Przekroczyła prędkość o 64 km/h - straciła prawo jazdy

Zatrzymane prawo jazdy, mandat i punkty karne - to efekt przekroczenia prędkości o 64 km/h w terenie zabudowanym przez kierującą pojazdem osobowym marki Toyota Avensis. Kobieta jechała z prędkością 114 km/h, na odcinku drogi, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h

12 sierpnia br. około godziny 08:05 w trakcie trwania działań „Bezpieczny długi weekend” na trasie W-188 w miejscowości Dolnik uwagę policjantów złotowskiej drogówki zwrócił pojazd Toyota Avensis, który w terenie zabudowanym nie zważając na bezpieczeństwo swoje oraz innych osób, pędził ze znaczną prędkością.

Policjanci dokonali pomiaru prędkości pojazdu i okazało się, że pomimo ograniczenia prędkości do 50 km/h w obszarze zabudowanym, samochód poruszał się o 64km/h więcej niż jest to dopuszczalne. Kierującą samochodem Toyota Avensis okazała się 51- letnia kobieta mieszkanka Złotowa.

W tym przypadku piractwo drogowe zakończyło się zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy, mandatem oraz punktami karnymi. Pamiętajmy jednak, że  nadmierna prędkość to ciągle główna przyczyna wypadków drogowych, a najmniejszy błąd za kierownicą może kosztować życie nie tylko swoje, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

Już dziś zyskaj pełnie możliwości jakie oferuje nasz portal.

Subskrypcja na portalu