:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  23°C bezchmurnie

Przerwany gazociąg

Informacje, Przerwany gazociąg - zdjęcie, fotografia

Dnia 8.11.2017r w godzinach przedpołudniowych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Złotowie wpłynęło zgłoszenie o przerwanym rurociągu gazowym w m. Podróżna gm. Krajenka

Do zdarzenia zadysponowano jednostki OSP Podróżna, OSP Krajenka oraz dwa zastępy JRG Złotów, powiadomiono Pogotowie Gazowe.

Po dojeździe na miejsce potwierdzono informację o przerwanym rurociągu gazowym tzw. średniego ciśnienia i wycieku gazu do atmosfery, zdarzenie w obrębie pola uprawnego. Do uszkodzenia doszło podczas prac polowych, na miejscu znajduje   się koparko-ładowarka której operator podjął działania w kierunku tymczasowego, prowizorycznego ograniczenia wycieku gazu.

PSP Złotów

Działania straży w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie przystąpiono do zlikwidowania wycieku gazu za pomocą specjalistycznych zacisków.

Wkrótce na miejsce dotarł patrol Pogotowia Gazowego z Piły który przejął miejsce objęte działaniami celem usunięcia powstałych uszkodzeń.

Jako przestrogę należy nadmienić, iż warunki prawne i technologiczne zezwalają na układanie tego typu gazociągów poza terenem zabudowanym na głębokości już ok 70 cm.

tekst: st.str. Piotr Żurek

foto: KP PSP Złotów


Przerwany gazociąg komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się