:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Rolnictwo, Protest rolników Warszawie - zdjęcie, fotografia
06/02/2019 10:27

Do stolicy pojechali także rolnicy z naszego powiatu

Manifestacja rolników ma mieć pokojowy charakter, a jej celem jest dotarcie z postulatami polskiej wsi do Prezydenta Andrzeja Dudy. Jak mówią zainteresowani, nie mają partnerów do rozmów w polskim rządzie, dlatego ich ostatnią nadzieją jest głowa państwa. - Zależy nam, aby Pan Prezydent pochylił się nad problemami wsi i nie słuchał złych doradców, sprzedajnych związkowców, tylko wsłuchał się w głos ludu, głos rolników i ich rodzin - mówią organizatorzy protestu z AGROunii.

Protestujący, ubrani w żółte kamizelki i z polskimi flagami w rękach, skarżą się na niską opłacalność produkcji rolnej, nierówne dopłaty, a także to, że w naszych sklepach coraz częściej dominuje żywność z importu. 

Na ich transparentach widnieją hasła "Nie wolno wybić dzika, to wybijmy polskiego rolnika", "Polski towar = polskiej jakości" i "Zatrzymać import starego mięsa z Niemiec i Danii".

Rolnicy przynieśli trumnę polskiego rolnictwa opasaną biało - czerwoną flagą.

W tłumie, który jest pod Pałacem Prezydenckim, znajduje się m.in. Wojciech Szczęsny z gminy Okonek. Dzięki niemu możemy Państwu pokazać zdjęcia rolników szykujących się do "Oblężenia Warszawy", jak dzisiejszą akcję nazwała AGROunia. 

Łukasz Opłatek

Reklama

Protest rolników w Warszawie komentarze opinie

  • Do rolników - niezalogowany 2019-02-06 12:01:43

    Jeżeli opłacalność waszej produkcji jest mała proszę sprzedać ziemię itp. kupić mieszkanie w mieście i zatrudnić się gdzieś. Tak żyje wielu ludzi w polsce. Acha przecież nie będzie wtedy kasy na drogi samochód dom jednorodzinny itp. No tak macie problem.

  • gość 2019-02-06 12:52:54

    Tak najlepiej my sprzedamy wszystko,z miasta kupią sobie wtedy działeczki na wsi i wszyscy będziemy szczęśliwi.Pozamykamy młyny,mleczarnie i wszelkie zakłady przetwarzające mięso.A co tam...Najważniejsze że mamy super samochody,ekstra domy-bo przecież inni nie mają.

  • gość 2019-02-06 13:13:50

    Mąciciele z Okonka pojechali do warszawy. Myślą że zostaną Leperami. Zostaną cieciami.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-06 13:37:03

    A kto teraz robi na roli skoro pojechaliście na strajk.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-06 14:25:19

    Głosowaliście na pis to teraz macie sami sobie wykopaliskowe duł.

  • kalina - niezalogowany 2019-02-06 14:54:36

    Wg. portalu interia w proteście w warszawie bierze udział "co najmniej" 1000 osób. I co ? Mamy info na portalu zlotowskie.pl. Kilka lat temu w Warszawie odbył się protest w obronie TV Trwam w którym brało udział ponad 100 tysięcy ludzi a z powiatu złotowskiego kilkadziesiąt osób. Jak była realcja na tym portalu? Żadna. W tym widać intencje i orientację polityczną . A prawda? Jest na sprzedaż.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-06 15:59:29

    Niezły lansik p. Szczęsny. Za robote pan się weź! Bo później takie skutki, że pusto w kasie. W izbach oraz na radnego nie wyszło to szukamy dalej. Może na posła aspiracie? Panie Kołodziejczak niech Pan prześwietla swoich ludzi bo nic dobrego z tego nie bedzie. A tak poważnie strajk jest jak najbardziej uzasadniony. Bedzie nam wszystkim lepiej jak zaczniemy patrzeć co jemy, gdzie kupujemy. Oczywiście chodzi mi o kraj pochodzenia. Polskie jest naprawdę dobre! Idąc do sklepu pomyślmy o tym co wkladamy do koszyka. Rolnictwo jest najbardziej delikatną gałęzią gospodarki. Jest coś takiego jak bezpieczeństwo żywnościowe. Jyeżeli Rolników się zniszczy to w razie wojny możemy od razu wystawiać białą chorągiewkę. Miasto widzi tylko Krus i dopłaty. Ale zadłużenia każdego rolnika nie widac???? Problemów z wymogami itp itd. Rolnicy miasto jest ze Wami!!!!

  • gość 2019-02-06 17:05:11

    Najbardziej zastanawia mnie ograniczona wiedza komentujących skąd bierze się żywność? Czy przypadkiem nie nachodzą Was refleksje kiedy sięgacie po kotlet czy ziemniaczki i kapustkę? Może zagraniczne?

  • gość 2019-02-06 17:45:12

    Jak długo będą finansowani rolnicy-obszarnicy,które należą do AGROunia powiązana z postkomuną,uwłaszczyli się przy okradaniu,majątku narodowego PGR.Ja się pytam,kiedy to komunistyczne AGROunia,zacznie płacić podatki.Bo dziś tych milionerów utrzymują Polscy podatnicy,renciści i emeryci..Utrzymują z UE od hektara około 90 euro,nie płacą podatku,jak renciści czy emeryci.Kto prowadzi działalność gospodarczą,musi płacić podatki i ZUS 4 krotnie większe niż rolnik.Jak z bankrutuje nikt nim się nie interesuje.Skończmy tymi z tymi komunistami z tej AGROunia,która okrada Polaków i prawdziwych rolników.

  • Gocha - niezalogowany 2019-02-06 18:06:10

    Ja jestem z miasta i nie jestem za Rolnikami więc proszę mnie w to nie wciągać! !! Jak zaczną myć łapy przed robotą sprzątać wokół siebie to może im się polepszy. Brud, smród i narzekania. Liczba wegan stałe rośnie zwolenników krewetek i awokado też. Co zrobicie jak nikt już nie będzie chciał waszych jabłek , kartofli i świń ?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-06 18:31:16

    A ci z Anielina gdzie są oni mają dobrobyt !!!

  • gość 2019-02-06 19:42:37

    Mam rodzinę na wiosce,którzy mają ponad 100 ha ziemi.Oni ciągle narzekają,który się przyznali,że tylko dostają nie całe pół miliona złotych dotacji z UE.Posiada same maszyny o wartości 1,5 miliona złotych.Ale dziwne jest że oni płacą nie całe 400 złotych kwartalnie na KRUS.a Polski podatnik,który prowadzi działalność,co miesiąc musi płacić blisko 1.200 złotych miesięcznie.Jeśli mu się nie powiedzie bankrutuje.Przestańcie tak ubolewać,nad tymi postkomunistycznymi rolnikami z ZSL.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-06 19:57:00

    Ci z Anielina za.pie.rdalają ciężko aby coś mieć i nie mają czasu na lamenty.

  • Do Gocha - niezalogowany 2019-02-06 20:02:08

    Szczypior gu.pia cipo. Ważne że ty jesteś taka czysta że bierzesz bułkę przez bibułkę s h.... gołą ręką.

  • gość 2019-02-06 20:07:55

    A ja się nie dziwię,jakie brednie ten postkomunista Szczęsny wygaduje.Proponuję jemu,żeby wyjechał do Rosji i nie szkodził Polsce Niepodległej.Tam będziesz miał RAJ Komunistyczny.

  • gość 2019-02-06 22:25:52

    Weź kup jeden z drugim te 100 ha i pokaż co potrafisz, Ja nikomu pracy, pomyślunku i pieniędzy nie zazdroszczę.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-07 05:43:31

    Rolnicy wiecznie coś oni tak ciężko pracują. ...wiecznie im mało !!! Ciężko to pracuje Ci co płacą podatki a nie rolnik !!!!

  • gość 2019-02-07 09:25:50

    Nie ,rolnik leży a mu się należy.Ale brednie Wy tu wypisujecie.Ze 100 ha pół miliona dopłat?Hehe ,jaja jak berety.I taką ciemnotę łyka miastowy.400 zł krus?We śnie bo tą kwotę trzeba pomnożyć razy 5.Brednie i bełkot.Życzę smacznego jedząc same krewetki i szczaw.

  • Rolnik - niezalogowany 2019-02-07 09:46:59

    Kłócić to wy się potraficie ale z myśleniem to już gorzej. Po pierwsze KRUS to nie tylko u nas funkcjonuje ale i na zachodzie. Po drugie proszę się dowiedzieć ile państwo dopłaca do KRUSu a ile do ZUSu. Po trzecie, który rolnik idzie na L4. Chyba dopiero jak mu nogi urwie. ( L4 dla rolnika to 9 zł na dobę ale dopiero po 30 dnia niezdolności do pracy) Emerytura niecałe 1000zł i nie ważne czy miałeś 2ha czy 200ha. To jest niesprawiedliwe!!!! Jeżeli chodzi o podatki to każdy nowy rząd boi się do tego tematu podchodzić bo okazuje się , że z podatku rolnego jest spora kwota do uzyskani. Rolnik go płaci czy zebrał, czy nie zebrał. Czy zarobił czy nie!!!!! Boją się wprowadzić podatek dochodowy bo w roku klęskowym zero wpływów a w dobrym roku jak każdy przedsiębiorca robi koszty i tyle z podatku. I co wy na to najmądrzejsi??? Jeżeli chodzi o te cholerne dopłaty to ja bym wolał godziwą zapłatę za swoje produkty a nie jałmużnę. Od momentu wejścia dopłat bezpośrednich wszystkie środki do produkcji podrożały o 100% łącznie z maszynami. Ceny za płody podobne jak przed 2004 rokiem. A w tym momencie nie rekompensują tych różnic. Więc jesteśmy do tyłu. Ludzie przemyślcie to i nie rzucajcie słów na wiatr. Rządzącym zależy na tym żeby wieś z miastem była skłócona. Tak było i tak jest. Skłóconym narodem lepiej się zarządza. Pozdrawiam

  • ursus 1614 - niezalogowany 2019-02-07 10:57:33

    nie oddamy wam naszych pięknych ursusów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-02-07 13:32:23

    Dziwię się ludziom którzy wypisują te komentarze,widzicie w nas rolnikach same minusy. Jestem rolniczką ale gdy idę do dino w wituni to cieszę się że kupuję tam wyroby mleczarskie z sąsiedniej Łobżenicy a nie nie wiadomego pochodzenia żywność. A KRUS tak mamy niższy niż ZUS ale to nam się potem odbija przy emeryturze. Pozdrawiam

  • gość 2019-02-07 14:06:30

    Wiecznie niezasyceni miastowi. Ciągle patrzą kto ma od nich więcej pracy we świątek i piątek..., i zazdroszczą, ale nie pracy tylko jej efektów. Bo efekty widać, ale przy pracy to nas nie widzicie...???

  • Gość - niezalogowany 2019-02-07 16:15:07

    Emerytura macierzyńska za urodzenie 4 dzieci też się żonom rolników nie należy bo KRUS jest obowiązkowy. Mają wychowywać i zapier.dalać w polu. Rolnicy to druga kategoria ludzi.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-07 17:26:27

    Rolnikom nic się nie należy! !!! A w Okonku sa rolnicy o to jest pytanie ?? motto dla rolników do roboty !!! A nie lapska wycagacie po nasze pinadze ciężko zarobione !

  • Gość - niezalogowany 2019-02-07 18:22:29

    Po jakie twoje pinadze?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-07 18:34:38

    Rolnicy myślą sobie ze podatki polaków pójdą dla nich na dopłaty no bo przecież oni produkują żywność i im się należy. A ja nie mam zamiaru przepłacać i utrzymywać rolniczych rodzin na poziomie i wolę kupić importowaną żywność bo jest tańsza. Oby więcej tańszej importowanej żywności. A dziady do roboty.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-07 18:35:16

    Rolnicy myślą sobie ze podatki polaków pójdą dla nich na dopłaty no bo przecież oni produkują żywność i im się należy. A ja nie mam zamiaru przepłacać i utrzymywać rolniczych rodzin na poziomie i wolę kupić importowaną żywność bo jest tańsza. Oby więcej tańszej importowanej żywności. A dziady do roboty.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-07 18:52:04

    A czyje rolniku .... ja muszę płacić podatki i ciężko pracować a wy wiecznie te swoje labska wycagacie po cudze ....ceny z kosmosu

  • Gość - niezalogowany 2019-02-07 21:40:55

    Wsadźcie sobie w tyłek swoją polską żywność. Ja nie będę przepłacać i kupię importowaną. A wy do roboty. Już nawet za granicą nie chcą waszej januszowej wołowiny po tej aferze sprzed kilku dni.

  • gość 2019-02-09 15:54:58

    Niech Polski rolnik pojedzie do Francji.Tam muszą płacić podatki a jak nie to bankrutuje.Tam nie ma ubolewania nad rolnikami,którzy gorzej mają niż w Polsce.Skończmy z tym narzekaniem a kto budował i buduje domy w miastach,dla swoich dzieci,rolnik,złodziej i mafioza.

  • Rolnik - niezalogowany 2019-02-09 18:43:07

    Ale wysyp miejskich geniuszy.... zal Wam dupe sciska, to kupcie sobie 100ha i placcie Krus, ja place Zus bo wychodzi taniej, tak więc prosze najpierw sie dowiedziec jakie sa oplaty.... druga sprawa doplaty, sa po to zeby chleb kosztowal 2 zl a nie 20zl

  • wrozia zebusia - niezalogowany 2019-02-09 19:22:39

    Mam gdzieś wasze pieczywo i kartofle z randapem. Sami to jedzcie. Wolę owoce i warzywa z Hiszpanii, mają przynajmniej smak i mniej azotanów. Mam też gdzieś wasze mleko od gwałconych krów którym odrywa się odrazu po porodzie cielaki od cyca i przeznacza na rzeź, możecie tez sobie w d.u.p.e wsadzic wasze świnki hodowane w warunkach uragajacych wszelkiemu zywemu stworzeniu, bite i marznące pozniej podczas transportu do rzezni ktora jest gorsza od obozu koncentracyjnego.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-09 23:05:38

    To hyba Pan z Anielina tak wypisuję że ma 100 h ....mocno zapracowany i tu wypisuję

Dodajesz jako: |