:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C pochmurno z przejaśnieniami

Protest społeczny przeciwko budowie chlewni w Nowym Dworze [WIDEO]

Interwencje czytelników, Protest społeczny przeciwko budowie chlewni Nowym Dworze [WIDEO] - zdjęcie, fotografia

Mieszkańcy Nowego Dworu i okolicznych miejscowości protestowali dzisiaj przeciwko planom budowy chlewni w Nowym Dworze

 


Protest społeczny przeciwko budowie chlewni w Nowym Dworze [WIDEO] komentarze opinie

  • Katarzyna - niezalogowany 2018-08-16 06:59:43

    Gdyby władze chciały rozmawiać z inwestorami i z mieszkańca i mieszkańcami to pewnie do porozumienia by doszło.Szkoda że ani w Nowym Dworze ani w Krajence i Podróżnej nikt nie chciał rozmawiać.

  • Jestemnanie - niezalogowany 2018-08-15 22:52:26

    Jesteś głupi czy mi się wydaje?! Doskonale wiedzą o co walczą...co Ty myślisz, że ludzie ze wsi są gorszego sortu, zdziwiłbys się buraku! Pochodzę jak to Ty to ująłeś "z tej dziury" jestem dumna, że wychowałam się poza miastem. A odchodząc od tematu na Pana Marka Jarskiego można chociaż liczyć, zawsze pomoże gdy zaistnieje taka potrzeba. A Begerka co zrobiła dla wsi w której żyję tyle lat? Nic. Tylko im świnie próbuje podkładać. Szkoda, że jak zawsze startowalowa w wyborach to prosiła o głosy, o poparcie, a teraz knuje takie coś, mieszaja jeszcze w to swojego wnuka, który nie ma pojęcia o niczym.

  • Deweloper - niezalogowany 2018-08-15 13:09:31

    Jak widac walka trwa pomiedzy pionkami panstwa B jak i Pana ktory prowadzi złom na wjezdzie do nowego dworu. Z tego co wiem to Panstwo B maja ogromne pole w centrum tej dziury jak juz te swinie maja tam smierdziec to niech śmierdzą z dala od zabudowań. Ludzie ktorzy myślą ze bedzie im smierdziec w mieście sa nie poważni. Wizja nowego dworu jako przedmieści Zlotowa w przeciagu 20 lat to tez niezla glupota. Tempo rozbudowy osiedli za zlotowem zwolni drastycznie w przeciagu 4-5lat. Szkoda jedynie mieszkancow tej dziury bo oczekiwali sielanki a beda mieli świnki. Z drugiej strony ciekawe czy Pan od zlomu ktory tak placze o zatrute wody ma ten swoj plac odpowiednio zabezpieczony. Przeciez z tych maszyn ciekna oleje i paliwa(nie sa to male ilosci) ktore rowniez zatruwaja wasze wody. Cala sprawa wyglada jak bójka dwojki dzieci o to, ktore ma ładniejszy zamek w piaskownicy. Nie znamy stanowiska świniarzy ani gminy, wiemy tylko co pan od zlomu i jego pionek - soltys maja do powiedzenia. Ludzie uwierzcie tutaj nie chodzi o smród tylko porachunki dwoch "dużych". Złom kontra świnie. Ci biedni ludzie ktorych widzimy na filmie nie wiedzą nawet z czym walcza. Czuje ze ta sprawa pociągnie za sobą wiele ofiar wśród pionkow obu stron, ciekawe czy wtedy Renia albo Jarski beda tak stali za swoimi pionkami murem. Oni pojda dalej a wy biedni pionkowie zostaniecie na lodzie, stracicie dorobki i spokojne życie. Nigdzie nie moge znaleźć informacji o rozmowach mieszkańców z inwestorem, protestujecie nie próbując dojsc wcześniej do porozumienia? Ile wam za to placa? I gdzie stanowisko naszej Renatki? Medialna gwiazda zgasła i nie ma zamiaru wypowiedzieć sie na temat problemow jej wsi? A tego mlodego chlopaka to wy zostawcie w spokoju, pewnie sam nie wie o co chodzi w tej grze, a skusiła go tylko wizja pieniędzy, bo te pewnie są nie małe tymbardziej ze inwestycja dla większości ludzi jest nieosiągalna. Sam bym chętnie 2 chlewnie postawił, gdybym mial odpowiednie hektary.

  • Xxx - niezalogowany 2018-08-15 12:45:21

    Po takim panuzmiasta mój dziadek na konia wsiadał.

  • Rr - niezalogowany 2018-08-15 11:26:50

    Dokladnie tak jak mowisz. Te same pionki pisza tez pod artykulem dotyczacym podroznej. Identyczne komentaze tylko kopiuj i wklej

  • Jestemnanie - niezalogowany 2018-08-15 11:08:50

    Nie rozumiecie problemu, w części w której ma powstać chlewnia od x lat nikt nigdy nie prowadził tam gospodarstwa. Mimo, że to wieś to nigdy u nas nie śmierdziało. Za kogo wy nas macie? Odzywają się tylko pionki Pani Beger, może jej wnuka, który jest sterowany przez nią, przez ojca, który sam nie może nic osiągnąć więc już kombinuje na różne strony. Może niech Pani Beger postawi sobie chlewnie koło domu gdzie ma dużą przestrzeń, ona jest już przyzwyczajona. I gdyby ktoś nie widział to za krzyżem w Nowym Dworze zaczyna się wieś, tam też mieszka Pani Beger. Ma duże budynki za domem gdzie można zrobić chlewnie. nie chcę przyjechać do Nowego Dworu i czuć tego smrodu, którym już kiedyś nas uraczyli jak był kurnik.

  • Rtv - niezalogowany 2018-08-14 23:58:40

    Inwestycji z których będaą czerpać zagraniczne spółki i bedą zatrówać życie okolicznym mieszkańcom? Nie rozumiecie że to jest centrum wsi i osiedli mieszkaniowych? 5 km albo dalej ok ale w tym miejscu to zły pomysł

  • Rolnik - niezalogowany 2018-08-14 23:30:03

    Wladze maja w d**ie przekupionych obywateli i maja racje. Wies musi sie rozwijać. TAK - DLA INWESTYCJI NA WSI. Jeszcze troche i calkiem gospodarka w tym kraju upadnie. Nie podoba sie to tylko ludziom ktorzy siedza w domach i pobierają zasiłki. Przedsiebiorcy beda przenosic sie za granice, a w panstwie wkoncu zabraknie pieniedzy na 500+ i inne zasilki dla tego PLEBSU ktorego protesty sa oplacane przez POwcow.

  • Ktoś tam - niezalogowany 2018-08-14 22:55:46

    Pani Katarzyno nie chodzi nam o to zeby ograniczac polskiego rolnika. Przedsiebiorcom tez nikt nie pomaga a co rusz podnosza podatek dochodowy, zus itp. Kto staje za nimi? Nasz protest dotyczy umiejscowienia inwestycji nie samej inwestycji. Boimy sie o zdrowie nasze i naszych dzieci. Na chwile obecna nie ma ustawy ktora by kontrolowala emisje gazow z takiej chlewni a i sam wywoz nieczystosci mozna z latwoscia oszukac. Inwestor twierdzi ze bedzie wywozil gnojowke w okreslone miejsce... a kto to bedzie kontrolowal? To wina tych na gorze ze ludzie musza jeszc mieso ktore jest naladowane chemia i antybiotykami nie nasza.Większość ludzi na inne nie stać!. Obwiniamy sie wzajemnie a nie widzimy ze w tym wszystkim wszyscy jestesmy dla siebie "JANUSZAMI"

  • Jili - niezalogowany 2018-08-14 19:23:43

    Wszystkie wielkopolskie chlewnie powinno budować się w Gminie Kaczory. Będzie blisko do ubojni.

  • Jili - niezalogowany 2018-08-14 19:22:11

    Chlewnie niech budują pod Śmiłowem,tam nikomu nie śmierdzi. Są przyzwyczajeni.

  • Nani - niezalogowany 2018-08-14 18:39:40

    Ten chłopak jest tylko slupem w tym całym burdelu on nie ma pojęcia o gospodarce

  • abc - niezalogowany 2018-08-14 14:50:35

    Głośno nie mów bo zaraz tam będzie pewien pan z Krajenki.

  • Zniesmaczony - niezalogowany 2018-08-14 09:18:02

    W Lipce na Winiarni gość ma świniarnie i jakoś protestów nie ma. Fakt, że jak ma padać to czuć smród, ale większy jest fetor jak rolnicy gnojowice na pole wywożą.

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2018-08-14 09:09:53

    Ale jakie to mięso jeśli do uboju potrzebne są 3 miesiące. Sam osobiście pracuje przy biogazie po całej Europie i wiem jaki to straszny smród jest w okolicy, dlatego swiniarnie budowane są na dalekich obrzeżach wiosek a nie w centrum!!!!!!!

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2018-08-14 09:09:35

    Ale jakie to mięso jeśli do uboju potrzebne są 3 miesiące. Sam osobiście pracuje przy biogazie po całej Europie i wiem jaki to straszny smród jest w okolicy, dlatego swiniarnie budowane są na dalekich obrzeżach wiosek a nie w centrum!!!!!!!

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2018-08-14 09:09:14

    Ale jakie to mięso jeśli do uboju potrzebne są 3 miesiące. Sam osobiście pracuje przy biogazie po całej Europie i wiem jaki to straszny smród jest w okolicy, dlatego swiniarnie budowane są na dalekich obrzeżach wiosek a nie w centrum!!!!!!!

  • Toco - niezalogowany 2018-08-14 08:14:52

    Tak wielka metropolia z metrem i lotniskiem. W każdym miejscu jest dziś cywilizacja i z każdej wioski w kilkanaście minut można dojechać do jakiegoś miasta. To znaczy że nigdzie w Polsce nie można być hodowcą?Ludzie hoduje się na wsi a nie w dzielnicy senatoryjnej w Kołobrzegu!!!To normalne

  • katarzyna - niezalogowany 2018-08-14 07:34:20

    Nie chcecie jeść duńskiego mięsa.Ok.Ale praktycznie cały czas je jecie.W każdym markecie kupujecie jakieś mięso i nie jest to polskie mięso.Dlaczego nie wspieraliście rolników kiedy NASZE POLSKIE tuczniki były sprzedawane do skupów po 3-4 zł za kg a na półkach w sklepach nie było widać obniżek.Dlaczego nie broniliście SWOJEGO ROLNIKA którego kolejne rządy zmuszały poprzez swoje działania do tego aby likwidować tradycyjne hodowle.Musicie zrozumieć że gospodarstwa rodzinne które hodowały świnki na słomie i karmione były ziemniaczkami już nie istnieją i to nie z własnej woli.Gdzie wtedy byliście obrońcy polskiego mięsa.

  • Ja - niezalogowany 2018-08-14 00:08:25

    Ok ale nie śmierdzi cały rok świniami

  • ... - niezalogowany 2018-08-14 00:04:12

    Pewnie rozbił świnke-skarbonke

  • Obywatel 2 - niezalogowany 2018-08-14 00:01:41

    A ile mieszkańców liczy Borucino? Pewnie zastraszeni

  • Karol - niezalogowany 2018-08-13 23:27:42

    To nie znaczy ze mogą ludzią życie zatruwać. Nawet okoliczni rolnicy są temu przwciwni.

  • Karol - niezalogowany 2018-08-13 23:27:42

    To nie znaczy ze mogą ludzią życie zatruwać. Nawet okoliczni rolnicy są temu przwciwni.

  • Bożena - niezalogowany 2018-08-13 23:17:57

    Widocznie żyjesz cały czas w realiah PGR. Nie wiesz jak jest na miejscu to się nie wypowiadaj. PGR już dawno tutaj umarł. Teraz jest tu część miasta

  • heniek - niezalogowany 2018-08-13 23:15:38

    witam te swinki do zadnej Dani nie wyjezdzaja one zostaja w Polsce i polscy kosumenci je spozywaja które sa karmione Antybiotykami

  • Renata - niezalogowany 2018-08-13 23:12:56

    W samo sedno! Brawo

  • Grażyna - niezalogowany 2018-08-13 23:10:52

    Tylko,że to trafia na duński rynek. A u nas smród i zanieczyszczenia.

  • Janek - niezalogowany 2018-08-13 23:07:14

    Obywatelu ta chlewnia nie ma nic wspólnego z polską gospodarką tylko duński świnki które hodowane są w okropnych warunkach, na rusztach, faszerowane chemią i po utuczeniu wyjeżdżają do Danii. Nam zostaje smród i zanieczyszczenia tymi chemikaliami. Nikt nie ma nic przeciwko polskim hodowlą ale na śmierdzące duńskie już niech Duńczycy hodują sobie u siebie. Zasypiają nas zagranicznym śmieciami teraz świniami.

  • Adam - niezalogowany 2018-08-13 23:01:52

    A Ty skąd masz kasę ? A raczej nie masz. Ale typowe zazdro cebul polskich i polaczkow ja nie mam nie zarobiłem nic kasy w życiu siedzę na mops i 500+ a tamten ma firma i wakacje i Mercedes

  • Rolnik - niezalogowany 2018-08-13 23:00:26

    Już były artykuły na wp.pl ludzie stawiają bloki na wsiach obok pól a potem skargi na rolników bo 22.W nocy latem koso zboże czy nawozu sypie i smrodzi że im przeszkadza

  • ... - niezalogowany 2018-08-13 22:53:02

    PAn z miasta To może koło Ciebie postawić taka chlewnie?? Ciekawe ile byś wytrzymał ! Nie wypowiadaj sie skoro Ciebie to nie dotyczy!!

  • Obywatel - niezalogowany 2018-08-13 22:49:08

    Jakoś ku**a w Borucinie jest kompostownia i ludzie nie protestują w du**ch się wam dziady poprzewracało polska gospodarka powinna się rozwijać a nie chcecie jeść zagraniczne mięso to róbcie tak dalej dziady.

  • Ty - niezalogowany 2018-08-13 22:41:55

    Gdzie hodowca ma inwestować ? Naturalnym miejscem jest wieś,a w szczególności po PGR.Jeszcze trochę to pianie koguta będzie przeszkadzać .Czego chcecie Kasyna między blokami PRG?

  • Karol - niezalogowany 2018-08-13 21:40:44

    Tego typu inwestycje nie powinny być realizowane tak blisko miasta zwłaszcza jeśli gmina planuje w tej okolicy tworzyć osiedla mieszkaniowe. Podejżewam że większość komentarzy popierających tą inwestycje jest podstawionych bo tylko kretyn nie domyśliłby się jakie będą tego konsekwencje. No chyba że ... Trzeba umieć rozróżić pojęcie wsi od osady. Wokół inwestycji są 3 wioski, gdzie ponad 90% mieszkańców nie jest rolnikami. Zasmrodzą gminę, zatrują wody gruntowe, dalej ujęcie wody pitnej. Setki ton fekalii będą wylewane w okolicy Złotowa. Złotów zdrój!

  • Jola - niezalogowany 2018-08-13 21:23:00

    A skad ten chlopak ma na taka inwestycje???? KTOS SIE TYM ZAINTERESOWAL??? 2 MILIONY ZLOTYCH!!!!

  • JanuszZagorski - niezalogowany 2018-08-13 21:07:57

    Hej zlotowianin! To że kiedyś tam były PGR-y to nie znaczy ,że teraz mają być BGR-y. A ty czasami nie podstawiony?

  • PanZMiasta - niezalogowany 2018-08-13 20:59:02

    To gdzie te chlewnie maja stac? Na księżycu? Protestujcie a wkoncu zaplacicie takie pieniadze za wieprzowine, że będzie dla was towarem luksusowym. Wieś od zawsze hodowała trzode i bydło. Poza tym żyjemy w dobie postępu, są środki chemiczne i biotechnologiczne redukujące emisje odorów pochodzących z gnojowicy. A jak wam sie wieś i jej zapachy nie podobają to zapraszam do miasta, tu tez nie jest lepiej szczegolnie w okresie grzewczym, kiedy mieszkańcy rzucaja w piece wszystko co im w ręce wpadnie.

  • lubię miesko - niezalogowany 2018-08-13 20:54:39

    No a ty Marek co tam robisz sam mieszkasz w chlewni i żal ci że będzie w Nowym Dworze ładniejszy chlew od twojego.

  • Karol - niezalogowany 2018-08-13 20:32:42

    Polski rolnik? To chyba nie wiecie, że pieniądze na tym robić będą tylko Duńczycy i zarządca-wiemy kto. A rolnicy jak chcą mieć ziemię przeznaczona na grunty rolne to niech ich nie sprzedają jej pod zabudowę domów jednorodzinnych. W okolicy powstają potężne osiedla, które w niedelekiej przyszłości nie beda wsią tylko przedmieściami a niespełna kilometr od nich planują chlewnie docelowo na 4000 sztuk trzody. Uwierzcie nawet centrum Złotowa to poczuje. Złotów Zdrój chlewniami pachnący!

  • Pkt - niezalogowany 2018-08-13 20:15:26

    U mojego psa w budzie lepiej pachnie niż u ciebie w domu chamie.

  • Protestujacy - niezalogowany 2018-08-13 20:09:40

    Brawo

  • Protestant - niezalogowany 2018-08-13 20:08:26

    Nie wiesz o co chodzi to lepiej się wypowiadaj. Znajdował się tylko 1 kurnik!!!!

  • zlotowianin - niezalogowany 2018-08-13 20:07:51

    Z mojej orientacji wynika,że to gospodarstwo tam istnieje od wielu ,wielu lat więc o co chodzi. Kto wam kazał tam się budować?

  • Lila - niezalogowany 2018-08-13 20:07:12

    Chlewnia ma znajdować sie w centrum Nowego Dworu, 50 metrów od zamieszkanych domów/ bloków, ktore nie są wybodowane niedawno, tylko są domkami poniemieckimi

  • Gość - niezalogowany 2018-08-13 20:06:25

    Rolników to w tej miejscowości na jednej dłoni się zliczy. Poza tym nie jest to wioska rolnicza tylko osadnicza i głównym źródłem utrzymania 99% mieszkańców jest praca w miescie

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2018-08-13 20:06:25

    Łatwo ludziach się wypowiadać którzy tam nie mieszkają i ze smrodem żyć nie będą musieli

  • Ja - niezalogowany 2018-08-13 20:05:14

    W Nowym Dworze tylko śmierdzi ludzią to gospodarstwo położone w centrum!!!!!

  • Czesław - niezalogowany 2018-08-13 20:04:31

    Rolnicy nie chcą smrodu? A to dziwne przecież i tak wali na wsi smrodem. No tak ale to nie ich smród i nie ich pieniądze że smrodu

  • abc - niezalogowany 2018-08-13 20:04:19

    A pomyślałeś o rolnikach ktorzy przez te protesty tez traca cały dorobek życia?Po raz kolejny pada pytanie :po co miasto chce na wieś?

  • Zlotowianin - niezalogowany 2018-08-13 20:03:34

    A czy to nie jest miejsce starych PGRów? Mogliście się tam nie osiedlać. Codziennie przejeżdżam przez Nowy Dwór i nieprzyjemnych zapachów nie czułem. Inwestor powinien 10 chlewni tam postawić żebyśmy mieli świeże mięsko w mieście.

  • Ja - niezalogowany 2018-08-13 19:49:43

    Debilizm ludzki nie zna granic

  • Protestujacy - niezalogowany 2018-08-13 19:38:34

    Wole kupować wieprzowinę za 19 zł niż stracić cały dorobek życia. Pomyślałeś o ludziach którzy tam mieszkają i chcieli by sprzedać posiadłość ????

  • josef - niezalogowany 2018-08-13 19:33:09

    Jak jest wiocha to musi być smród, już wam się całkiem we łbach poprzewracało. Co niby te świnie w mieście mają być przy marketach?Arystokracja wiejska,do roboty a nie protestować.

  • Czesław - niezalogowany 2018-08-13 19:07:07

    Czyżby mieszkańcy Krajenki przerzucili się na mięso po uboju świń zagrożonych ASF które nie jest w stanie przejeść wojsko? A może na mirabelki i szczaw?

  • BBQ - niezalogowany 2018-08-13 19:01:51

    Trafiłeś w sedno.

  • marcin Bustowski - niezalogowany 2018-08-13 18:54:31

    A jeść to Polską świeżą wieprzowinkę to oni chcą czy mięsko z głębokiego mrożenia z markecików po 9 zł za kg! Czy myślicie że jecie świerzą wieprzowinę którą wciska wam zachód z rezerw materiałowych z 1988 roku. Wieś jest od produkowania i zabezpieczania żywności. Opamiętajcie się

  • Marcin Bustowski - niezalogowany 2018-08-13 18:51:21

    W związku z nagminnym wykorzystaniem sytuacji Suszy przez podmioty kontraktujące skup płodów wobec Polskich Rolników którzy nie mogą się wywiązać z zawartych umów wniosłem do Ministra i Premiera o ogłoszenie Klęski Żywiołowej. Ogłoszenie klęski żywiołowej zawiesza wszelkie roszczenia prawne podmiotów wobec osób poszkodowanych a takim jest Rolnik! Ponadto wskazuje że żywność tak zdrożeje że Konsumenci nie zdążą łapać się za portfele. Powstaje pytanie gdzie są rezerwy materiałowe i kryzysowe na utrzymanie cen pasz i żywności w sytuacji wystąpienia klęa

  • Czesław - niezalogowany 2018-08-13 18:47:26

    Rolnicy nie chcą smrodu? A to dziwne przecież i tak wali na wsi smrodem. No tak ale to nie ich smród i nie ich pieniądze że smrodu

  • Xx - niezalogowany 2018-08-13 18:44:22

    Wspiera protestujących.

  • o - niezalogowany 2018-08-13 18:24:10

    A co tam robi sołtys i strażnik miejski z Krajenki?

  • gość 2018-08-25 00:11:15

    Złotowianin : W Złotowie też był PGR na Partyzantów to może Begerowa tam wybuduje chlewnie ???