:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 14°C
W. Adamek na nowym sprzęcie będzie widoczny nie tylko w centrum miasta, ale również na promenadzie czy na plażach, gdzie przebywa najwięcej osób i gdzie najczęściej jest co na bieżąco zbierać
Portal zlotowskie.pl 15/08/2019 07:00

Od początku letniego sezonu pracownicy MZUK także w weekendy czyszczą miasto. Teraz również przy użyciu cargo roweru.

– Zdecydowaliśmy, żeby w tym roku także w soboty, niedziele i świąteczne dni zbierać nieczystości. Oczywiście nie w całym mieście, ale przynajmniej w najczęściej odwiedzanych przez mieszkańców miejscach, głównie w centrum miasta – mówi wiceprezes Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Złotowie, Mariusz Walter. To reakcja spółki na fakt, że w wolne dni niejednokrotnie widać, zwłaszcza po nocach, poprzewracane kosze i wysypane śmieci.

– Raz, że dodatkowo jeździ ciągnik, który opróżnia pojemniki i zbiera większe odpady. Po drugie, od tego właśnie weekendu po mieście porusza się cargo rower, dostosowany do zbierania mniejszych nieczystości.

We wczesnych godzinach porannych, między piątą a dziewiątą, rowerem będzie jeździć w wolne dni Waldemar Adamek.

– Wcześniej też robiłem małe obchody w centrum miasta. Dzięki rowerowi będę mógł poruszać się na większych odległościach – mówi pracownik MZUK–u.

– Będzie widoczny nie tylko w centrum miasta, ale również na promenadzie czy na plażach, gdzie przebywa najwięcej osób i gdzie najczęściej jest co na bieżąco zbierać – mówi Mariusz Walter. Cargo rower pojawi się być może również na niektórych osiedlowych ulicach.

– Nie sposób objechać w ten sposób całego miasta, stąd ograniczenie do najczęściej uczęszczanych miejsc – przyznaje nasz rozmówca.

– Burmistrz poprosił nas o możliwość świadczenia takiej usługi. Zgodziliśmy się, rower został wykonany na nasze zamówienie. Kosztował blisko 5 tys. zł – wyjaśnia Mariusz Walter.

Piotr Steffen

Reklama

Przejażdżka po śmieci komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-08-15 07:44:08

    Ten pomysł to totalna głupotą. Płacimy za śmieci jak za zboże to może jeszcze być podstawą do podwyższenia opłat.
    Sklepy mają wolne niedzielę a MZUK będzie wysyłał pracowników którzy też mają rodziny. Przecież nic za darmo dlatego może w ciągu tygodnia uczyć i egzekwować od mieszkańców czystości tak aby w niedziele i święta nie śmieciami. Mamy Straż Miejską, nauczycieli oni mogą tym się zajmować i uświadamiać mieszkańców od dziecka włącznie.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-15 08:03:27

    Jakie oplaty za smieci? Tu chodzi o oproznianie pojemnikow usytuowanych przy chodnikach na przyklad. Za to placi miasto i nie ma to nic wspolnego z oplata smieciowa, ktora placisz do ZG Krajny

  • Gość - niezalogowany 2019-08-15 10:06:50

    Ty powyżej to bierz sprzęt i w drogę. Kiedy ty będziesz leżał na plaży oni będą za ciebie sprzątać i to nie tylko z pojemników. Poza tym ich płacą nie pochodzi z kopalni a skoro miasto jest płatnikiem tego pomysłu to wiedz że czyni to z naszych podatków które co roku są zwiększane.

  • gość 2019-08-15 10:43:51

    Bydła nie nauczysz żeby nie śmieciło. Wakacje to najgorszy czas. Noc w noc miedzy blokami gdzie są usytuowane ławki najpierw delikwenci chleją, a później niszczą co popadnie. Na koniec rzucają butelkami po ścianach i chodnikach tak żeby się rozprysły. A policji nie ma.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-15 13:32:38

    Jak zwykle! Nic się nie podoba. Tylko krytyka i krytyka. Możesz się pochwalić osobiście co zrobiłeś/aś/ dla miasta?

  • Gość - niezalogowany 2019-08-15 15:14:05

    W tym zlotowie nigdy nikomu nie dogodzi sie. Same hamy cebule i prostacy ...

  • Gość - niezalogowany 2019-08-15 15:15:04

    Waldek to mily uprzejmy czlowiek i sympatyczny w przeciwienstwie do tych wiecznie marudzacych w Złotowie co im sie nic nie podoba

  • Gość - niezalogowany 2019-08-15 16:30:14

    Tu nie chodzi o to czy się coś komuś podoba czy nie. Tu idzie o innowacje które ktoś wymyśla chyba dla zbicia czasu. Jak jeden z drugim siedzący na zewnątrz panu czy restauracji rzucający pety papierki i inne dziadostwo gdy wokół było nie było pracownik MZUK z nakazu będzie się kręcił aby posprzątać zaśmiecony teren.
    Jeżeli to dobry pomysł to mam nadzieję że widząc sprzątającego wszyscy którzy dzisiaj brudzą zaczną dbać o czystość wokół siebie co niewątpliwie przyczyni się do wycofania tego pomysłu.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-15 16:45:26

    Też tak uważam że niedziela jest dla świętowania i odpoczynku a nie sprzątania po kimś w tym imprezach burmistrzowskich. Po nich powinien sprzątać organizator za własne pieniądze lub sam. Sprzątanie i czyszczenie miasta to nie jest praca w systemie ciągłym lub szczególnego znaczenia. Takie rozwiązanie jest sprzeczne z prawem pracy.

  • gość 2019-08-15 21:03:54

    Bardzo dobre rozwiązanie ! Puki mieszkańcy nie zrozumieją , że zaśmiecanie jest wykroczeniem , kiedy Straże Miejskie nie będą bez bojażni egzekwować prawa pozostają takie rozwiązania i to nie tylko w Złotowie , które uchodzi za miasto przykładnie czyste , ale w innych miasteczkach powiatu i to szczególnie w miejscach zbiórek i biesiadowania miejskich lumpów ! Kto krytykuje tego typu rozwiązania jest zwykłym brudasem !! Temu u góry radzę nie wypisywać głupot o sprzeczności z prawem pracy , co wogóle przychodzi do głowy takim komentatorom ! oSOBIŚCIE pŁACIŁBYM TEMU GOŚCIOWI DOBRĄ KASĘ , ŻE SPRZĄTA NAWET W PRZYPADKU MASOWYCH IMPREZ ! A dla kogo one są organizowane , sądzę że dla mieszkańców ! Więcej wyobrażni !!

  • Gość - niezalogowany 2019-08-15 21:14:33

    No tak pracownicy pracują w niedzielę i święta. Ciekawe co w tym czasie robił szef Mzuku. TEŻ PRACOWAŁ?

  • Lol - niezalogowany 2019-08-15 22:25:50

    Srałem w centrum miasta!!! A ty co zrobiłeś dla miasta Złotów?!

  • Gość - niezalogowany 2019-08-16 08:04:36

    Zmniejszyli ilość wywozów, zwiększyli ilość wozów. To taki kraj gdzie rozsądek nie wygra z głupotą.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-16 12:17:27

    Za smiecenie-kara.W każdy weekend młodzież pije alkohol na parkingu przy Starostowie ,odpady rzucają na ziemię. I co jest spoko... policja czuwa.

Dodajesz jako: |