna slusznie zauwaza, ze "radny ma obowiązek utrzymywania stałej więzi ze swoimi wyborcami, który m.in. polega na informowaniu o jego pracy", ale to wlasnie obowiazek rafnego, a nie burmistrza. Dawny radny miejski, pan Fidurski, swietnie sobie swego czasu z tym obowiazkiem poradzil zakladajac bloga i nie ogladal sie na burmistrza, bo tez nie ma ppwodu. Cala ta dyskusja to burza w szklance wody.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-18 22:08:02

  To odpowiedziałeś sobie gościu powyżej sam na pytanie na co wydawać grubą kasę. Niech sobie burmistrz na swoim Fb publikuje co chce ale niech nie wyrzucą na pierdy naszych pieniedzy, jutro moge mu pokazać na co ważniejszego moze je wydac

 • gość 2019-07-18 22:10:37

  ble ble ble

 • Gość - niezalogowany 2019-07-18 22:47:40

  Wielu z was atakujących panią Agnieszkę chciałoby aby Burmistrz robił mieszkańcom łaskę że zajmuje się miastem. W jednym z komentarzy padają nawet słowa oburzenia ,,a co za swoje pieniądze ma inwestować". Odpowiem, tak takie inwestycje papierowo-medialne powinien sponsorować z własnej kieszeni. Przecież to co pokazał przez ostatnie pięć lat to ciągle to samo, promocja, promocja, promocja, tylko już nie wiadomo czego. Złotowskie Zdroje, walka ze smogiem, ryk Jelenia, i modyfikowane EURO EKO + Festiwal. Teraz dochodzi Eko patrol no bo mamy lato i to jest chwytliwy sposób na promocję i to napewno nie miasta. Wszystkie te sprawy są tak nagłaśniane jakby dla mieszkańców były najważniejsze a co dla ludzi ano nic. Dlaczego u nas taki upór wobec programów rządowych. Dlaczego Burmistrz nie forsuje programu ,, mieszkanie plus" dlaczego nie stara się o to na co czeka wiele młodych ludzi. Ich nie obchodzą śmieci czy możliwość kupienia herbatki w muzeum. Oni nie mogą zrozumieć dlaczego tak swobodnie deweloperzy zabudowują miasto mieszkaniami na które choć pracują ich po prostu nie stać. W jaki sposób Burmistrz za tej pierwszej 5cio letniej kadencji tymi swoimi pomysłami typu kibel za ogromną kasę czy mini golf w ,,parku" chce zatrzymać młodych ludzi w Złotowie. Przecież oni nie mają gdzie mieszkać a i z pracą też nie jest za dobrze. Jak tak dalej pójdzie to Złotów będzie tylko wspomnieniem z lat świetności kiedy to wszystkie ulice były równe bo asfaltowe, centrum nie przeludnione a ruch miejski bezpieczny bo do centrum prowadziło wiele ulic dwukierunkowych. Młodzi komentujący tego okresu nie znają i być może dlatego to co dzisiaj widzą jest dla nich tak piękne w każdej brzydocie.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-18 22:54:54

  W punkt powyżej

 • Gość - niezalogowany 2019-07-19 12:21:55

  Promocja Agnieszki

 • Roman - niezalogowany 2019-07-19 14:26:18

  Pani Jęsiek powinna być burmistrzem. Znam ją osobiście i znałem jej ojca Joachima, taki sam społecznik który nikomu nie odmawiał pomocy. A pomógł w Złotowie bardzo wielu ludzią np mojej córce w czasach szkolnych. Takich ludzi nam trzeba . Mało gadania dużo działania

 • gość 2019-07-19 14:38:06

  Burmistrz powinien mieć nienaganną przeszłość...... tu będzie problem z kandydatką

 • gość 2019-07-19 17:14:52

  Nie strasz nie strasz bo się...

 • Gość - niezalogowany 2019-07-20 09:12:12

  Ludzie macie problem ze zrozumieniem tego co napisane, stoi czarno na białym, z tego co rozumiem radnej chodzi o to aby urząd wybierał media wg kryterium najlepszego dotarcia a nie jakieś tajemnicze gazetki darmowe w których przeczytasz to co wcześniej masz na fb lub na stronach internetowych , zresztą ja takiej gazetki nigdy nie dostałam do domu , widziałam ją tylko raz jak leżała na stoliku w urzędzie , jeżeli urząd za to już płaci publicznymi pieniedzmi to powinni to dostarczać mieszkańcom do domów, w przeciwnym wypadku niech się burmistrz nie dziwi że będą podejrzenia o machlojki

 • gość 2019-07-20 10:08:58

  pamiętam że przed wyborami mówiło się w mieście że pani Agnieszka ma kandydować na burmistrza. Tylko dlaczego do tego nie doszło?? Jej komitet nie wystawił nikogo jeżeli dobrze pamiętam. Mój głos by na pewno miała i mojej rodziny głosy również Pytam więc dlaczego nie startowała? ja głosowałem na Pulita bo był najlepszym kandydatem z trójki która wystartowała i też mi się nie podoba jego władza narcyzm wydawanie lekką ręką 300 tys zł na kible na Półwyspie czy na artykuły prasowe. Ale co z tego skoro bardziej popularni kandydaci nie chcą z nim stanąc w szranki, A może się boją??

 • Gość - niezalogowany 2019-07-20 11:28:34

  A może po prostu nie są zainteresowani stołkiem burmistrza, zazwyczaj idzie się na taki stołek dla kasy wiec nie sądzę żeby Agnieszka chciała się tam pchać skoro jeździ Lexusem hybrydą i ubiera się w markowe ciuchy , myślę że ma na to wyjeb....

 • gość 2019-07-20 12:38:13

  na to wygląda

 • gość 2019-07-23 09:35:55

  W 100% pani Agnieszka ma rację. Brawo, ponieważ to radni odpowiedzialni są za kontrolę nad finansami. Wystarczająco dużo pieniędzy przetrwonił burmistrz na audyty, projekty, projekciki w poprzedniej kadencji. Pieniądze te zostały bezpowrotnie stracone. Pani Agnieszko tak trzymać.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-24 17:15:01

  Pani Agnieszko ! Proszę rozliczyć burmistrza z pieniędzy wydanych na firmę która zajęła się organizacją EEF jak by w Złotowie były same niemoty
  Ta impreza zeszła na psy a ostatnia edycja to była po prostu żenada

 • ania - niezalogowany 2019-07-24 23:59:26

  brawo Aga, takich ludzi trzeba nam w radzie miasta, bądź sobą i tak jak zawsze idź jak taran do przodu i nie oglądaj się na tych co Ciebie tu anonimowo obszczekują bo wiadomo że to tylko zazdrośnicy i nieudacznicy tak działają, którzy zazdroszczą Ci błyskotliwości inteligencji i niewyczerpanej energii do działania

 • Gość - niezalogowany 2019-08-03 16:46:45

  Złotów nie ma żadnej promocji

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

REMONTY wykończenie wnetrz

-Malowania -Tapetowanie -Podwieszenie sufitów -Gładzie -Tynki -Montaż paneli podłogowych i innych


Skup pilarek uszkodzonych

Jeśli posiadasz uszkodzoną pilarkę marki Stihl, która leży w garażu i się kurzy to zapraszam do kontaktu. Chętnie odkupię od Ciebie taką maszynę.


Usługi hydrauliczne ,HGS

Usługi hydrauliczne C.O-CWU ,montaż kotłów 5 kl. Autoryzowany serwis DEFRO, sterowanie podłogowe, instalacje sanitarne, instalowanie sterowników..


Podziękowania i życzenia

Składamy gorące podziękowania za życzliwość, pomoc i wsparcie finansowe w rehabilitacji Krzysztofa Dołęgi. Z okazji..


Eko-Trans Mariola Kujawa Skup Złomu Usługi Transportowe-Prace Ziemne-Rozbiórki ul.Ks.B.Domańskiego 27 Krajenka


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zlotowskie.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Angelika Leszczyńska, Mariusz Leszczyński “Leszczyńscy” S. C. z siedzibą w Złotów 77 – 400, Wojska Polskiego 2

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"