:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 22°C
Kronika kryminalna, Przyznała - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 07/10/2019 18:40

Właścicielka „Seniora”, firmy świadczącej w Zakrzewie usługi pielęgniarskie, przyznała się do winy co do zarzucanych jej czynów. W minionym tygodniu Sąd Rejonowy w Złotowie skazał ją karą grzywny.

Sprawa Sylwii B. rozpoczęła się w Sądzie Rejonowym we wtorek 17 września o 9:00. Na sali rozpraw, którą prowadził sędzia Jerzy Hławiczka stawili się zainteresowana, jej adwokat, jej najbliższa rodzina oraz dwie zainteresowane sprawą osoby obce. Po rozpoznaniu przez sędziego tożsamości zgromadzonej publiczności, obie panie zostały z sali wyproszone.

– W tej sprawie nie ma świadków ani poszkodowanych – mówił sędzia – zatem muszę paniom podziękować. Nikt nie był w tej sprawie wzywany. Nie mogą być panie obecne w czasie przesłuchania oskarżonej.

Następnie, adwokat właścicielki firmy „Senior” Mariusz Adamaszek, poprosił o piętnastominutową przerwę w celu bieżącej konsultacji z klientką. 0 9:20 sprawę wznowiono. Sędzia odczytał zarzuty. Sylwia B. oskarżona była o dwa czyny z artykułu 270 Kodeksu Karnego, to jest podrobienie podpisów na kartach pracy i posługiwanie się nimi, czyli przedłożenia ich w miejscowych Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. Proceder miał nie być jednorazowy, ale trwać w czasie, od stycznia 2012 roku do stycznia 2015 roku. Sylwia B. przyznała się do obydwu zarzucanych jej czynów. Podczas krótkiego wyjaśnienia powiedziała tylko, że podpisy były przez nią składane „w celu uzupełnienia dokumentacji”. Propozycję kary złożył w jej imieniu adwokat Mariusz Adamaszek.

– Mając na uwadze, to, że moja klientka od lat prowadzi taką działalność i nigdy żadnych zarzutów wobec niej nie było, w uzgodnieniu z klientką, wnosimy łącznie o karę w wysokości 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na jeden rok i grzywnę w wysokości 30 zł stawek dziennych. Sędzia zaproponował jednaj inny wyrok.

– Pani nie była dotychczas karana – mówił – i nic nie wskazuje na to, żeby miała być Pani karana ponownie, bynajmniej tak mi się wydaje i taką nadzieję żywię, dlatego proponuję znieść karę pozbawienia wolności w zawieszeniu, a zwiększenie kary grzywny do 300 zł stawek dziennych, co daje 9 000 zł i 4 000 zł kosztów sądowych. Skazana i jej adwokat przyjęli taką propozycję. Sylwia B. poddała się dobrowolnie proponowanej karze, co oznacza, że nie ma od niej odwołania.   

Sylwia B. początkowo umówiła się z nami na spotkanie w celu udzielenia komentarza. Później jednak je odwołała. Jak twierdzi przemyślała sobie to wszystko i nie chce się w tej sprawie już wypowiadać, nie czuje się na siłach, ma dość tego wszystkiego. Dodała też, że jej zdaniem nie ma sprawiedliwości w naszym kraju, jest kozłem ofiarnym w tej sprawie, ale ktoś musiał być, dlatego właśnie się przyznała do winy. Na pokrycie grzywny weźmie prawdopodobnie jakiś kredyt, bo „musi sobie poradzić”. Obszerniejszego komentarza w imieniu klientki udzielił nam adwokat Mariusz Adamaszek.

– Zarzut nie obejmował uzyskania żadnych korzyści finansowych, nie było takiej intencji. Podpisy były składane w celu uzupełnienia dokumentacji. Sąd to zauważył i dlatego wydał taką, a nie inną propozycję wyroku. Ten wyrok pozwala mojej klientce wykonywać dalsze świadczenia z ramienia posiadanej przez nią firmy. Według obecnych przepisów nie ma do tego przeszkód. Z przebiegu rozprawy wynika, że nie było żadnych pokrzywdzonych, a waga czynu jest znikoma. Kara grzywny jest w zupełności wystarczająca. Adwokat dodał także, że cała sprawa, w jego opinii, to pokłosie konfliktu osobistego jej klientki z „pewnymi” osobami, które doprowadziły do tego, żeby sprawę możliwie „wyolbrzymić” i zrobić z niej „lokalną aferę”, a ta sprawa nie ma takiej rangi.  

O wypowiedź w sprawie dalszej współpracy z firmą „Senior” poprosiliśmy kierownika GOPS w Zakrzewie, Monikę Przybyłę.

– W przedmiotowej sprawie na chwilę obecną prowadzone jest postępowanie wyjaśniające. Czekamy na opinię prawnika w tej sprawie.

Natomiast Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej nie jest stroną postępowania. Na dzień dzisiejszy nie otrzymaliśmy żadnej informacji z sądu ani o prowadzonym postępowaniu ani też o wyroku – wyjaśnia.

– Należy zauważyć, że pani, która prowadzi świadczy aktualnie dla nas usługi opiekuńcze i specjalistyczne, w tym usługi dla osób z zaburzeniami psychicznymi, jest jedynym podmiotem o tym charakterze na naszym i najbliższym terenie. Świadczone dotychczas usługi w tym zakresie były wykonywane należycie, z najwyższą starannością. Fakt popełnienia wykroczenia przez właściciela firmy, a nawet jego skazanie grzywną, nie eliminuje go z możliwości prowadzenia działalności gospodarczej. Na dzień dzisiejszy firma ta należycie wywiązuje się z umowy zawartej z Gminnym  Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zakrzewie, a osoby korzystające z usług opiekuńczych oraz ich rodziny nie zgłaszają żadnych zastrzeżeń do jakości usług.

Julita Milczyńska

Reklama

Przyznała się do winy komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-10-07 20:43:47

  A o co konkretnie chodzi bo nie głupi nie mądry z tego artykułu jestem.

 • Fachowiec - niezalogowany 2019-10-07 21:54:57

  Za ( TRUDNE SPRAWY ) jak dla ciebie. Wszystko opisane od A do Z a ty nie rozumiesz? Wytłumaczę ci to na prostszym przykładzie , tak żebyś mniej wìęcej zrozumiał.
  To jest jak z wykroczeniem w ruchu drogowym , przekroczyłeś prędkość , dostałeś mandat , podpisałeś bloczek imieniem i nazwiskiem co oznacza przyznanie się do winy i koniec sprawy- możesz nadal jeździć . Rozumiesz?

 • Gość - niezalogowany 2019-10-07 22:40:38

  Żeby tak każdy lekarz chirurg, czy polityk przyznali się do swoich błędów łapówek i ciemnych interesów ? Ale to jest nie realne bo dla nich nie liczą się ludzie tylko kasa . Tak było jest i będzie i tego nikt nie zmieni .

 • Gość 1 - niezalogowany 2019-10-08 06:26:19

  Poczekajmy na następny przetarg.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-08 06:55:01

  Chodzi o to, że pokrzywdzone w sprawie były aż cztery pracownice firmy. Wszystkie zrezygnowały z pracy w tej firmie.Właścicielka fałszowała podpisy (było ich koło 100)na przełomie kilku lat.
  Ale kara jaką otrzymała ta pani chyba będzie przestrogą ,że prawa należy przestrzegać.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-08 07:06:22

  Szanowna Pani Kierownik to, że jest Ona jedyną osobą z kwalifikacjami, nie świadczy o tym, że może wszystko. Ps. Nawet w samym Zakrzewie jest kilka takich osób, tylko co z tego, skoro nie mają szansy się przebić.

 • gość 2019-10-08 11:09:57

  Należy pamiętać: podpisując cokolwiek, gdziekolwiek i kiedykolwiek, zawsze należy podpisać własnym imieniem i nazwiskiem, nie ważne czy proponują np. za żonę imieniem żony, za matkę imieniem matki, za ojca ..... itd, czy nawet każą inaczej, zawsze należy używać swojego nazwiska i swojego imienia. Każdy podpis cudzym imieniem, cudzym nazwiskiem, cudzym imieniem i nazwiskiem jest naruszeniem prawa, a naruszanie prawa może mieć swoje konsekwencje.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-08 11:33:51

  Pani o obcobrzmiącym nazwisku dopieła swego.Szkoda,że nie pomyślała o tych którzy korzystają z tej firmy.Są to osoby starsze,schorowane często samotne.Teraz ich los jest niepewny .Ja osobiście mam w rodzinie kogoś takiego i mogę powiedzieć szczerze,że usługi opiekuńcze były i są na najwyższym poziomie.Mam nadzieję, że Pani S. dalej będzie je prowadzić.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-08 12:48:17


  Pani o polskobrzmiącym nazwisku podrabiała podpisy nieświadomych tego pracowników .
  Na dokumentach dotyczących również biednych, schorowanych samotnych nieświadomych niczego osób starszych.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-08 13:10:28

  Spory wyrok dostała.Sąd jest jednak sprawiedliwy.
  Czekac tylko tym ludziom jak przyjdzie wezwanie od komornika że jest kredyt do spłacania skoro była zdolna to takich rzeczy

 • Gość - niezalogowany 2019-10-08 15:39:58

  Nikt z nas nie jest święty...I swoje za uszami ma. Ale jak sąd stwierdził nie ma poszkodowanych w tej sprawie. Podpisy nie miały podłoża finansowego ,,to o czym tu pisać o mandacie ???,,. Babka nic z tego nie miała, a teraz krocie musi płacić. Kara musi być to fakt...mandat za przekroczenie prędkości tez trzeba zapłacić.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-08 15:47:56

  Kto chciałby żeby choć jeden jego podpis był podrobiony?!!!Chyba nikt.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-08 15:54:09

  Nasuwa się myśl na co były potrzebne te podpisy?!
  Skoro trzeba było ich aż tyle?
  Skoro trzeba było je aż podrabiać

 • Gość - niezalogowany 2019-10-08 17:41:49

  Jak nie wiadomo o co chodzi......

 • gość 2019-10-08 20:39:30

  Osoby które tu piszą negatywnie, uważam, że są to osoby wyproszone z sali sądowej, bądź ich pokrewni. Praktycznie wszyscy te osoby znają w zakrzewie i okolicach, nikt nie ma o nich dobrego zdania. Prędzej czy później trafi kosa na kamień. Co to wagi tej sprawy, jest po prostu znikoma, a komuś tylko zależy, by skazanej zrobić na złość. Nie ma osób pokrzywdzonych w tej sprawie. Pracownicy jak i podopieczni w żaden sposób na tym nie ucierpieli, nikt nie wyłudził na nich żadnych pieniędzy. Wiadomo, prawo jest prawem.
  Takie "przestępstwa" są na porządku dziennym, w wielu firmach , tak jak w wielu instytucjach ,a winą tego wszystkiego jest często zbędna , zawiła polska biurokracja .
  Na koniec, proponuje wszystkim wypowiadającym się, zrobić porządny rachunek sumienia i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jest się tak idealnym, żyjącym zgodnie z prawem, przestrzegającym zasad moralności i etyki obywatelem. Prawda jest taka, że każdy ma swoje za uszami, mniejsze, bądź większe grzeszki, a najłatwiej je wytykać innym, często nie patrząc na siebie.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-08 21:02:24

  Ale ktoś wyżej napisał wywód. Pewnie pokrewni.
  Jak ktoś żyje zasadą "o kim mówią gorzej tym dla kogoś lepiej" to żal.
  Skazaną znają wszyscy i w okolicy i po takim przestępstwie nie mają o niej dobrej zadania.
  Wstydem jest zniżyć się do poziomu żeby przyznać się do winy i udawać jednoczesnie ofiarę.

 • gość 2019-10-09 14:20:50

  Niesamowite. Jak można do podpisania czegokolwiek używać innego imienia, nazwiska niż się posiada i nazwać to sprawą małej wagi. Dziś podpiszę to, jutro tamto uznając, że coś ma małą wagę. Zasada jest zasadą i w dużej sprawie i w małej sprawie ! Nie moje imię, nie moje nazwisko to ich nie używam do podpisu !

 • Gość - niezalogowany 2019-10-09 21:58:16

  i nic nie wskazuje na to, żeby miała być Pani karana ponownie, DYNJMNIEJ tak mi się wydaje... Polecam zaznajomić się zaznaczeniem słowa bynajmniej.

 • gość 2019-10-10 13:41:08

  Mam nadzieję że wygra ten konkurs bo moja mama innej pani nie chce.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Szwaczka do szycia rękawiczek

Poszukuję szwaczki do szycia rękawiczek skórzanych na maszynie laszówce, oraz osoby, która posiada umiejętność uszycia wkładów do rękawiczek z..


HGS HYDRAULIK

Usługi hydrauliczne C.O-CWU ,montaż kotłów 5 kl. instalacje sanitarne.


Praca od zaraz!

UWAGA! W związku z dynamicznym rozwojem firmy, firma euroFASADA Więcbork poszukuje pracowników do produkcji stolarki aluminiowej, do montażu..


Auto Szpon Elektromechanik

Oferuję usługi elektromechaniczne : naprawa rozruszników oraz alternatorów, instalacje elektryczne, systemy: airbag, abs, esp, centralne zamki, car..


Eko-Trans Mariola Kujawa Skup Złomu Usługi Transportowe-Prace Ziemne-Rozbiórki ul.Ks.B.Domańskiego 27 Krajenka


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zlotowskie.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Angelika Leszczyńska, Mariusz Leszczyński “Leszczyńscy” S. C. z siedzibą w Złotów 77 – 400, Wojska Polskiego 2

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"